Как се справяте?

  • 2 320
  • 37
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Случвало ли Ви се е детето Ви да прави пакости вкъщи, а Вие да не знаете как да го осмирите? newsm78 Да му дадете играчка, а то да я хвърли по секцията и да счупи някоя чаша ... да му пуснете музика или детско филмче, а то да започне да пищи и да негодува?  baby_neutralСподелете за Вашия опит и затова как се справяте с малкото немирниче, какви бели Ви е правило и т.н.  Joy

# 1
  • Мнения: 4 965
Аз още не познавам дете, което да не е правило някога поне едно от изброените неща...

# 2
  • Мнения: 139
Когато започне с номерата и инатите гледам да го залисам с нещо,но ако не помогне нищо го оставям да си мрънка и не му обръщам внимание.Като се успокои се занимавам с него.Иначе редовно сипва и ръси вода където му падне-дистанционно,телефони,компа и.......  Mr. Green

# 3
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
...Случвало ли Ви се е детето Ви да прави пакости вкъщи, а Вие да не знаете как да го осмирите?....

Случвало се е, разбира се  Wink и продължава да се случва.
Колко голямо е детенцето?

# 4
  • София
  • Мнения: 175
Излизаме навън за 10 - 15 минути да се поуспокои. Ако е много студено го оставям на чешмата да "изкъпе" някоя играчка или количка.

# 5
  • Мнения: 636
Аз съм с две, които всеки ден правят точно това и все по-малко се вживявам ...

# 6
  • Мнения: 301
Аз съм си бърборко по природа  Laughing привличам му вниманието и почвам да му обяснявам как не е хубаво и ... т.н. Най-трудното в такъв момент е привличането на вниманието. Да спре да се тръшка и сърди и да ме изслуша. Той се впечатлява от минута мълчание от моя страна, защото явно очаква бурна реакция, и след това - "ела да ти кажа нещо важно", казано с един примамваш тон.  Laughing Много иска да знае всичко важно. Само на 3 години е, но въпреки, че е много буен, като го гушна и тихичко му обясня, че така не бива се казва "извинявай, мамо, няма вече' и после бърза да смени темата - очаква явно, че след обяснението може и да се поскарам.  Laughing
Гледам да не изпадам в ужас от действията му и да изглеждам поне външно спокойна, защото целта на подобни изблици е да предизвикат реакция и на инат.

# 7
  • Мнения: 6
Тъй като сега прохождаме и ни е адски интересно всяко едно нещо около нас, непрекъснато лазим и се чудим кое да пипнем и съборим. В това детенце има адски много енергия за изразходване. Лошото е в това, че колкото и да му се обяснява, че това не бива да се пипа, защото може да се нарани, то прави точно обратното. С право е казано, че "забранения плод е най-сладък"!

# 8
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 911
С малкия като че ли минава номерът - отвличам му вниманието бързо с нещо, което той обича да прави или нещо, към което проявява определен интерес. На този етап това е конструкторът. С каката обаче е по-трудно, да не кажа невъзможно на този етап.  Thinking

# 9
  • Мнения: 4 292
Като кресна два пъти и се усмирява. Другото, което помага е компютърът - при добро държание го оставям да играе един час. В противен случай - не!
 А когато беше по-малък, излизахме навън или рисувахме (аз по-точно).

Последна редакция: пт, 06 фев 2009, 00:16 от Клото

# 10
  • Мнения: 2 478
Моят син не прави нищо нарочно,за да ме ядоса.Не показва нервни изблици,като чупене нарочно,писъци или други подобни.
Но като цяло е доста палаво дете.Когато искам да го усмиря започвам да му пея любимите песнички.Винаги има ефект.

# 11
  • Мнения: 204
Аз не мога да се справя ,много пъти отивам в другата стая за малко ина4е в ядът ми ще я набия.

# 12
  • Мнения: 2 131
Тъй като сега прохождаме и ни е адски интересно всяко едно нещо около нас, непрекъснато лазим и се чудим кое да пипнем и съборим. В това детенце има адски много енергия за изразходване. Лошото е в това, че колкото и да му се обяснява, че това не бива да се пипа, защото може да се нарани, то прави точно обратното. С право е казано, че "забранения плод е най-сладък"!
Вариантът при толкова мъничко детенце е да му отвлечеш вниманието с нещо, което да го заинтригува. Разбира се, не се отказвай да обясняваш, че не се прави така. Друг е въпросът, ако е под годинката, какво точно ще разбере от обяснението.  Mr. Green

# 13
  • Мнения: 9 814
Често ми се случва да не знам как да укротя детето си.
Особено след ДГ- пълна е с енергия и желание за бели.
Вече не се впрягам особено.

# 14
  • Мнения: 1 447
Докато каката е на градина и само малкия е в къщи горе-долу издържам на белите и капризите.Но вечер като са двамата става пълна лудница  Wink
Гледам по-малко да обръщам внимание и много да не се впрягам.А като се съберат тримата с баща им да играят става ...... ooooh! .идвало ми е в такъв момент да изляза  за известно време някъде.

Общи условия

Активация на акаунт