Полезно ли е домашното мляко при бременност

  • 23 353
  • 78
  •   1
Отговори
  • благоевград
  • Мнения: 164
Въпроса ми е какво мляко е по добре да пия - кондензирано мляко от магазина с консерванти или домашно мляко но с вероятност от някаква животинска бактерия  newsm78 newsm78

# 1
  • Мнения: 9 814
Лично аз не бих се доверила на домашно мляко, ако то не е на 100% проверено и сигурно.
Предпочитам химията от магазина, но след случая със содата каустик натровила 2 годишното дете..... Tired Вече няма гаранция за нищо.

# 2
  • Мнения: 8 999
Просто преварявай домашното мляко и няма да имаш проблеми. Естествено, че току що издоено мляко, което не е минало през Н на брой химически и какви ли не обработки, е по-добро за пиене.

# 3
  • Мнения: 3 372
По-добро е домашното мляко, другото изобщо не може да се нарече "мляко" Peace

# 4
  • Мнения: 9 814
baibibi , има обаче опасни микроорганизми, които не "умират" просто така след сваряването на млякото.

# 5
  • Мнения: 1 045
Аз съм за домашното ,защото е мляко.Това от магазина е сухо с добавки,киселини и друго боклуци без съдържание на нищо полезно.Преварявай и прецеждай хубаво,по-малка е вероятността да хванеш болест от домашното,отколкото да се натровиш от пакетираното. Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 2 227
baibibi , има обаче опасни микроорганизми, които не "умират" просто така след сваряването на млякото.
Така е.

Има марки млека, които са с по - малко консерванти. Някъде по форума имаше тема, но сега нямам време да я търся.

# 7
  • Мнения: 4 335
Аз бих предпочела от магазина,не,че там има гаранция,но и от домашното ми се вижда голям риска.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 298
.......  има обаче опасни микроорганизми, които не "умират" просто така след сваряването на млякото.

Така е, а за съжаление не може всеки път като се взима домашно мляко да се носи за проба  newsm78
Аз и сега още не смея да взимам домашно заради детето, а като бях бременна - съвсем. А преди да забременея сме взимали често - всеки път, когато сме ходели през уикенда извън София и е можело да вземем.
Дори и хората да имат ветеринарен контрол върху животните, винаги може да има период между заразяването на животното и намесата на ветеринаря, и точно в този период да сте купували мляко ...

# 9
  • Мнения: 9 973
ако не е проблем, да не пие никакво,да не яде салами,да не яде сирене.......изобщо какво ли да прави? newsm78

не мисля,че има проблем с млякото,все пак не говорим за по 10л. на ден,за да вреди.

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 556
Аз пиех домашно преварено мляко.Веднъж ми се наложи да купя от магазина и беше вкиснато,а в срок на годност,още седмица напред.

# 11
  • Мнения: 2 521
Аз съм за домашното мляко.Години наред купувам от един и същи човек и проблем не е имало.Веднъж купих в кутия защото нямаше и дъщеря ми отказа да го пие.Опита го и каза-това не е мляко NaughtyА и доверието ми в купеното мляко не е по-голямо.

# 12
  • Мнения: 3 372
Не мисля, че трябва да се вманиачаваме толкова Peace Аз си пия домашно мляко когато ми се пие и когато имаме възможност да си купим домашно Peace

# 13
  • Мнения: 636
Не се препоръчва да се пие прясно мляко през бременността, особено през последните месеци! Домашно не бих пила, дори и да не съм бременна. И не знам какви са тея млека с консерванти, които ги купувате, моите винаги се развалят на третия ден. Досега не съм попадала на супер трайно прясно мляко, за киселото вече е друг въпросът.

А ако говорим за случая със содата каустик, не видяхте майката, че е абсолютна мошеничка и манипулаторка  Peace

# 14
  • Мнения: 110
Аз съм бременна в 8-ми месец, но от началото на бременността си пия по една чаша домашно преварено прясно мляко сутрин. Не виждам с какво би могло да навряди на мен или на бебчо. Още повече, че като си пийна млекцето и след минутка малкият направо полудява вътре и започва да подритва.

# 15
  • Мнения: 2 960
Аз си пиех прясно мляко от магазина-никакавъ проблем.Домашно няма откъде  bowuu
Мисля ,че всяко прекалено вторачване  е  ненужно задълбаване .В крайна сметка-само пречи.
Странни са ми изказванията -с тези развалени купешки млека.
Аз по принцип съм фен на прясното мляко и редовно купувам/всеки ден/-ами досега на развалено не съм попадала.Избирайте магазините ,в които пазарувате..избирайте марката ...

# 16
  • Мнения: 636
Пиенето на прясно мляко в края на бременността значително увеличава риска от алергии и астма. Друг много голям проблем, е че млякото в повечето случаи се дои от бременни крави, и количеството на хормона естроген в млякото е огромно! Вреди на бременността, а при големи хора докарва много сериозни болести.

Аз пия от време на време мляко с какао, защото много обичам, но това е не повече от веднъж на 10 дни.

# 17
  • Мнения: 4 292
Ами определено не е безвредно, особено в края на бременността.  Rolling Eyes Домашно кисело и прясно мляко не съм опитвала от дете, по ред причини, нямам и намерение да опитвам.

# 18
  • София
  • Мнения: 4 588
През цялата бременна пиех купешко мляко. Нито имах от къде да намеря домашно, нито бих взела от всякъде. Не виждам чак такъв проблем.

# 19
  • Мнения: 6
домашното е добре но ако си сигурна в доставчика му
аз съм пила и от тези в кутиите и сега също
гарантирам за едно дамашно(ако решиш такова да предпочетеш) щот познавам хората ама на лични ще ти драсна

иначе за киселото - цяла бременност съм хапвала само от тези в магазините не мога да квася а и не ми се е занимавало никога с такъв процес

сама познаваш "резултата"  ми  Laughing

Последна редакция: чт, 05 фев 2009, 14:37 от puhelota

# 20
  • Разград
  • Мнения: 2 102
През моите бременности съм пила и от двата вида мляко.

# 21
  • Мнения: 11 607
Ако познаваш собственика, хигиената му, ако си се убедила,че наистина прави всичко възможно да предотврати риска от замърсяване, не виждам никакъв проблем......Лично аз най-хубавото мляко съм го пила на село. Ходили сме с децата да видят откъде идва млякото, доенето, хигиената на тези хора е безупречна и за миг не съм се съмнявала в качествата на млякото......

Както и тук имаше един дядо, който знаеше,че млякото го купувам за малките ми тогава деца, и гарантираше,че ми дава най-добрата партида от млякото си. Просто му вярвах много, беше човек с висок морал и знам,че нямаше да ме излъже.

Но от разни баби, които седят по ъгли, стълби и пр. на пазарите - не бих си купила въобще.
Не знам дали и млякото по магазините е полезно и добро. То и там няма никаква гаранция за чистота, за качество, за контрол, и да си призная  - отдавна не вярвам на етикетите......Но....за да живея по-спокойно и с по-малко стрес, вече етикети почти не чета. Млякото все по-често ми мирише, много сухо мляко има вътре, ако ще бъдеш по-спокойна избери си - или от проверен и сигурен източник, или по-скъпо мляко от магазина(не че има и там гаранция, но все пак да предположим,че по-високата цена означава и по-добър контрол).

За и против млякото по време на бременността не съм чела, пила съм винаги, когато ми се е пиело, то алергиите идват не само от многото Е-та къде ли не, но и от прекалена стерилност и предпазване.....

# 22
  • Мнения: 7 723
Не знам дали е полезно, или вредно,
но аз не бих го пила. По обясними причини.

# 23
  • Мнения: 4 555
baibibi , има обаче опасни микроорганизми, които не "умират" просто така след сваряването на млякото.
При пастьоризация млякото се загрява до 72 градуса. Повече микроорганизми ли ще измрат така, отколкото ако се свари  newsm78
Може пък и други неща да му правят на купешкото мляко, знам ли...

# 24
  • Мнения: 3 372
....то алергиите идват не само от многото Е-та къде ли не, но и от прекалена стерилност и предпазване.....
Ето това е истината Peace

# 25
  • Мнения: 8 999
baibibi , има обаче опасни микроорганизми, които не "умират" просто така след сваряването на млякото.

Под "домашно мляко" имам предвид мляко, добито от собствено стопанство. Все пак никой не отглежда заразени животни, правят се редовно прегледи и изобщо никой не е луд да допусне личната му крава да е болна.
Никога не бих си купила мляко от случайна баба на улицата.

# 26
  • благоевград
  • Мнения: 164
  bouquet Благодаря момичета , ами май ще заложа на това от магазина , нямам толкова близък човек с домашно мляко Tired

# 27
  • Мнения: 636
Ами аз имам възможност да взимам по много  литри на ден, за без пари - наше си е, но пак не бих го вкарала вкъщи, да не говорим, че ми е гнусно. Предпочитам разреденото купешко, но до края на бременността ми ще се постарая да не пия въобще.

Алергиите в повечето случаи идват от много точно определени неща, аз също съм против стерилността, но пък ще се предпазя заради общата си култура.  

Хигиената няма нищо, нищо общо. Кравата може да си пасе спокойно и да се зарази с листериоза или токспоплазмоза, например. И много важно, че който я дои си измил ръцете.  Не бих рискувала още повече, че светът започва сериозно да отрича чашата прясно мляко сутрин.

# 28
  • Мнения: 78
Пиенето на прясно мляко в края на бременността значително увеличава риска от алергии и астма. Друг много голям проблем, е че млякото в повечето случаи се дои от бременни крави, и количеството на хормона естроген в млякото е огромно! Вреди на бременността, а при големи хора докарва много сериозни болести.

Аз пия от време на време мляко с какао, защото много обичам, но това е не повече от веднъж на 10 дни.
Това само за прясното мляко ли се отнася? А киселото от какво го произвеждат - само родилите крави ли доят? Ако го произвеждат от суровината на същите бременни крави, то тогава трябва да откажем не само прясно мляко през бременността, но и киселото, и масло, и сирене, и други производни. Моля за разяснение на това твърдение!
А относно домашното мляко - естествено че е с по-ценни качества отколкото купеното, най-малкото не отлежава в пластмасови опаковки. Пием домашно мляко винаги когато имаме възможност да купим такова от години, като се кипне млякото няколко пъти. Не виждам проблем.

# 29
  • Мнения: 636
Ами аз не си измислям, ето един  линк на английски, който иска да чете.


http://www.news.harvard.edu/gazette/2006/12.07/11-dairy.html

Правени са изследвания, че листерията не винаги умира при пастьоризация, така че аз приключвам с тази тема. Който иска да пие, който иска да не пие, и да прави каквото иска с бременността си. Аз просто давам още една гледна точка, не се заяждам.

# 30
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Докато бях бременна консумирах доста домашно кисело мляко. Не съм имала проблеми нито аз, нито сина ми.

# 31
  • Мнения: 4 555
Това само за прясното мляко ли се отнася? А киселото от какво го произвеждат - само родилите крави ли доят? Ако го произвеждат от суровината на същите бременни крави, то тогава трябва да откажем не само прясно мляко през бременността, но и киселото, и масло, и сирене, и други производни. Моля за разяснение на това твърдение!
А относно домашното мляко - естествено че е с по-ценни качества отколкото купеното, най-малкото не отлежава в пластмасови опаковки. Пием домашно мляко винаги когато имаме възможност да купим такова от години, като се кипне млякото няколко пъти. Не виждам проблем.
В България, доколкото знам, не се доят бременни крави. Но за съжаление голяма част от млякото се прави от сухо такова, внесено от чужбина.
Киселото мляко е с променен белтък и не води до риск от алергии.

