Какво сирене за попара давате?

  • 6 817
  • 54
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 387
Здравейте, мами! Аз май всеки ден започнах все да питам ама явно и затова този сайт е толкова полезен, защото има въпроси и тези, които имат опит отговарят:).Та искам да питам две неща:
1. Каква марка сирене и масло давате в попарите на вашите дечковци.Питам, защото вчера четох някакви сравнителни тестове на сирена и млека и съвсем се обърках. Като ида в магазина всички изглеждат добре, но какво има вътре един господ знае.
2. От каква възраст дадохте риба и каква? Гледам, че има пюрета на Семпер с риба за след осмия месец. Ние утре ставаме на осем, но като, че ли ми се иска да изчакам още малко с нея.Знам, че е много полезна, но и много алергизираща, заради многото белтък. Бях чела някъде, че е хубаво поне след 10 месечна възраст.
Ще съм ви благодарна ако споделите опита си с мен.Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 431
1.Най-често купувам сирене "Елена",но от едно и също място;абе,гледам на мен да ми е вкусно и да не се разкашква като го изкисвам.Не давам "Дунавия",защото е непастьоризирано.
2.Нашата лекарка каза да давам риба след годинката,защото имаме предразположеност към алергии,но ако при вас няма такъв момент-вече можеш да даваш риба.Щом ти се изчаква-изчакай,никой не казва,че точно сега трябва задължително да я въведеш   Wink .
Забравих за маслото-"Президент" или пак от онова място,откъдето е сиренето(във Варна е и няма да ти е от полза да давам подробности)

# 2
  • София
  • Мнения: 3 271
1.Сирене - козе, според мен то е най-полезно. Масло - само вносно, с висока масленост гледам да е - немско, датско..има много.
2.Риба дадох към 9 месец - сьомга - много е полезна Peace

# 3
  • Мнения: 4 335
1.сирене давам каквото взема и за нас,само,че му го обезсолявам
2.риба не сьм давала и мисля да изчакам годинка

# 4
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 349
В началото й бях взела специално за нея козе сирене на "Маджаров" Уж е по-хубаво, а пък козето мляко е уж най-близко до кърмата. Обезсолено. Сега от нашето слагам. Къде обезсолено, къде не....

Масло й взимах едно немско(не мога да напиша името  Blush) или Президент.

Риба дадох по-късно, но тя се отврати и не я мъча. Само сготвена в ДК я яде.

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 10 819
В началото купувах само вакуумираното на Роса.
С риба захраних към 11я месец.

# 6
  • България
  • Мнения: 457
Сирене давам,каквото взимам за нас,но го изкисвам във вода
Масло-Президент
Риба не съм давала още,но мисля скоро да му я въведа

# 7
  • хасково
  • Мнения: 378
Сирене,купувам на Старс и задължително го обезсолявам, за масло нямам определена марка,каквото купувам за нас.
Риба дадох в 10 месец от детската кухня,после съм му вземала на хип,бейбивита(пише от годинката на тях) и ганчев

# 8
  • Мнения: 681
Сирене давам каквото купя за нас,но обезсолено  Peace
Масло ,българско  Rolling Eyes
Риба дадох на 8 месеца  Peace

# 9
  • Неизживени спомени
  • Мнения: 488
сирене-Пършевица  пакетирано от Била
  • масло-само Вълчев/Асеновград
  • риба-педиатърката ни каза от 8-я месец
Peace

# 10
  • Мнения: 1 473
Риба не съм давала все още, смятам след като навърши годинка да почна.
 А сирене само козе, тъй като бебето ми е на 9 месеца и не съм му давала продукти от крава.
Краве мляко и други продукти от него, като масло ще дам след като стане на 1 година.

# 11
  • Мнения: 6 713
1. Каква марка сирене и масло давате в попарите на вашите дечковци.
Дъга, Маджаров, Фета. Масло - немско Peace

2. От каква възраст дадохте риба и каква? Риба дадох на 9 месеца - бяла риба обезателно е първата риба, която даваш. Peace

# 12
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 010
Не съм дала нито едното,нито другото, но му купих овче сирене - видя ми се хубаво, пък ще видим дали той ще го хареса.Риба чак след годинката мисля да дам.

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Сирене - елена, дъга, елби, изкиснато. Масло - президент.
Риба давам от 6 мес - хек на Ганчев. Вече им правя и домашни с бяла риба. Друга не искат. На семпер бях взимала, но те са с други риби ( херинга, сьомга) и не ги харесаха. Само бяла риба обичат. 

