Бъдещи ЮНСКИ мами 2009! Тема№ 28

  • 11 517
  • 299
  •   1
Отговори
# 45
# 46
  • Мнения: 165
Момичета за срещата записвам Танка, Тони и Минди само кажете събота устройва ли ви в 13 Маската?
Супер аз съм за и този път съм на линия Simple Smile Пред Пиргос ли ще се чакаме или направо в Маската?

За покупките - аз мисля от другия месец вече да започвам..засега съм поръчала едно комплектче от Ларедута(боди,пижамка,ританки,камизолка и шапчица, които са в преобладаващо бяло Simple Smile + елече, което е синьо - по препоръка на всичките ми близки, които ме убеждаваха, че ще е момченце..)Ще гледам да заложа качеството на дрешките, защото бебешката кожичка е много нежна, като си спомня преди 17 години(леле..колко отдавна, а все едно ми е вчера)сестра ми как се беше обринала от една рокличка-подарък от изкуствена материя..ужас..
За кошарка все още се колебая - дървена или от тези сглобяемите да вземем..Така или иначе кошарата и количката ще са ни подарък от родителите на приятеля ми, само трябва да изберем Simple Smile Но за количка не смятам да прехвърлям границата от 500-600лв.Предстои ни да купуваме апартамент(надявам се в близко бъдеще) и не ми се харчат излишни пари..в момента сме под наем и за пореден път от м.март ни го увеличават:(

# 47
  • Плевен
  • Мнения: 854
Ехооо завърнах се от прегледа, т.е консултацията.

Качила съм 4 кг, лекарката каза "Егати нашишкавяването, ами то къде е това бебе, да ядеш повече...  Laughing"
Взеха ми цитонамазка и микробиология, платих 48 лв., ако не се изолират бактерии, ще ми върнат 15  Crazy
Ще трябва пак да влизам в болница за 3-4 дни да ме следят, но това е чак на 20.
Иначе съм добре, плацентата е взела леко да се повдига и има голям шанс да се подобри положението, но продължавам с лежането и магнерота.
Полът не ми го казаха пак, да се надявам в болницата да ми кажат.
Райя, радвам се, че са те изписали и си добре.

Момичета, защо ми прави впечатление, че купените от вас бодита, които са прекрасни де, но все са долно закопчаване. Аз в началото предпочитах с предно или странично закопчаване, защото е много малко бебето и ми беше много по-лесно и удобно.

Покупки за бебето още не правя, днес пазарувахме за малката за яслата - обувчици, бодита, чорапогаши, кърпи и какво ли още не. За бебето след месец два мисля да пазарувам, защото ще има неща, съобразени със сезона  Peace

# 48
  • София
  • Мнения: 6
Здравейте мами сладурани. Почивам си вече в къщи аз, Диаспорал ми назначи лекарката, на последния преглед някои неща не и харесаха и ме нахока здраво. Търпяла съм на болка, търпяла съм, а на контракции търпя ли ме попита. Забрани ми повече да се връщам на работа, ако искам всичко да е наред. На 18.02.съм записала час при доц.Томова за ФМ в център" София" на бул." Цар Борис III "№54. Чула съм за нея, че е голям специалист в ФМ, ако някой е ходил и има впечатление от нея нека сподели как минава прегледа.
За дрешките и аз вече се заглеждам, много по тях ама още не съм се престрашила да си купя нещо. Обещала съм на кака Маргаритка, първото нещо да го избере тя, един вид орисница да бъде на бебо, да се чувства и тя горда, че чакаме още едно бебече, нейно сестриче или братче. Не се знае още какво ще бъде лекарката която ме наблюдава, и се вижда отново момиче , но вобще не е сигурна и за това каза да изчакам още малко да ме види и доц.Томова и тогава да се хвърлям към шопинга.  bouquet  bouquet

# 49
  • Мнения: 3 294
И аз съм на линия за Бургаската срещичка , когато кажете за мен е без значение часа  Peace

Анито , аз точно такива бодита взех вчера от Премама , със странично закопчаване , сториха ми се доста практични и удобни , радвам се че опитно майче като теб одобрява покупките ми  Peace Само да си намеря кардрийдъра и ще кача снимки   Rolling Eyes

А днес майчето ми ме изненада с нови покупки за бебчо , доста бодита , чорапогащници / за по-нататък / , едно комплектче , чорапки ... шапчица  Heart Eyes Heart EyesОпасна баба ще има мъника , като разбра че аз съм открила сезона на покупките и на следващия ден и тя се впусна в пазаруване  Heart Eyes

# 50
  • Мнения: 357
Мони, честит празник и от мен   bouquet. Всичко най - най.

Франческа, това че ще доизноси почти новите роклички на кака си отдавна съм се сетила  Wink и ме прави много щастлива. Такива сладурски работи съм прибрала , както казваш, някои необличани. Мъжът ми пък беше много притеснен , че ако е момче ще трябва да прави кухня на балкона, не можело в една стая да са  hahaha.

А за бодитата - и на мен ми бяха страшно неудобни през главата. Такива купувах чак след 6 месец , когато започна да сяда и по-лесно да се наденат . Тогава пък другите ми станаха неудобни, защото не можех вече да я накарам да лежи мирно , за да закопчая. И не само бодитата и горните дрешки. Но пък може би е въпрос на умение и навик.


Сега разгледах покупките - страхотни малки дрешки.

Последна редакция: ср, 04 фев 2009, 17:42 от Mayflower

# 51
  • Germany
  • Мнения: 7 866
Честит рожден ден, Мони!
Качих и аз някои от покупките за бебе номер 2. Приятелка ми донесе доста неща от чужбина и съм много доволна, защото дрешките са качествени, а цените са много добри. Харесала съм си и количка, но ще я купя април-май, като изляза в отпуска. Предния път всичко ми беше купено, изпрано и изгладено още в началото на 9 мес., не исках да оставям удоволствието от пазаруването на някой друг  Grinning.
Момичета, да ви се оплача, имам ужасни хемороиди, боли ме, непрекъснато съм с компреси от смрадлика, но вече 3 ден положението е направо нетърпимо, приемам всякакви идеи за справяне с проблема. С предната бременност се появиха в 7-ми месец, като родих се поуспокоиха малко, но не изчезнаха, сега с пълна сила и в по-голямо количество  Mr. Green. Цял ден се подпирам ту на едната, ту на другата кълка, голям майтап.


И аз страдам от хемороиди още от предната бременност. Тогава много ми помогнаха бани с реванолов разтвор, но това след раждането. Сега лекарката ми предписа Троксевазин и каза, че много помага.

# 52
  • Мнения: 31
   здравейте мацки,
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН, Мони! Да си жива и здрава и всичко най- най- хубаво! Най- готиния подарък да ти е през юни месец!
честито момиченце и на Франческа- предствям си как си се зарадвала, ти толкова искаше момиченце през цялото време. завиждам благородно и ми се иска и аз да отида при някой лекар магьосник, който да каже, че потвърденото ми засега момиче се е превърнало в момче.....
разгледах снимките- всички сте много сладки!!!
много  Hug  Hug  Hug и хубава вечер от мен!!!

# 53
  • София
  • Мнения: 6
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН МОНИ И ОТ МЕН !!! Бъди весела, щастлива и красива мама.

# 54
  • Germany
  • Мнения: 7 866
Ох, момичета вашите пожелания направиха деня ми още по слънчев Simple Smile Отново благодаря на всички!

# 55
  • Мнения: 111
Ок значи за Бургаската среща събота 13 ч пред Пиргос  Simple Smile

# 56
  • До моста на реката
  • Мнения: 62
Мони,ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН !!! bdbaloniБъди здрава и много щастлива мама Юни месец!!!

# 57
  • Мнения: 69
Ще си правя 3-та шопска салата ... луда работа  Shocked

# 58
  • Мнения: 136
anyto, измъчи се ти с тези болници. Дано сега е за последно и после - чак за раждането  Hug  

Добре, че споменаваш за закопчаването на бодитата, наистина има логика по-добре да са с предно или странично закопчаване. Такива съвети ще са много полезни за всички, на които ни е първа бременност.

Мацки, ако се сещате за други съвети, свързани с дрехи или нещо друго, казвайте навреме.

Скоро четох някъде за хемороидите, помагали много топлите вани и душове.

Отивам да мушна малко грах, че от глад коремът ми се залепи за гърба  Joy

# 59
  • Мнения: 1 924
Едно момиче,виждала ли си Косатото на живо някъде?
Има пълно легнало поне според описанието на сайта на Косато,водят я от 0 месеца.
Засега нея съм "заплюла",жалко,че почти няма шанс да намеря на старо,че са у нас отскоро...
Иначе ми харесва и като модел,и е малка,и лека,казват...
Гледах на АBC Design количките за близнаци....огромни са просто ooooh!
Даже видях една мама с такава,беше влязла в магазина,а бебовците сами отвън в количката,че не влиза през вратата...та реших,че ми е основното да е достатъчно тясна количката,за да минава през врати и да влиза в асансьор.

Пазаруването...аз съм от хората,които обичат да купуват бебешки стоки "на старо"-от други майчета.Безумно завишени ми се виждат цените на всичко бебешко,а и колко кратко се ползват!
Освен това вярвам,че е на късмет Grinning

МАй само количката ще се наложи да е нова,
иначе ще купуваме 2 шезлонга,две порт-бебета и една кошарка на старо.

Освен това ми се струва разумен вариант да си изготви отсега един списък с покупки,и част от нещата да се "подшушнат" на близките-те хората така или иначе ще купуват подаръци,по-добре да знаят от какво има нужда реално,а не милите да се чудят какво да купят и накрая да вземат нещо,което вече има.
Аз предния път направих нещо подобно и всички бяхме доволни Mr. Green
Бях си купила най-важното и от близките исках кенгуру,дрешки и играчки Whistling


Общи условия

Активация на акаунт