До Чикаго, при Обама и назад (по Бойко Борисов)

  • 5 357
  • 168
  •   1
Отговори
# 45
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Ами не е ли малко грубичко да наричаш живи хора - материал?! Rolling Eyes
И какво сметна, мултимодал? 50-60% ги изкарах аз "некачествените".
Пак не разбирам къде е връзката с неговите гени. Не е ли възможно да мисли себе си от останалите 40-50%?
Mr. Green
Част от цитирания материал бих нарекла с доста по-груби думички.

И да, не е нарекал всички материал, но той толкова си може. Може би лекторството не му се удава.

# 46
  • Мнения: 2 176
Ами не е ли малко грубичко да наричаш живи хора - материал?! Rolling Eyes
И какво сметна, мултимодал? 50-60% ги изкарах аз "некачествените".
Пак не разбирам къде е връзката с неговите гени. Не е ли възможно да мисли себе си от останалите 40-50%?
Част от цитирания материал бих нарекла с доста по-груби думички.

И да, не е нарекал всички материал, но той толкова си може. Може би лекторството не му се удава.
 Mr. Green

Да не си помислиш, че затова "пропусна" лекцията в "Харвард"..  Crossing Arms
Мнеее, има много важна среща - днес! Wink

# 47
  • София
  • Мнения: 958
морещица - Е какъв е изхода - да разделим хората на качествени и некачествени ли?

Бойко Борисов не е анализатор, той се явява в ролята на политик, който иска да управлява, да работи за българския народ.........Това ли ще е основата на неговата визия за България - разделението на нацията......... #Crazy

Извинете ме, но в това изказване - ако е предадено коректно и вярно - не виждам нещо по-различно от патологиите на Атака........

А за циганите - пътят не е да ги етикираме като злото, заради, което сме на този хал. Това е изключително незряло.

Има един начин да да се използва потенциала им - те имат силни протестантски църкви - там има потенциал за промяна и работа с тях, но за съжаление не се използва, не го виждаме много на практика.

И други начини има, но не и рафинирани расистки и нацистки убеждения....

# 48
  • Мнения: 2 176

Извинете ме, но в това изказване - ако е предадено коректно и вярно - не виждам нещо по-различно от патологиите на Атака........
Peace

# 49
  • Мнения: 7 837
http://www.4shared.com/file/84033692/1804ce3a/BBorisovChicago.html

Ако някой има нерви, може и да изслуша цялата част.

# 50
  • Под липата
  • Мнения: 620
 Понякога не е необходимо да казваш или да определяш нещо.  Нещата сами се определят.    mila71 , не зная дали ти е бил любопитен репортажът на Карбовски от село Мечка, но мен лично ме потресе. Има мноооого подобни случаи, а "героите" са все от едно и също малцинство. Има и други малцинства в България, но никое не е с такова ярко, силно и натрапчиво присъствие в криминалните хроники. Това признак за някакво по особено качество ли е?  Прекалено малка е частта от роми, които работят и са почтени данъкоплатци - всичко останало е..... Нали се опитаха да ги социализират, като обединят българи с цигани в едни квартали - резултатите са плачевни. Един пример давам и той е достатъчен - Столипиново.   Не се смятам за расист , защото нямам нищо против арменските малцинства у нас, турските и не знам още какви, но циганите ...., смятам че те ще бъдат лоста който ще обърне каруцата на държавата ни ...и да не забравя - нашето нежелание да видим поне фактите

Последна редакция: чт, 05 фев 2009, 22:23 от морещица

# 51
  • Мнения: 599
Точно така е:
- 1 млн. цигани, 700-800 хиляди турци, 2.5 млн. пенсионери.
А 80% от останалото население не ходи да гласува.
Не виждам на какво се възмущавате.
...

Кое е качественото от тези в червено?
Едните гласуват, защото им се плаща.
Другите-също.Половината даже не плащат данъци в България(тези, които пристигат с автобусите по време на избори).
Третите копнеят по отминало време, което никога няма да се върне.
А качественото не ходи да гласува, защото няма за кого.
Мисля, че не си ме разбрала правилно.Не съм от хората-симпатизанти на Б.Б., но нещата стоят точно така на тоя етап.