# 14
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Сирене давам всякакво

# 15
  • Мнения: 2 132
Аз попара не съм правила, нито съм давала сирене и масло. Но в къщи ядем БИО сирене и масло Президент, така че ще давам от тях. Пробвай ги и ще ги харесаш. Сиренето изобщо не е водно както повечето, които продават в магазина.

# 16
  • Мнения: 4 433
Сирене Елена след 5тия месец в попарката...

Риба след 7мия месец,на Ганчев.

# 17
  • Мнения: 15 379
Сирене - козе или краве - Маджаров, Лакрима
Масло - Президент, немски и датски масла
Риба - дава се най-добре след 10 навършени месеца! Аз дадох риба на 11 месеца. Въведох я със Семпер - сьомга с картофи.

# 18
  • Мнения: 1 197
Сирене на Чех-селекция,Елена,Пършевица
Масло-само немско
Риба дадох на 10-11 месеца-бяла риба

# 19
  • Мнения: 528
Сирене - краве на Маджаров
Масло - Президент
Риба - печено филе Хек или Скумрия . Друго не обича  Rolling Eyes

# 20
  • Мнения: 1 232
Не съм давала все още попара, но мисля да започна със сирене с.Забърдо, овче или краве.

# 21
  • Мнения: 2 960
Сирене-Елена,Добрич
Малсо-Призидент ,Елена
Риба-след годинката ,от пюренце на ХИПП

# 22
  • Мнения: 2 521
Сирене и масло давам от това което купувам и за нас.Маслото внимавам само да не е смес(да няма растителни мазнини).Риба-сьомга с домати и моркови на Гербер.На 11 месеца дадох започнах да давам.

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 116
сирене каквото вземам и за нас,масло Президент,риба след годинката от ДК и пюрета

# 24
  • Мнения: 2 135
Сирене давам само козе. ие и за нас купуваме само такова. Задължително го изкисвам. Маслото - някакво немско от Кауфланд. А риба на плоча ядем често в къщи и давам каквато имаме- сьомга, пъстърва, пангасиус. Започнах на около 9 месеца

# 25
  • Мнения: 165
 Сирене давам от това което ядем и ние, масло- немско, риба давах два пъти, но не я хареса много. Аз не ям риба, баща ми също, дано да не е наследствено.  Peace

# 26
  • Мнения: 9 973
сирене и масло не подбирам по марка.Риба на 7-8м. дадох

# 27
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Сирене давам каквото купя за нас,но обезсолено  Peace
Масло ,българско  Rolling Eyes
Риба дадох на 8 месеца  Peace

# 28
  • Мнения: 4 433
Масло давам на Елена.

# 29
  • Мнения: 405
Сирене - само козе / домашно, а когато няма - вакумирано на 'Маджаров" козе/ давам, но ние сме ссъс съмнение за АБКМ..

# 30
  • Мнения: 781
Сирене - Маджаров и Роса
Масло - Президент
Риба - Сьомга и Хек

# 31
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Каквото за нас такова и за нея, само че изкиснато.

# 32
  • Русе
  • Мнения: 86
сирене давам гръцко Crystal(в кутия със саламура е), но винаги го изкисвам от предния ден
краве масло- българско
риба още не съм й давала

# 33
  • Мнения: 2 110
Харесвам продуктите на Маджаров и Бор-чвор!

# 34
  • Мнения: 391
В последно време съм объркана и се чудя какво сирене да купувам.
Гледам в кърмаческия майките пишат ,че купуват предимно био сирене - смятам да го пробваме и ние в къщи.

# 35
  • Мнения: 493
Сирене краве изкиснато на "Маджаров"
Масло-"Президент"
Риба му дадох след 7 месец тази,която е в пюретата,а сега в седмица 1 път задължително риба от кухнята му давам.

# 36
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
 -.- Сирене "Елена" вакуумирано. Изкисвам го;

 -.- Масло "Президент";

 -.- Риба опитах веднъж преди седмица - изплю я с отвращение и погнуса. Вероятно е наследствено  Thinking Ще я оставя да си я поръчва сама в ресторанта, ако иска, като порастне. Wink

# 37
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 570
Сирене давам каквото и за нас, задължително обезсолено.
Масло - "Родопчанка".
Риба - от 9 - 10 месечна възраст от пюретата на Семпер.

