Полезно ли е домашното мляко при бременност

  • 23 320
  • 78
  •   1
Отговори
  • благоевград
  • Мнения: 164
Въпроса ми е какво мляко е по добре да пия - кондензирано мляко от магазина с консерванти или домашно мляко но с вероятност от някаква животинска бактерия  newsm78 newsm78

# 1
  • Мнения: 9 814
Лично аз не бих се доверила на домашно мляко, ако то не е на 100% проверено и сигурно.
Предпочитам химията от магазина, но след случая със содата каустик натровила 2 годишното дете..... Tired Вече няма гаранция за нищо.

# 2
  • Мнения: 8 999
Просто преварявай домашното мляко и няма да имаш проблеми. Естествено, че току що издоено мляко, което не е минало през Н на брой химически и какви ли не обработки, е по-добро за пиене.

# 3
  • Мнения: 3 372
По-добро е домашното мляко, другото изобщо не може да се нарече "мляко" Peace

# 4
  • Мнения: 9 814
baibibi , има обаче опасни микроорганизми, които не "умират" просто така след сваряването на млякото.

# 5
  • Мнения: 1 045
Аз съм за домашното ,защото е мляко.Това от магазина е сухо с добавки,киселини и друго боклуци без съдържание на нищо полезно.Преварявай и прецеждай хубаво,по-малка е вероятността да хванеш болест от домашното,отколкото да се натровиш от пакетираното. Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 2 227
baibibi , има обаче опасни микроорганизми, които не "умират" просто така след сваряването на млякото.
Така е.

Има марки млека, които са с по - малко консерванти. Някъде по форума имаше тема, но сега нямам време да я търся.

# 7
  • Мнения: 4 335
Аз бих предпочела от магазина,не,че там има гаранция,но и от домашното ми се вижда голям риска.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 298
.......  има обаче опасни микроорганизми, които не "умират" просто така след сваряването на млякото.

Така е, а за съжаление не може всеки път като се взима домашно мляко да се носи за проба  newsm78
Аз и сега още не смея да взимам домашно заради детето, а като бях бременна - съвсем. А преди да забременея сме взимали често - всеки път, когато сме ходели през уикенда извън София и е можело да вземем.
Дори и хората да имат ветеринарен контрол върху животните, винаги може да има период между заразяването на животното и намесата на ветеринаря, и точно в този период да сте купували мляко ...

# 9
  • Мнения: 9 973
ако не е проблем, да не пие никакво,да не яде салами,да не яде сирене.......изобщо какво ли да прави? newsm78

не мисля,че има проблем с млякото,все пак не говорим за по 10л. на ден,за да вреди.

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 556
Аз пиех домашно преварено мляко.Веднъж ми се наложи да купя от магазина и беше вкиснато,а в срок на годност,още седмица напред.

# 11
  • Мнения: 2 521
Аз съм за домашното мляко.Години наред купувам от един и същи човек и проблем не е имало.Веднъж купих в кутия защото нямаше и дъщеря ми отказа да го пие.Опита го и каза-това не е мляко NaughtyА и доверието ми в купеното мляко не е по-голямо.

# 12
  • Мнения: 3 372
Не мисля, че трябва да се вманиачаваме толкова Peace Аз си пия домашно мляко когато ми се пие и когато имаме възможност да си купим домашно Peace

# 13
  • Мнения: 636
Не се препоръчва да се пие прясно мляко през бременността, особено през последните месеци! Домашно не бих пила, дори и да не съм бременна. И не знам какви са тея млека с консерванти, които ги купувате, моите винаги се развалят на третия ден. Досега не съм попадала на супер трайно прясно мляко, за киселото вече е друг въпросът.

А ако говорим за случая със содата каустик, не видяхте майката, че е абсолютна мошеничка и манипулаторка  Peace

# 14
  • Мнения: 110
Аз съм бременна в 8-ми месец, но от началото на бременността си пия по една чаша домашно преварено прясно мляко сутрин. Не виждам с какво би могло да навряди на мен или на бебчо. Още повече, че като си пийна млекцето и след минутка малкият направо полудява вътре и започва да подритва.

Общи условия

Активация на акаунт