ЩЕ СЕ ВКЛЮЧИТЕ ЛИ В МИТИНГА?

  • 2 613
  • 66
  •   1
Отговори
  • Мнения: 750
http://mama.btv.bg/forum/viewtopic.php?t=18536

Понеделник-09.02.09
Пред Народното Събрание
Там ще сме всички които искат смъртна присъда за бащата заклал децата си.
Време е да се въведе и това наказание.

Извинявам се,че е линк,но не искам да се повтарям.
А и така ще видите какво са писали и другите майчета.

Благодаря!

# 1
# 2
  • Мнения: 577
Не съм за смъртната присъда (не го приемам за наказание). За мен много по-мъчителна е доживотна присъда затвор.

Последна редакция: пт, 06 фев 2009, 18:58 от **poli**

# 3
  • София
  • Мнения: 224
Да,но сте подбрали лошо време.В понеделник в 9часа повечето хора са на работа.Защо не се избра ден като събота или неделя?

# 4
  • Мнения: 984
Смъртната присъда няма да върне децата, нито ще съхрани майка им, дори да оживее. Confused

Има изследвания, които доказват, че наличието на вариант смъртна присъда нито намалява, нито "олекотява" престъпността - т.е. е без възпиращ ефект по отношение на жестоките престъпления спрямо личността.

Не ме разбирайте погрешно - аз желая този изверг да бъде заличен, за да не извърши друго рестъпление. Доживотен, без право на замяна или амнистия. Sad

# 5
  • Мнения: 3 453
Против смъртното наказание съм. Убийството си е убийство, пък било то и под формата на наказание.
"За" доживотна присъда без право на обжалване.

# 6
  • София
  • Мнения: 958
Не. Против смъртното наказание съм. Ако се превърнеш в насилник, за да се справиш с насилника си единствено насилник и нищо друго. Веригата продължава.........

За справедлив процес и много строго наказание съм.

# 7
  • Мнения: 1 120
Не съм за смъртната присъда (не го приемам за наказание). За мен много по-мъчителна е доживотната присъда.
И аз съм "За доживотен затвор , без право на обжалване".

# 8
# 9
  • София
  • Мнения: 224
Да ,децата няма да се върнат.Но нека всеки следващ си помисли какво го чака ако посегне на човешки живот.До кога такива изроди ще живеят ненаказани?Нека се помолим за дечицата.Аз съм за митига,но денят и часът са много неподходящи,има мами които работят. Cry

# 10
  • София
  • Мнения: 62 595
Съдебната власт е независима и ако ще 100 митинга да спретнете няма да й повлияете.

А въпросните потребителки там си нямат друга работа, явно. Сигурно някой друг им гледа децата.

# 11
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Не, дори и да бях в София.
Смъртта е спасение, не наказание.
Защо е време да се въведе такова наказание?
Заглавието на темата е подвеждащо и крещящо. Митинг или протест?
Нещо много често взеха да се отправят линкове от другия форум. Нямат си достатъчно хора ли?

# 12
  • Мнения: 3 453
До кога такива изроди ще живеят ненаказани?
Не става въпрос за липсата на наказание, а за неговата форма.

Но нека всеки следващ си помисли какво го чака ако посегне на човешки живот.
Не смятам, че човек, способен на такова деяние, изобщо мисли за последствията. Надали страхът от смъртно наказание би спрял такъв човек.

# 13
  • Мнения: 2
Според мен е много по - тежко да гледаш слънцето през решетка 20-30 см външния свят.Да го осъдят на доживотен. Той сам ще се самоубие.

# 14
  • София
  • Мнения: 62 595
Като гледам има хора, на които много им се митингува. Само повод да има. Ако не беше за това щеше да е за нещо друго.

# 15
  • Мнения: 822
По принцип съм против смъртното наказание. Но понеже така и така престъпникът ще продължи да живее на гърба на българските данъкоплатци, може би не е зле да им се "отплати" по подобаващ начин. Директно влиза в донорската банка за кръв и органи, експерименти с нови лекарства... Идеи колкото иска човек. Може да се поучим от "големите".

# 16
  • Мнения: 2
ниара
Идеята не е лоша , но имам странното чувство ,че не може да се приложи.

# 17
  • Мнения: 275
До кога такива изроди ще живеят ненаказани?
Не става въпрос за липсата на наказание, а за неговата форма.

Но нека всеки следващ си помисли какво го чака ако посегне на човешки живот.
Не смятам, че човек, способен на такова деяние, изобщо мисли за последствията. Надали страхът от смъртно наказание би спрял такъв човек.

Споделям!

п.п. Липсата на смъртното наказание не е ли условие за членство в ЕС?

# 18
  • Мнения: 2
Да условие е . Но аз така лили иначе съм против ЕС.

# 19
  • Мнения: 1 495
И аз съм за "За доживотен затвор , без право на обжалване".
С такова минало, такъв начин на живот и в състоянието, в което е бил докато е извършил ужасните престъпления надали човекът е мислел какво ще става с него за в бъдеще и би го възпряло евентуално смъртно наказание. Но сигурното е , че този човек няма място на свобода и е огромна заплаха за обществото.

# 20
  • Мнения: 750
ниара
Идеята не е лоша , но имам странното чувство ,че не може да се приложи.

То е ясно,че няма да се приложи.
Нали не мислиш,че вяравм,че един ден в БГ ще има такова наказание.
Но,това не ме кара да си остана у дома и да си гледам телевизия докато чуя как още един баща съсякал с брадва дъщеря си на парчета.
Като гледам има хора, на които много им се митингува. Само повод да има. Ако не беше за това щеше да е за нещо друго.

Аз поне имам свое мнение и цел в нещо.Било то и митинг.
А ти за какво се бориш?
Да падне цената на млякото?

Не искам да споря.
Не пуснах темата,защото няма къде да си чеша пръстите.
  Всеки има право на мнение.
Нека да го изкаже,но по темата.
не е нужно да класифицираш мамите от другия форум.
Дано съм била разбрана правилно(този път).

# 21
  • София
  • Мнения: 224
Има вече петиция,който иска да разпише.
http://www.bgpetition.com/approve/1787-822434

# 22
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Има вече петиция,който иска да разпише.
http://www.bgpetition.com/approve/1787-822434
Все още няма: "Петицията ще бъде поместена в списъка с петиции след като бъде прегледана от нашият екип. "

# 23
  • Мнения: 2
В  дилема съм  Thinking

# 24
  • София
  • Мнения: 62 595
Djane

Разбрах те, а дали "правилно" е друг въпрос. Като четох темата, за която си дала линк, там са още по-зле. Знаеш ли колко други жестоки детеубийства има, но никой не чува за тях, защото няма толкова жертви или не са били от интерес от медиите? Виж малките каренца в криминалната хроника на някои вестници. Онези престъпления не са по-малко жестоки, но никой не пуска петиции или прави митинги за смъртно наказание на извършителите. Просто около този случай много се разшумя, защото нямаше други новини - нито политически, нито икономически.

Аз съм се намитингувала навремето. Вече остарях. Само си чеша квалиатурата.

# 25
  • Мнения: 1 533
Има вече петиция,който иска да разпише.
http://www.bgpetition.com/approve/1787-822434

Поредната неграмотно написана петиция!

# 26
  • Мнения: 275
Това е популизъм. Чист и неопетнен!
Нима някой вярва, че престъпленията могат да бъдат спряни по какъвто и да е начин?
Та те съществуват от както човекът стъпва по земята (Каин и Авел)... дори и в страни със смъртно наказание.
Мъдростта изисква да се приемат с огромна болка някои несправедливости, които са не подвластни на здравия разум или воля.

# 27
  • Мнения: 2 032
Не знаех, че наказанието за престъпления се определя с митинг.
Ами ако митингът поиска изгаряне на клада, съдът дали ще им пристане?

# 28
  • Мнения: 750
Има вече петиция,който иска да разпише.
http://www.bgpetition.com/approve/1787-822434

Поредната неграмотно написана петиция!

Калина,
тук не е бойно поле за разчистване на лични сметки.
На цял един форум му е ясно,че не съм от хората които харесваш.
Хайде,да не си изкарваме старите и кирливи ризи!

# 29
  • Мнения: 413
Не, това не е решението.

# 30
  • Мнения: 1 533
Джане, съмнявам се, че цял форум знае. Дори аз не знаех.

Като решиш да организираш нещо, което да прозвучи по-сериозно от "Ще ми попълните ли лексикона?", седни и си напъни малко мозъка преди това.

