ИСКАМЕ бебе, но само аз ИСКАМ брак..

  • 8 991
  • 141
  •   1
Отговори
# 135
Цитат
Бракът Е САМО договор, мила!
намесвам се, за да не стане така, че като се повтори една неистина сто пъти, да започне да звучи като истина. Бракът не е договор. Който и студент третокурсник от СУ да хванеш, ще каже същото. Даже ако не се лъжа имаше и такъв въпрос от конспекта по Семейно право, за разликата между двете  Wink мога и да се впусна в теоритизиране, но смятам, че е излишно  Peace

Разбира се, че е излишно. Много имаш да учиш още, не говори глупости и не се излагай.  Не се сещам някой, който има правен въпрос да ходи на студентска консултация, напротив - ходи на адвокатска. Аз пък най-малко ще влизам в спорове със студенти.

# 136

Единственото, което не успях да разбера от всичко по-горе са постовете на "адвокатката", която разглежда брака САМО като договор. Това е все едно да разглеждаш убийството само като престъпление, отнемане на живот или каквото там адвокатите го приемат...без да го свържеш с хората, които са загубили близък, сълзите от загубата, празнотата...Така и за брака-договор е, да-но и много други неща...Които, както се разбра, за мен са важни, за други маловажни.

Бракът Е САМО договор, мила!... Другото се нарича ЛЮБОВ. Разписването в общината е договор, чието сключване удостоверява длъжностно лице. Любовта няма нищо общо с този подпис. Може да съществува без него, както и той - брака, може да съществува без нея.
А пък престъплението винаги отчита и сълзите, и загубата, и т.н. Наричат се неимуществени вреди. Но не това е темата.


Колега, губим си времето. Пък и какво ни интересува - те на юристи не вярват, вярват на чувствата си и на това, че някой им е наложил, че трябва да се женят. Да правят каквото искат. Ще е много скучно, ако всички хора са умни и ние с теб няма да имаме толкова работа.

# 137
  • София
  • Мнения: 44 028
адвокатите - договор или не....нали се сещате , че малко са хората женещи се за облагите, които евентуално ще им донесе развода. никой не се жени с мисъл да се развежда.
Хората са романтици - искат да озаконят връзката си, да сключат съюз, да споделят всичко и материално и духовно и т.н....

Да, може да сте умни и да давате хубави съвети....но любовта не е рационално нещо... и да, риск има и  той е взаймен, но пък бракът и съвместният живот предполагат доверие, нали....особено ако плануваш и желаеш да е докато смъртта ви раздели....


пък вие си правете предбрачни договори ако решите да се жените, което като гледам не е така..... и оставете хората на глупостта, романтиката и чувствата им....
За вас може да е САМО договор, за мен бракът е много повече...

# 138
  • Мнения: 1 749
Цитат
Разбира се, че е излишно. Много имаш да учиш още, не говори глупости и не се излагай.  Не се сещам някой, който има правен въпрос да ходи на студентска консултация, напротив - ходи на адвокатска. Аз пък най-малко ще влизам в спорове със студенти.

отдавна съм завършила СУ. Казах студент, за да подчертая, че това, че бракът НЕ е договор, е известно дори и на непрактикуващи юристи. Ако искаш кратка (обещавам  Wink) лекция по семейно и облигационно право, пиши ми на ЛС. Надявам се в адвокатските си практикки да не давате грешни съвети със същата категоричност, с която пишете небивалици из форумите, госпожи адвокати  Peace

# 139
  • Мнения: 627
Надявам се в адвокатските си практикки да не давате грешни съвети със същата категоричност, с която пишете небивалици из форумите, госпожи адвокати  Peace

За това не се притеснявай, съветите хич не са грешни. В СК не пише, че брака е договор, пише "съюз", какво ли означава това на практика...

Лекция не е необходима, в нея не пише нищо по въпроса какво общо имат любовта и разбирателството между двама души с брака. Чувала съм да казват, че брака носел сигурност. Дрън, дрън...
На някои им е нужно да "надянат брачни окови", защото си мислят, че така задържат мъжа до себе си. Е, не е така...
И като е небивалица определението договор, кое е бивалица, според теб...

# 140
  • София
  • Мнения: 44 028

На някои им е нужно да "надянат брачни окови", защото си мислят, че така задържат мъжа до себе си. Е, не е така...

тук вече изпадате в говорене на глупости вече....на някои може би, но не на всички, нито брак, нито бебе могат да задържат отношения...или поне не особено трайно...който мисли обратното е наивник, да не казвам нещо повече.....

# 141
  • Мнения: 627

На някои им е нужно да "надянат брачни окови", защото си мислят, че така задържат мъжа до себе си. Е, не е така...

тук вече изпадате в говорене на глупости вече....на някои може би, но не на всички, нито брак, нито бебе могат да задържат отношения...или поне не особено трайно...който мисли обратното е наивник, да не казвам нещо повече.....

"На някои" казах и аз, де... А с другото съм съгласна 100 % Peace 

Общи условия

Активация на акаунт