поликистоза на яйчниците

  • 647
  • 2
  •   1
Отговори
Здравейте!
Отчаяна съм! Преди няколко месеца бях на профилактичен преглед и ми откриха поликистозата. Не бях много запозната с този проблем, но сега, когато имам някакво понятие за него, се отчаях. С приятеля ми много искаме да си имаме бебче, но едногодишните ни опити не водят до резултати. Пих Диане 35 година и пололина, след което ми предписаха Дуфастон и фолиева киселина. Няма резултат.
Започвам да си мисля, че единственото решение е да прибегна до операция, но се страхувам. Не знам какво да правя! Отчаяно се нуждая от помощ и подкрепа! Cry

# 1
  • Мнения: 637
Малко объркано звучиш. Щом година и поровина си пила Диане, значи поне оттогава си имала тази диагноза. От друга страна, когато приемаш Диане, не можеш да забременееш.

Има много жени с поликистоза, които забременяват и успешно износват бременността си. Ако искаш да почетеш малко, ето тези статии мисля, че ще са ти полезни - http://www.zachatie.org/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=107.

Сигурна съм, че ще получиш помощ и подкрепа тук. Що се отнася до въпроса ти какво да правиш, мога да ти помогна:
1. Първо прочети статиите.
2. Намери лекар, който да се заеме с тебе, да ти пусне изследванията, да ти постави точната диагноза и после да направи стратегия за поведение.
3. Ако се стигне до операция, не се страхувай, това е лесна и проста манипулация с добър ефект.
4. Това трябва да е първо - нека приятелят ти си направи спермограма. Това, че ти имаш проблем, не означава, че и той няма, затова нека провери как стоят нещата при него.

Желая ти успех! Simple Smile

# 2
Не се отчайвай толкова бързо и лесно!!!!  Naughty

Послушай какво ти е казала Мели!  Wink
Направете и двамата всички изследвания.

Имаш ли овулация и как е хормоналния баланс?
Как ти поствиха тая диагноза?

Забременяват с ПКЯ, горе главата и се бори!

Успех!!!  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт