Recepti s kori za banitza

  • 2 665
  • 7
  •   1
Отговори
Njakoi znae li recepti na desserti s kori za banitza- osven baklava razbira se.
Blagodarja vi

# 1
  • Мнения: 1 854
БАНИЦА С ТИКВА
1 кг готови кори, 1/2 тиква, 1 чаша захар, 200 г орехи, олио, 2 ванилии.
Обелената тиква се нарязва на парченца и се слага в тенджера с малко вода да се задушава, докато омекне съвсем и стане на каша. Оставя се да изстине, след което се прибавят счуканите орехи и ванилията. В намазана тавичка се нареждат 3-4 кори, наръсват се леко с мазнина, поставя се част от плънката, пак 3-4 кори и част от плънката, докато се свършат корите и плънката, като най-отгоре останат кори. Баницата се наръсва с мазнина и се нарязва на квадрати. Пече се в силна фурна, докато се зачерви. Когато баницата е изстинала, наръсва се с пудра захар.

# 2
  • Мнения: 6 472
Ето още 2 идеи:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=35886.0

Пробвала съм това и се хареса на цялото семейство. Grinning
БАНИЦА С ЛОКУМ
Баница с локум - 500гр. кори, 2- кут. локум, 4- яйца, 1ч.ч.- захар, 1ч.ч.- брашно, 1- масло.За сиропа- 2ч.ч.- захар, 3ч.ч- вода, 3- ванилии. Яйцата се разбиват със захарта, брашното, и разропеното масло, за да се получи кексово тесто. Вземат се по два пласта от корите които са нарязани на ленти и се мажат с тесто , след като се намажат се слагат и резенчета нарязан локум. Навива се на руло и, се пече в намаслена тава. Напълно изтинали се заливат със сироп. Това е наистина невероятен десерт.

# 3
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Шефката прави страхотна крем-пита с кори за баница, а аз си мисля. че става и с юфка. Имам рецептата, но не съм я пробвала (да я правя де, иначе бая хапнах  Embarassed):
Крем- пита
2пакета фини кори
1 яйце, 125гр кр.масло
2л прясно мляко,300гр захар
240гр брашно,5 жълтъка
2 белтъка,1 ванилия
Приготвяне- Брашното се разрежда със студеното мляко,захарта и жълтъците И се сварява до сгъстяване. 2-та белтъка се разбиват на сняг и се прибавят към изстиналя крем. Корите се нареждат в тавичка като всяка една се намазва с четка с разтопено  кр масло. Пекат се най добре на два пъти в предварително загрята до 150 гр фурна до зачервяване.Най горната кора се намазва с разбитото яйце И с ножа леко се очертават   квадрати. Кремът се излива през няколко кори И се оставя да попие.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 328
Млечна баница

1 пакет готови кори
4-5 яйца
2 пак. ванилия
1 и 1/2 ч. ч. захар
1/2 ч. ч. олио или разтопено масло
1 л прясно мляко

Корите се редят в тава, намазана с олио, като се напръскват леко с мазнина. Запичат се в пре4дварително загрята фурна, след което тавата се изважда и корите внимателно /аз го правя с помощта на две дървени шпатули/ се обръщат, така че запечената страна да остане отдолу. Връщат се да се запекат от другата страна. Запичането се прави до порозовяване, не повече. После тавата се вади от фурната, корите се заливат с приготвената междувременно смес от прясното мляко, захарта, яйцата и ванилията, и тавата се връща във фурната, за да се опече така приготвената млечна баница. След като е опечена, се изважда от фурната и още топла, се поръсва леко с пудра захар. Като поизстине, се нарязва на квадрати.
Същият десерт може да се приготви не с кори, а с домашна юфка и тогава няма нужда от предварително запичане на корите, тъй като при домашната юфка това е част от технологията на приготвянето й. На вкус десертът е почти същият. Наздраве! Grinning

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Млечна баница

1 пакет готови кори
4-5 яйца
2 пак. ванилия
1 и 1/2 ч. ч. захар
1/2 ч. ч. олио или разтопено масло
1 л прясно мляко


Тази млечна баница в странджанския край й викат Зелник(баща ми е от там).
Майка ми я прави, само че без ванилия.
На вкус ми е като пребит крем карамел. Wink
Престраших се преди 2г. да го вкуся това чудо Crossing Arms,  след като гледах толкова години как всички в къщи, а и гости се облизваха.
Ами хареса ми Hug

# 6
  • Мнения: 4 176
Нещо вкусно и хоч НЕ до там здравословно.
ПРОЛЕТНИ РУЛЦА:)

Плънката може да е от кайма, сирене и яйца или каквото се сетиш....
Разтварям корите и отгоре мятам една мокра кърпа, за да не изсъхват и да не се чупят.
Взимам 1 кора и в началото на кората в средата слагам плънка ( около 2 с.л.
Прегъвам двата края където няма плънка, за да не изтича плънката. Полсе навивам на руло.
В края намокрям кората , за да залепне и мятам в много олио да се пържи.
Много хрупкаво и калорично:)

Аз нали пазя окръжност:) Няма да слабеем я:)

# 7
  • Мнения: 4 358
Бърза баница
Рецептата не е много подходяща за лятото, но през останалата част на годината си правим много често такава баница   chef

Общи условия

Активация на акаунт