Въпрос за ударение

  • 6 305
  • 52
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1
Видях в речника , ударението е на последната буква , тоест : билА , билО , билИ , така че
ти си  правата...  newsm10 newsm10  newsm10

# 31
  • Мнения: 12 662
Няма начин свекървата да е права. Натрий й носа яко. Че не се знае докъде може да стигне. Ще вземе да даде вода на бебето.
Вода на бебето няма как да даде, защото прийомите й са ми ясни вече и достъп без контрол няма да има... Колкото до натриването на носа мисля, че ясно обясних каква е целта - да говори грамотно детето ми и да не понася забележки от 2 страни. Носа на хора с установени навици и възпитание и да натриваш кел файда....

Тогава защо го правиш? Да докажеш, че ти си правата? А една възрастна жена, която цял живот е казвала еди-как си, не е права.

# 32
  • Мнения: 274
Я да ви запитам - как е правилно - бул. ВИтоша или ВитОша? Чувал съм и двете.

# 33
  • Мнения: X
Правилният отговор е: "малка джобна чекийка"

# 34
  • Мнения: 2 448
Я да ви запитам - как е правилно - бул. ВИтоша или ВитОша? Чувал съм и двете.

Може и ВитошА да е, ако го каже някоя французойка.  Laughing

# 35
  • Мнения: 2 180
И на Мусала във Варна казват МусАла, а не МусалА.  Rolling Eyes

# 36
  • Germany
  • Мнения: 7 938
Няма начин свекървата да е права. Натрий й носа яко. Че не се знае докъде може да стигне. Ще вземе да даде вода на бебето.
Вода на бебето няма как да даде, защото прийомите й са ми ясни вече и достъп без контрол няма да има... Колкото до натриването на носа мисля, че ясно обясних каква е целта - да говори грамотно детето ми и да не понася забележки от 2 страни. Носа на хора с установени навици и възпитание и да натриваш кел файда....

Тогава защо го правиш? Да докажеш, че ти си правата? А една възрастна жена, която цял живот е казвала еди-как си, не е права.


Ти не можеш да четеш или какво??? Не знам на колко години си , но за съжаление явно си от хората с установени макар и грешни навици, които ще са винаги убедени, че са прави...

# 37
  • Мнения: 654
Госпожо Мони,
Бъди толерантна и търпелива.
Не може всички да мислят като теб.Винаги когато някой изрази несъгласие с автора бива нападан.
Щом пускаш тема , ще четеш , ще пишеш ,но запазвай добрия тон.

# 38
  • Germany
  • Мнения: 7 938
Госпожо Мони,
Бъди толерантна и търпелива.
Не може всички да мислят като теб.Винаги когато някой изрази несъгласие с автора бива нападан.
Щом пускаш тема , ще четеш , ще пишеш ,но запазвай добрия тон.

Госпожо Джоджо,
Всяко търпение има граници, а толерантността не бива да граничи с наивност.
Разбира се, че не може всички да мислят, като мен и не виждам къде съм написала, че очакавам това.
Чета, пиша и все още съм с добрия тон  Wink

# 39
  • Мнения: 4 514
На мен пък ми е любопитно свекървата какво каза, като видя речника?  Grinning

# 40
  • Мнения: 25 600
Зависи дали авторката на темата е успяла да я нацели добре или не. Защото, ако е успяла, едва ли свекървата е сварила да каже нещо...  Mr. Green

# 41
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
Сега понеже нямам речник за да й го покажа черно на бяло ми обясни, че не само аз не съм права, ами и вие щото сте софиянци, като мен и говорите на шопски диалект  Mr. Green

Мони, кажи на свекървата, че шопите не са софиянци.

Правилният отговор е: "малка джобна чекийка"

Зависи дали авторката на темата е успяла да я нацели добре или не. Защото, ако е успяла, едва ли свекървата е сварила да каже нещо...  Mr. Green

Йе-йе-йе.....  newsm62 newsm62 newsm62

# 42
  • Мнения: 12 662

Ти не можеш да четеш или какво??? Не знам на колко години си , но за съжаление явно си от хората с установени макар и грешни навици, които ще са винаги убедени, че са прави...

На много години съм. И ако ми дойде някоя млада пикла, че и да ми обяснява как трябва да говоря, ще й наритам задвика.

# 43
  • Germany
  • Мнения: 7 938

Ти не можеш да четеш или какво??? Не знам на колко години си , но за съжаление явно си от хората с установени макар и грешни навици, които ще са винаги убедени, че са прави...

На много години съм. И ако ми дойде някоя млада пикла, че и да ми обяснява как трябва да говоря, ще й наритам задвика.

Благодаря, че ми доказа колко права съм била за теб Simple Smile
Мисля, че темата се изчерпа. Моля, модераторите да я заключат.

# 44
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236

На много години съм. И ако ми дойде някоя млада пикла, че и да ми обяснява как трябва да говоря, ще й наритам задвика.

Тъй де... newsm47

Мони, скрий базуката. Ясно е, че гневът ти е насочен
към свекървата и няма как да я поставиш на място.
Затова и създаваш такава тема.
Приеми пък и отговорите на другите.
Мадам Х и Джоджо са писали любезно.

Последна редакция: сб, 07 фев 2009, 21:52 от Иванка Тръмп

Общи условия

Активация на акаунт