# 31
  • София
  • Мнения: 2 623
Абсолютно съм ЗА смъртното наказание !!!
За протокола:
По Коледа са амнистирани 3000 затворници,
сред които отявлени рецидивисти !
Тези хора са сред нас, разхождат се необезпокоявани.
Да са ви честити на всички против смъртното наказание !!!

# 32
  • Мнения: 750
Джане, съмнявам се, че цял форум знае. Дори аз не знаех.

Като решиш да организираш нещо, което да прозвучи по-сериозно от "Ще ми попълните ли лексикона?", седни и си напъни малко мозъка преди това.

Не съм тук за да се напъвам.
Но,като гледам ти правиш точно това.
Абсолютно съм ЗА смъртното наказание !!!
За протокола:
По Коледа са амнистирани 3000 затворници,
сред които отявлени рецидивисти !
Тези хора са сред нас, разхождат се необезпокоявани.
Да са ви честити на всички против смъртното наказание !!!

Ще палим свещи всяка вечер и ще се молим някой от тези затворници да не срещне децата ни.

Всички ония които казахте,че не сте За-може ли да ви попитам нещо?
Имате ли познат който да е убит по особенно жесток начин.
Убит така,както и прасе не се коли?
Ако нямате,молете се никога да не ви се случва.
Аз имам позната-убита така,че дори и фантазията ви няма да стигне да си представите как.
Знаете ли къде е убиеца и?
На свобода.
Дали не е във вашият град сега?

# 33
  • Мнения: 4 892

Като петлета сте, от тия джинките.  Добре, че сте почти безопасни и че не гласувате. Сега си давам сметка, че е по-добре, в другата тема понеже ви упрекнах!



 

# 34
  • София
  • Мнения: 2 430
Не!Мисля,че е доста крайно и има къде къде по-цивилизован начин да се реши проблема с престъпността.
И защо митинг?

# 35
 #2gunfire #2gunfire #2gunfire
е аз няма какво да кажа
само дано не се случи на никой от вас
затвор колко 10-13 години достатъчно ли е
Господ да пази всички деца!

# 36
  • София
  • Мнения: 2 623
Аз не мисля, че е крайно, даже изобщо !
Същество /защото човек не бих го нарекла/,
причинило смъртта на човешко същество, да не
говорим по особено жесток начин, не заслужава да
живее и ден !!!
Ще ги хрантутим по затворите, а те с цялата си
наглост пък искали и по-добри условия  Shocked
Никакви условия - там да спи на пода, да се гърчи
и една кофа за кенеф - нищо повече  Naughty

# 37
  • Мнения: 4 892
само дано не се случи на никой от вас
затвор колко 10-13 години достатъчно ли е
Господ да пази всички деца!

Защо си мислите, че тези, които сме против смъртното наказание и против такива безмислени митинги, автоматично сме за това все що има престъпник да го амнистират или ни кеф убийците да лежат по половин месец условно?

 

# 38
  • Мнения: 0
Абе вие в този форум сте като овцете бе
един като напише аз съм ПРОТИВВВВВВВВВв и айдееееееееееее
юруш и другите това да напишат
е.аси работата
И май сте против  не за нещо друго ами че петицията и идеята е дошла ПАК от Часът на мама
а не от тук
така ми намирисва  bouquet

# 39
  • Мнения: 1 217
Ако има петиция за смъртната присъда на убиеца на собствените си деца ще се разпиша! На протеста не ми се идва с малката,но съм ЗА смъртна присъда.Иначе все ще има малка надеждица я да избяга,я за добро поведение да му я намалят,по-добре за всички ни ако изобщо го няма.Единствения ми премисъл са родителите му,но пък след това,което е извършил,надявам се да страдат много за присъдата му,каквато и да е тя.

# 40
# 41
  • Мнения: 2 032
Да имаш убита позната не е необходима квалификация да изискаш връщане на смъртното наказание.
Например, в нейния случай:
-Следствието свършиха ли си работата? Ако да, значи са събрали необходимите доказателства, с които съдът ще осъди?
-Полицията свърши ли си работата? Хванаха ли убиеца, как го разпитаха, признания успяха ли да получат....
-Прокуратурата свърши ли си работата?Ако да, значи има осъдителна присъда.
- А съдията? Ако да, присъдата е дъълга.

Ако отговорът на някой от въпросите по-горе е „не”, кой е виновен, теоретичната възможност да се наложи тежко наказание, или съдебната система, която не си е изиграла ролята?

# 42
  • Мнения: 39
А тогава убивайки това "същество" (колкото и да ни се иска човекът не е човек само кога той е добър), какво точно е този втори убиец???човек....мм да много хуманно, много човешко...  Thinking Животът не е черно бял, доброто и лошото вървят ръка за ръка. Око за око, зъб за зъб така ли....само,че това не е справедливост, а отмъщение...усещате ли някъде разликата???И за вас не знам, но аз не съм Бог и не мисля, че имам право да решавам кой заслужава да живее и кой да умре. Аз не съм създала живота, нито някой, който стъпва по тази земя. А вие за богове ли се имате???И наистина ли сте готови да носите на съвестта си човешко убийство???Аз не съм и затова съм против смъртното наказание. Ако имате смелост да застанете пред човек, същетсво или както там го имате, да погледнете ужаса в очите му, независимо колко ужасно нещо е извършил и с лекота да отнемете живота му??С какво този хладнокръвен акт се различава от неговия???Защото го е заслужил...страшно оправдание, може и някой от същите тези убийци и криминално проявени да си мислят за жертвите си, че си го заслужават...това оправдава ли деянието им???И чии изобщо са правилните критерии за това кой заслужава да умре??Моите, твоите, на Пенка и Драганка...Още едно  убийство с нищо не променя и не води към нищо...За мен лично нещата далеч не са толкова прости, ясни  и категорични и има много други начин хем да наложиш справедливо наказание, хем да запазиш човешкото в себе си. Защото се предполага, че сме рационални същества, а не първосигнални...или бъркам???
П.С. И тук изобщо не става въпрос дали някой имал близък убит по жесток начин (да не дава Господ и на никого не го пожелавам), а за това, че смъртното наказание е напълно осъзнат, хладнокръвен акт. Пострадалите, жертвите и техните близки е нормално да искат смърт...и не случайно поради това не им е предоставено правото да решават. Защото се предполага, че останалите индивиди от обществото могат да потърсят рационално решение и наказание, не водени от чувства (чувствата не са добът съветник), а от разумът си.

# 43
  • София
  • Мнения: 958
Аз не мисля, че е крайно, даже изобщо !
Същество /защото човек не бих го нарекла/,
причинило смъртта на човешко същество, да не
говорим по особено жесток начин, не заслужава да
живее и ден !!!
Ще ги хрантутим по затворите, а те с цялата си
наглост пък искали и по-добри условия  Shocked
Никакви условия - там да спи на пода, да се гърчи
и една кофа за кенеф - нищо повече  Naughty




Аз вече се плаша от агресията из този майчински форум........... Sad

Какво се случва?

# 44
  • София
  • Мнения: 2 430
Misis ,ще ми бъде изключително любопитно,а и не само на мен предполагам IP-то ти дали не съвпада с IP-то на друг списващ тук по темата Wink

Това пък е най-безумният ти аргумент
Цитат
И май сте против  не за нещо друго ами че петицията и идеята е дошла ПАК от Часът на мама
а не от тук

# 45
  • София
  • Мнения: 8 348
аз като разправях днес, че е плашещо, ми отговаряха, че не били агресивни пишещите
нека някой пак ми го повтори


идете на минига
викайте за смърт
нека ви го изкарат на площада с камъни да го убиете
и децата си заведете да гледат и слушат
определено ще научат как да ценят човешкият живот

# 46
  • Мнения: 0
Misis ,ще ми бъде изключително любопитно,а и не само на мен предполагам IP-то ти дали не съвпада с IP-то на друг списващ тук по темата Wink

Това пък е най-безумният ти аргумент
Цитат
И май сте против  не за нещо друго ами че петицията и идеята е дошла ПАК от Часът на мама
а не от тук
Ми нека ми се провери
какво толкова
няма да съвпадне с другият списващ
който и да е той Naughty
а аргумента ми дали е безумен или не
незнам
просто някой неща са очевадни поне за мен Mr. Green

# 47
  • Мнения: 984
 Praynig  Hug Джулианна, животът не го даваме ти и аз, нека има изкупление за престъплението - нека мисли премисля, нека да загуби представа за съществото си, нека страда, нека се изкупи! Убивайки го, обществото ще докаже, че е убиец. А всички знаем, че убийците не бива да възпитават деца!

