Съвсем се обърках вече !!!Благодаря!!!

  • 1 218
  • 21
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 121
Ама съвсем! И не знам откъде да започна. Марги беше 5100 на 11 юни, после на 5 юли 5600, после на 17 юли - 5650, и вчера - 31 юли - 5780 гр. Родихме се 2800, конски наддаваше в началото по 1000 - 1300. След консултацията на 5 юли се разболя, пи антибиотик, отнесе ренген, искаха в болница да ни вкарват. И аз буквално пресъхнах за 2 дена. После нещата като че ли се нормализираха - сукахме начесто и кърма си имаше. Е, не както преди, не се събуждам в езерце вече, но си суче на 2-3 часа. И вчера като ми сервираха грамовете всичките теории ми се сринаха. Хем има кърма, хем не наддаваме. Като казвам, че има - сутрин все още понякога са ми твърди гърдите, бебка си повръща (вярно по-малко де). Обаче като тръгна да цедя - та е прозрачна. Крайната побелява, но се е случвало да събера 50 мл, която е почти като вода. Което връща на дневен ред въпроса с нехранителната кърма. На всичкото отгоре тия седмици хич не е спокойна. Хили се като я занимавам, обаче да седне като преди да си играе съмичка  Crossing Arms. Вечер едвам я приспивам, а го отдавах на започващи зъби. Явно вечер си няма. Имам малко кърма във фризера, за 2 дена ще оправя положението с вечерното хранене. Лошото е, че след 1-2 седмици сме на преглед и ако положението е същото - Нан. Лекарката ми разви теорията как тя ще е доволна, и ще изглежда сита, но ще се наяжда с малко, стомахът ще й се свие и после ще яде малко от пюретата. И така щяла да си расте фиданка. Хубавото е, че ме подкрепя за захранване 6я месец, т.е. септември, и че иска първо да се опитам да си увелича кърмата преди да дам адаптирано. Обаче сега като имам тоя срок от 1-2 седмици хич не знам дали ще се справя, някак притиснато се получава. Факторът свекърва също е налице, тя е във вихъра си да ни обяснява какви лоши родители сме, та водата, та късното захнаване костите щяло да умори на детето. Как ще има кърма с толкова нерви не знам.
Тук е мястото да отбележа, че до себе си имам страхотен мъж, който ме подкрепя. Не знам обаче още колко ще одържам фронта.

Последна редакция: нд, 07 авг 2005, 11:05 от Ani111

# 1
  • София
  • Мнения: 1 121
Забравих да добавя, че отскоро се буди в 4,30 сутринта да яде, а не къто преди в 7-8 часа. Май това също е признак за глад.

# 2
  • Мнения: 385
Забравих да добавя, че отскоро се буди в 4,30 сутринта да яде, а не къто преди в 7-8 часа. Май това също е признак за глад.

Ти нали си я храниш като се събуди! (това беше риторичен въпрос) Кажи им на онези дето те обвиняват, че не кърмата ти не е хранителна и не ти държиш детето гладно, защото си му откликваш на нуждите  по всичко е видно.  А те са тези дето само те разстройват и не ти дават никаква подкрепа.

Аз мисля, че ще наваксате. Просто след антибиотик на такова малко детенце, какво да ти кажа, всякакви проблеми със здравето и храненето са съвсем естествени. А за теб стресът също е голям.

Продължи да я кърмиш на поискване. Винаги когато има нужда, я слагай на гърда. По отношение на усещанията ти за количеството мляко, няма начин за измерване. Кърма се произвежда при всяко сучене. Обикновено като даваш по-често, до 48 часа количеството кърма ще се регулира според нуждите на детето.

Ако имаш нужда да си поговориш с кърмеща мама като мен по телефона, изпращам ти на ЛС телефона си. На мен подобна подкрепа много ми помогна през първите 6м. от кърменето. Хайде горе главата!

# 3
  • София
  • Мнения: 1 121
И още нещо - сори, че на час по лъжичка, ама сега се сетих.
Значи една седмица имахме разтройство, слуз, тревисто зелено. Дотук нищо странно. Притесни ме обаче факта, че ги има белите петна, като от пресечено мляко. Ако това означава недобро усвояване на кърмата, какво може да се направи по въпроса?

# 4
  • Мнения: 75
Според мен Инка ти е отговорила съвсем точно. На бебчо му трябва време да се съвземе от антибиотика. Мога да добавя също, че е важно и ти максимално да се успокоиш, бебчо много усеща, когато мама е неспокойна и тревожна. Винаги съм вярвала, че имам достатъчно мляко за детето си, въпреки всички приказки и мисля че много ми е помагало. А и имаш един подкрепящ те татко, знам какво значи това, аз самата съм много благодарна на мъжа си за подкрепата му- черпи сила от него. Успокой се, почивай и се храни и бебчо ще навакса! Късмет и целувки!

# 5
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Нищо не можеш да направиш - но е два ли се дължи на това.По-скоро е заради жегите - а и защото заради антибиотика е нарушено равновесието и чревната флора.Скоро ще се оправи Grinning
И спри с тези безпочвени притеснения - чела си достатъчно,за да знаеш,че нехранителна кърма няма.Освен това здравия разум подсказва,че след като едно дете е било толкова сериозно болно,че да искат да го вкарат в болница,ще дръпне доста назад с храненето и наддаването - така че 600-те грама,дето сте ги наддали,са чудесен резултат.Още повече,че след 3-тия месец наддаването се забавя (а вие сте наддавали даже повече от нормата първите 3 месеца),както и трябва - не ти трябва дебелана,а ако е фиданка - толкова по-добре.Твоята лекарка само дебеланчета ли признава - да не говорим пък за безумната й теория как ще се свие стомаха на бебето #Cussing out Тази още не я бях чувала - но то е логично,де - след като смятат,че може да му разшириш стомаха,сигурно и да му го свиеш може hahaha
Пускай си покрай ушите приказките на доки и на свеки,кърми си честичко и спри да се притесняваш - и следващия път всичко ще е наред.Най-дразнещо ми прозвуча това за срока да си $върнеш$ кърмата #Cussing out Срок нямаш - кърмата ти ще се възстанови в предишните количества (според мен се е въстановила вече,съдейки по това,че бебето ти е доволно и жизнено),никой не може да те принуди да даваш формула на здраво и щастливо бебе,което очевидно се чувства добре - така че въобще не мисли за това,а си се гледайте споко и без нерви Grinning

# 6
  • Spain
  • Мнения: 3 750
не искам да те плаша,защото това съвсем не е заплашене , има си лекарства и не е опсно ,но малкото наддаване на беба съвсем може да не е от кърмата ти. например при нас това беше от инфекция на орината..не рядко и пиенето на антибиотии,спомага за това . не се притесняваи и акоследващия път пак е наддала малко помоли педито да направите тест на орината.
отдруга страна , не о4кваи ве4е бебето да наддава както преди - към 4-5-я месец нормалното което наддавало бебето е по 90-100гр на седмица

# 7
  • София
  • Мнения: 1 121
А за каква инфекция става въпрос? Може би има нещо общо и с белите следи по акито, затова питам.

# 8
  • Мнения: 264
Ани, я горе главата!
Въобще не съм очаквала такъв постинг от теб. Ти, която даваш надежда на всички априлки!
Какво значи, че нямаш хранителна кърма? - а как тогава Марги наддаваше по кило и триста първите месеци? От нехранителна кърма ли? Естествено е всичко, което се случва с наддаването на Марги. От една страна вече е 4-ти месец и то е по-слабо по принцип, а от друга - детенцето беше болно, какво искате от него? Ти самата знаеш, че аз имам подобен проблем с Андреа. Не мога да се похваля с приятно и нормално кърмене (като се започне със сънливо бебе; колики по време на хранене; кърмаческа стачка; кратко сучене и дърпане от гърдата, жега и т.н.; вчера запушен канал - спирам дотук), а и нашето наддаване - 850, 550, 500, как мислиш, че ще продължи? Знаеш, че и на мен ми бяха дали срок от 2 седмици, заради малко наддаване и слаба мускулна маса. Изплаках доста сълзи, но не се поддадох! Ще продължавам да кърмя, да се надявам все по успешно! Радвай се на детенцето си и не се поддавай на провокации и гадни забележки.
Ще отгледаме здрави и хубави манекенки newsm10

# 9
  • Мнения: 264
Забравих за акото - и нашето доста време беше такова. Не мисля, че е нещо толкова необичайно. Белите неща, като ги наричаш, изглеждащи като пресечено мляко или като ядки също са нормално нещо. Не се притеснявай!

