Отговори
# 45
  • Мнения: 3 715
Не държа да живея в лукс, а да имам уютен дом и да харесвам живота си.
Не харесвам окачването на картини по стените, само за да се показвам, както и трупането на скулптури.
Живея в семейство на художници, някои от тях доста известни, картини и скулптури имаме в изоблие и то много скъпи, но не мисля, че като ги изтъпаня из дома си, ще променя живота си.
Сатенени чаршафи не харесвам, предпочитам обикновеното хасе.
Животът ми е хубав и без да се правя на нещо, което не съм.

# 46
  • Мнения: 12 662
Странно, но идеите за лукс, описани тук, ми изглеждат като евтин американски филм. Като наложени щампи, не по - малко жалки и смешни от описаните в първия пост гоблени, хасени чаршафи и т.н.

Даже си представям и гномчетата в градината.

Роклята й беше толкова семпла, че със сигурност беше дело на велик дизайнер. - Това ми е представата за лукса.

# 47
  • Мнения: 2 161
Грам не ми пука за скъпите картини
Това не е еснафщина,а много добра инвестиция.

# 48
  • София
  • Мнения: 7 990
Домът на Галин и Галена и аз го видях, уникален е  Mr. Green  Но пък и Галин демонстрираше познания за дизайн и обзавеждане, наред с другите си качества (той не знам работи ли нещо или само покрай родителите си живее в лукса) Grinning

Идея си нямам какво работи и какво му разбира главата, но домът къртеше миФки...Имаше лепнат и някакъв орел като от третия Райх, който ме просълзи от умиление.... Жалкото е, че в България това се води за лукс... Или пък Евгени Минчев с неговите обувки за 1 800 лв. - това не е луксозно, а смехотворно и пошло...
Съответно думичката "лукс" придобива леко негативен оттенък, което не би трябвало да е така, защото луксът би трябвало да се свързва с красота, изтънченост, финес...Ползвателите на тези стоки обикновено са хора, които са израстнали със сребърната лъжичка в уста и могат да оценят по достойнство луксозната стока... А ако някой, който до вчера е пасъл кравите на село (нищо обидно не влагам в това!), а сега се изявява като горд ползвател на уеджуудски порцелан.... Какво е това, ако не една обикновена показност....
В този ред на мисли, съпругът ми разказваше един руски виц, прекрасно охарактеризиращ руските новобогаташи:
- Серьожа, виж какъв прекрасен часовник си купих, на Пиер Кунц..За 30 хил. евро е!
- Вася, ти си идиот, прецакал си се, този часовник го продават на ей онзи ъгъл, за 40 хил.

# 49
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Хаха ега ти снобската тема!  Laughing Една вечеряла черен хайвер, друга пиела мноооого дърт коняк, трета пътувала всеки уикенд до Марс.

Палячовци  Laughing Кой е по-по-най пасти да яде  ooooh!

# 50
  • Мнения: 636
Грам не ми пука за скъпите картини
Това не е еснафщина,а много добра инвестиция.

Ако си купя картина за хола ще е, защото ми харесва. Каква инвестиция, какви пет лева? Бизнес ли ще правя или ще си купувам картина за хола? Всички напъни за стил ми изглеждат смешни ...

# 51
  • Мнения: 2 803
Хаха ега ти снобската тема!  Laughing Една вечеряла черен хайвер, друга пиела мноооого дърт коняк, трета пътувала всеки уикенд до Марс.

Палячовци  Laughing Кой е по-по-най пасти да яде  ooooh!

 Party Нали и аз това си мисех докато четях?! Laughing

Сега по темата: ако някой си мисли, че скъпите и луксозни играчки на богатите ще го направят щастлив и ще му разхубавят живота не знае как да живее.

# 52
  • Мнения: 636
Хаха ега ти снобската тема!  Laughing Една вечеряла черен хайвер, друга пиела мноооого дърт коняк, трета пътувала всеки уикенд до Марс.

Палячовци  Laughing Кой е по-по-най пасти да яде  ooooh!

 Party Нали и аз това си мисех докато четях?! Laughing

Сега по темата: ако някой си мисли, че скъпите и луксозни играчки на богатите ще го направят щастлив и ще му разхубавят живота не знае как да живее.

А ти прочете ли хубаво цялата тема? Някой да е написал, че скъпите играчки ще му разхубавят живота? Напротив, точно обратното. Върни се да прочетеш хубаво!

# 53
  • Мнения: 2 803
А ти прочети заглавието!

# 54
  • София
  • Мнения: 3 064
Темата се заформи интересна. Имам познат, доста заможен, по нищо не можеш да го разбереш на пръв поглед. Да, дрехите са му маркови, но спортни и обикновено изглеждащи, телефонът му е проста нокиа за 80лв, защото го ползва само за телефон и го губи често, колата му е на 17-18 години и си я кара, защото си има сантименти към нея. Бижута не носи, нито часовник. Носи хубави обувки винаги, това му е мания. Но те струват примерно 200 лв, а не 500-600. Домът му е хубав и стилен, но съвсем ненатрапчив. Малко е извън темата, но мисълта ми е, че истински заможните хора, които не са "пасли крави", както милинка се изрази, живеят луксозно, но без показност. Просто се радват на свободата, която парите и дават. А свободата е истинският лукс, не парцалите и чаршафчетата.

# 55
  • Мнения: 636
А ти прочети заглавието!

Заглавието на темата е на авторката, не на всички пишещи в темата  Peace

# 56
  • Мнения: 2 161
Всички напъни за стил ми изглеждат смешни ...
То е видно,че и да се напъваш,няма да го придобиеш.Най-много да стане беля.

# 57
  • Мнения: 35
В момента с нищо луксозно не си "разхубавявам живота",още съм ниско по пирамидата на Маслоу.Мечтая си за качествена храна,качествени книги,пари за образование,курсове и пътувания.Хайвера,свещниците и чаршафите не ми фигурират в идеята за лукс.Мисля че дори и да бях много богата,пак нямаше да наблягам в тази посока.Има толкова места за виждане,толкова неща за научаване,толкова неща за правене..

# 58
  • Мнения: 2 132
Темата се заформи интересна. Имам познат, доста заможен, по нищо не можеш да го разбереш на пръв поглед. Да, дрехите са му маркови, но спортни и обикновено изглеждащи, телефонът му е проста нокиа за 80лв, защото го ползва само за телефон и го губи често, колата му е на 17-18 години и си я кара, защото си има сантименти към нея. Бижута не носи, нито часовник. Носи хубави обувки винаги, това му е мания. Но те струват примерно 200 лв, а не 500-600. Домът му е хубав и стилен, но съвсем ненатрапчив. Малко е извън темата, но мисълта ми е, че истински заможните хора, които не са "пасли крави", както милинка се изрази, живеят луксозно, но без показност. Просто се радват на свободата, която парите и дават. А свободата е истинският лукс, не парцалите и чаршафчетата.
Е, това е!
Да не прозвучи гадно, ама това го придобих и аз от мъжа ми. Peace
Радваме се (вече) на свободата, която ни дават парите!

# 59
  • Мнения: 636
Всички напъни за стил ми изглеждат смешни ...
То е видно,че и да се напъваш,няма да го придобиеш.Най-много да стане беля.

Достатъчно е човек да види ника ти, аватара ти, подписа ти и ще си направи извода сам ...

 Аз стил имам, не се напъвам,  не претендирам за изтънченост, по-скоро джаста-праста, но извира от сърцето ми с много любов  Mr. Green  Не обичам френските неща, любА балканска греяна ракия и македонска наденица!

Общи условия

Активация на акаунт