# 52
  • Мнения: 2 176
Понякога не е необходимо да казваш или да определяш нещо.  Нещата сами се определят.    mila71 , не зная дали ти е бил любопитен репортажът на Карбовски от село Мечка, но мен лично ме потресе. Има мноооого подобни случаи, а "героите" са все от едно и също малцинство. Има и други малцинства в България, но никое не е с такова ярко, силно и натрапчиво присъствие в криминалните хроники. Това признак за някакво по особено качество ли е?  Прекалено малка е частта от роми, които работят и са почтенни данъкоплатци - всичко останало е..... Нали се опитаха да ги социализират, като обединят българи с цигани в едни квартали - резултатите са плачевни. Един пример давам и той е достатъчен - Столипиново.   Не се смятам за расист , защото нямам нищо против арменските малцинства у нас, турските и не знам още какви, но циганите ...., смятам че те ще бъдат лоста който ще обърне каруцата на държавата ни ...и да не забравя - нашето нежелание да видим поне фактите

Ако не си спомняш, ще ти припомня - точно Карбовски наблегна, че пробелмът (в основата си) не е етнически. Той е правил предавания с цигани по други поводи.
"Абдикирала държава" е цитат от неговото предаване.   Peace

# 53
  • София
  • Мнения: 958
морещица  - Ако реша да направя филм за корупцията сред българите, за лъжите им, за неплащането на данъци, за даването на пари под масата, за лъжите на продавачки, производители, политици, туроператори, майки, хвърлящи си боклуците по земята, псуващи и стрелящи с емотикони - дали няма да успея да го направя също толкова потресаващ?

Все пак не забравяйте, че телевизията е една перфектна режисирана реалност и не са нужни много усилия и кой знае какво майсторство, за да направиш дадено внушение.

Работили сме с мъжа ми с така наречените бели цигани, ходили сме и сред цигански общества, както и сред турските цигани в Бяла Слатина. Има страхотни хора. Вярно, имат си спецификите на тяхната култура, но това е различно.

# 54
  • София
  • Мнения: 5 605
Точно така е:
- 1 млн. цигани, 700-800 хиляди турци, 2.5 млн. пенсионери.
А 80% от останалото население не ходи да гласува.
Не виждам на какво се възмущавате.
...

Кое е качественото от тези в червено?
Едните гласуват, защото им се плаща.
Другите-също.Половината даже не плащат данъци в България(тези, които пристигат с автобусите по време на избори).
Третите копнеят по отминало време, което никога няма да се върне.
А качественото не ходи да гласува, защото няма за кого.
Мисля, че не си ме разбрала правилно.Не съм от хората-симпатизанти на Б.Б., но нещата стоят точно така на тоя етап.
Чудно ми е като се пенсионираш и ти ли ще станеш некачествен материал? ooooh!  Такива изказвания направо... Я пенсионерите в гета, да не се бъркат с теб - качествената.

Последна редакция: чт, 05 фев 2009, 21:21 от tzvety26

# 55
  • Мнения: 599
Сигурно няма да съм качествен, да.
Дано само доживея до пенсия.

Ти искаш социализЪма ли да се върне?

# 56
  • София
  • Мнения: 5 605
Тъжно е, че има хора които разсъждават така.

# 57
  • Мнения: 2 241
Много прав е Бойко този път (и не само) Тази държава за съжаление се управлява от турци и от пенсионери. Като под пенсионери разбирам гласоподавателите за БСП. А циганите... те са си цигани. Който им плати повече, за него гласуват. Елементарни сметки, но вярни! Може на някой да му изглежда расистко - ами ОК така е. Но не се оплаквайте после от "циганията по улиците", от това, че циганите не плащат сметки, данъци и т.н., от това, че предизборно автобусите откъм Турция нахлуват тук с пълна сила, от това, че всеки пенсионер иска да върне Тошовото време (е няма да се върне), от това, че по националната телевизия има новини на ТУРСКИ, от това, че в някои родни министерства звучи турска реч...

# 58
  • София
  • Мнения: 958
Сигурно няма да съм качествен, да.
Дано само доживея до пенсия.

Ти искаш социализЪма ли да се върне?


Коя развита демокрация, коя от държавите, където емигрира половин България определя населението си като некачествено. Затова няма да имаме лидери като Мартин Лутер, като Обама или като много други понеже явно не сме готови за това.

Силните и големи личности назовават и застават срещу злото, а не срещу хората, които са заблудени от него. Врагът е измамата, невежествето, скептицизма, заблудата, вярата в утопии и още много, а не хората. Хората трябва да бъдат убедени в правото. А тези, които не желаят да се променят санкционирани.

Това с Бойко Борисов ми напомня на един стих на Христос - "Не може едно Царство, разделено против себе си да устои".

# 59
  • Мнения: 2 176
Сигурно няма да съм качествен, да.
Дано само доживея до пенсия.

Ти искаш социализЪма ли да се върне?


Е, дано.
Ще си в 'елита' сигурно. Като гледам процентовото участие, от тия 40%-те качествен материал, май голямата част са фолк-звезди, политици, новобогаташи..
Другите няма защо да оцеляват - те не са кчествени!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт