За педиатрите, които са лични лекари???

  • 3 084
  • 60
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 070
Вашите педиатри лични лекари ли са освен педи....., не мога да си избера д-р понеже всичките около нас са такива и повечето имат врмеме за посещения по 1 час за цяла седмица (това е за малките деца)????????????? newsm78

# 1
  • Мнения: 4 513
Нашата лична лекарка е педиатър. По принцип има два дни в седмицата, отделени за консултация, но те не се спазват - винаги може да си заведеш детето. Когато отидем там, без значение дали сме за консултация или преглед, сме с предимство, защото такива са нейните правила - бременни и малки деца: с предимство. Доволна съм в това отношение.

# 2
  • Мнения: 8 999
Лекарят на децата е педиатър. И ние с мъжа ми се записахме при него, за да сме всички на едно място. Обаче, освен педиатър, той ни е и приятел, а жена му е джи.пи, но работи извън София. Като имаме проблем ходим у тях на гости и те двамата ни преглеждат, правят лекарски консилиум и назначават лечение, или ни пращат при други специалисти. Все пак сме още млади и най-много някоя хрема да прихванем.

# 3
  • Мнения: 9 814
Лекарят на цялото ни семейство практикува като GP, но е и със специалност педиатрия.
първо записах при него дъщеря си, а след това се записах и аз.
В София повечето лекари в поликлиниките освен общо-практикуващи са и лични лекари.
Просто изборът от специалисти е доста голям и за това те са принудени да приемат и възрастни пациенти.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 752
Да,повечето хора са така.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 535
Лекарят на цялото ни семейство практикува като GP, но е и със специалност педиатрия.

И при мен е така. Едва ли ще намериш лекар, който практикува единствено педиатрия.
Първо заради дъщеря ми търсех педиатър и помолих да приеме и нас със съпруга ми като пациенти. Сега записах и малкия при нея. За мен си е удобство, защото ни познава всички и знае кой, кога, с какво е лекувала.
Е, има го понякога неприятния момент с чакането  Confused

# 6
  • Мнения: 249
Да и нашата е такава, всички сме при нея
Нашата лична лекарка е педиатър. По принцип има два дни в седмицата, отделени за консултация, но те не се спазват - винаги може да си заведеш детето. Когато отидем там, без значение дали сме за консултация или преглед, сме с предимство, защото такива са нейните правила - бременни и малки деца: с предимство. Доволна съм в това отношение.
И при нея е така, заради което и се записахме.

# 7
  • Мнения: 11 818
И при нас е така, в последствие аз се записах при педиатърката на дъщеря ми. Също смятам, че е удобно!  Peace Ще ми е удобно и за бебето, защото тя знае как съм гледала малката от бебе, хранителните ни навици и т.н.

# 8
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 320
И ние сме така. Навалицата е голяма, лекарката не смогва. Голямо чакане пада. С домашните посещения - почти невъзможно.
Не е добре измислена тази система, ама?!?

# 9
  • Мнения: 1 080
Нашата педиатърка е само педиатър, а не личен лекар.
Само детенца има записани при нея.
И познавам още доста така като нея, които имат само малки пациенти.

# 10
  • Мнения: 958
Нашият личен лекар, си е общопрактикуващ, а съпругата му е педиатър.
Лекуват семейството ни от както се помня.
И дъщеря ми записах при тях. (тоест съпругата, но когато тя е заета и той ни приема)

# 11
  • Мнения: 2 960
личният ни лекар е и педиатър.Ние също с татито сме при него.Добър познат ни е ,винаги е отзивчив ,има време за домашни посещения /когато се налага за нас или децата/.Явно зависи от организацията и добрата нагласа на специалиста Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 39 757
Аз разбрах чак на изписването на Алекс, че лекарката на децата е педиатър от 23г. Дияна е записана при нея от 8месечна възраст. Скоро и аз се прехвърлих при нея. Така, че аз и децата имаме лична лекарка - педиатър, а съпруга ми е при общо практикуваща.

# 13
  • Мнения: 1 763
Нашата педиатърка е и общопрактикуващ лекар. Два пъти в седмицата дава часове за консултация, но явно децата, записани при нея, са много и винаги чакаме с часове. През това време синът ми ходи да си общува и с хората, които чакат пред другите кабинети, а те наистина са болни и е направо ужасно.  Сериозно се замислям да го прехвърля при моята лична лекарка, тя е и педиатър, въпреки всеобщото мнение, че като детски лекар настоящата му педиатърка е по-добра. 

# 14
  • Мнения: 2 521
Личният лекар на цялото семейство е педиатър.Записахме се при нея още от самото начало защото дъщеря ми беше малка,и не ми се искаше да водя нея на един лекар,аз на друг...Пък и си я познаваше от бебе(преди ни беше районна лекарка)

# 15
  • Мнения: 1 558
И нашето педи е личен лекар.Понеже винаги има много хора при него обикновено гледам да съм там рано сутрин,за да минем по-бързо Rolling Eyes

# 16
  • Мнения: 822
Нашата педиатърка е само педиатър, а не личен лекар.
Само детенца има записани при нея.
И познавам още доста така като нея, които имат само малки пациенти.
и нашата е така.

# 17
  • Мнения: 4 070
Нашата педиатърка е и общопрактикуващ лекар. Два пъти в седмицата дава часове за консултация, но явно децата, записани при нея, са много и винаги чакаме с часове. През това време синът ми ходи да си общува и с хората, които чакат пред другите кабинети, а те наистина са болни и е направо ужасно.  Сериозно се замислям да го прехвърля при моята лична лекарка, тя е и педиатър, въпреки всеобщото мнение, че като детски лекар настоящата му педиатърка е по-добра. 
И къде ви е лекарката, аз живея в центъра (за София) и има може би 4 или 5 клиники около нас и във всички тях има само 1 д-рка, която е педиатър -ВСИЧКИ останали са и лични- а мен малко ме притеснява факта ,че при JP-тата има доста болни хора и как ще се смесват тия болни с децата????

# 18
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Педиатърката на децата ми е и лична лекарка, но този род пациенти са по-малко. Повече са бебешорите и децата. Аз исках да минем при нея, но тя ни обясни, че е по-добре да си останем при лекарката ни, защото при нея приоритет са децата. Никога не съм имала проблем да отида с децата и в ден, отреден за другите пациенти. Нито пък е имало проблем да дойде у дома при нужда.

# 19
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
И при нас е така, педито е и лична. Консултациите винаги се извършват преди обяд. Кабинета е от 2 стаи и ако си си записал час следобяд, децата ги приемат от друг вход.

# 20
  • Мнения: 574
Нашата лична лекарка е педиатър. По принцип има два дни в седмицата, отделени за консултация, но те не се спазват - винаги може да си заведеш детето. Когато отидем там, без значение дали сме за консултация или преглед, сме с предимство, защото такива са нейните правила - бременни и малки деца: с предимство. Доволна съм в това отношение.
При нашата лична лекарка е по същия начин Peace Обикновено й се обаждам предварително по телефона.

# 21
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Педиатър е да. Цялото семейство сме при нея още от началото на реформата. Сега и бебето записах при нея. Има две дни за консултация, но ако види че се натрупват много бебета, прехвърля и на следващият ден.

# 22
  • София
  • Мнения: 44 084
Не, не е  лична, само педиатър е.
като алерголог преглежда чат-пат и възръстни, по изключение и аз съм я молила веднъж да ме преглежда, че не ми се ходише при моето ДЖ.Пи...но иначе се занимава само с деца....

# 23
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Нашата лична лекарка е и педиатър.  Peace

# 24
  • Мнения: 4 070
Не, не е  лична, само педиатър е.
като алерголог преглежда чат-пат и възръстни, по изключение и аз съм я молила веднъж да ме преглежда, че не ми се ходише при моето ДЖ.Пи...но иначе се занимава само с деца....
Ти май живееш в центъра (поне така си спомням от една др. тема) кажи ми къде ти е педиатъра?

# 25
  • Мнения: 2 334
Моя личен лекар е и педиатър също.

# 26
  • Мнения: 742
В къщи сме при различни  Mr. Green
Само на малката е педи  Winkатър.

# 27
  • Мнения: 4 433
Не с отделни лекари сме.

# 28
  • Временно
  • Мнения: 788
Нашата педиатърка ни е и лична лекарка.
Досега винаги съм водила малката след предварително обаждане.Но по принцип тя приема дечицата преди или след работно време(зависи коя смяна е).Ако все пак се случи да има и други пациенти бебчетата и децата са с предимство.

# 29
  • Мнения: 223
И нашата семейна "Лична" е педиатър. С бебето винаги сме с предимство, а е идвала и вкъщи да ни преглежда без проблем.

# 30
  • Мнения: 204
Педито на щерката е и ли4ен лекар ,ако знаех преди това никога нямаше да я запиша при нея.Винаги е заета ,за преглед 4акаме в най добрия слу4ай 4ас,не съм я сменила все още защото водя детето един път на шест месеца при нея.

# 31
  • София
  • Мнения: 44 084
Не, не е  лична, само педиатър е.
като алерголог преглежда чат-пат и възръстни, по изключение и аз съм я молила веднъж да ме преглежда, че не ми се ходише при моето ДЖ.Пи...но иначе се занимава само с деца....
Ти май живееш в центъра (поне така си спомням от една др. тема) кажи ми къде ти е педиатъра?

Не живея до спартак...а педиатъра ни е на Красно село Wink

# 32
  • Мнения: 264
И нашият педиатър е и личен лекар. На консултация водя детето по всяко време, идвал и винаги когато съм го викала в нас.

# 33
  • София
  • Мнения: 2 430
Това е след т.нар. "здравни реформи"
Личните лекари(общопрактикуващи) имат специалност или Вътрешни болести или педиатрия.Тези,които имат вътрешни болести основно записват възрастни пациенти,а тези със спец.педиатрия имат основно деца.Мъжът ми е така след тази реформа,води се GP,но пациентите му са основно деца.
Педиатрите-специалисти вече се занимават само с деца.Те са тясно профилирани,доколкото знам ако детето е до 5год. (точно годините не помня)няма проблем да ходи само на педиатър -специалист,който да си му води консултацията,да следи имунизационният календар и т.н.(което според мен е излишно,това може и личният да го направи).
 Направленията за педиатър специалист са безотчетни,т.е. не се водят на отчет за разлика от другите направления.А понякога самите лични лекари прехвърлят временно детето на педиатър(това е по тяхно споразумение)до навършването на години,и после се води пак към личният.Разликата е в това,че  времето в което детето е при спец.педиатър,парите ,които превежда касата се превеждат на педиатъра.
 Надявам се да сте ме разбали

# 34
  • Мнения: 2 013
Нашата педиатърка,да.

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Нашата педи е и GP.

# 36
  • Мнения: 1 240
Нашата педиатърка е и личен лекар. Когато записах дъщеря си при нея, аз също се преместих, за да сме на едно място.

# 37
  • Мнения: 4 070
Не, не е  лична, само педиатър е.
като алерголог преглежда чат-пат и възръстни, по изключение и аз съм я молила веднъж да ме преглежда, че не ми се ходише при моето ДЖ.Пи...но иначе се занимава само с деца....
Ти май живееш в центъра (поне така си спомням от една др. тема) кажи ми къде ти е педиатъра?

Не живея до спартак...а педиатъра ни е на Красно село Wink




Нещо съм се заблудила- сори!!

# 38
  • София
  • Мнения: 5 079
Всичко си е до човека, не толкова дали е само педиатър или не, но имай предвид, че има риск да чакаш с болно дете + още 15-20 бабички пред кабинета, лично което аз не бих избрала като вариант... Crossing Arms

# 39
  • Мнения: 4 070
Всичко си е до човека, не толкова дали е само педиатър или не, но имай предвид, че има риск да чакаш с болно дете + още 15-20 бабички пред кабинета, лично което аз не бих избрала като вариант... Crossing Arms
Малко по-надоло бях писала ,че точно това ме притеснява. Затова ми се иска да е само педи....

# 40
  • София
  • Мнения: 2 430
Цитат
+ още 15-20 бабички пред кабинета
които няй-вероятно чакат да им се изпишат лекарствата по каса(най-често за кръвното),а другият вариянт е +10-15 майки с деца,където вероятността да е болно някое от тях е по-голяма.
Та не разбрах къде е риска в чакането или евентуалното заразяване?

# 41
  • Мнения: 4 070
Цитат
+ още 15-20 бабички пред кабинета
които няй-вероятно чакат да им се изпишат лекарствата по каса(най-често за кръвното),а другият вариянт е +10-15 майки с деца,където вероятността да е болно някое от тях е по-голяма.
Та не разбрах къде е риска в чакането или евентуалното заразяване?
Със същите тия сополиви и често болни деца детето ти ще ходи и на ясла и на детска градина, а няма да ходи с разни бабки с високо кръвно !!!!!!

# 42
  • София
  • Мнения: 44 084
Цитат
+ още 15-20 бабички пред кабинета
които няй-вероятно чакат да им се изпишат лекарствата по каса(най-често за кръвното),а другият вариянт е +10-15 майки с деца,където вероятността да е болно някое от тях е по-голяма.
Та не разбрах къде е риска в чакането или евентуалното заразяване?

да но част от бабичките също може да са болни, а да и  разни болни възръстни хора ходят...далеч са от бабички...например на нашата възръст, ма се разболял човека.....

Иначе - повечето педиатри имат дни за консултации, когато преглеждат само бебета.
Случвало ми се е да водя малкият болен в такъв ден - или ни пускат да чакаме в съседният кабинет или чакам на долният етаж и лекарката идва при нас, не чакам на куп със здравите бебета.....
а като е бил бебе и е имало епидемии грипни ни е казвала да отлагаме прегледа....
Пък ако са на куп  здрави и болни, поне обикновенно болните  си ги държат родителите по-настрани....

И да например за мен е важно да не чакам прекалено, за това и предпочитам да записвам час, а не да чакамс 10 бабички дето ще те отрепат, но ред няма да ти дадат, бързайки да си вземат рецептата и детето ми да полудее от нерви....

# 43
  • София
  • Мнения: 2 430
Цитат
да но част от бабичките също може да са болни, а да и  разни болни възръстни хора ходят...далеч са от бабички...например на нашата възръст, ма се разболял човека.....

Иначе - повечето педиатри имат дни за консултации, когато преглеждат само бебета.
Случвало ми се е да водя малкият болен в такъв ден - или ни пускат да чакаме в съседният кабинет или чакам на долният етаж и лекарката идва при нас, не чакам на куп със здравите бебета.....
а като е бил бебе и е имало епидемии грипни ни е казвала да отлагаме прегледа....
Пък ако са на куп  здрави и болни, поне обикновенно болните  си ги държат родителите по-настрани....

И да например за мен е важно да не чакам прекалено, за това и предпочитам да записвам час, а не да се съревновавам с 10 бабички и детето ми да полудее от нерви....
Не повечето ,а всички.(касата ги задължава)Това е задължително.Ако някой не го е направил проблема си е лично негов.
Работното време на GP-то ви е разграфено на:
-амбулаторен прием
-домашни посещения
-женска консултация
-детска консултация
-профилактика и промотивна дейност
Някой да се е зачитал в работното време на лекаря си.И освен това са задължени с отделна стая за "детска консултация",където се провежда.
Така,че не виждам къде е проблема с "бабичките"

# 44
  • Мнения: 132
Нашата педиатърка е и личен лекар. Когато записах дъщеря си при нея, аз също се преместих, за да сме на едно място.
тя си има дни за преглед само на деца,но когато я заведа през друго време винаги ни приема, а иначе часовете за домашни посещения са и всеки ден по обяд,но никога не отказва повикване по телефона дори в 3часа сутринта и никога не ни е казала "елате да ме вземете",както прави педиатърката на племенникът ми.

# 45
  • Мнения: 139
Нашата педиатърка е ни е и лична лекарка.

# 46
  • София
  • Мнения: 44 084
Това, че времето е разгарфено е условно....
Ако детето ми е болно ще го заведа и във времето за женската консултация, ако аз съм болна и детска консултация да има пак ще отида...и  никой няма да ме върне.
Освен това предпочитам да хода при някой, който цялото му време е  отделено на децата , ане да мога да го посетя 1 път седмично щото в другите дни се занимава с 1000 всевъзможни неща.... нали знаеш, в колкото повече области ти се пилее ума толкова по не си специалист по нищо..... може да си добър във всички, но специалист не може да си по всичко....
Не се заяждам, просто явно имаме различни изисквания и желания....за това и аз водя детето при педиатър, а ти вероятно при JP..

А проблема с бабичките конкретно - ходих  като бременна  на консултации с час и всеки път бабичките ми вдигаха скандал и ме пререждаха, защото били там  и чакали, пък как аз така ще идвам в 11 и ще твърдя , че имам час....съжалявам, но не желая подобни ситуации с детето ми, нито нерви имам, нито желание.....

А за домашните посещения - нашата не прави...но пък си има д-р със спешен център и те правят....на мен ми е достатъчно....


И още нещо...помня, че когато аз бях детете, педиатричните отделения по  поликлиниките, бяха отделени - в друга сграда, пристройка, крило и т.н... вероятно не е било случайно.....Wink

Последна редакция: пт, 06 фев 2009, 12:48 от Angel_Dust

# 47
  • Мнения: 1 322
И ние сме при един и същи лекар с детето.

# 48
  • Мнения: 2 447
И нашата педиатърка е и личен лекар!Два дни от седмицата са отделени за детска консултация,като в кабинета където се извършва консултацията ходят само деца и е забранено влизането на болни хора!Този кабинет е САМО за консултация!Отделно си има друг кабинет където можеш да отидеш по всяко време когато тя е на смяна!

# 49
  • София
  • Мнения: 2 430
Angel_Dust ,явно си чела избирателно коментарите ми,а може и въобще да не си ги прочела.
Не ми се губи време в безсмислени спорове с теб,просто ти казвам,че това е след здравните реформи...........
Цитат
помня, че когато аз бях детете


# 50
  • София
  • Мнения: 44 084
Чела съм много добре....просто казвам защо аз съм избрала това и защо ми пречат бабичките и искам детето ми да е отделно при някой, който е само педиатър..... не виждам защо трябва да спориш с мен изобщо...въпрос на избор е....явно и авторката има моите предпочитания - други ги устройва и втория вариант.... не мога да разбера къде е проблема....

като не ти се водят "глупави спорове" не ги започвай....

спирам, че достатъчно оспамихме темата.... а тя не беше  кой е по-добрият вариант....

# 51
  • София
  • Мнения: 1 841
Нашата педиатърка е личен лекар на цялото семейство. Консултациите са само със записан час, но няма определени дни. Пред кабинета й чакат основно деца, на възрастен без дете рядко попадам. В сградата работят само педиатри.

# 52
  • София
  • Мнения: 23 080
Да, педиатърката ни е и личен лекар. Когато се ходи на ваксина и консултация, винаги е с предварително записан час. Бебетата са с предимство. Консултациите и ваксините са в определени дни в седмицата. От друга страна лекарката работи на половин ден, през останалото време ходи на адреси при нужда!

# 53
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Цялото семейство е при педиатърката на децата - когато станаха реформите и трябваше да избираме, тя беше единственият лекар, когото познавахме и бяхме доволни от нея (и продължаваме да сме).
За мен вариантът е много удобен - познава ни всичките, чудесно знае кой от какво се повлиява и как му протичат болежките и в добавка не се колебае да даде талони за специалисти, жената не се изживява като специалист по всичко и това много ми харесва.
Кабинетът е в детското отделение на поликлиниката - така че там са почти изключително педиатри и май има само 2 кабинета, където лекарите са джипита с друга специалност, така че основно деца чакат пред кабинетите. Което обаче значи повече контакти със заразно болни за разлика от бабите, които най-често чакат за изписване на лекарства за хронични и незаразни състояния, а не са с хрема, кашлица, температура, шарки като децата Rolling Eyes
Рядко се е случвало да чакаме около час, независимо че е от педиатрите-джипита с много пациенти (вече не записва пациенти освен новородени бебета) - ние сме уцелили вече по кое време има най-малко хора и ходим тогава, а и винаги може човек да си запише час, ако не е спешна ситуацията (записаните часове са с предимство, знам го и не се дразня, че ги пускат преди нас, когато сме отишли без час).
Домашни посещения не прави (освен тези 24ч след изписването на бебето и в първите 1-2 седмици ако има нещо), мен това ме устройва - при спешност ходим в спешния център. На телефоните обикновено успявам да я намеря, пък и аз не съм от шашкащите се, така че за 10 години ми се е случвало броени пъти да се наложи Grinning

# 54
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Моята педиатърка е  и джипи, не чакам ,защото се познаваме .Иначе ...............едва ли щях да съм при нея

# 55
  • София
  • Мнения: 361
И ние сме при един и същи лекар с детето.
Peace

# 56
  • Мнения: 179
Темата е полезна, защото не си бях дала сметка колко често личните лекари са и педиатри.
Аз не бих избрала този вариант, освен ако не познавам лекаря.
Отношенията ми с джипи-то са свързани обикновено само с получаване на направление за нещо или с отбиване на номера за профилактичен преглед. Последния път даже ми каза, че нямало мамолог в поликлиниката, а той е точно през един кабинет от нейния. Същата работа би ми свършила и регистратурата, и то може би по-успешно. А чакането пред кабинета на джипито е между час и два.
Педиатърката е друга тема, но поне само с това се занимава.

# 57
  • Варна
  • Мнения: 11 340
И ние сме при един и същи лекар с детето.
Peace

И ние. Сега и бебето ще запишем там. Peace

# 58
  • Мнения: 9 436
Нашата лична лекарка е и педиатър.Всеки вторник и четвъртък вечер има детска консултация,на която се водят само бебенца.Има си отделен прием за останалите пациенти.

# 59
  • Мнения: 1 174
Педиатърката на детето е само педиатър, нейните пациенти са само бебета и по - големи деца, но не мисля че е важно дали е и общопрактикуваща, по скоро е важно с колко пациенти е, защото ако не им стига времето това е заради бройката на пациентите, а не заради вида им. В града, в който живея няма много педиатри - долу горе 10 -на са и всички ги знаят, дет се вика. Мислех да запиша бебето при "най - добрата" педиатърка, според познати, но тя има толкова много пациенти, понеже е известна, че не може да им обръща внимание, отделя по 10-тина минутки на дете, а за мен това не е достатъчно. Предпочетох да запиша Мартин при не толкова известна и по - млада педиатърка, но не така натоварена. Много съм доволна от решението си.

# 60
  • Мнения: 202
Нашата е само педиатър.

Общи условия

Активация на акаунт