Полезно ли е домашното мляко при бременност

  • 23 349
  • 78
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 668
Въпроса ми е какво мляко е по добре да пия - кондензирано мляко от магазина с консерванти или домашно мляко но с вероятност от някаква животинска бактерия  newsm78 newsm78

Аз лично не бих се колебала и бих пила домашно, разбира се-сварено за да няма проблем. Млякото в магазина е смецица от сухи млека, косерванти, и химикали плюс остатъчни антибиотици и хормони от това,което са давали на кравивте. Не бих го пила дори не бременна, какво остава като има и още някой дето разчита на това, с което се храня.

# 46
  • Мнения: 668
Това само за прясното мляко ли се отнася? А киселото от какво го произвеждат - само родилите крави ли доят? Ако го произвеждат от суровината на същите бременни крави, то тогава трябва да откажем не само прясно мляко през бременността, но и киселото, и масло, и сирене, и други производни. Моля за разяснение на това твърдение!
А относно домашното мляко - естествено че е с по-ценни качества отколкото купеното, най-малкото не отлежава в пластмасови опаковки. Пием домашно мляко винаги когато имаме възможност да купим такова от години, като се кипне млякото няколко пъти. Не виждам проблем.


Ами да, за жалост се отнася точно до всички млечни продукти, освен ако не са екологично чисти-от специални ферми, където се обръща внимание на тези неща. Друг въпрос е дали като му сложат етикет "екологично чисто", "биологично" или "оганик" това отговаря на истината. Да не говорим, че кашкавалите и сирената се правят с маргарини и палмови мазнини и какви лие супер токсични мазнини, които са вече забранени в по-богатите страни.

Или се пие домашно мляко и се яде домашно сирене или по-добре без тези неща.Шокиращо е, но е факт. До там го докарахме.

# 47
  • Мнения: 1 354
Аз бих предпочела от магазина,не,че там има гаранция,но и от домашното ми се вижда голям риска.

 Peace но най добре се консултирай с лекаря си

# 48
  • Мнения: 262
Първата бременност изкарах в едно село, на някои от вас може да ви стане смешно, но си набелязах комшийската крава и през няколко дена вечерното й мляко беше само за мен, вечерното мляко уж било по богато на витамини от сутрешното. Та прясно , кисело, сирене или извара - да е жива и здрава и кравата и комшийката. Този път съм само от магазина, но не е същия вкус

# 49
  • Мнения: 204
Твърдо за домашното прясно мляко,де да можех и аз да пийна. Confused

# 50
  • Мнения: 200
Ако е добре преварено не виждам никаква опасност да си пийваш домашно млекце.  Peace

# 51
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
По-полезно е от купенето Peace

# 52
  • София
  • Мнения: 5 079
Да, ако източникът е сигурен.

# 53
  • Мнения: 911
здравейте момичета!
да се включа по темата с млякото- за мен все пак млякото, предлагано по магазините има някакъв контрол /имам пред вид марки като Данон/, за домашното нямам никаква идея за бабите, които го предлагат по разни шишета по улиците, а ако на кравата са давани някакви лекарства и тях ще изпием, колкото и да го варим! иначе няма спор- най- вкусно /и по моето скромно мнение полезно/ е прясно издоеното краве мляко без никакви допълнителни преработки и химикали!

Че то Данон изобщо мляко ли е?  Laughing

От Данона се отказах още преди години, когато се появи. Та купувам си аз един ден от него, за киселото говоря, то прясно нямаше, и за мой ужас и погнуса останових, че се точи - разбих го в кофичката и си отсипах в една чаша. По-после четох, че го правят не от прясно, а от сухо мляко. Е, къде е млякото в (киселото) мляко(то) тогава??? Май само в нашите представи.

# 54
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Ако дом. мляко е преварено, няма как да има оцеляла бактерия и да ти навреди по някакъв начин  Peace

# 55
  • Мнения: 4 555
Че то Данон изобщо мляко ли е?  Laughing
Преди време, когато баба ми гледаше крави, в селото имаше изкупвателен пункт на Данон и половината село там си носеше млякото. Имаше и на други марки, сигурно и сега има де Simple Smile Но Данон имат и съвсем истинско мляко в продуктите си, гаранция.

# 56
  • Мнения: 165
Бих предпочела домашното мляко ако е от "доказан източник", но странно откакто съм бременна, не мога да понасям прясното мляко, а имаме такова домашно и консумирам само кисело мляко от магазина, но само някои марки понасям, всички останали ми горчат.

# 57
  • На земята
  • Мнения: 215
Аз пия и от двете, но предпочитам домашното. Всеки си има право на мнение и на избор, но е глупаво според мен да се твърди, че купешкото е за предпочитане. А пък що се отнася до болестите на кравите - не съм сигурна, че кравите се разболяват от токсоплазмоза (както пишеше по-горе). Или поне при кравите е рядко срещана.

# 58
  • Стара Загора
  • Мнения: 340
Ами аз си копувам от магазина,но когато имам възможност си вземам и от село,но за предпо4итане определено е домашното мляко поне знаеш какво пиеш  Hug Hug Hug

# 59
  • Неизживени спомени
  • Мнения: 488
Ако имаш от къде да си взимаш,хич не се замисляй PeaceТези в търговската мрежа в сравнение с домашното мляко  са Sick

Общи условия

Активация на акаунт