няма си коса

  • 4 444
  • 75
  •   1
Отговори
  • Мнения: 101
Мами моята дъщеря си няма много коса , да не кажа въобще  Sad кога порасна косата на вашите деца , зная , че някои бебчета  се раждат  с коса, но питам за тези които нямат това преимущество!

# 1
  • Мнения: 7 640
дъщеря ми е на 3г и кусур, не е от най-дългокосместите Laughing, косата й е редичка и сякаш бебешка, не се притеснявам особено.

# 2
  • Мнения: 982
И моето беше плешиво доста дълго време.
Не е драма.

# 3
  • Мнения: 215
Еееееее, това са "бели кахъри"...спокойно, ще порасне, малка е още. Мисля, че е въпрос на ген. И честно казано, не е кой знае какво преимущество-ела да видиш като и мия косата на дъщеря ми що рев е и сополи, после сешоар през зимата и т.н. Правете си снимки с такава главичка, после, след време ще им се радвате!

# 4
  • София
  • Мнения: 175
При много дечица косата пораства след втората, даже и след третата година. Не е страшно.

# 5
  • Мнения: 101
И моето беше плешиво доста дълго време.
Не е драма.
еххх...дори ме разсмяхте hahaha
и аз почвам така  Joy
и само някои вече д ми каже : я виж това момченце  #Cussing out

# 6
  • Мнения: 270
Не се притеснявай ще й порасте косичката  Wink,на моята госпожица започна да й расте около годинката,тогава и започна да й се сгъстява.

# 7
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Не мисля,че има защо да се притесняваш.Дъщеря ми на годинка имаше само малко бретон и толкова.Чак преди вторият й рожден ден й направих прическа.

# 8
  • Мнения: 2 311
Ще порасне.
Дъщеря ми се роди без коса.На годинка още нямаше,само перушинка Grinning
Сега е с дълга почти до кръста коса.

# 9
  • Мнения: 959
Хахах ... сигурно ти се иска, вече да връзваш плитки.  Grinning И на мен ми се иска, но щерката още е с рехава косица, макар и да порасна на дължина. Ще чакаме, какво друго ни остава. Simple Smile

# 10
  • Мнения: 982
За да те развеселя още малко -
На 1 г и 7 месеца имаше малко перушина плюс един несъразмерно пораснал кичур, приличащ на букла.
Малко след това го подстригах, не с цел сгъстяване на косата Wink, и мъжът ми възмутено възкликна като го видя -"какво си направила с къдриците му!"
 Shocked
Не можах да повярвам, че вместо пух и перушинка той е виждал къдрици!

# 11
  • Мнения: 417
Племенницата ми до 3 години имаше съвсем малко коса и я мислеха за момче.Роди се даже без никакъв мъх. Сега ще стане на 5г. и вече има косичка за 10см. опашки(т.е пак е малко косата и).Никой от родителите не е с рядка и слаба коса, но и двамата, като бебета са били гологлави, а на майката косата чак на 5г. е била вече до кръста, но виж на детенцето на 5г все още слаба .
Не се притеснявай ще и порасне Simple Smile

А аз имам момче и от 9м. след като го кръстихме  започнах да го подстригвам, защото имаше много коса и му пречеше.Ако беше момиче да има коса до петите вече Laughing. На 20 дни сме за подстригване ужасно бързо му расте....Всеки с проблема си....Едни искат коса други НЕ Laughing

Последна редакция: чт, 05 фев 2009, 17:43 от boboblina

# 12
  • Мнения: 959
boboblina и моят син е така. Гъста коса, бързо растяща...за разлика от щерката...да са живи и здрави, другото не е от значение. Simple Smile

# 13
  • София
  • Мнения: 2 298
Спокойно, и моята девойка се роди почти без коса, до година и нещо я бъркаха с момченце. Аз самата до една година съм била напълно плешива, а после нормален гребен трудно влизаше в косата ми - толкова гъста стана.

Така, че имай търпение, ще дойде време и прически да правите, и плитки да връзвате.

# 14
  • Мнения: 1 919
почти до 1 г нямахме коса, сега се посгъсти на 1г и 3 м, още е рехава.

# 15
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
http://www.darboji.snimka.bg/album.php?album_id=251400
Успокой се LaughingТук дъщеря ми е на втория си РД Mr. Green

# 16
  • Мнения: 9 973
почти до 1 г нямахме коса, сега се посгъсти на 1г и 3 м, още е рехава.
и при нас е същото,но нали е момче...

# 17
  • Мнения: 2 448
Много бебета до годината нямат изобщо коса. Мъжът ми е бил такова бебе, както и дъщерята на една позната, която на 3 години не беше подстригвана, т.е. колкото и е пораснала и беше къса, а други момиченца вече бяха с плитки и ги подстригваха. Така, че индивидуално си е.
Много са малко случаите когато коса изобщо не расте.
Имах такъв съученик, който така си и завърши, косата му беше като на бебе и дори имаше трески по главата като бебетата. Иначе , не е бил без вежди и косми по тялото, само на главата беше бебешка коса.След като стана студент си присади коса. Не знам как се казва подобна аномалия, но мисля, че е твърде рядка за да се безпокоиш.

# 18
  • Мнения: 2 374
На дъщеря ми започна да и расте повечко след годинката,но и сега си и е редичка,то на снимката в подписа се вижда.

# 19
  • Мнения: 1 424
Не се притеснявай толкова.Аз не съм имала коса до 1г и половина и майка ми и баба ми са били уплашени, че съм щяла да си остана без коса( дори непознатите,които са ми се радвали са ми викали юнак)... А сега имам гъста и чуплива коса като за няколко глави Grinning

# 20
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Ами и нашата щерка е от късокосместите. Косичката й започна да расте чак след 2 годинки, до тогава си беше като момченце и все ме питаха какво ми е детето. За сметка на това сега й расте къдрава на букли коса.
Ето как й беше косичката на годинка http://www.snimka.bg/album.php?album_id=83498&pid=3587813

# 21
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Моето голямо момче беше така. Роди се с много малка коса. На 1 година имаше много къса косичка. Постепенно започна да расте, но много рядка и тънка. В момента е на 8 години и половина, а има много гъста коса и косъма му стана различен - не е много твърд, но не е и онзи тънкия, който беше в началото.

# 22
  • Мнения: 365
Мами моята дъщеря си няма много коса , да не кажа въобще  Sad кога порасна косата на вашите деца , зная , че някои бебчета  се раждат  с коса, но питам за тези които нямат това преимущество!
Здравей мила!Искам да те успокоя,че това не е фатално!Една моя приятелка се беше притеснила като теб!Дъщеря и нямаше никаква коса почти до втората година,сега ходи да я филират защото е много гъста!Горе главата всичко ще се оправи! Hug Hug Hug Peace  bouquet

# 23
  • Мнения: 101
Мацки, страшно бързи сте с отговорите - Благодаря   bouquet

# 24
  • Мнения: 4 784
Синът ми се роди с доста коса, която в последствие опада и беше много смешно, защото на места имаше косичка, на места не. Малко преди годинката, като тръгна да расте тая ми ти коса, сега не мога да смогна да го подстригвам.

# 25
  • София
  • Мнения: 12 554
Мами моята дъщеря си няма много коса , да не кажа въобще  Sad кога порасна косата на вашите деца , зная , че някои бебчета  се раждат  с коса, но питам за тези които нямат това преимущество!

Аз самата съм била такъв плешивец до почти 2 годишна възраст, че само са цъкали с език. Сега фризьорката ми се чуди отде толкоз коса  Mr. Green Така че спокойно, ще порасне  Hug

# 26
  • BG
  • Мнения: 1 900
Все ще порасне ,няма да остане без коса.

# 27
  • Мнения: 3 804
Все ще порасне ,няма да остане без коса.
smile3501 smile3501 smile3501 smile3501 smile3501

Погледни в подписа ми тъмно русата девойка-роди се с много къса и много светла коса така,4е като я погледнеш имаш усещането,4е главата и е като билярдна топка-сега оба4е какво косище има

# 28
  • Мнения: 2 015
Детенцето на моя позната, което беше на годинка, почти нямаше коса newsm78.Е, по бавно растеше, но порасна Peace.Според мен, няма повод за притеснение Hug.

# 29
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Моята дъщеря се роди с коса. На 3 месеца и опада. И после поникна нова.  Спокойно ще поникне коса и на твоето бебе.

# 30
  • Мнения: 101
а к'во ще кажете да и обръсна главичката докато още не разбира , че после едва ли ще даде - всъщност има ли ефект от тази работа newsm78

# 31
  • Мнения: 3 804
а к'во ще кажете да и обръсна главичката докато още не разбира , че после едва ли ще даде - всъщност има ли ефект от тази работа newsm78
аз поне не виждам смисъл-в пове4ето слу4аи бебешката коса е рядка ,колкото по голямо става детето толкова по гъста ще става,освен ако генети4но не е с рядка коса

# 32
  • Мнения: 6 441
а к'во ще кажете да и обръсна главичката докато още не разбира , че после едва ли ще даде - всъщност има ли ефект от тази работа newsm78
Според мен няма.
Аз пусках подобна тема и общото мнение беше,че това е мит.
Алекс също имаше по-рядка коса(то повечето бебешки са редички),но сега си се оправи . Peace
Не причинявай това на детенце  Hug

# 33
  • Мнения: 2 521
а к'во ще кажете да и обръсна главичката докато още не разбира , че после едва ли ще даде - всъщност има ли ефект от тази работа newsm78
Това с бръсненето на главата за да се сгъсти косата на детето изобщо не го вярвам NaughtyЯ си остави детето на мира,и ще видиш след  известно време как ще започне да се променя косичката му.Това още е бебешка перушинка Laughing(ама и аз как го казах)То и моето диваче още е почти плешиво.На вашата възраст  беше същата работа като дъщеря ти.Тук,там някое мъхче Simple Smile

# 34
  • Мнения: 262
Аз не бих си обръснала детето, аз подстригвах само къса прическа, когато взе да расте някой друг косъм по дълъг от другите

# 35
  • Мнения: 41
Аз не бих си обръснала детето, аз подстригвах само къса прическа, когато взе да расте някой друг косъм по дълъг от другите
И аз също, макар , че имаха плешивини, а сега какви коси имат само..................

# 36
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Моето дете се роди без вежди и скоро му пораснаха и се оформиха. Но си имаше коса. Като питах лекарите защо няма вежди, ми обясниха, че ако няма и вежди и коса се правят изследвания за окосмяването, но ако има едно от двете, значи ще се появи и другото.

За бръсненето на главата - майка ми го е направила с мен и също ми е отрязъла и миглите, за да порастнат дълги. Май няма ефект и от двете процедури. Е имам доста гъста коса, но по-скоро е наследствено.

# 37
  • Мнения: 3 376
Познавам детенце,което на годинка и нещо имаше само нещо като пух на главата си.
След това му порастна косичката.

Не му я обръсвай косата,няма да стане по-гъста.

# 38
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
а к'во ще кажете да и обръсна главичката докато още не разбира , че после едва ли ще даде - всъщност има ли ефект от тази работа newsm78

Айде стига де StopДори да я обръснеш няма как да се сгъсти.

# 39
  • Мнения: 2 197
На снимката от 1-вия ми рожден ден аз съм без един косъм - малко мъх и това е. Съвсем нормално е да няма коса. Това обикновено означава, че косата ще е светла. Поне аз не съм виждала тъмнокоси деца, на които косата да поникне по-късно.
Няма страшно - има време.
А бръсненето не помага- косата е заложена генетично и бръсненето няма как да промени гена. Има си козметика за целта.

# 40
  • Мнения: 8 999
Моите деца се родиха с коси и така си и останаха. Но дъщеричката на моя приятелка придоби първите си косми на главата към 1,5 г. Дотогава имаше само някакво редичко мъхче. Сега вече е на 4 г. с красива коса до кръста!

# 41
  • София
  • Мнения: 4 588
Сина ми има косичка още от раждането, но за сметка на това, аз съм била доста плешива до късно. Имала съм само някакви перушинки по главата, но сега си имам коса. Laughing
Гъстотата на косата и количеството на косата няма как да се промени с едно обръсване. Няма смисъл да го правиш.

# 42
  • Мнения: 2 110
Не е проблем ако детето е без косичка/пухче/. Има деца които , се раждат без коса или дълго време след това почти нямат , но всичко се оправя. Има деца ,които се раждат с коса и после им става по-рехавичка. Всичко е въпрос на ген и когато пораснат на подръжка.

# 43
  • Мнения: 865
Разгледай твой и на таткото бебешки снимки,ако някой от двамата е с гола главичка гените са си "казали думата".  Ще израсте косата ,не се притеснявай.
Голямата ми дъщеря до 2г беше с едни смешни, редички кичури по главичката, ластиче или фиба не се задържаха...Сега е с разкошна къдрава коса,почти до кръста.

# 44
  • Бургас
  • Мнения: 1 718
На малкия ми син,косата започна да расте.като навърши 1година.Сега сме на 1,2 и определено можем да е похвалим с косичка. Hug

# 45
  • Мнения: 27 524
О, да ти имам и проблемите  Grinning Аз пък много харесвам гологлави бебета. Тези, дето се раждат с едни дъъъъълги и черни космаци хич не е по-добре  Grinning

Ето го тук Криско на 11 месеца - виждаш какъв е плеши  Laughing

И ето го тук година по-късно  Simple Smile

Няма от какво да се притесняваш  Hug

# 46
  • София
  • Мнения: 2 734
Дъщеря ми на 10 мес. си беше плешо.Сега на 2 г. е с гъста чуплива коса.Ще му порасне коса на детето според гена,ако му е писано да е с голяма коса,ще израсте,ако му е заложено да е с редичка,с нищо няма да я направиш по-гъста.А бръсненето най-малко ще реши проблема.Винаги,когато видя обръснати момиченца ми става много криво.загрозяват децата за няма нищо.

# 47
  • ....от ляво до десния завой...
  • Мнения: 273
Като съм била бебе съм нямала коса и на една годинка нямало за рожденния ден как да ми вържат кукуриго. Wink Дядо ми и баба ми се притеснили страшно много, смятали да ме водят по лекари. Една позната докторка им казала да не се занимават с глупости - няма дете, което се развива нормално и да е останало без коса или без зъби. В момента имам страшно буйна кичара, така че споко! Peace Hug

# 48
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Моя син се роди с косичка, не много, но си имаше. После за два-три месеца оплешивя, почти нищо не му остана. От два месеца някъде косата му расте доста усърдно.
Но пък племенника ми до годинка някъде е бил плешо! Не се притеснявай, ще й порасне косичка, въпрос на дете!  Peace

# 49
  • Мнения: 467
Мами моята дъщеря си няма много коса , да не кажа въобще  Sad кога порасна косата на вашите деца , зная , че някои бебчета  се раждат  с коса, но питам за тези които нямат това преимущество!
Ами то не е "преимущество". Първата коса беше като четина, черна и стърчеше във всички посоки, добре че до 3 месеца падна.

# 50
  • Мнения: 681
Еее,спокойно ще и порастне  Peace И дъщеря ми се роди с много малко коса,но вече на 1 год. и 3 мес. и правя малки плитки и слагам разни фибички  Party

# 51
  • Мнения: 4 433
На моята кръстница детето и е така до двете годинки беше с много малко косица.

# 52
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 014
Той се роди с доста косичка, ама аз съм нямала до около 1 годинка.А сега ми е много дълга и гъста.Ще и порастне.

# 53
  • Мнения: 11
И моята  сега няма много коса, смятам че това ней проблем.
   



# 54
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Моите и двете се родиха със сравнително малко коса, но имаха де. После им опада бебешката, което е напълно нормално. Онази, която излезе след това не е кой знае колко - тоест не са с бухнали и гъсти коси и двамата. Дъщеря ми е в момента с много дълга коса, но в никакъв случай не е от онези деца, на които се заглеждаш в косите. Което естествено, може да се промени в пубертета - нищо не се знае. Родът на майка ми се слави с косите си - майка ми имаше 164 см гъста коса, още си пази отрязаната плитка. Но дали децата ми ще наследят такива коси, честно казано незнам. Ще видим, времето ще покаже. Grinning

# 55
  • Мнения: 1 629
Ми моя се роди с косичка, която после опада и сега има към 3 см. светла косичка като коприна Heart Eyes ще порастне не се шашкай толкова Mr. Green

# 56
  • Мнения: 7 723
Моята малка дъщеря се роди без грам косъм на главата.
Приличаше на глобус.... Crazy
Косата й "Тръгна" към година и половина
и сега й е до дупето (в момента е на 4 год.)
...ето и снимков материал за доказателство:

Тука е на около 7- 8 месеца, а това е от преди 3 месеца. Simple Smile

Последна редакция: нд, 08 фев 2009, 17:44 от Руска

# 57
  • София
  • Мнения: 1 541
 newsm51 newsm51 newsm51
Б Л А Г О Д А Р Я     В И     М О М И Ч Е Т А !!!
Следих темата , че и мен ме интересуваше!

Последна редакция: пн, 09 фев 2009, 14:10 от reniris

# 58
  • Мнения: 9 814
И моето дете се роди почти без коса.
Такава беше чак след като навърши 1 г.
Постепенно започна да й расте.
В подписа ми се вижда- вече има гъста, дълга и невероятно здрава коса.
За протокола- не съм имала коса /абсолютно никаква/ до три годишна възраст. На седем години имах коса под дупето.

# 59
  • Мнения: 1 341
Дъщеря ми е на 2 години и половина и още я мислят за момче когато е с дънки. В Бг дори и с рокличка да е бабките и дядовците си я имат за момче. Crazy
На 1г. нямаше грам коса, сложихме й обички за да има малко момичешки вид. Joy

За протокола- не съм имала коса /абсолютно никаква/ до три годишна възраст. На седем години имах коса под дупето.
Същото важи и за мен. Именно за това не се притеснявам за малката, няма да остане без коса.

# 60
  • Мнения: 101
Цветя и рози за всички които ми писаха - Благодаря   bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 61
  • Мнения: 494
Ox, и ние си нямаме коса. Лекаря ме успокои че до 1-2 години щяла да поникне, ама е много гадно като гледам другите бебета с коса

# 62
  • Мнения: 349
Не се притеснявай, ще започне да му расте косата на бебчо. Ние се родихме с много малко косичка, а сега е пораснала и е около 4 пръста. При всяко дете е различно

# 63
  • Мнения: 242
И ние се родихме без коса.На 8месеца го постригах каквото беше пораснало,а то не беше много и ела да видиш сега е на 2,7год.и коса колкото щеш!!! #Crazy

# 64
  • Мнения: 982
И ние се родихме без коса.На 8месеца го постригах каквото беше пораснало,а то не беше много и ела да видиш сега е на 2,7год.и коса колкото щеш!!! #Crazy

Само се надявам да не твърдиш, че косата е пораснала защото си го подстригала на 8 месеца.

# 65
  • София
  • Мнения: 5 079
Много обичам бузанки без коса...  Heart Eyes Не виждам защо се притесняваш, това и е чара, ще връзвате и вие панделки, скоро. Споко. Wink

# 66
  • Мнения: 552
Оооо,милата,ще й порасне и още как!
Моят син се роди с много коса и в момента е направо някакво чудо,чакам да стане по-топло и да го обръсна.
Е,то и аз съм се родила с много коса и в момента не е малко,но пък сестра ми,която е била гологлавче до късно,в момента е с по-гъста коса от моята.

# 67
  • Мнения: 2 013
И ние си нямаме коса,такава оскъдица.Че даже и на теменцето ни се протри  Laughing

# 68
  • Мнения: 1 465
хаха, Поло се роди с много коса, после по едно време нямаше почти нищо на главата си, но пък сега не може да му се насмогне с постригването Crossing Arms
Така, че и косата "ще си дойде с времето" Wink

# 69
  • Мнения: 4 447
И моя синковец нямаше коса до една година почти.
Не се притеснявай - ще имате коса. Само спри да си
потраряш думите "няма", "не мога", "не искам"!
Вместо тях: "има", "ще", "искам"!

 Peace

# 70
  • София
  • Мнения: 142
Дъщеря ми до две годинки почти нямаше косичка, всички и казваха, че прилича на момче. Сега вече на 6 год. косата и е по-гъста от моята. Не се притеснявай.  Hug

# 71
  • Мнения: 275
Синът ми се роди с буйна черна коса. Седмица-две след това цялата окапа. Sad Мислех си, че е дошъл краят на света. И няколко месеца по-късно започна да му израства нова руса коса, с каквато е и до днес. Но през цялото това време тайничко си поплаквах, а мъжът ми с присъщото си чувство за хумор ме "успокояваше", че нашето бебе ще си е плешиво и да се примиря. Сега ми е смешно, но те разбирам прекрасно.

# 72
  • Мнения: 71
моята дъщеря също се роди без коса,но за 1г.малко порасна,но това не ме тревожи да е здрава,а нещо което расте не ме претеснява. Peace

# 73
  • Мнения: 2 011
На 1 г и 7 месеца имаше малко перушина плюс един несъразмерно пораснал кичур, приличащ на букла.

Моята красавица е точно така.Облечена в розово от глава до пети и пак я мислят за момче  Laughing

# 74
  • Мнения: 7 474
След като навърши 1 г. започна да и расте повечко коса.

# 75
  • Мнения: 4 292
И дъщеря ми е с много малко коса. Синът ми и той беше по същия начин. Към годинката вече имаше доста, така че - всичко с времето си.

Общи условия

Активация на акаунт