въпрос за миома

  • 43 753
  • 134
  •   2
Отговори
# 45
  • Мнения: 547
Прочетох от други форуми,че при проф.Горчев е най добре да се оперира.Условията били страхотни и бил много добър.
Не е евтино в смисъл от порядъка на 800лв. и то пак зависи колко време се седи в болницата след операцията,но в повечето частни клиники пак е толко.
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=2946.0 - ето тук го четох

http://www.svmarina.com/gortchev/index.htm

# 46
  • Мнения: 114
Хубави неща пишат за д-р Горчев и екипа му. И той е симпатяга Flutter Но ми е далече Плевен. Някакви отзиви за клиника "Селена" в Пловдив?

# 47
  • Мнения: 547
За София знам,че д-р Божидар Славечев е най-добрия.

# 48
  • Мнения: 101
Потърсих и второ мнение. Лекарят още като лягах  и "Ооооо, вие направо сте си за операция!" Оказа се , че миомата не е една и като цяло с матката размера им е 18 см. Каза ми да не отлагам и в началото на следващия цикъл да му се обадя. Притесняваме постоперативния период и климактериума, който ще ме затресе веднага.

Стефи, ако  ти оставят яйчниците, няма да имаш преждевременна менопауза.

# 49
  • Мнения: 1 897
Момичета,днес съм на преглед,стискайте палци Praynig

# 50
  • Мнения: 114
Като чуят, че съм на 42 г., и казват, че ако оставят яйчниците, в най скоро време ще се появят проблеми и с тях - по-точно кисти - и пак ще се стигне до операция. Това е от нашите лекари, другата седмица съм на преглед в София. Добри неща чувам за лечението с билката Котешка стъпка-миомата намалявала, ама колко ли месеци трябва да се пие, че да има такъв ефект...

# 51
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Момичета,имам един въпрос.При преглед с ехографа се вижда образувание,но как лекарят разбира,че това е точно миома,а не друг вид образувание?

# 52
  • Мнения: 114
На мене ми я откриха при лапароскопия. Освен за миома съм чувала за кисти и фиброми. Водят се доброкачествени образувания.

# 53
  • В кошера...
  • Мнения: 527
И аз съм в подобно положение. Утре съм на два прегледа - моята ми я дават 5-6 см. Ужасно неудобно положение за операция. Не знам как ще се развият нещата, имам едно дете, но голям шок беше да разбера, че може да нямам второ... Проблемът ми беше при кой лекар да отида - аз не съм от София и около нас медицината е на ниво 0. Сега съм в София - ще ходя утре в Онкото - при д-р Кюркчиева, после при Ковачев във ВМА. Имам часове и за Мазнейкова и за проф. Василев пак във ВМА. Не зная - още повече се обърках като прочетох тук по-подробно... Ще чакам момичетата да споделят своя опит, а другия път ще ви разкажа одисеята си с "лекарите".
           

# 54
  • Мнения: 1 897
При мен след прегледа се оказа,че няма растеж и остава само да ме наблюдават на 2 месеца PeaceИзписа ми две лекарства на билкова основа,които да ми повлияят на силните болки по време на цикъл Prefemin и Femicur.
За добър доктор не знам,аз явно съм си доволна от моя д-р Казаков(2ДКЦ,на пл.Славейков,работи и  с Т.Киркова).Желая ти успех Peace  bouquet

# 55
  • Мнения: 547
beniii,браво.
д-р Кюркчиева,няма условия в Раковата болница,нямат и апарат,надали ще види нещо.А и аз съм против да се ходи там,защото са на принципа да се махне всичко за да няма проблеми.
Иначе тя е добра,но с ръчен преглед няма как да види каквото и да било.Ходила съм при нея.

# 56
  • Мнения: 101
beniii, и аз се радвам за тебе!

# 57
  • Мнения: 234
 Thinking ще следя темата.

# 58
  • Мнения: 556
Здравейте! Аз съм оперирана от миоми преди 2 години. Все още не съм раждала. Голямата миома беше на много кофти място и не ми даваха никакви гаранции за спасение на матката. Но имах тежки кръвоизливи и незабременявах доста години и нямаше как. Оперира ме д-р Тюфекчиева от Майчин дом - София. Операцията беше трудна, но тя спаси матката ми. Препоръчвам ви я горещо-прекрасен специалист.
В майчин дом на дамите, които имаха достатъчно на брой деца, без планове за още им махаха само матките, а оставяха яйчниците. Горещо го препоръчваха този метод. И познавам доста жени, които имат такива операции и не ги е нападнал климакса. Чувстват се добре. Така че не се притеснявайте. Ако яйчниците не са склонни към образуване на кисти, това няма да стане след отстраняване на матката.
За жалост сега отново ми откриха малка миома. Голяма напаст, голямо чудо. А ми предстои стимулация. И явно може и да нарастне. Притеснявам се, но няма как. Казаха, че за сега няма да оперираме.

# 59
  • Мнения: 1 897
Благодаря за написаното,важно е за мен  bouquetА при теб дано всичко се оправи по най-добрия начин Peace

Общи условия

Активация на акаунт