за извеждането навън

  • 3 229
  • 84
  •   1
Отговори
  • Мнения: 306
момичета, искам да ви питам извеждате ли бебоците си навън и за колко време. ние сме на два месеца, досега на терасата сме излизали няколко пъти и веднъж с количката. днес мисля пак да я изведа малко, но се чудя по кое време и за колко. при нас не е студено, дават го даже до 16 градуса да стига...благодаря ви за съветчетата!  Hug

# 1
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
Извеждам го винаги, когато мога.Педи ми каза, че щом навън няма вятър, мъгла и не вали мога да го извеждам и при -5 градуса, но да е добре облечен и завит и задължително с ръкавици, шал и шапка.

# 2
  • Мнения: 252
Мойта пикличка я извеждаме от петнадесетият ден.Първо 2-3 дена я държахме за по 5-10-15 мин.на терасата и после навън.само да няма мъгла,дъжд и минусови температури сме навън за минимум 3 часа.Навсякъде си я водиме,какво по-хубаво от свеж въздух и за мен и за нея...

# 3
  • Мнения: 9 814
Детето ми израстна на вън през зимата.
По това време беше преди 4 г. беше на 4 месеца и спеше по три часа всеки следобед на двора.
16 градуса е повече от добра Т за разходка на бебе и то вече двумесечно.
Не се колебай, а облечи детето и хайде навън.
Важното е да не вали, да няма мъгла и Т да е малко над 0.

# 4
  • Мнения: 4 292
Не съм спирала да я извеждам цяла зима. Дъщеря ми е родена октомври. Когато е много студено и вали или духа, не излизаме.
Но, честно казано, случвало се е и в мъгла и в слаб дъжд да я изкарам, ако имам да върша някаква работа.
Разходките продължава от два, до три, четири часа, в зависимост от времето.

# 5
  • Мнения: 4 335
Изкарвам го винаги от новороден,освен,ако има мьгла или силен вятьр,само тогава пропущам.

# 6
  • Мнения: 8 999
На тази възраст - всеки ден, ако температурите на са минусови, за по час-два поне.

# 7
  • Мнения: 185
Синът ми се роди на 23. ноември. На 2. декември ни беше първата разходка Mr. Green. Здрав е като камъче, а като излезем навън спи прекрасно. Не го извеждам само в дъждовните дни, защото нещо не ми допада идеята за дъждобрана на количката  Thinking. Но тогава го оставям да спи поне час на отворен прозорец в спалнята. Е, доста го навличам, но по-добре навлечен навън, отколкото голичък вътре. Зимно бебе е - да свиква Naughty

# 8
  • Мнения: 11 818
Дъщеря ми също е зимно, ноемврийско бебе и бяхме често на вън, почти целия първи месец само на терасата, като увеличавах минутките, а от втория вече разходки, които също с дните увеличавах. И на мен ми се е случвало да излизаме и във вятър, и в мъгла, но вече количките са така добре оборудвани, че найлоновия дъждобран ни вършеше идеална работа (имахме такъв и към коша за новородено).
А вече става все по-топло, но ти не чакай съвсем да се запролети, излизайте!

# 9
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 866
Излизайте спокойно. Просто облечи детето добре и го завий. Може да започнете с 15- 20 минути и постепенно увеличавайте времето.

# 10
  • Мнения: 7 474
Ако не са отрицателни температурите няма проблем да извеждаш детето.

# 11
  • сто акровата гора
  • Мнения: 230
Соня излезе навън на половин месец, на 12 дни беше на терасата, то се падаше нова година но беше слънчево, после имаше сняг та не можех да бутам количката и си стояхме вътре, но в момента в който стана проходимо пак навън   Peace
16 градуса е супер, излизали сме и при - температури, важното е да е добре завито детето и да няма мъгла и вятър. Ако пък излезе вятър винаги можеш да метнеш дъждобрана отгоре да не му духа и готово. На 2 месеца изкарвахме доста време навън въпреки че беше студено, разходките й помагаха да забрави коликите  Peace

# 12
  • Мнения: 306
Няма никакъв проблем да извеждаш детето, особено при такъв хубав ден като днешния си е направо задължително Simple Smile

# 13
  • Мнения: 40
пропускали сме само при дъжд , мъгла и минусови температури  Peace

# 14
  • Мнения: 1 240
При 16 градуса задължително навън. Въобще тази зима с малки изключение времето беше прекрасно за разходки.

# 15
  • Мнения: 5 940
Тази зима не съм го извеждала само два дни. Миналата, когато беше бебе, сигурно и два не са ни се събирали да не сме излизали.

# 16
  • Мнения: 2 110
Разхождаме се навън дори при минус 5, има дни в който температурата е минус ,но е слънчево и много приятно.Задължително да няма мъгла и вятър и добре облечени.

# 17
  • Мнения: 107
Всеки ден сме на вън с малки изклю4ения.Излизаме по обяд към 12-13 4аса за 1 4ас,а може и пове4е зависи от времето.  ylinfant 1stroller

# 18
  • Мнения: 325
Ние също започнахме да я извеждаме често напоследък,за 1-2 часа,само да не вали. Даже и в планината я заведохме за 2 дни- на чист въздух малко.

# 19
  • Мнения: 2 521
Ако не вали и няма мъгла можеш да изваждаш навън.Бебето облечено, и завито в количката си е добре защитено.

# 20
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Можеш да го извеждаш,температурите не са отрицателни,само в дъжд и мъгла не се извежда. Peace

# 21
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
като беше бебе дъщеря ми я извеждах при всеки удобен случай, единствена пречка са силен вятър, мъгла и дъжд, то май и сега си я караме така

# 22
  • Мнения: 3 092
Грабвай дечко и навън .
Момичетата вече са ти писали достатъчно съвети .
Не на последно място си мисля че и на теб ще ти се отрази чудесно една дълга разходка .
Аз дали съм извеждала малката - почти не сме се прибирали  Laughing

# 23
  • Мнения: 5 577
 Embarassed ние даже почнахме и в мъгла да излизаме, не ни свърта

# 24
  • Мнения: 9 973
о,не смве спирали,само в кучешките студове -3 -4 ` сме стояли в нас...и то пак по гости ... абе в нас ден от месеца сме стояли

# 25
  • Мнения: 1 132
Като беше бебе (януарско) дъщеря ми за почнах да я извеждам от 5 ден при всякакви температури. Живея в Холандия и тук освен мъгла и студ зимата друго няма.  Tired Всички бебета на навън.

# 26
  • София
  • Мнения: 3 825
И двамата от много малки ги извеждам навън.
Сега вече баткото е голям и той излиза във всякакво време, бебката не я извеждам само когато вали много силно или пък мъглата е гъста.

# 27
  • хасково
  • Мнения: 378
пропускали сме само при дъжд , мъгла и минусови температури  Peace
И ние така Peace

# 28
  • Мнения: 1 745
Можеш да го извеждаш,температурите не са отрицателни,само в дъжд и мъгла не се извежда. Peace

 Peace
Аз пропускам когато е болна! Rolling Eyes Не за друго,ами да не разнасяме бацили!
Но над 10 градуса няма причина да седите вкъщи! Wink

# 29
  • Мнения: 958
Зимно бебе, всеки ден навън, минус, плюс, няма значение, добре увита и облечена. Нямахме проблеми. Проблема е сега, като е по голяма, защото маха ръкавички, дърпа шапки, а иска навън.
Само при мъгла и дъжд не извеждъм и при силен вятър.

# 30
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Извеждай бебчето колкото е възможно повече. Само да не вали, да не духа силен вятър и да няма мъгла.

# 31
  • Мнения: 22 430
Когато дъщеря ми беше бебе съм я извеждала до -5градуса.
Няма никаква опасност, слагаш я в космонавт, или ескимос, както там му се вика, после в порт бебето и в количката. Дори се е случвало да се приберем и тя да се е изпотила.
А ако температурата ще е 16градуса, няма какво да се чудиш изобщо.

# 32
  • Мнения: 386
Моя калпазанин още няма два месеца, но аз само дебна да е хубаво времето (да няма мъгла или силен вятър, да са положителни Т) и излизаме. За първи път го изведох  месец като беше.

