ах, тази паника!

  • 2 288
  • 45
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 30 085
Здравейте,

искам да ви попитам нещо, което може да ви се стори странно Sad случвало ли ви се е да ви обхваща паника без причина по време на беремеността???
В 30 г.с. съм и в последно време ме обхващат ужасни мисли.
Примерно се вманиачавам какво сънувам. Събуждам се по някое време и ме обхваща необяснимо безпокойство.
Снощи бебето не мърдаше известно време и като се стреснах защо?? Само лежа и чакам. То не мърда, аз изпадам в паника, направо ужасно. От преумора съм задрямала и по едно време го усетих, ама все се питам, нормално ли е това, защо не мърда по-често, обхваща ме паника, събуждам мъжа си по никое време, направо ужас. Да не говорим, че постоянно се питам, здраво ли ще е, всичко ли ще си има и това допълнително ме натоварва Cry

Всеки път като сънувам кошмари и си мисля, да не са знак, немога да ви опиша изживяването  Cry

# 1
  • Мнения: 4 496
Аз често изпадах в паника ако бебето не рита час- два. Даже побутвах оттук- оттам за да го рамърдам... Embarassed
Не е ненормално. Все пак носиш живот и се притесняваш.

# 2
  • Мнения: 316
Трябва да направиш всичко възможно да се успокоиш! Съвсем нормални са ти притесненията! Всяка жена очакваща бебе ги има /това едва ли те успокоява сега!/.
Опитай се да се занимаваш с нещо, което ангажира повече вниманието ти и го отклонява от коремчето ти. Ако успяваш да поспиш - прави го по-често и по-дълго.
Винаги, когато съмненията ти започнат да те задушаваш върви при гинеколога си. Аз така правех. Понякога при силен пристъп на паника ми се случваше по веднъж на 2 седмици. Там като видех детето и той ми обясни кое къде е, как е,  показва как му бие сърчицето... Това ми стигаше да потуша надигащата се вълна от страх. Казвах си: Видях го! Беше добре! Днес риташе в активните часове! Значи всичко уе наред.
Успех!  bouquet

# 3
  • Мнения: 2 013
Няма нужда да описваш,убедена съм че всички тук са минали през това и са си задавали същите въпроси,които ти си задаваш.Нормално е!И аз бях така.
Особено с наближаването на големия ден стреса расте стремително.
Мисли позитивно за бебето и не се шашкай.А и сънищата не са знаци.И аз през бременноста съм санувала кошмари.....
Успех и леко раждане ти желая  bouquet

# 4
  • София
  • Мнения: 30 085
Да не говорим за други неща, прочетох за "изпуснато" дете в родилното във Варна и се шашнах. Давали някакъв филм по БТВ за някакво момиче в кома след раждане. Всичко това ми действа на нервите и се ужасявам, дали няма и на мен да ми се случи.

# 5
  • Мнения: 959
missence , виж сега какво ще те посъветвам. Пусни си отпускащ филм - комедия  или нещо друго, което обичаш и създава в теб, положителни емоции. Не гледай и не слушай, ако трябва, и не чети неща, от който ще ти настръхнат косите. Това в момента, изобщо не ти е нужно.

Естествено е да се притесняваш и да мислиш, но по добре насочи мислите си, в друга насока. Представяй си, как скоро ще гушкаш, най прекрасното и сладко същество. Размотай се по магазините. Разхождай се повече, и очаквай момента спокойна, а не с такива негативни мисли.

Успех и вярвай, че всичко ще бъде наред.  bouquet

# 6
  • Мнения: 2 013
Сигурна съм,че няма да ти се случи,ама ако постоянно си мислиш за това само предизвикваш съдбата.Кротни се малко и не гледай такива неща,щом толкова ти действат на нервите!
То и аз така бях-хем шубе ме тресе яко,хем не спирам да чета и да гледам филмчета за ужасии и раждания и прочие.В резултат само се психясвах и истерясвах и не спях по цели нощи,а то всичко си мина както трябва!
Знам че това не те успокоява особено,защото само като мине ще се успокоиш,ама все пак Hug
Аз от личен опит ти казвам,защото и аз спях във форума докато чаках бебка да излиза и пълнех "Страх ме е!" с почти същите постове  Laughing

# 7
  • София
  • Мнения: 30 085
Ще гледам да ви послушам, дано да успея да се успокоя:(

# 8
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
То не е много успокоитолно де, ама мен и без да съм бременна ме обхваща паника понякога.

Открий неща, които те успокояват! И ги прави. Вече са ти дали идеи!

Подбери си подходяща отпускаща музика, седни/легни някъде, да ти е удобно, и насочи мислите си към бебето. Дишай дълбоко и състредоточено. Представи си на какъв етап от развитието си е, как мърда, кака ти се усмихва и чака да се появи на бял свят, за да го прегърнеш. Представяй си хубави неща, които ще правите заедно. Че е едно здраво, щастливо и усмихнато дете. Опитвай се да мислиш положително. Дори лошите мисли да нахлуват пак, опитвай се да се връщаш към хубавите неща. При мен доста добре работеше това!  Peace

Успех, мила! Не го мисли толкова!  Hug  bouquet

# 9
  • Мнения: 718
И аз имах такива моменти, точно когато бебето не мърда няколко часа и вече започвах да рисувам филмите в главата си, сега като се сетя много съжалявам, защото емоционалното състояние на майката наистина се отразява много на бебето, много повече отколкото изобщо подозираме, затова трябва да се набляга на положителните емоции и да се пропъждат лошите мисли ( в рамките на разумното разбира се, нямам предвид ако възникне проблем да го игнорираме). 

# 10
  • Мнения: 668
Здравейте,

искам да ви попитам нещо, което може да ви се стори странно Sad случвало ли ви се е да ви обхваща паника без причина по време на беремеността???

защо не идеш на хомеопат? мисля, че може да ти помногне много да се успкоиш, а и да имаш леко раждане после. Simple Smile

# 11
  • Мнения: 5 577
Аз бях решила, че ще умра при секциото /второто раждане/ - съвсем ясно виждах картината, как става проблем с упойката и айде ...
Даже говорих с мъжа ми какво да обясни на баткото, че мама я няма... бях ги побъркала.

# 12
  • Мнения: 9 973
мен от сега ме хваща и се чудя как ще изкарам до края
с първото беше лесно-не знаеш и ни си тревожеш,но сега...

# 13
  • Мнения: 5 577
мен от сега ме хваща и се чудя как ще изкарам до края


 Hug спокойно, всичко ще бъде наред.

# 14
  • Мнения: 3 453
  Аз го побутвах и така се успокоявах като се размърда Laughing

Общи условия

Активация на акаунт