Жената Козирог

  • 49 148
  • 746
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 696
Никога не съм вярвала, че зодията определя характера. Козирог съм, но също намирам себе си и във всички останали зодии. Затова не мога да се съглася с онези, които слагат всички козирози в един кюп. Определението, което дава Trama за мен е просто смешно. Няма перфектни хора - всички имаме своите плюсове и минуси.

# 46
  • Мнения: 2 175
ЕЕее..Трама, много крайно..
И само в едно- две неща съм съгласна с теб, но аз съм си ги изредила по-горе..
При всеки е индивидуално и много зависи как ще се стече живота и развитието му..

Да допълня - сестра ми също е козирог, през 2 дена сме..а сме много различни и същевременно почти еднакви..Просто животът ни се стече на всяка различно.. Но в принципите си сме еднакви, само външно се променихме.

# 47
  • Мнения: 762
Типична кардинална зодия, че и земна.Практични, свидливи, мрачни, егоисти, материалисти, но последователни.Все си мислят, че трябва да развяват байряка и да командорят.Може и да са умни, но никога не са мъдри.Мъдри са децата, а козирогът никога не е дете.Той направо се ражда старец.Няма никакво усещане за новото, но има самочувствие до небесата.Рядко имат обективна преценка за себе си и околните, всъщност не ги и интересува дали са обективни.Много на сериозно се взимат тези хора.Могат да си правят майтап с теб, но когато те са центъра на майтапа се сърдят и обиждат.
Все пак добре е да бъдем критични и да си го кажем, а не само да се галим с перца.Имам много козирози около мен и всичките до един страдат от тези си недостатъци.
Някой е споменал, че са инат.Е хайде стига, оставете инатенето на Телците и Водолеите има какво да научите от тях в тази насока.Липсва ви воля  когато няма материален стимул.Особено често наблюдавам жени козирози, които надебеляват когато изпаднат в депресия, а депресиите спохождат козирога съвсем не рядко и после нямат воля да отслабнат.
Това са общи характеристики, хороскопа на всеки човек е толкова индивидуален, че въпросните недостатъци при един развит представител на зодията могат да бъдат много притъпени и почти непроявени, макар че, при козирог самоанализата липсва, везните натежават към самооправдаването и това е най-сериозният им недостатък.Това им пречи на развитието най-много.
Въпреки всичките недостатъци ги предпочитам за компания пред телците - чревоугодници, везните - интриганти, девите - мрънкалници, чувствителните раци, прилепчивите риби, че и от овните понякога.
По-принцип много ценя мнението на водолейте,защото наистина сте по-завършени от нас (само вие и рибите).Но все пак да си го кажа-всичко си е до обкръжението на козирога.Например ние обикновено се раждаме в трудни условия,където не се очаква нито да сме деца,нито да сме весели,а по-скоро всичките ни роднини са пълни неудачници,за които цял живот трябва да се грижим.Е,при вас също е така,ама вие някак можете да махнете с ръка и да отлетите,но ние не - стоим си при "дълговете" от предишни животи и си ги плащаме.Не си мисли,обаче,че не мечатем или че вижваме всички тъмни нюанси на реалността.Не и ние,ама е много,много вътрешно,защото ако се подадем навън и винаги се намира кой да ни резне току що поникналото крилце.Това е и причината да сме така неловки в "хубавите чувства"-просто сме закърняли във вечното "понасяне" на ситуацията.За това и вечно мрънкаме-това е единствената комуникация,която познаваме.

Обаче и заради това много сме лоялни ако ни се подаде ръка-за нас това означава някой да е видял надълбоко,където нищо не се вижда в мрака ид а е видял нашата красота,в която никой иначе не вярва.Също така сме много чувствителни на тема страдание за това запалим ли се-можем да опожарим цял народ (като Ботев,като Жана Дарк).Разбира се,това рядко се случва,защото има един единствен сигурен начин да помогнем на другите и на себе си- да имаме власт,а в днешно време това означава пари.Ако питаш нас-парите са нищо,но властта...тя е сигурен начин,че ще има по-малко страдание за нас,а често и за целия свят.Всъщност ние изобщо не сме материални-прото много малко от нас се раждат с възможност да наблегнат на духовното.За това ценим красотата със сърцата си-не с очите си.

За депресиите-те са ви и на вас другарчета,ама темите са различни-за нас депресията е болка,а за вас-скука.За това много жени напълняват от депресия,защото искаме да управляваме неуправляемото-да имаме сила върху нещата,които не зависят от хора изобщо.

Аз не харесвам друга черта у нашия характер-ние все "знаем най-добре".Може да знаем малко,но все ще го изтъкнем,ама и това е заради глупавите ни желание да закриляме цялата вселена и да няма излишно страдание-особено такова,каквото вече познаваме.Е,хубаво ни е да видим благодарност отсреща,въпреки че повечето астролози наричат това желание за изява-грешат.То е просто един наивен детски копенж за признание на безбройните (или бройни) компромиси,премълчаване,жертви,които ни се налга да правим още от най-невръстна възраст.

