Има ли родили в осмия месец

  • 93 656
  • 113
  •   1
Отговори
# 30
Лелеееее!!!!! Кой нормален човек може да каже такова нещо на една майка  -  "Ама как така, защо е живо? Нали те умират осмачетата...?" !!!! smile3513

Да, и на всичкото отгоре не го очаквах точно от жена!
Но злобарки има всякакви.

# 31
  • София,
  • Мнения: 4 267
ПО принцип според медицинската теория през осмия месец бебето спира да расте на дължина и на тегло, през този месец то все едно "заспива" и тогава започват да се развиват, дооформят и подготвят за функциониране вътрешните му органи. В миналия век истината е, че наистина единици бебета родени в осмия месец са оцелявали, докато в днешно време с развитието на техниката и всичко останало много рядко се случва да не успеят да спасят бебе родено в осмия месец. НО факт е че много бебенца родени в осмия месец имат някакви проблеми свързани с някой орган който е останал недоразвит, поради преждевременното му раждане. ТЪй като и моето дете е родено в осмия месец и също има проблеми, съм изчела доста неща и съм се сблъсквала вече с доста неща.
МИсълта ми е, че повечето хора са останали с впечатленията и поверията от миналото и затова все още мислят така, така, че не им се сърдете, а по скоро се опитайте да им обясните че това са отживелици и сега всичко е възможно, дори да се отгледа ембрион извън човешката матка Hug

# 32
  • Мнения: 202
На този които ти го е казал това нещо да му теглиш една тънка дълга,извинявам се за израза но такъв човек друго не заслужава, аз като родих ина мен ми казаха нещо подобно- леле колко е малко дали ще оцелее а пък и момче родено осмаче. А пък той оцеля развива се прекрасно и е вече на 2г.и 4мес.

# 33
  • Мнения: 42
Здравейте и от мен!   bouquet Моите близнаци се родиха в началото на 8-мия месец, бяха в кувиози, имаха си проблеми, но не от това, че са осмаци, а че просто трябваше да не бързат толкова. Според моят лекар, колкото повече изкара в коремчето, толкова по-добре за бебето, а пък дали е в 8-мия или ... Не мисля, че това трябва да притеснява някой! Все пак, колкото по-малко недоносени дечица се раждат, толкова по-добре, но Божа работа! Ние сме на 3г 2м - бандити от класа! Пожелавам успех на всички и повече вяра и усмивки! Радвайте се всеки един миг (добър или лош) на Вашите дечица, за това, че ги имате!

# 34
  • Мнения: 9
Моят син се роди в 8 м. 2,400кг,46см. подадоха му малко кислород,и тотова беше.Имах малко проблеми с теглото му,но да 4укам на дьрво това е

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 337
И аз да се разпиша тук - родих  в края на осмия месец момиченце - 2120  гр 44 см . Още е в болницата надявам се много скоро да си я гушкам  Praynig

# 36
  • Мнения: 193
  bouquet за всички вас, родих 32гс ,46 см,1750/3 месеца беше по болници ,но вече я няма  Cry

# 37
  • Мнения: 3
  bouquet за всички вас, родих 32гс ,46 см,1750/3 месеца беше по болници ,но вече я няма  Cry

Моите съболезнования,мила! Praynig

# 38
  • Мнения: 200
Да се разпиша  аз -родих в 34 г.с. -2.550 кг ,46 см. Алекс не е стоял в кувиоз и други интервенции не са му правили.За вас Hug Hug Hug

# 39
  • Мнения: 3
Незнам дали се включвам късно но  моята дъщеря се роди  в 34 -35 г.с .Сериозни проблеми нямаше  но аз имах доста , предвид това че лекарите и за миг не те оставят да си помислиш , че всъщност нещата не са фатални и че си имаш едно напълно нормално детенце . Д а има усложнения но в повечето случаи са в резултат на неподготвеността на нашите доктор към такива случаи - като започнеш от количеството кислород което да се подава в кувьоза и стигнеш до ваксините ... З а ваксините нещата са наистина специфични и малко лекари знаят че има специална наредба на ХЕИ за тези деца , имах огромен късмет с моят педиатър - неонтолог

# 40
  • Мнения: 1 734
Незнам дали се включвам късно но  моята дъщеря се роди  в 34 -35 г.с .Сериозни проблеми нямаше  но аз имах доста , предвид това че лекарите и за миг не те оставят да си помислиш , че всъщност нещата не са фатални и че си имаш едно напълно нормално детенце . Д а има усложнения но в повечето случаи са в резултат на неподготвеността на нашите доктор към такива случаи - като започнеш от количеството кислород което да се подава в кувьоза и стигнеш до ваксините ... З а ваксините нещата са наистина специфични и малко лекари знаят че има специална наредба на ХЕИ за тези деца , имах огромен късмет с моят педиатър - неонтолог


я сподели за тази наредба, како предсталява?  Praynig

# 41
  • Мнения: 3
според нея децата родени като недоносени - родени по рано или тези родени в термита но  под 2 300  кг се ваксинират не до 24 часа от раждането а на  6 месец , .П о ранното ваксинране може да причини различни енцефалити .Аз спорих с моя личен лекар и отказах да я ваксинирам по съвет на неонтолог .
 

# 42
  • Мнения: 63
според нея децата родени като недоносени - родени по рано или тези родени в термита но  под 2 300  кг се ваксинират не до 24 часа от раждането а на  6 месец , .П о ранното ваксинране може да причини различни енцефалити .Аз спорих с моя личен лекар и отказах да я ваксинирам по съвет на неонтолог .
 
Олелее !!!
 Моето се роди 2 220 гр и го изписаха 2 150 гр и не го ваксинираха . Но не казаха , че след 6 месец да се ваксинира . А педиатърката му чака да навърши 1 месец коригирана възраст и тогава почнахме ваксините .

# 43
  • София
  • Мнения: 39 746
Авторката е родила на 30ти март. Жива и здрава да е малката Наталия.
Не знам за кога й е бил определен термина. Но явно е родила по-рано.

На 4D видеозон, ми казаха 26 април и по изчисление на цикъла ми е 26. А на обикновен видеозон - всеки път се мени 16, 8, 12 Wink

# 44
  • Мнения: 6 274
Ето, AnMary:  Wink


Цитат на: laysi
.....Притеснявам се, защото я родих на 29 март, а термина ми беше 26 април........

Общи условия

Активация на акаунт