# 48
  • Sofia
  • Мнения: 4 221
Темата "за" или "против" смъртното наказание ли е? Защото е дискутирана многократно в този форум.
Другото е смешно. Освен ако бг-мама / или бг майките/ не са се сдобили със законодателена инициатива.

# 49
# 50
  • София
  • Мнения: 2 430
Стига ми за тази година  форумска агресия.Умишлено вече няма да влизам в подобни теми.
Не знам що за болен мозък може да посегне на собствената си кръв и плът,на човешки живот.Но същите вие,които искате смъртна присъда не посягате ли на човешки живот,или сте влезли в ролята на Господ и определяте кой да е жив и кой не.
Тази сутрин плаках гледайки снимките на децата,но се възмутих и от изказванията на една жителка от въпросното село"Да му късат мръвките и да ми ги дават в устата".Може да я поканите да води митинга  ooooh!
Много,много нещо ми дойде "правораздаването" в последните дни.
Хайде  обесете го на жълтите павета

Последна редакция: пт, 06 фев 2009, 20:14 от Madam Stasita

# 51
  • Мнения: X
Господи, хора! Недейте така! Аз съм за митингите, шествията, демонстрациите, гражданските неподчинения, гладните стачки ако щете...но разбирате ли, че причината за това невероятно жестоко престъпление не е нито липсата на смъртно наказание, нито осъществяването на такова над въпросния детеубиец нищо няма да оправи?
Това е трагедия. Жестока, ужасна, непоносима, непонятна човешка трагедия.
Не разбирате ли, че никой не е застрахован? Никой. И вие не сте. В лудницата и затвора всеки може да попадне, а вие въобще не го разбирате.
Имайте малко страх от Бога, по дяволите!

# 52
  • София
  • Мнения: 2 623
Praynig  Hug Джулианна, животът не го даваме ти и аз, нека има изкупление за престъплението - нека мисли премисля, нека да загуби представа за съществото си, нека страда, нека се изкупи! Убивайки го, обществото ще докаже, че е убиец. А всички знаем, че убийците не бива да възпитават деца!

Мога да дам един чувал примери, че изкупление няма  Naughty
Няма и да има ! След като осъждат педофил на 3 години затвор,
за какво изкупление става въпрос ?
И да, агресивна съм към всички изнасилвачи, педофили, детеубийци .........
Тези хора за мен НЕ трябва да живеят, не трябва, защото след
като съществува възможност един ден да са на свобода,
съществува и възможността да извършат нещо още по-жестоко !
Разберете, че затвора не възпитава, а озлобява още повече !

# 53
  • Мнения: 275
Чудно дали всички привърженички на смъртното наказание биха скандирали и за най-тежката присъда за един шампион по фигурно пързаляне? Споменаването на името му е излишно, предполагам... Защото за мен няма съществена разлика в двата случая.

# 54
  • Мнения: 750
Чудно дали всички привърженички на смъртното наказание биха скандирали и за най-тежката присъда за един шампион по фигурно пързаляне? Споменаването на името му е излишно, предполагам... Защото за мен няма съществена разлика в двата случая.

Има.Има разлика.И то голяма.
В този случай който напомни,човека не е отишал с нож в ръка и да им пререже гърлото.
Разлика има от небето до земята.

# 55
  • София
  • Мнения: 62 595
И на мен това ми мина през ума. Сигурно сега някоя ще каже, че не било същото, защото не ги бил заклал или подпалил. Ами, за мен няма голямо значение как ги е убил - дали с кола или с голи ръце. Факт е, че един гние в земята, а друг е като зеленчук.

А, Джане, та каква била разликата, казваш?

# 56
  • София
  • Мнения: 2 623
Чудно дали всички привърженички на смъртното наказание биха скандирали и за най-тежката присъда за един шампион по фигурно пързаляне? Споменаването на името му е излишно, предполагам... Защото за мен няма съществена разлика в двата случая.

Максим не е изнасилвач или педофил !
Тежка присъда - ДА, но смърт за непредумишлено убийство - едва ли  Thinking

# 57
  • София
  • Мнения: 62 595
Защо да е непредумишлено? Качил се е в колата след като е бил пиян. Още в момента, в който е седнал да пие е знаел, че е забранено, че повечето катастрофи стават заради употреба на алкохол и въпреки това се е качил в колата и е карал бясно. От морална гледна точка той е знаел какви могат да бъдат последствията от поведението му. Значи има умисъл.

А за контретния вчерашен случай поне едно е ясно - не е бил изнасилвач и педофил. Няма връзка.

# 58
  • София
  • Мнения: 2 623
Защо да е непредумишлено? Качил се е в колата след като е бил пиян. Още в момента, в който е седнал да пие е знаел, че е забранено, че повечето катастрофи стават заради употреба на алкохол и въпреки това се е качил в колата и е карал бясно. От морална гледна точка той е знаел какви могат да бъдат последствията от поведението му. Значи има умисъл.

А за контретния вчерашен случай поне едно е ясно - не е бил изнасилвач и педофил. Няма връзка.

Да, не е - той е убиец и детеубиец !
Хайде, идете в ареста и го погалете за да го успокоите  ooooh!

# 59
  • Мнения: 0
АЛОООООООооооооооо каква беше темата тук??????????????????????????? Thinking

# 60
  • София
  • Мнения: 62 595
Ти нормална ли си? Какви са тези приказки за "отидете в ареста и го погалете за да го успокоите? Какво общо има едното с другото.По-скоро като те чета ти си готова да оправдаеш Стависки, нищо че е затрил два живота. Животът на двама млади хора по-малко ценен ли е от живота на две деца? Само това ми кажи, а аз ще си направя изводите.


Мисис,
това е положението - ако кажеш А трябва да си готов да кажеш и Б. Не може да се мери с различен аршин, когато е загубен човешки живот.

# 61
  • Мнения: 822
АЛОООООООооооооооо каква беше темата тук??????????????????????????? Thinking
Няма никакво значение... Важното е да надаваме бойни викове и размахваме томахавки...

# 62
  • Sofia
  • Мнения: 4 221
Разликата е в умисъла Радостина. Той определя отношението на извършителя към извършеното, което на свой ред е водещо при определяне на формата на вината му. Умисълът може да бъде различен, което на свой ред определя и степента на обществената укоримост към деянието.
Погледнато повърхностно - да, и в двата случая има трупове.  А за тълпата това е достатъчно, подробностите са излишни.

# 63
  • София
  • Мнения: 62 595
Единият е бил пиян (пак не е мислил трезво в прекия и преносния смисъл), а другият е бил поне на пръв поглед откачил. Умисълът единствено може да увелици броя на годините затвор. А не първият (Стависки) да е осъден условно (или изобщо да не е в затвора) при една смърт и тежко състояние на другия пострадал, а за втория да се иска само и единствено смъртно наказание.
За тълпата си права - на нея малко й трябва, особено да изчисти собствената си съвест.

# 64
  • Мнения: 750
Защо да е непредумишлено? Качил се е в колата след като е бил пиян. Още в момента, в който е седнал да пие е знаел, че е забранено, че повечето катастрофи стават заради употреба на алкохол и въпреки това се е качил в колата и е карал бясно. От морална гледна точка той е знаел какви могат да бъдат последствията от поведението му. Значи има умисъл.

А за контретния вчерашен случай поне едно е ясно - не е бил изнасилвач и педофил. Няма връзка.

Ясно е,че не е изнасилвач бащата дето закла децата си ли?
Ми ясно е.
И?

Айде,лека вечер на всички!

# 65
  • Мнения: 25 597
Реално погледнато - и бащата-убиец е бил на две ракии...  Whistling

# 66
  • Мнения: 545
Знаете ли, митинг за връщане на смъртното наказание по КОНКРЕТЕН повод е... много близо до линч.
За мен това - МИТИНГ .... е вече не простотия не лиготия а направо тъпня - същата, с която се съсипа идеята за петициите.

(И не мисля, че заради ЕС го премахнахме)

И, ще замоля агитаторите да не прекаляват с постингите. В смисъл, ще затворя тази възтъпа и доста изкуствено скандализираща тема, и ще ви помоля да не пускате нова за подобен абсолютно безмозъчен повод.  Ще я затворя преди да сте забранили ракията... Simple Smile

Иначе да знаете, ще правя митинг - срещу тъпите петиции и още по-тъпите митинги.

еди.

Общи условия

Активация на акаунт