Януарските мъничета берат първите кокичета

  • 15 788
  • 294
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 857
Ау! Успях  bowuu!

Много благодаря на Доника   bouquet!

Момичета, научих се да слагам картинки  Blush.
Ето горната е за вас - да е хубав денят ви и изпълнен с усмихнати бебета без колики.

Аз пък много взех да произвеждам кърма и сега нощем ми се налага да се цедя защото гърдите ми се препълват, а Марти го помързява да суче. Вдигам го ама не е достатъчно и се занимавам и с помпата - няма как. След съвсем скорошния опит с бучката, не желая повече подобни емоции.

Това е от мен. Днес сме планирали разходка с тати, но ще видим как ще е времето.

# 46
  • Мнения: 52
Добро утро!
Само да знаете как ми се спи! Снощи заспахме към 12, в 3,30 пак се кърмихме, сега в 7,30 пак... А уж сме вече големи! Сега направих принцески за закуска на татко и батко newsm64, чакам ги да се опекат и хайде пак в леглото! smile3524
Пак ще се оплача от Памперс - снощи след баня Гого се изака и имаше чак до вратлето! #Cussing out
Иначе вече се заглеждаме, следим предмети, усмихваме се.... А снощи ми изгука нещо - толкова е хубаво да имаш бебече!
За мамите не намерили решение на коликите - с две ръце съм "за" комбинацията Био Гайа + Саб Симплекс. Поне при нас действа.
А Кекса е страхотен! Wink
И Честити месечинки на всички от последните няколко дни! hbdtu/ Да не ги изброявам, че са мнооого!/
Усмихнат ден на всички и спокойни бебоци!
P.S.  Не знам дали е от хормоните - ама всичките ни бебета са тоооолкова сладки! Hug Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 47
  • Мнения: 52
Браво, Елена!   bouquetАз пък един цял ден преди да родя се опитвах в подфорума и нищо не стана, дали беше от нета не знам, ама сега пък нямям време...

# 48
  • Мнения: 30
Елена, чудна закусчица си ни спретнала. Тенкс  Hug.

Моя хубосник цяла сутрин реве и все е гладен. Нищо ново под слънцето  hahaha. Вече усещам как се е приготвил цял ден да ми виси на гърдите.

Хайде дано целия ни ден да е хубав и без много детски плач!  bouquet

# 49
  • Мнения: 641
Добро утро мами!

Сами днес става на 1 месец, почерпете се


Елена, мерси за закуската
Доника, мерси за темата, страшна си

Вчера и моя хубосник цял следобед ми вися по гърдите и само отваря уста и реве. Следобяда пак направихме 7 часа рев, от колики ли от глад ли...накрая повърна на фонтан и през носа и ми изкара акъла, ама таткото пое нещата в свои ръце и за 10 минути приспа Сами /как го прави тоя номер не знам, ама винаги работи/. И след това спа 6 часа, а аз ставах да се цедя, че щяха да ми се пръснат гърдите, след целодневната стимулация на мляко от дребния

Мацки да ви питам, пада ли ви косата вече? Моята на кичури се сваля, знам че е номално, ама да питам с какви шампони или маски правите за да предотвратите това.

Хубав ден от мен, отивам да правя баничка за закуска на домочадието  bouquet


# 50
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Eспа, честити ни малък празник  Hug
Моята коса още не е започнала да пада. Но като започне, докато не изпада квото има да пада, няма оправия. А иначе ползвам на Вела от професионалната серия козметика за коса, от която и преди бремеността си бях много доволна.
Кажи моля как се справяш с кучето- пускаш ли го при бебето, в различни стаи ли са....
Аз не я пускам в стаята, в която е Преслав. А тя милата все гледа да влезе. Разходките и станаха по- кратки, няма време за нея, а на всичкото отгоре се и разгони.

# 51
  • Мнения: 641
tais – мерси за отговорите.
За кучето кучето - спи в същата стая с бебето и въобще не я ограничаваме или затваряме. Смятаме, че не проблем – кучето е ваксинирано, чисто и редовно я водим на ветеринар за профилактични прегледи. Много е любопитна към малкия и надава аларма всеки път като реве. Случва се да съм в кухнята, а кучето отива да поверява малкия и ако нещо мрънка идва да ме вика. Не пропуска да го подуши по главичката или крачето, пък и ние не я спираме. Е, ако иска да души личицето или да лизне ухото на малкия /много и е мерак за последното/ я гоня. На разходка ходя с бебето и кучето, но кучето е много кротко и положихме доста усилия за възпитанито и, така че върви „в крак” и даже я оставям пред магазина с количката докато пазарувам - голямо куче е и вдъхва доста респект в недоброжелателни хора.  В началото изпитваше малко ревност като храня бебето и ми носеше всички възможни играчки и търсеше внимание, но сега свикна. Стараем се да и обръщаме много внимание, когато бебето спи, за ад не се чувства пренебрегната. Очаквам деня когато Сами ще порасне и проходи и някой ден ще ги намеря гушнати и заспали на земята  Simple Smile
 

# 52
  • Мнения: 1
моля ви за бърз съвет за запушен канал на гърдата, че доктора по тел ми каза ампицилин, а аз не съм съгласна

# 53
  • Мнения: 52
Ели, освен топъл компрес и да сложиш малкия да го изсуче - с др не мога да ти помогна - не съм патила. Rolling Eyes
Момичета, ще ви пусна една рецепта, която Андрей продиктувал преди малко на баща си - от "Бон Апети". Той искаше мен да събуди, ама аз не му обърнах внимание...
Обелки от ябълки
обелки от лимон
парчета тиква
брашно
черен пипер
ванилия
Бъркаш като завтаса. Когато забъркаме слагаме брашно отгоре и пак бъркаме. Вода 1,5л. в една каничка 400гр. Мачкаме в една тавичка. Пресипваме в тигана и се образуват топчета.
 newsm78 newsm78 newsm78
Сега това трябва да го готвя... Joy Joy Joy

# 54
  • Мнения: 164
Здравейте мацки ,дано времето си остане така хубаво и слънчево.
ние сега си спинкаме и след малко ще я будя да се храним и после навън.
Нещо усетих тази нощ ,че диша по-трудничко с носле, може ли някой от вас да ми каже по-колко физиологичен разтвор давате на бебчетата, че не ми се е налагало да го правя.
Лелеее вече тая умора си казва своето ,друг път беба само да помрънка и аз вече съм станала над креватчето и в полусънно състояние се храним , а тази сутрин се дере от рев , а аз си спа като пор  и не се будя, много мъчно ми стана че детето е гладно ,а аз си спя блаженно .

# 55
  • Мнения: 309
На нас вече ни е скучно в леглот опрез деня и днес открихме, че в столчето за кола е далуч по-интересно, че  и се поклаща докато Рая се размърдва. Сложихме 2 възглавнички отдолу и столчето стана почти равно. Надявам се да е ок за нея. Поне не се оплаква  Simple Smile Пък и то можеш ли иначе да я разнасяш по цял ден... нали и някоя домакинска работа трябва да се свърши...

Приятна разходка на всички, които имат такива планове.
И ние след малко изчезваме!  Grinning

# 56
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Ели, ами това е, слагагаш топъл компрес, или под душа в банята. После бебето, а после помпата. Докато се цедиш, там където е запушването, е подуто и "наситкай", за да тръгне кърмата. Ще се оправиш, само не се шашкай. Цедене му е майката.
Или пък компрес със зелев лист- но аз не съм слагала и не мога да кажа каква е технологията.
Сиси - една малка спринцовка, пълна със физиологичен разтвор, се изпразва в нослето на бебето- наведнъж или на два пъти още по- добре. Само че да не е легнало, за да не се задави, а изправено, в ръцете ти. Всичко изтича.
Еспа ще ги събирам и аз значи двамата  Mr. Green
Биляна  да споделиш резултата  Mr. Green

# 57
  • Мнения: 211
Таис, една спринцовка не е ли много? На опаковката на физиологичния разтвор, който съм купила пише по 2-3 капки във всяка ноздра 1-3 пъти на ден. Но не забелязвам някакъв особен ефект. По-точно отпушва се нослето , но не изтича секрет, или е толкова малко , че не се забелязва.
Момичета , днес забелязах безцветна слуз в изпражненията на Калоян. Отивам да търся какво значи, но ако някой знае , моля да ми каже  Praynig , че бая се притесних. В понеделник сме на контролен преглед и се чудя дали това е спешно или може да изчака до понеделник.

# 58
  • Мнения: 73
здравейте, мамита.
страхотно време навън, само чакам принцесата, да я накърмя и се втурваме. аз вече 2пъти кърмя навън и ми е много кеф, та и сега ще ходим на плажа и там ще папаме на чист въздух. вчера в паркчето на червения площед кърмих - а там бая народ минава - хората не обръщат внимание, голям кеф, защото така можем да стоим по дълго навън....

лек ден на всички

# 59
  • Мнения: 387
merrygold за убиване си...как можа да споменеш плаж!!!...сега цял ден ще въздишам по Варна...колко го обичам този град, ако знаеш...а пък плажа и морето още повече... Cry Cry Cry
сега съм пуснала музика и пея...и без това много обичам...за да ме чува...по-добре отколкото да си говоря сама...

Общи условия

Активация на акаунт