# 33
  • Мнения: 718
Всеки ден сме навън. Не излизаме само при мъгла, сняг и дъжд. Извеждам я от 10-ия ден!

# 34
  • Мнения: 1 558
Излизаме винаги,когато ми е възможно.Отбягвам места,където се събират много хора,че с тези настинки.......

# 35
  • Мнения: 83
Винаги ВИНАГИ го извеждам от -5 до + едиколкоси, само да няма мъгла и да не вали, а един път го изкарах и в сняг, сложих дъждобрана и аз май повече се забавлявах плъзгайки се с количката след него  Peace

# 36
  • Мнения: 2 334
Не я извеждам само когато вали или има мъгла и ако е под 2-3 градуса  Peace

# 37
  • Мнения: 204
Всеки ден излизахме ако не духа вятър и ако са минусиви градуси.

# 38
  • Мнения: 2 172
На мен пък ми е ужасно скучно навън  Crossing Arms Вървя ли вървя като ненормална...незнам как издържате 3-4 часа  Crazy

# 39
  • Мнения: 1 629
Не съм го извеждала много бебето.
На мен пък ми е ужасно скучно навън  Crossing Arms Вървя ли вървя като ненормална...незнам как издържате 3-4 часа  Crazy
  Peace подкрепям. обикалям градинките като халтава и на 20тата минута ми писва и се прибираме. Последния път (миналата седмица) като го изведох се разрева и според мен се стресна от колите и тролеите newsm78 Иначе го държа на балкона и той си гледка в небеетоооо... Peace

# 40
  • Мнения: 4 433
На мен пък ми е ужасно скучно навън  Crossing Arms Вървя ли вървя като ненормална...незнам как издържате 3-4 часа  Crazy
Joy Joy Joy

Всеки ден го извеждам,само когато вали не...

# 41
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Стига да няма мъгла, няма проблем.
И аз не съм от тези които обикалят дълго. Мога да го изведа и 5 пъти за един ден, но да обикалям 3-4ч .на веднъж.... ooooh!

# 42
  • Мнения: 2 132
Стига да не вали излизаме. Не се притеснявай. Обличай го добре и го извеждай Wink

# 43
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Постоянно при хубаво време сме навън-още от новородени

# 44
  • Мнения: 62
Не се колебай, извеждай си детенцето да подиша въздух Peace Аз малкия като не е подходящо времето го извеждам на терасата , дори и само за 15-тина минутки. Много е полезно. Само ако е настинал ме е страх, въпреки, че повечето доктори препоръчват и тогава да излизат децата навън.

# 45
  • Мнения: 397
Извеждам я стига времето да е подходящо т.е. да няма вятър, мъгла или да вали.
За първи път я изведох на разходка с количката около 40-тия ден /иначе сме излизали преди това само с колата/,
обикновено след 11 часа на обяд сме навън.

# 46
  • Мнения: 809
Стефчо е роден началото на февруари. Педиатърката ме направи луда, че е вече на 15 дена, а не съм го извеждала.
И започнахме - първия ден 5 мин., втория 15 мин., после половин час и така. Единственото условие беше да няма вятър.Минусовите температури бяха без значение.

# 47
  • Мнения: 2 960
На мен пък ми е ужасно скучно навън  Crossing Arms Вървя ли вървя като ненормална...незнам как издържате 3-4 часа  Crazy
Ами аз не вървях чак толкова всеотдайно  Mr. Green -посядах тук на кафенце -там на лафче в Морската.
Всеки ден при подходящо време е навън Peace

# 48
  • София
  • Мнения: 1 185
Щом температурите са + и няма вятър и не вали сме навън! Ако по-студеничко за по-малко, гледам да е след като обядва! Лятото по цял ден!

# 49
  • Мнения: 18
Не се притеснявай извеждай бебка навън и за теб и за нея ще е приятно и вълнуващо.

# 50
  • Мнения: 2 013
Винаги,когато времето позволява излизаме на разходка.
Това ни е най-голямото удоволствие и на двете  Heart Eyes
Обличаме се добре и  1stroller

# 51
  • Мнения: 1 187
Извеждала съм го и при 0 градуса, стига да не духа и да не е мъгливо.

# 52
  • Мнения: 3 411
как така не сте излизали досега- имаше толкова хубави дни Simple Smile извеждам го всеки ден, единствено пропускаме, когато навън вали. извеждала съм го и на -10  Rolling Eyes