# 38
  • Мнения: 188
Краве серене на Маджаров- обезсолено

# 39
  • София
  • Мнения: 1 735
Краве сирене на Маджаров.
Кр. масло на Маджаров или Вълчев,в началото и взимах Президент,но много бавно го хапва.
На Семпер рибните са с големи парченца и много силен вкус.Всичките ги пробва,но нищо не и хареса.И до сега яде само рибното на Хип.Преди то беше от 10-ти месец/тогава започнах да и давам риба/,сега на етикета пише от 12 мес.Сега вече бих изчакала с рибата до годинка.

# 40
  • Мнения: 367
Краве Сирене Маджаров

# 41
  • Мнения: 991
В последно време съм объркана и се чудя какво сирене да купувам.
Гледам в кърмаческия майките пишат ,че купуват предимно био сирене - смятам да го пробваме и ние в къщи.
И аз купувам био сирене. Скъпо е, но бебка и без това колко яде... Изкисвам го във вода. На мен много ми харесва на вкус.

# 42
  • Мнения: 1 080
Купувам сирене на някаква Търговищка фирма - незнам как се казва (доста е обезсолено).
А риба все още не съм дала.

# 43
  • Мнения: 150
Домашно приготвено / узряло , разбира се / . А ако е свършило до приключване процеса на зреене - " Елена "- краве.

# 44
  • Мнения: 431
Като четох тук,че някои дават козе сирене,реших и аз да пробвам.
Купих вакуумирано на "Маджаров"-аууу,смрад   ooooh!
Изкиснах го-обезсоли се,но миризмата си остава #Crazy.Въпреки това сложих малко в попарата,но малкото го усети и  Sick ...
Вие как го давате такова сирене,че да не им мирише на децата  Thinking ?!

# 45
  • Сливен
  • Мнения: 894
домашно сирене-добре изкиснато Peace

# 46
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Като четох тук,че някои дават козе сирене,реших и аз да пробвам.
Купих вакуумирано на "Маджаров"-аууу,смрад   ooooh!
Изкиснах го-обезсоли се,но миризмата си остава #Crazy.Въпреки това сложих малко в попарата,но малкото го усети и  Sick ...
Вие как го давате такова сирене,че да не им мирише на децата  Thinking ?!

Качественото козе сирене не би трябвало да има дъх. Naughty
Опитай на Дъга, или Лакрима (Пазарджик) - разликата е ОГРОМНА.
Аз също си мислех, че никога не бих яла козе сирене, но тези марки (особено втората) са просто супер.

# 47
  • Мнения: 431
Благодаря,Dega !Ако го намеря пазарджишкото сирене,ще го пробваме  Crazy

# 48
  • Мнения: 15 379
Моят син яде козе сирене отдавна и е свикнал с вкуса и аромата му, не се цупи, а си го хапва.
Лакрима козе сирене обаче бая намирисва, изкисването не помага... Wink
Маджаров като че ли е най-немиризливо.
clover_d, Лакрима можеш да намериш в Метро.

# 49
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 349
Преди години ми носеха домашно козе сирене за Констанца. Няма друга такава смрад. Това на Маджаров си мирише прекрасно на фона на домашното.

# 50
  • Мнения: 15 379
Преди години ми носеха домашно козе сирене за Констанца. Няма друга такава смрад. Това на Маджаров си мирише прекрасно на фона на домашното.
Това е вярно - само веднъж съм опитвала домашно и е...Sick

# 51
  • Мнения: 431

Лакрима козе сирене обаче бая намирисва, изкисването не помага... Wink
Маджаров като че ли е най-немиризливо.
clover_d, Лакрима можеш да намериш в Метро.

Май ще си караме с кравето сирене  Laughing
Освен миризмата,козето ми се струва и по-силно някакси,по-мазно е  Thinking

# 52
  • Мнения: 15 379
Аз ги редувам козе/краве. Просто козето е много полезно и щом Мистър Каприз си хапва от козето, значи няма проблем. Grinning

# 53
  • Мнения: 433
Аз харесвам и Лактис козе сирене, но за дъщеря ми е твърде силно, явно. Приема изкиснато Маджаров, но само ако е маскирано от бисквита Плазмон (съотношение със сухара 1:1).

# 54
  • Мнения: 8
сирене-съединение масло-немско

Общи условия

Активация на акаунт