# 32
  • Мнения: 826
Просто преварявай домашното мляко и няма да имаш проблеми. Естествено, че току що издоено мляко, което не е минало през Н на брой химически и какви ли не обработки, е по-добро за пиене.
   И аз така мисля. Peace
 Хубаво го преварявай и мисля, ще убиеш бактериите. А колко по-вкусно е. Ех, че ми се допи... Grinning

# 33
  • На топло...
  • Мнения: 584
Тази статия е несериозна относно българското домашно мляко според мен. Лично аз не познавам нито един сериозен млекопроизводител на село, който да дои бременни овце, кози, крави (или да взима млякото на агънца, яренца, теленца). Напротив, спазват си хората правилото първо на животните да им е добре, както и хигиената...

Това, което допълнително знам от първа ръка е, че като носят мляко в мандрите то бива смесвано с това на другите видове животни (изливат го директно в общия съд),  а накрая пише краве, та много се ядосват хората да виждат как трудът им се обезценява...

Пастьоризация при 72° до 75° за 30-40 секунди (купешко)... Листерията се унищожава обикновено още при тази температура.

Не се убивали микроорганизмите... Ти го кипни няколко пъти при 100° или за 15 минути, да видим няма ли да измрат. Разбира се трябва да познаваш производителя, но тези от магазина пък хич не ги знам и в мандрата пък хептен нямам представа какво се случва и какви химии се добавят (четох, че два пъти месечно се представят проби за изследване за микроорганизми, соматични клетки и инхибитори, т.е. сигурността не е много голяма какво се крие в това мляко, което е само пастьоризирано).

Ако можех, щях само домашно мляко да купувам...

Ето малко за хранителните натравяния интересно:

                           http://www.riokoz-ruse.com/files/others/2008-06-26-11-34-18-doc.doc   Peace

# 34
  • Мнения: 4 433
И купешко и домашно съм пила,нищо няма толкова полезно и в двата вида...

# 35
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
За себе си бих избрала домашно.

# 36
  • Мнения: 6 274
Просто преварявай домашното мляко и няма да имаш проблеми. Естествено, че току що издоено мляко, което не е минало през Н на брой химически и какви ли не обработки, е по-добро за пиене.
Разбира се....  Peace
Едва ли ще пиеш сурово мляко...
  Sick

# 37
  • Мнения: 911
Много пъти и по различни поводи са се появявали теми като тази. Това означава, че към тях има както голям интерес, така и несигурност от майките. И аз съм се притесннявала. Баща ми е химик и ми е обчяснил, че при варенето бактериите се унищожават. Друг е въпроса, че е добре лично да познаваме млекаря, заради общата хигиена на животните и съдовете за съхранение на млякото.

# 38
  • Мнения: 99
Не се вманячавайте толкова, то какво ли вече е полезно  Thinking Бих предпочела домашното мляко ако е от "доказан источник" а за купешкото бих се ограничила до чашка на ден ако друг избор нямам  Peace Аз си взимам домашно от едни хора до нас с него отгледах щерката, сега продължавам да си взимам. Та ние консумираме над 6 литра седмично ако го взимам от магазина колко ли консреванти ще се опапали  Rolling Eyes

# 39
  • Мнения: 61
 Мога само едно да пожелая на тоя ваш интусиазъм... КЪСМЕТ!  Crazy Пастьор се обръща в гроба.
 
 Аз лично се доверявам на микро-биолозите по отношение на опасните микроорганизми в млеката. Да се чуди човек защо.

# 40
  • Мнения: 543
Специално се консултирах с нашата педиатърка по въпроса за домашното мляко дали е подходящо за кърмачки. Отговори ми, че е много по-добре да пия домашно, отколкото купешко, но да го преварявам добре. Изрично подчерта обаче да се преварява, не само да се кипва.

# 41
  • Мнения: 31
здравейте момичета!
да се включа по темата с млякото- за мен все пак млякото, предлагано по магазините има някакъв контрол /имам пред вид марки като Данон/, за домашното нямам никаква идея за бабите, които го предлагат по разни шишета по улиците, а ако на кравата са давани някакви лекарства и тях ще изпием, колкото и да го варим! иначе няма спор- най- вкусно /и по моето скромно мнение полезно/ е прясно издоеното краве мляко без никакви допълнителни преработки и химикали!