# 53
  • Мнения: 805
Ясмина е на 12 дни и има вече 8 разходки.
Само докато бяхме в болницата нямаше как... Grinning

# 54
  • Неизживени спомени
  • Мнения: 488
Винаги когато предценя,че времето е подходящо ,малечко е навън.Винаги го извеждам да подиша чист въздух.Дали ще е за 15 минути или за няколко часа,той е навън почти всеки ден Peace

# 55
  • Мнения: 164
Вече е на 3 мес и няколко дни и го извеждам навън още от 6-я ден, като първо няколко дни само на терасата по 5-10 мин. След това вече спокойно се разхождаме винаги, когато е хубаво времето и имам възможност

# 56
  • София
  • Мнения: 1 535
Ние не пропускаме, но трябва да вземем кака от училище.
Така че и вятър и мъгла да има слагам дъждобрана и ходим да я приберем  Rolling Eyes. Но при такова време само за разходка едва ли бих излизала  Peace

# 57
  • Мнения: 164
Стига да е хубаво времето я извеждам за малко не повече от 2 часа, тъй като сме още малки.

# 58
  • Мнения: 4 784
При такива хубави прогнози, въобще не бих се замисляла и висяла с бебето по терасата. Даже трудно ще се приберем вкъщи.
Синът ми като беше бебе по цял ден си изкарвахме по разходки. Той също е зимно бебе, роден е в края на януари.

# 59
  • Мнения: 617
излизайте навън, вече сте големи, добре облечени и в количката, няма проблеми

# 60
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
На терасата я изведох още на първата седмица , а след това и навън та даже имаше и вятър.Смело излизайте  Peace особено при тези температури  Peace

# 61
  • Мнения: 6
Дъщеря ми я изведох на 15-тия ден.но тя беше лятно бебе.Братовчед ми,който живее в Лондон, беше извел сина си на 3-тия ден/там ги изписват на 2-рия/,за 2 часа в мъглата,на температура +6 градуса.Доста смела постъпка според мен,но там като че ли не ги жалят много. #Crazy

# 62
  • София
  • Мнения: 407
Ние на 1 месец отидохме в планината за 3 дни да празнуваме Гергьовден. Метнахме бебето в една чанта за бебе и отидохме

# 63
  • Мнения: 4 784
Дъщеря ми я изведох на 15-тия ден.но тя беше лятно бебе.Братовчед ми,който живее в Лондон, беше извел сина си на 3-тия ден/там ги изписват на 2-рия/,за 2 часа в мъглата,на температура +6 градуса.Доста смела постъпка според мен,но там като че ли не ги жалят много. #Crazy
2 часа в мъглата на плюс 6 градуса си е нищо, в сравнение с това как ги разхождат там бебетата по сред зима - чисто боси! Ако не съм го виждала с очите си, не бих повярвала, но си е истина.

# 64
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Изведохме го на 7ия-8ия ден някъде. Даже и по-рано щяхме, но аз не се чувствах добре. Роди се през май и времето беше хубаво. Но дори да беше зимно бебе не бих се поколебала да го изведа още като съвсем мъничък. Сега също си го извеждам, дори на минусуви температури. Не излизам само ако има мъгла или вали.

В случай че има значение - до сега не е боледувал (пу-пу), въпреки, че баща му донесе някой и друг грип вкъщи.

# 65
  • Мнения: 405
Ако не са отрицателни температурите няма проблем да извеждаш детето.

# 66
  • Мнения: 1 305
Изведох дъщеря ми на 15-16 ден, защото времето беше много лошо до тогава. А вън времето има ли 5-10 гр веднага излизахме, не сме се спирали даже педиатърката ми препоръчваше да я изкарвам за да се калява. Аз не я извеждам само когато духа, има мъгла или вали

# 67
  • Мнения: 11 003
Щом не вали, не духа студен вятър и не е мразовито, извеждай смело макар и за кратко.

# 68
  • София
  • Мнения: 5 079
На 10 дни го изведоп за първи път. Но беше май месец все пак... Peace

# 69
  • Мнения: 1 910
Извеждай, извеждай. И по-студено да е, не е проблем.

# 70
  • Мнения: 363
Вярно е ,че всеки преценява как да гледа децата си,но този път не мога да не обадя..Лошо ми става като чуя за бебета родени зимата,които не са ги извеждали по 2-3 месеца,това е абсурдно #CrazyМоят син е роден на 31 януарии на 10я ден вече количката беше в ръцете ми.Не сме се спрели нито за миг,ма 20 вече беше на витоша на разходка.........но всеки сам решава #Crazy #Crazy

# 71
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Дъщеря ми я изведох на 15-тия ден.но тя беше лятно бебе.Братовчед ми,който живее в Лондон, беше извел сина си на 3-тия ден/там ги изписват на 2-рия/,за 2 часа в мъглата,на температура +6 градуса.Доста смела постъпка според мен,но там като че ли не ги жалят много. #Crazy
2 часа в мъглата на плюс 6 градуса си е нищо, в сравнение с това как ги разхождат там бебетата по сред зима - чисто боси! Ако не съм го виждала с очите си, не бих повярвала, но си е истина.


 Бе те са си и болнавки там. Това не е случайно.

# 72
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Щом не вали, не духа студен вятър и не е мразовито, извеждай смело макар и за кратко.
Peace

# 73
  • Мнения: 660
Винаги съм го извеждала почти всеки ден,дори и да е било студено,поне за 1 час.При мъгла пропускам,но иначе и в дъжда бръмчахме:)

# 74
  • Мнения: 1 372
Извеждам ежедневно, независимо дали е студено. Добре облечена, макар и за по-кратко предпочитам да глътне чист въздух. Пропускам само при мъгла и силен дъжд.

# 75
  • Мнения: 753
Извеждах бебо /той е есенно-зимно бебе, т.е беше на 2 месеца в началото на декември/ всеки ден, когато не духаше силен вятър, не валеше и нямаше мъгла. Но някога, като валеше сняг, беше на балкона. Много успокоително му действаше, спеше колкото е навън. Зимата го водех по обяд след бозаене. наистина добре облечен нищо му нямаше.

# 76
  • Мнения: 9 481
Първото излизане бе на 1мес при -10градуса, за около 30-40мин.
От тогава само в мъгла, силен вятър и дъжд не сме излизали Peace

# 77
  • Мнения: 494
Ako времето ми се стори подходящо, не много студено излизаме. От начало на него хич не му харесваше на вън, само плачеше, но вече свиква ми се струва.

# 78
  • Мнения: 9 776
Извеждам бебето още от първата седмица. Студа не ме притеснява, но не излизаме всеки ден.

# 79
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
И двете ми деца са януарски бебета, още на следващия ден след изписването ги изведох на вън , първо на терасата за 5 мин .

# 80
  • Мнения: 141
 Не съм пропускала разходка,даже и навън да е било -10!Последно го бях качила на балкана и беше - 17,нищо му няма на детето.Когато вали,слагам в слинга,обличам по широко яке ,чадъра и навън Mr. Green!

# 81
  • Мнения: 4 187
От 15 ден сме на вън! Отначало за 3 -4 часа, после не се прибирахме по цял ден 11h-19h. Били са и много ниски температури, влажно и мъгливо също, не ни е пречило на разходката. За щастие около мен имаше и други майки ентусиастки, Малена например.

# 82
  • Мнения: 1 554
можеш спокойно да извеждаш бебето на вън,стига да не вали дъжд и да не духа силен вятър Peace моето дете е родено края на август и от 10 ден бяхме на вън,също така и зимата не сме пропускали,само при лошо време си бяхме в къщи Peace

# 83
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711

Аз започнах да изкарвам бебето след 20 ден.Според времето  различно се разхождаме, но задължително излизаме всеки ден дори за 5 мин

# 84
  • Мнения: 2 376
Вечерта след излизането ни от родилното си направихме градинско парти. Мадам стоя с нас в градината дълго след като се стъмни за ужас на майка ми. Излиза при всякакви климатични услови-дъжд вятър, студ, пек. От слънцето се опитвах да я крия, защото беше новородена и е много, много бяла. Основното е детето да е здраво и добре облечено и може да излиза. Гледах по-нагоре съвет за шал- на бебе шал не се слага. 

Общи условия

Активация на акаунт