спира ли ми кърмата???

  • 1 061
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 16
мами помогнете кърмя от 1 месец ,но до сега не съм усещала гърдите си празни и меки както сега!
даже малко са спаднали не са както преди. И бебо яде и постоянно се нерви и плаче на гърдата ми , после като го сложа да спинка след 1 час най-много се буди и пак иска да яде -суче си ръцете и плези езиче! Мислих че са колики в началото ,но той не се стяга и не се изчервява както при коликите. Когато е буден е винаги нервен и плачка, нищо не му влияе и памперси сменям и пак нищо. Даже снощи вече побеснях и карах мъжо да суче да видим има ли нещо, защото с поммичката като цедя се стекът няколко капки и край а и мн ме боли, та той пробва и според него тръгнало нещо в началото и после няма!!! Забелязвам ,че не ми е така напрегнато , до сега след като го нахраня усещах сякаш кърмата ми се стича в гърдите ,а днес от последното хранене не.
Пробвах с шише ам и той си цука, но ме хвана страх да не свикне на шише и като го сложих пак на гърда  се разплака и се изнерви!
според вас какво става?   

# 1
  • София
  • Мнения: 3 751
Щом като цедиш и нищо не пуска,значи нямаш кърма.

# 2
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
Щом като цедиш и нищо не пуска,значи нямаш кърма.
Много си категорична.

Ванюшка, би ли описала вашето ежедневие и организация на кърмене. Колко често суче, на поискване ли е, пие ли вода, колко често ака, какви паузи прави, кърмиш ли го нощно време , а и ти как се храниш, поемаш ли достатъчно течности  и всичко, за което се сетиш.
 Всъщност от къде си?

# 3
  • Мнения: 16
кърмя на поискване, но като гледам се оформя през 3 часа денем , само когато излизаме е през 4 часа и през ноща нокой път е през 4-5 часа!
аз се храня предимно с домашно приготвени неща ,пия сокове, ям мн жито и пия по 1 чаша бира-уж помагало за кърмата!
не съм подложена на стрес нито се нервирам за нещо-незнам от какво може да спира!

Последна редакция: нд, 08 фев 2009, 14:06 от vaniu6kaneposlu6ka

# 4
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Звучи чудесно. А детето по колко пъти на ден пълни пелените - имам предвид пишка ли често ( тежички ли са пелените) и по колко пъти ака? Твоето описание ми заприлича на скок в разтежа, но все пак се надявам и Хедра, Бу или Яна да се включат.
 Важно е дали бебето е жизнено, какъв е тургорът на кожата, дали фонтанелата е видимо вдлъбната ( когато бебето е обезводнено фонтанелата хлътва видимо).
 Аз бих те посъветвала да го слагаш по-честичко на гърда - примерно през 2 часа, за да стимулира гърдите и да започнат да произвеждат повече мляко.

# 5
  • Мнения: 2 132
Щом като цедиш и нищо не пуска,значи нямаш кърма.
Глупости. Като бяхме на 6м реших да сложа малко кърма в кашата и след 15мин цедене бях събрала 4-5мл кърма. Според теб съм нямала кърма ли? Laughing Още си се кърмим  Peace

vaniu6kaneposlu6ka спокойно. Имате ли достатъчно напишкани и наакани памперси? След 1м вече няма да чувстваш гърдите си както преди. Горе -долу вече трябва да са се регулирали нещата спрямо нуждите на бебето. Твърди гърди може да имаш само, ако  детето не е сукало дълго време. През останалото време гърдите ти ще са меки и това не значи, че нямаш кърма Peace Освен това прочети за криза на растежа в библиотеката. Около 3-4седмица и 3-4м бебетата за известен период искат да сучат повече и начесто, което не означава, че нямаш кърма. Бебчето през този период има завишени нужди, а както добре знаеш кърмата се увеличава чрез често сукане. Сучейки често бебето увеличава кърмата и си набява необходимото в този период на ускорен растеж. Предлагай на бебчо колкото пъти иска. Освен това кърмата потича на интервали, които с времето намаляват и изчезват. Когато сложиш бебето в началото то суче, след това суче малко на празен ход след което отново потича мляко и така на няколко пъти.

# 6
  • Мнения: 16
Звучи чудесно. А детето по колко пъти на ден пълни пелените - имам предвид пишка ли често ( тежички ли са пелените) и по колко пъти ака? Твоето описание ми заприлича на скок в разтежа, но все пак се надявам и Хедра, Бу или Яна да се включат.
 Важно е дали бебето е жизнено, какъв е тургорът на кожата, дали фонтанелата е видимо вдлъбната ( когато бебето е обезводнено фонтанелата хлътва видимо).
 Аз бих те посъветвала да го слагаш по-честичко на гърда - примерно през 2 часа, за да стимулира гърдите и да започнат да произвеждат повече мляко.




