Синьо сирене

  • 16 167
  • 34
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 7 013
Имам една опаковка синьо сирене, дайте идея за някакво ястие с него. Как точно приготвяте сос от синьо сирене, пробвала съм да го направя с броколи, но сиренето не ми се разтопи.

# 1
  • Мнения: 2 926
Синьото сирене освен, че го консумираме директно и то в несметни количества, много го обичаме с гъби
Махам стълбчетата на гъбите и ги пълня с масло и синьо сирене, след което пека във фурната.
Стават направо жестоки
.

# 2
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Имам една опаковка синьо сирене, дайте идея за някакво ястие с него. Как точно приготвяте сос от синьо сирене, пробвала съм да го направя с броколи, но сиренето не ми се разтопи.

Здравей!

А разтопи ли го предварително в течна сметана или прясно мляко?
Иначе правя запечени зеленчуци с него - комбинации и отделно(картофи, карфиол, броколи, зелен фасул, пълнени чушки с сирене и сметана), всякакви видове паста и спагети, пилешки пържолки, опържени в масло в което после раздробявам (настъргвам) сиренето и доливам мляко или сметана - става страхотен сос.

Освен това правя нашата любима салата с паста - домати, краставица, чушка, залана салата(китайско зеле, Айсберг или обикновена салата), синьо сирене (раздробено), шунка, босилек(по желание) и заливка от лим. сок, зехтин и сол.

Още много вариации могат да се направят. Peace

# 3
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
 Синьото сирене се разтапя в течна сметана или мляко.  Peace Става невероятен сос. Аз си правя и салата от домати, синьо сирене, зехтин и босилек.
 Освен към броколи соса върви много и на печено месо, а също така и на печени на фурна картофи (измити, срязани на половина и запечени на фурна с малко масло и подправки).
 Абе може много неща да си правиш с него, аз много обичам.

# 4
  • София
  • Мнения: 8 100
Синьото сирене освен, че го консумираме директно и то в несметни количества, много го обичаме с гъби
Махам стълбчетата на гъбите и ги пълня с масло и синьо сирене, след което пека във фурната.
Стават направо жестоки
.

И аз правя така, но чуквам и по едно пъдпъдъче яйце във всяка гъба и става много интересно, защото яйцата нали са малки и си пасват точно за гъбата

# 5
  • София
  • Мнения: 7 013
Не съм разтопявала сиренето в мляко или сметана, знаех си, че нещо бъркам. Благодаря ви за хубавите идеи.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
А защо просто не си го хапнете като мезе към бяло вино - страхотно е  Crazy

# 7
  • Мнения: 930
А защо просто не си го хапнете като мезе към бяло вино - страхотно е  Crazy


ееее така е приказка Peace

# 8
  • Мнения: 940
Ние го слагаме на пица, на спагети и на всичко изброено по-горе...Много ми хареса идеята за гъбите с яйцата.

# 9
  • София
  • Мнения: 4 141
А защо просто не си го хапнете като мезе към бяло вино - страхотно е  Crazy

И с червено става превъзходно, аз вчера правих пица и сложих синьо сирене . Невероятен аромат придаде. newsm10

# 10
  • Мнения: 681
Браво момичета,страхотни идеи  Peace
Ние също много го хапваме  Crazy
Да добавя за гъбите,аз освен синьо сирене,слагам и пушено,ставааа...  Party
Мога да предложа и в йена глаз-слагате картофки,синьо сирене,пушено сирене,кашкавал,сметана,разни зеленчукови подправки и масълце.Става също много вкусно,а и още една идеяя когато са почти готови картофите,добавете фикс на Маги /сос бешамел или фикс за свински пържоли със сметана/,печете още 30 мин.Ще останете приятно изненадани от резултата  Peace

# 11
  • Мнения: 2 437
Синьо сирене не готвя. Или на плато за мезе на червено вино, или на салата от три вида сирене - за мезе на аператив /водка, ракия, мастика/.

# 12
  • Мнения: 1 794
Това ми е любимата рецепта, за съжаление не виждам снимката в линка, ако я зърнеш само за миг, ще разбереш за какво става дума. Сосчето е приказка. Наталина   bouquet http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php/topic,249.msg2478.html#msg2478

Намерих снимката. На marabu e. Така го правя и аз, с броколи.

# 13
  • Мнения: 3 675
Свинско филе със синьо сирене и маслини

за 2 порции

Продукти:

600 г  свинско филе
1 глава кромид
200 г маслини без костилките
130 г синьо сирене
1/2 малка кофичка заквасена сметана
 30 г масло
2  с. л. олио
75мл бяло вино
черен пипер

Начин на приготвяне:

Лукът се нарязва на ситно и се запържва в олиото и маслото до златисто, подправя се с черен пипер.
Прибавя се месото, залива се с вода и ястието се захлупва с капак и се оставя да къкри на умерен котлон за половин час.
Когато месото се свари, се изважда с решетеста лъжица. На негово място се поставят маслините и намачканото с вилица синьо сирене. Добавя се сметаната и се разбърква.
Оставя се още 5-10 минути на тих огън.
Месото се поднася, нарязано на филийки и полято със соса.

Рецептата е от Розали

# 14
  • Мнения: 3 675
Ето и едни спагетки на които попаднах.- http://www.zadoma.com/index.php?APP_ACTION=RECIPE_INFO&RECIPE_ID=175

Общи условия

Активация на акаунт