# 10
  • София
  • Мнения: 6 246
Обаче като тръгна да цедя - та е прозрачна. Крайната побелява, но се е случвало да събера 50 мл, която е почти като вода. Което връща на дневен ред въпроса с нехранителната кърма.
Мисля, че това не трябва да те притеснява! Ами тя и мойта е прозрачна като вода, в смисъл, че предната водниста кърма е доста повече като количество от другата по-мазната (поне така ми изглежда като дръпна зърното). Но мисля, че е нормално. В тези жеги ти пиеш повечко вода и течности и бебчето и то има нужда, особено ако както разбирам не й даваш вода.
Поуспокой се, а и е чудесно, че имаш подкрепата на съпруга си (за което и аз съм страшно благодарна на моят), а другите - ми да приказват, нали ти си гледаш детето, не стои гладно newsm10

# 11
  • Spain
  • Мнения: 3 750
А за каква инфекция става въпрос? Може би има нещо общо и с белите следи по акито, затова питам.
мисля 4е едното ,няма нищо общо с другото .инфекциите на орината преминават незабележимо и се откриват само с извършване на изследвания, някави бактерии са ,но и аз не  мога да ти дам "дофторски" отговор

# 12
  • Мнения: 4 242
Освен всичко казано по-горе ще добавя, че и разстройството си е казало думата. Покрай първото зъбче Ива направи разстройство, след седмица бяхме на консултация и се оказа че е качила само 60гр за месец, или по скоро е свалила покрай разстройството. Освен това първите месеци качваше по кило и нещо, след това по 400-500-600гр, различно.
Грамчетата които сте качили са чудесни, не виждам защо им се тревожиш, не може да качвате по кило на месец, предсатви си на какво ще заприлича момата скоро. Имам познати които докато тъпчеха бебето  сега пък са го сложили на диета (определен грамаж и нищо повече) тъй като е доста наднормено. Дали няма да ти се свива сърцето да си ограничаваш детето един ден? Успокой се и си кърми на воля. Нямаш повод за тревога!

# 13
  • София
  • Мнения: 1 121
Ани, я горе главата!
Въобще не съм очаквала такъв постинг от теб. Ти, която даваш надежда на всички априлки!
Какво значи, че нямаш хранителна кърма? - а как тогава Марги наддаваше по кило и триста първите месеци? От нехранителна кърма ли? Естествено е всичко, което се случва с наддаването на Марги. От една страна вече е 4-ти месец и то е по-слабо по принцип, а от друга - детенцето беше болно, какво искате от него? Ти самата знаеш, че аз имам подобен проблем с Андреа. Не мога да се похваля с приятно и нормално кърмене (като се започне със сънливо бебе; колики по време на хранене; кърмаческа стачка; кратко сучене и дърпане от гърдата, жега и т.н.; вчера запушен канал - спирам дотук), а и нашето наддаване - 850, 550, 500, как мислиш, че ще продължи? Знаеш, че и на мен ми бяха дали срок от 2 седмици, заради малко наддаване и слаба мускулна маса. Изплаках доста сълзи, но не се поддадох! Ще продължавам да кърмя, да се надявам все по успешно! Радвай се на детенцето си и не се поддавай на провокации и гадни забележки.
Ще отгледаме здрави и хубави манекенки newsm10

Ми а де. Мислех, че всичко е наред, въобще не забелязах да има признаци на глад. И тия килограми сега направо ме шашнаха. А и доста време вече стана да не наддава, не е положение от една-две седмици и вместо да се оправя, то...

# 14
Ани,

Утре сутринта ще слизам към центъра, ако искаш можем да се уговорим да ти дам кантара! Иначе, това което мога да ти кажа е горе главата, всичко останало ти го знаеш най-добре!

Пиши на лични!

Емили

Общи условия

Активация на акаунт