Полезно ли е домашното мляко при бременност

  • 23 342
  • 78
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 960
Аз си пиех прясно мляко от магазина-никакавъ проблем.Домашно няма откъде  bowuu
Мисля ,че всяко прекалено вторачване  е  ненужно задълбаване .В крайна сметка-само пречи.
Странни са ми изказванията -с тези развалени купешки млека.
Аз по принцип съм фен на прясното мляко и редовно купувам/всеки ден/-ами досега на развалено не съм попадала.Избирайте магазините ,в които пазарувате..избирайте марката ...

# 16
  • Мнения: 636
Пиенето на прясно мляко в края на бременността значително увеличава риска от алергии и астма. Друг много голям проблем, е че млякото в повечето случаи се дои от бременни крави, и количеството на хормона естроген в млякото е огромно! Вреди на бременността, а при големи хора докарва много сериозни болести.

Аз пия от време на време мляко с какао, защото много обичам, но това е не повече от веднъж на 10 дни.

# 17
  • Мнения: 4 292
Ами определено не е безвредно, особено в края на бременността.  Rolling Eyes Домашно кисело и прясно мляко не съм опитвала от дете, по ред причини, нямам и намерение да опитвам.

# 18
  • София
  • Мнения: 4 588
През цялата бременна пиех купешко мляко. Нито имах от къде да намеря домашно, нито бих взела от всякъде. Не виждам чак такъв проблем.

# 19
  • Мнения: 6
домашното е добре но ако си сигурна в доставчика му
аз съм пила и от тези в кутиите и сега също
гарантирам за едно дамашно(ако решиш такова да предпочетеш) щот познавам хората ама на лични ще ти драсна

иначе за киселото - цяла бременност съм хапвала само от тези в магазините не мога да квася а и не ми се е занимавало никога с такъв процес

сама познаваш "резултата"  ми  Laughing

Последна редакция: чт, 05 фев 2009, 14:37 от puhelota

# 20
  • Разград
  • Мнения: 2 102
През моите бременности съм пила и от двата вида мляко.

# 21
  • Мнения: 11 607
Ако познаваш собственика, хигиената му, ако си се убедила,че наистина прави всичко възможно да предотврати риска от замърсяване, не виждам никакъв проблем......Лично аз най-хубавото мляко съм го пила на село. Ходили сме с децата да видят откъде идва млякото, доенето, хигиената на тези хора е безупречна и за миг не съм се съмнявала в качествата на млякото......

Както и тук имаше един дядо, който знаеше,че млякото го купувам за малките ми тогава деца, и гарантираше,че ми дава най-добрата партида от млякото си. Просто му вярвах много, беше човек с висок морал и знам,че нямаше да ме излъже.

Но от разни баби, които седят по ъгли, стълби и пр. на пазарите - не бих си купила въобще.
Не знам дали и млякото по магазините е полезно и добро. То и там няма никаква гаранция за чистота, за качество, за контрол, и да си призная  - отдавна не вярвам на етикетите......Но....за да живея по-спокойно и с по-малко стрес, вече етикети почти не чета. Млякото все по-често ми мирише, много сухо мляко има вътре, ако ще бъдеш по-спокойна избери си - или от проверен и сигурен източник, или по-скъпо мляко от магазина(не че има и там гаранция, но все пак да предположим,че по-високата цена означава и по-добър контрол).

За и против млякото по време на бременността не съм чела, пила съм винаги, когато ми се е пиело, то алергиите идват не само от многото Е-та къде ли не, но и от прекалена стерилност и предпазване.....

# 22
  • Мнения: 7 723
Не знам дали е полезно, или вредно,
но аз не бих го пила. По обясними причини.

# 23
  • Мнения: 4 555
baibibi , има обаче опасни микроорганизми, които не "умират" просто така след сваряването на млякото.
При пастьоризация млякото се загрява до 72 градуса. Повече микроорганизми ли ще измрат така, отколкото ако се свари  newsm78
Може пък и други неща да му правят на купешкото мляко, знам ли...

# 24
  • Мнения: 3 372
....то алергиите идват не само от многото Е-та къде ли не, но и от прекалена стерилност и предпазване.....
Ето това е истината Peace

# 25
  • Мнения: 8 999
baibibi , има обаче опасни микроорганизми, които не "умират" просто така след сваряването на млякото.

Под "домашно мляко" имам предвид мляко, добито от собствено стопанство. Все пак никой не отглежда заразени животни, правят се редовно прегледи и изобщо никой не е луд да допусне личната му крава да е болна.
Никога не бих си купила мляко от случайна баба на улицата.

# 26
  • благоевград
  • Мнения: 164
  bouquet Благодаря момичета , ами май ще заложа на това от магазина , нямам толкова близък човек с домашно мляко Tired

# 27
  • Мнения: 636
Ами аз имам възможност да взимам по много  литри на ден, за без пари - наше си е, но пак не бих го вкарала вкъщи, да не говорим, че ми е гнусно. Предпочитам разреденото купешко, но до края на бременността ми ще се постарая да не пия въобще.

Алергиите в повечето случаи идват от много точно определени неща, аз също съм против стерилността, но пък ще се предпазя заради общата си култура.  

Хигиената няма нищо, нищо общо. Кравата може да си пасе спокойно и да се зарази с листериоза или токспоплазмоза, например. И много важно, че който я дои си измил ръцете.  Не бих рискувала още повече, че светът започва сериозно да отрича чашата прясно мляко сутрин.

# 28
  • Мнения: 78
Пиенето на прясно мляко в края на бременността значително увеличава риска от алергии и астма. Друг много голям проблем, е че млякото в повечето случаи се дои от бременни крави, и количеството на хормона естроген в млякото е огромно! Вреди на бременността, а при големи хора докарва много сериозни болести.

Аз пия от време на време мляко с какао, защото много обичам, но това е не повече от веднъж на 10 дни.
Това само за прясното мляко ли се отнася? А киселото от какво го произвеждат - само родилите крави ли доят? Ако го произвеждат от суровината на същите бременни крави, то тогава трябва да откажем не само прясно мляко през бременността, но и киселото, и масло, и сирене, и други производни. Моля за разяснение на това твърдение!
А относно домашното мляко - естествено че е с по-ценни качества отколкото купеното, най-малкото не отлежава в пластмасови опаковки. Пием домашно мляко винаги когато имаме възможност да купим такова от години, като се кипне млякото няколко пъти. Не виждам проблем.

# 29
  • Мнения: 636
Ами аз не си измислям, ето един  линк на английски, който иска да чете.


http://www.news.harvard.edu/gazette/2006/12.07/11-dairy.html

Правени са изследвания, че листерията не винаги умира при пастьоризация, така че аз приключвам с тази тема. Който иска да пие, който иска да не пие, и да прави каквото иска с бременността си. Аз просто давам още една гледна точка, не се заяждам.

Общи условия

Активация на акаунт