# 42
  • Мнения: 3 695
Специално се консултирах с нашата педиатърка по въпроса за домашното мляко дали е подходящо за кърмачки. Отговори ми, че е много по-добре да пия домашно, отколкото купешко, но да го преварявам добре. Изрично подчерта обаче да се преварява, не само да се кипва.
и аз така съм чувала  Peace

# 43
  • Мнения: 543
здравейте момичета!
да се включа по темата с млякото- за мен все пак млякото, предлагано по магазините има някакъв контрол /имам пред вид марки като Данон/, за домашното нямам никаква идея за бабите, които го предлагат по разни шишета по улиците, а ако на кравата са давани някакви лекарства и тях ще изпием, колкото и да го варим! иначе няма спор- най- вкусно /и по моето скромно мнение полезно/ е прясно издоеното краве мляко без никакви допълнителни преработки и химикали!

Че то Данон изобщо мляко ли е?  Laughing

# 44
  • Мнения: 405
 Не бих рискувала с консумацията на домашно мляко. Всеки си преценява в крайна сметка...

# 45
  • Мнения: 668
Въпроса ми е какво мляко е по добре да пия - кондензирано мляко от магазина с консерванти или домашно мляко но с вероятност от някаква животинска бактерия  newsm78 newsm78

Аз лично не бих се колебала и бих пила домашно, разбира се-сварено за да няма проблем. Млякото в магазина е смецица от сухи млека, косерванти, и химикали плюс остатъчни антибиотици и хормони от това,което са давали на кравивте. Не бих го пила дори не бременна, какво остава като има и още някой дето разчита на това, с което се храня.

# 46
  • Мнения: 668
Това само за прясното мляко ли се отнася? А киселото от какво го произвеждат - само родилите крави ли доят? Ако го произвеждат от суровината на същите бременни крави, то тогава трябва да откажем не само прясно мляко през бременността, но и киселото, и масло, и сирене, и други производни. Моля за разяснение на това твърдение!
А относно домашното мляко - естествено че е с по-ценни качества отколкото купеното, най-малкото не отлежава в пластмасови опаковки. Пием домашно мляко винаги когато имаме възможност да купим такова от години, като се кипне млякото няколко пъти. Не виждам проблем.


Ами да, за жалост се отнася точно до всички млечни продукти, освен ако не са екологично чисти-от специални ферми, където се обръща внимание на тези неща. Друг въпрос е дали като му сложат етикет "екологично чисто", "биологично" или "оганик" това отговаря на истината. Да не говорим, че кашкавалите и сирената се правят с маргарини и палмови мазнини и какви лие супер токсични мазнини, които са вече забранени в по-богатите страни.

Или се пие домашно мляко и се яде домашно сирене или по-добре без тези неща.Шокиращо е, но е факт. До там го докарахме.

# 47
  • Мнения: 1 354
Аз бих предпочела от магазина,не,че там има гаранция,но и от домашното ми се вижда голям риска.

 Peace но най добре се консултирай с лекаря си

# 48
  • Мнения: 262
Първата бременност изкарах в едно село, на някои от вас може да ви стане смешно, но си набелязах комшийската крава и през няколко дена вечерното й мляко беше само за мен, вечерното мляко уж било по богато на витамини от сутрешното. Та прясно , кисело, сирене или извара - да е жива и здрава и кравата и комшийката. Този път съм само от магазина, но не е същия вкус

# 49
  • Мнения: 204
Твърдо за домашното прясно мляко,де да можех и аз да пийна. Confused

# 50
  • Мнения: 200
Ако е добре преварено не виждам никаква опасност да си пийваш домашно млекце.  Peace

# 51
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
По-полезно е от купенето Peace

# 52
  • София
  • Мнения: 5 079
Да, ако източникът е сигурен.

# 53
  • Мнения: 911
здравейте момичета!
да се включа по темата с млякото- за мен все пак млякото, предлагано по магазините има някакъв контрол /имам пред вид марки като Данон/, за домашното нямам никаква идея за бабите, които го предлагат по разни шишета по улиците, а ако на кравата са давани някакви лекарства и тях ще изпием, колкото и да го варим! иначе няма спор- най- вкусно /и по моето скромно мнение полезно/ е прясно издоеното краве мляко без никакви допълнителни преработки и химикали!