Плюс това мъдри не са децата-мъдри са хората с дълбоки сърца и чисти очи. Heart Eyes

# 48
  • Мнения: 115
Мисля, че колкото повече се изпада в подробности и обяснения, толкова повече се отдалечаваме от истината за козирога.
Много от приписваните черти са индивидуални, а не на зодията.

Например, какво е това склонност да се налагаме или пък, че все ние най-добре сме знаели - мисля, че при почти всички зодии е така (вижте Трама колко самоуверено ни е описал, на всичкото от горе си вярва Simple Smile ) Аз от рано съм се научила да подтискам налагането, залагам на компромиса и толерантността. От другите зодии непрекъснато се опитват да ми се налагат, но избягвам да им го казвам в очите, защото това изобщо не ги спира да продължават, както си знаят; просто ги игнорирам.

Или пък кой е казал, че всички козирози изпадат в умпомрачителни депресии и то често, или че все се утешават с храна и пълнеят? Нормално е човек да изпада в самосъмнения и по-тежки периоди.  Такива състояния са здравлословни, част от израстването. Случва се с огромното болшинство хора, независимо от зодията. Но сигурно, защото не го пише изрично за тяхната зодия и те съответно не се вторачват толкова в тези моменти...


# 49
  • Мнения: 572
Много хубава тема! От кога чаках такава и я чета с огромно удоволствие Simple Smile
Всичко казано до тук е с мн истина в него  и мн съм се забавлявала...
Като козирог мога да кажа, че едно от малките неща, които не си харесвам е депресиите, защото продължават при мен лично много дълго - понякога и няколко месеца ... иначе сме си готини Wink

# 50
  • Мнения: 762
А как сте с децата?Моето е близначе и се опитвам да не съм доминантна,ама за благодарност-дъщеря ми стана една командирка.Всички вкъщи ни стоява (а е на 1г и 7м),та се чудя къде е тънката граница между търпението и прекалената дисциплина.
Също така аз скоро завърших и сега не работя,та си стоя и се занимавам с дома си,но нещо...ми е леко непълноценно.Много искам да започна някаква работа е така за кеф и може би отвкъщи-има ли някоя,която работи отвкъщи?

# 51
  • Мнения: 121
Е, съгласна съм с написаното Laughing За мен, лично, може да се каже, че с напредването на възрастта отрицателните характеристики на зодията намаляват за сметка на положителните...но това е резултат и от доста сериозна работа - опитвам се максимално безпристрастно да анализирам поведението си и да правя съответните корекции. Странното е, че около мен има много представители на зодия Скорпион - имате ли такова наблюдение, мили козички, и как си го обяснявате?

# 52
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540
Еееее, как! Привличането между Скорпион и Козирог е легендарно! Simple Smile

# 53
Рядко съчетание между силен комплекс за малоценност с върховна мания за величие"
За това мъжете ви са с други

# 54
  • Мнения: 426
Рядко съчетание между силен комплекс за малоценност с върховна мания за величие"
За това мъжете ви са с други

 Laughing

Ето това го чаках от както видях темата   Twisted Evil 

# 55
  • Мнения: X
dimitriana , ти сигурна ли си, че си козирог? Какви са тези "ние" в постингите ти? Бих го възприела единствено ако говориш в множествено число. Не мисля, че стадното чувство е характерно за козирога, направо немислимо пък е той да има "наш" характер.
Всяка коза за свой крак, дет'са вика, шъ ма извиняваш.
А joli r много добре е напипал/а главната есенция  на зодията, само не разбрах за чии мъже говори и откъде ги познава и изобщо как може да знае зодиите на толкоз много народ.

Последна редакция: ср, 18 фев 2009, 21:35 от Анонимен

# 56
  • Мнения: 762
Абе тая тема много сдухана върви.Добре,че влизат хора от други зодии да я раздвижат. Wink

buttinsky,познавам много стадни козирози.Като че и аз съм от тях-мразя много да съм сама-преживяла съм си самотата за животи напред и не ми се занимава повече.Иначе за обощаването-ползвам езика на астролозите.Така се случило,че звездите,планетите и космическия прах ни прави някакви подобни по определени критерии.Да ти призная повечето козирози,дето уважавам не са кой знае на свой крак,а по-скоро са на краката на своя колектив,ама това е друга тема.

# 57
  • Мнения: X
Аз познавам езика на астролозите, и мисля, че за козирогът е по правилно да се каже" козирогът е", отколкото "козирозите са". То всъщност важи за всички зодии това. Не можеш да знаеш как съм израснала , изписала си доста неща, обобщавайки, с които бидейки козирог изобщо не мога да се съглася. Козирогът Е индивидуалист, дори и работейки в и за групата, така че моля те разбери това ми нежелание да гледам от скалата, а не от кюпа. Така ми се разкрива далеч по-чудна панорама. Laughing

# 58
  • Мнения: 18
Здравейте!
Много хубава темичка,с удоволствие ще я чета браво Peace
Мисля че козирога има силно развито шесто чувство.

# 59
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540
Рядко съчетание между силен комплекс за малоценност с върховна мания за величие"
За това мъжете ви са с други

Тези неща могат да се срещнат при всички зодии, драга/и. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт