А има ли желаещи да ни учат на немски език ?

  • 178 368
  • 770
  •   1
Отговори
# 15
  • UK
  • Мнения: 3 959
Аз това правя когато съм сама вкъщи. Simple Smile

# 16
  • Мнения: 1 277
препоръчвам тази граматика



жълтата на Хюбер / Hueber
има правилата с упражнения и ключ към тях.

за жалост този език не се учи само с книги...
аз пробвах, но не става.

важно е говоренето, живата реч.
иначе никога не се схваща граматическата им конструкция... Rolling Eyes

аз съм си взимала от библиотеката интерактивни курсове за РС,
но незнам дали ги има на българския пазар.... newsm78

Подкрепям. "Жълтата" граматиката си е класика Simple Smile. И наистина, немският е такъв език, че само с книжки не става. Преди време към езиковите гимназии организираха съботни курсове. Обикновено започваха в началото на учебната година и накрая курсистите можеха да се явят на приравнителни изпити към Немската езикова.

Последна редакция: нд, 08 фев 2009, 18:26 от стрина Ягодина

# 17
  • гр. Козлодуй
  • Мнения: 203
За начинаещи, но все пак имащи някаква представа, този сайт е хубав

http://www.deutsch-lernen.com/

Аз лично преди години от там си припомних някои неща. Регистрирах се и си намерих там приятели от Германия, които ми помагаха много. Контакти по е-mail са много полезни. Момчето, с което си пишех ми пращаше в отговора си моето писмо с поправени грешки. Пишех си с хора и по ICQ. Важно е като учиш език да имаш ежедневни контакти, независимо какви са те. Така се напредва най-бързо.

Ето и тук може да се регистрирате http://www.deutsch-als-fremdsprache.de/austausch/

Аз пиша по форуми и намирам немскоговорящи приятели, защото нямам директнии контакти с такива.. Така си поддържам нивото и съм доволна. Надявам се да помогна стига да имам време.

# 18
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
днес за пореден път се радвах на произведенията на Марк Твен.

за четящите английски - ето един линк
точно по темата е - немския език  Wink

успех на учещите Hug

# 19
  • Мнения: 42
преди години имаше в два тома ''немско-български разговорник и упражнения''в него всичко е представено като разговор със заучаване на нови думи.речник,граматика .упражнения в разказ,думи,граматика,.прекрасно издание.може да проверите в библиотеките,лично съм виждала подобни.мойте ги имам от '91 година можеби.
добър е за начинаещи ,на последните страници на всеки том са отговорите на упражненията.
имам и други 2 книжки,те са по -малки ,с рисунки,упражнения,прекрасен учебник за начинаещи/1 част/и за вече имащи познания в езика.
инък наистина този език е труден,в него има род,падеж,времена,краен словоред,предлози които задължително трябва да се заучават с думите.
но най важното е ,знаещ ли граматиката на българския ще се справиш и с немския.
аз го учех с голям интерес в училище,и видех ли нещо на немски си купувах.четех,четех дори и да не разбирам.учителката ни ,ме караше да чета уроците защото имам нещо характерно за немското произношение.обичам да слушам немска реч.
за жалост бях ученичка преди доста време....

# 20
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

но най важното е ,знаещ ли граматиката на българския ще се справиш и с немския.


това го чувам от къде ли не.
нямам проблеми с българската граматика, нито със стила на писане, нито със словореда.

с немската граматика още се боря, макар отдавна да говоря без да се замислям дълбоко ( в момента говоря 98% от времето на немски)...
доста хора ми казват, че се изразявам добре, но все още правя грешки.
този език е бездънна каца за мен  ooooh!

сравнявам с още 3 чужди езика, които уча/учила Wink

# 21
  • UK
  • Мнения: 3 959
Не съм сигурна че българската граматика ще помогне особено. На мен ми беше много трудно да схвана кога се използва един от падежите в немския, защото на български той реално не съществува. Как се очаква да го разбера, като не мога да си го обясня на български...

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 316
Леле каква чудесна темичка сте заформили.  Peace
Учила съм немски отдавна и все си мисля как с всеки изминал ден забравям по нещо, защото не го практикувам и все не намирам време за книги на немски, а за немска телевизия е абсурд да се вредя в къщи, освен някой филмче по КИКА.
Да ви споделя един парадокс. Моя приятелка, завършила Немската в Бургас е омъжена и живее от около 15 год. в Германия. Мъжът й, натурален германец, винаги я кара да му редектира граматически личните писма, които му се налага да пише до разни инстанции.  Simple Smile

# 23
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

Да ви споделя един парадокс. Мъжът й, натурален германец, винаги я кара да му редектира граматически личните писма, които му се налага да пише до разни инстанции.  Simple Smile

това не е парадокс, това е това е безхаберие към майчиния език.
визирам мъжа ooooh!

# 24
  • Мнения: 112
   Я тя темата ми потръгнала, а аз я бях отписала Grinning
Значи  какво , да пообиколя сега антикварните за разговорници и учебници може би.Най-лесно  ми е да уча просто думи.Така бях с английския преди.Без граматика се оправях.Тя ми  падна някак свише, от гледане на филми LaughingБез да се замислям правя изречения, прости , разбира се.Обаче , като чета  какво пишете за немския...Е, то идеята е да мога да общувам, не да чета  немски класици в оригинал BlushЩе разгледам сайтовете, които предлагате.

# 25
  • Мнения: 224
Ако искаш сама, купи си граматиката по-горе, аз я имам, има си и ключ, запиши се в библиотеката - ако си от по-голяма град трябва да има и чуждестранна литература и съответно и немска такава и започвай.  Peace А ние тук ще помагаме ако някой има някакви въпроси, аз мога само на по-начинаещи да помагам, уви.  Rolling Eyes

# 26
  • Мнения: 85
Хайде и аз да се цопна тук.Поздравявам всички ви за ентусиазма да учите немски език HugЗавършила съм немска филология и мисля, че немската граматика е къде къде по-лесна от българската ooooh!За мен българската граматика бе кошмар.Иначе и аз препоръчвам жълтата граматика, спомената по-горе. PeaceАко мога ще помагам(разбирайте, ако дзверчето ми остави свободно време Laughing).

Успех на всички с ученето Hug

# 27
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
има и чуждестранна литература и съответно и немска такава и започвай. 

абе това е малко хард...
обикновено има класически книги, които са далеч от всекидневния език.
ако са преводни - то пак е сложно... newsm78

в един от линковете дето съм дала има специално подбрани текстове по нива...
няма смисъл някой да се демотивира с немски класици Peace

# 28
  • UK
  • Мнения: 3 959
Аз затова чета интервюта и друг тип ежедневни работи на съответния език, защото са на нормален, разговорен език и са донякъде полезни.

# 29
  • Мнения: 224
Мда, прави сте.  Thinking Аз лично си упражнявам езика като чета в немското yahoo, тамън научавам новините по-рано.  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт