Гледането на ужаси по време на бременност - тема за размисъл

  • 5 848
  • 75
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 6 365
Много ми се гледат филми с купища трупища, но не и трилъри, от ония, дето с един туш на оркестъра те карат да подскачаш от седалката. Визирам най-вече Предизвестена смърт.

Злото във филма на ужасите го предпочитам стилно и интелигентно- тип Дракула на Кристофър Лий, а не някакво психо японско момиченце в кладенец. Ако злото е рационално, все можеш да излезеш наглава с него:)

Всякакви части от човешкото тяло не могат да ме уплашат.

Преди няколко дни гледах Зеления път- много емоционален филм. Ей това са ужаси, а не нарязани на филийки хора. Рязането на филийки си е забавление в сравнение с психо ужаса на Стивън Кинг.

# 46
  • Мнения: 8 999
Мислите ли,че докато сме бреммени трябва да избягваме тези филми и да наблегнем на по-романтични или комедийни?


Мисля, че такива филми трябва да се избягват по което и да е време, в каквото и състояние да сме. Не разбирам какъв вид адреналин е това. И с какво те обогатява, какво научаваш и изобщо как докосват сърцето и душата ти тази "възвишена" материя. Дори елементарните латино-сериали са ми по-симпатични.

# 47
  • Мнения: 4 555
Аз не разбрах защо в двата противоположни края на скалата сте сложили ужасите и колежанските комедии. За мен и двата жанра са абсолютни бози и нямат много общо със стойностното кино.

Иначе аз не бих гледала как режат хора на кървави филийки докато съм бременна и съм съгласна с Mamacita Bandida, че Зеленият път е кино, за разлика от тези, които разчитат на разчленени трупове, да ти привлекат погледа към екрана.

Към авторката, честно и искрено ти казвам, да ти имам проблемите, ако само това е жертвата, дето ще трябва да я направиш заради бременността си, та чак и разгневени емотикони да слагаш. Направо искрено съчувствие ме обзе Tired

# 48
  • Мнения: 213
Обожавам киното, и то европейското кино и копродукциите  Peace Филм като "Пианистът" например може да ме разтърси много по-дълбоко, независимо за кой път го гледам, отколкото поредния трилър, който гледам с 1/4 око  Laughing

Но както за всяко настроение и състояние си има филм, който усещаш, че ще ти се отрази добре, така и по време на бременност не бих гледала филми на Алмодовар например, които са ми любими  Peace Излишно емоционално натоварване за неща, които са извън нас (а в нас усещаме други  Wink) Въобще, човек трябва да се щади.

Аз под криминалета разбирам филмите по AXN, NYCS ми е любим  Peace Но в тях следя логиката и нишката на действието, кървищата не ги забелязвам (ако има такива  Laughing).

Не бих се поставила умишлено в ситуации, в които е възможно нещо да ме стресне силно. И в ежедневието съзнателно избягвам такива хора и положения. Иначе животът си е чудесен екшън  Mr. Green

# 49
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Аз гледах всякакви филми по време на бременностите-ужасите не съм ги избягвала

# 50
  • Мнения: 1 354
Бременната жена не е чак толкова уязвима. Ако ти харесват ужаси, няма лошо да гледаш. Аз по принцип не обичам такива филми и съответно не съм гледала , докато бях бременна.


 Peace Всичко е до въпрос на психика и избор Hug

# 51
  • Мнения: 931
Не виждам причина да не ги гледаш ако ти харесват. Толкова бременни жени преживяват всякакви ужаси - войни, смърт на близки и си носят бременността до край.

# 52
  • Мнения: 3 211
С предната бременност много гледах "Страх".
Сега не знам дали ще го гледам. Откакто родих, сякаш не ми се гледат толкова страхотии и гадории.

# 53
  • Мнения: 1 289

Бременната жена не е чак толкова уязвима. Ако ти харесват ужаси, няма лошо да гледаш. Аз по принцип не обичам такива филми и съответно не съм гледала , докато бях бременна.


Така е,ако не ти оказват влияние гледай си всякакви филми.  Peace

# 54
  • София
  • Мнения: 2 734
Докато бях бременна гледах ужаси.И аз съм се чудила дали биха ми повляли по някакъв начин,но имайки се предвид,че съм стар хорър фен и съм се нагледала на какви ли не ужасии,не се трогвах кой знае колко.Но откакто имам дете и през бремеността си,кадри от филми на страдащи деца и майки,смърт,загуби,раздели,агресия свързани с деца ме разстройват за дни и седмици напред.

# 55
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Не ми действат кой-знае-колко стряскащо. Гледам си ужаси, както и преди.  Peace

Но откакто имам дете и през бремеността си,кадри от филми на страдащи деца и майки,смърт,загуби,раздели,агресия свързани с деца ме разстройват за дни и седмици напред.

Точно така е и при мен. Реално случващите се ужаси, които съобщават по новините, ме разстройват в пъти повече от който и да е хорър.

# 56
  • Мнения: 1 558
Не обичам такъв тип филми,но не мисля че могат да повлияят по някакъв начин на самата бременност Peace

# 57
  • гр.София
  • Мнения: 380
Ако ти доставят удоволствие-защо не? Спомням си, че в доста напреднала бременност ходих на изложение на змии в музея"Земята и хората" и една жена даже ме предупреди да не влизам. Аз не я послушах, въпреки че изпитвам ужас от змии. Влязох, разгледах и нищо не ми стана. Правилно са написали по-горе, че бременните не са чак толкова крехки/поне аз не бях/.

# 58
  • Мнения: 149
Точно когато бях бременна си бях изтеглила няколко сезона на криминален сериал и си ги изгледах всичките през лятото. Гледах и доста трилъри, екшъни и ужаси - просто ми харесват като жанрове и не съм се отказвала от тях.

# 59
  • Мнения: 11 607
Аз ужаси не гледам по принцип, какво остава пък по време на бременност. Достатъчно стрес има около нас......И ужас! Това, което мога да си го спестя - си го пестя.....Нервите ми не са от желязо и не са безкрай. Нервната клетка е единствената, която не се възстановява и като умре на нейно място не идва друга......

Общи условия

Активация на акаунт