Че то Данон изобщо мляко ли е?  Laughing

От Данона се отказах още преди години, когато се появи. Та купувам си аз един ден от него, за киселото говоря, то прясно нямаше, и за мой ужас и погнуса останових, че се точи - разбих го в кофичката и си отсипах в една чаша. По-после четох, че го правят не от прясно, а от сухо мляко. Е, къде е млякото в (киселото) мляко(то) тогава??? Май само в нашите представи.

# 54
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Ако дом. мляко е преварено, няма как да има оцеляла бактерия и да ти навреди по някакъв начин  Peace

# 55
  • Мнения: 4 555
Че то Данон изобщо мляко ли е?  Laughing
Преди време, когато баба ми гледаше крави, в селото имаше изкупвателен пункт на Данон и половината село там си носеше млякото. Имаше и на други марки, сигурно и сега има де Simple Smile Но Данон имат и съвсем истинско мляко в продуктите си, гаранция.

# 56
  • Мнения: 165
Бих предпочела домашното мляко ако е от "доказан източник", но странно откакто съм бременна, не мога да понасям прясното мляко, а имаме такова домашно и консумирам само кисело мляко от магазина, но само някои марки понасям, всички останали ми горчат.

# 57
  • На земята
  • Мнения: 215
Аз пия и от двете, но предпочитам домашното. Всеки си има право на мнение и на избор, но е глупаво според мен да се твърди, че купешкото е за предпочитане. А пък що се отнася до болестите на кравите - не съм сигурна, че кравите се разболяват от токсоплазмоза (както пишеше по-горе). Или поне при кравите е рядко срещана.

# 58
  • Стара Загора
  • Мнения: 340
Ами аз си копувам от магазина,но когато имам възможност си вземам и от село,но за предпо4итане определено е домашното мляко поне знаеш какво пиеш  Hug Hug Hug

# 59
  • Неизживени спомени
  • Мнения: 488
Ако имаш от къде да си взимаш,хич не се замисляй PeaceТези в търговската мрежа в сравнение с домашното мляко  са Sick

# 60
  • София
  • Мнения: 12 554
По-хубаво е домашното, но трябва да си сигурна в продавача.

# 61
Домашното разбира се е най-хубаво,ако и преди си вземала от едно и също място и си нямала пролеми продължавай да го пиеш изключително важно и полезно за теб и бебо всеки ден по 200,300 мл.

# 62
  • София
  • Мнения: 2 508
Абе, не знам дали е полезно, ама листерията е много гадно нещо... Не бих пила непастьоризирано мляко по време на бременност! В никакъв случай! Naughty

# 63
  • Мнения: 9 436
Едва ли има нещо по-хубаво от омашното мляко.Поне знаеш,че няма боклуци в него.Не бих се доверила на мляко от магазина!

# 64
  • Мнения: 2 447
За мен лично, със сигурност е по полезно домашното, от това подобие на мляко, което се продава по магазините!

# 65
  • Мнения: 494
Според мен домашното ще е по- полезно, но само ако си сигурна, че е ок, т.е. че няма никакви зарази и тем подобни, че иначе може да стане много по- лошо

# 66
  • Мнения: 789
Разбира се,че е полезно.

# 67
  • Мнения: 3 294
Според мен домашното мляко е по-добрия избор , само трябва да си сигурна в качеството му .... за съжаление аз нямам възможност да пазаря домашно мляко и си карам на пастьонизирано  Tired

# 68
  • Мнения: 1 322
Аз домашно не пия, защото много ми мирише.

# 69
  • Мнения: 1 100
Не бих рискувала да консумирам домашно мляко, сирене и под. по време на бременност.

# 70
  • Мнения: 6 713
кондензирано мляко от магазина с консерванти

Какво??? #Crazy Може би имаш предвид пастьоризирано?!?

# 71
  • благоевград
  • Мнения: 164
Да за пастъоризирано иде ре4  Embarassed объркала съм се  ooooh!

# 72
  • Мнения: 3 039
Аз също много се чудих повреме на бременността си (и още се чудя) къде е истината за млякото. Във всички изчетени от мен книги зьа бременност досега пише - "Не пийте непастьоризирано мляко" - тъкмо заради тая листерия. Аз на 2-3 пъти пих, а и домашни сирене и кашкавал ядох (много обичам), ама не посмях да продължа така и вече само от магазина купуваме. Страх ме е, но не съм се консултирала с лекар по тоя въпрос... Някой да е?

# 73
  • Мнения: 2 521
Ако тази листерия изчезва при пастьоризация,интересно е как така няма да изчезне и при варене newsm78
При пастьоризиране млякото се загрява до 70-75 градуса за 15 секунди,докато при варене е 100 градуса.Не виждам логиката,някой ако е наясно моля да сподели.
А ето на какво попаднах докато четях за пастьоризирането.http://forum.nbu.bg/index.php?autocom=blog&blogid=2&showentry=15

# 74
  • Мнения: 718
Доколкото съм чела за листерията - тя се унищожава при варене и въобще при топлинна обработка от 100 градуса нагоре. Мисля, че домашното мляко е по-полезно от купешкото.

# 75
  • Мнения: 940
Не бих рискувала да консумирам домашно мляко, сирене и под. по време на бременност.

абе струва ми се че малко преувеличавате вече.  Stop хубаво нещо е здравословната диета и да внимаваме с какво се храним, ама като се замисля - туй опасно, онуй опасно - че то не остана какво да ядем бе!  ooooh! мисля че не трябва излишно да се драматизира, в крайна сметка хиляди жени (включително нашите майки и баби) са хапвали разни неща и са раждали здрави деца. то ако е речено нещо да става, ще стане, та ако ще и перфектната диета да сте имали. и аз се пазя от това-онова, но ми идва в повече вече - от всякъде ми валят съвети какво да НЕ ям защото незнам какво било. аз съм твърдо "за" домашното, разбира се че няма по-хубава храна. сякаш натъпканите с химии боклуци в магазина, които дори и вкус като хората нямат вече, ще ми гарантират здраво дете...  Naughty
та не се "втилявайте" чак толкова   bouquet  bouquet

# 76
  • Мнения: 3 039
и така е, и не е така, дето казва мой мъж:-) Така е - аз като ходих на двудневна екскурзия близо до София и се пазех да не влизам в басейна, да сядам само на мойта си кърпа (като съм по бански) и т.н. - какво, като си дойдох, точно на другия ден  - течениеее! БАктерии и дрън-дрън - от мръсни ръце, обществени тоалерни, пътуване. Дадох тоя пример във връзка с идеята, че каквото е писано, това ще стане. Е, все пак трябва да внимаваме де!

# 77
  • Мнения: 1 475
През моята бременност основната ми храна освен сладките неща, беше киселото и прясното мляко, може да ви е странно, но изяждах по една или две кофички кисело мляко и съм изпивала по половин литър прясно и това всеки божи ден, докато родя, никой нищо не ми беше казал, че е вредно и да не пия! Детето ми е живо и здраво!!! както  и  другата глупост да не се ядат луканки, суджуци , ами и това ядях по много!! Mr. Green

И като родих пак продължих с пиенето на мляко/просто защото от дете консумирам по много мляко и не мога без него/, въпреки, че кърмих първите два месеца, не съм забелязала на детето да му има нещо , заради моята прекалена консумация на мляко!! Simple Smile

# 78
  • Пазарджик
  • Мнения: 372
Аз съм за домашно стига да е сигурен източника от където се взима Naughty

Общи условия

Активация на акаунт