жизнен е  ака си и си пишка имаме през 3 часа нацапани памперси и доска тежички от напишкано! фонтанелката не се вижда да е вдлъбната, чиста вода не му давам а чай от копър преди вс хранене по 10мл само колкото да си отмие устенцата от капките за колики и след хранене по около 5мл а и той самия не иска повече, или се мръщи или го плюе.

# 7
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
Тогава според мен нямаш проблем  Hug. Явно детето си похапва доволно, но сте в така наречената криза на разтежа, когато бебоците имат нужда от по-голямо количество кърма и за целта сучат по-често, защото са умнички и знаят, че колкото повече, толкова повече  Wink. Пиши как се развивате.

# 8
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Тогава според мен нямаш проблем  Hug. Явно детето си похапва доволно, но сте в така наречената криза на разтежа, когато бебоците имат нужда от по-голямо количество кърма и за целта сучат по-често, защото са умнички и знаят, че колкото повече, толкова повече  Wink. Пиши как се развивате.

Подкрепям написаното. Търпение му е майката. Тежички са такива моменти, но хубавото е, че отминават. Гледай само пампите да са пълни и няма проблем.
И това с мъжа ти страшно ми хареса  Mr. Green Не ми е минавало през ума да накарам моя да пробва, макар че той все ме подпитва  Mr. Green

# 9
  • Мнения: 235
Не! Не ти спира кърмата! Нужно е постоянно стимулиране, а то се осъществява, когато не спазваш почасов режим на кърмене, а слагаш бебето на гърда всеки път, когато прояви признаци на глад, дори и през половин час!
Някои жени не успяват да изцедят и капка кърма с помощта на помпа! Това не означава в никакъв случай, че нямаш кърма!
Успешно кърмене и не се отказвай!

# 10
  • Мнения: 90
Ние имахме почти същите преживявания на същата възраст-стигнах до извода, че не ми достига кърма, не че спира,и започнах да слагам бебка по-често на гърдата , пих чай за кърмачки, повече течности и т.н., и нещата се регулираха. Гърдите ми също омекнаха по някое време, не си спомням кога точно,и с помпата едва изцеждам вече нещо, но кърма си имам и досега Simple Smile Така че не се притеснявай, момичетата го казаха и преди мен-като е неспокойно бебчето-на гърда. Освен това не знам дали е добра идея да му даваш чай точно преди хранене-все пак стомахчето му не е голямо и заема мястото на млекцето. Според мен 1-2 лъжички след хранене водичка е достатъчно за изплакване на устата

# 11
  • Мнения: 2 829
Точно около месец се получава това, което описваш-кърмата се регулира, спира препълването на гърдите и често това съвпада с криза на растежа, когато бебето е по-нервно и иска да суче по-често.
Опитай да сменяш позите на кърмене, опитай да кърмиш по-често, така че бебето да не е прегладняло и изнервено когато започвате кърменето. Също така може да опиташ да сменяш гърдите, когато бебето започне да нервничи.
И най-важното-успокой се, кърма имаш и ще имаш!
Дали са ти прекрасни съвети преди мен!
Следи броя на напишканите памперси и състоянието на бебето-ако бебето си пишка нормално, ако е активно и жизнено, ако кожата му е свежа-значи всичко е наред!

# 12
  • Мнения: 16
благодаря за отговорите, вече съм по-спокойна ще пробвам това което ме съветвате и съм сигурна, че ще успея!
успех и на вас в отглеждането на дечицата ви, това е най-святото нещо!



# 13
  • София
  • Мнения: 3 751
Щом като цедиш и нищо не пуска,значи нямаш кърма.
Да поясна,че когато родих дъщеря ми я кърмих 1 месец и нямах нищо за доизцеждане.Тогава си мислех,че детето си суче толкова,колкото му е необходимо.Обаче на консултацията се оказа,че е 3кг. при положение,че е родена 3,200.Т.е. просто съм нямала кърма,а когато плачеше от глад си мислех,че са колики.Затова изказах такова мнение.Говоря за консултация на 1 месец.

# 14
  • Мнения: 2 132
Щом като цедиш и нищо не пуска,значи нямаш кърма.
Да поясна,че когато родих дъщеря ми я кърмих 1 месец и нямах нищо за доизцеждане.Тогава си мислех,че детето си суче толкова,колкото му е необходимо.Обаче на консултацията се оказа,че е 3кг. при положение,че е родена 3,200.Т.е. просто съм нямала кърма,а когато плачеше от глад си мислех,че са колики.Затова изказах такова мнение.Говоря за консултация на 1 месец.
ОК, но не винаги когато не изкарваш нищо с помпата нямаш кърма и от един случай не може да се констатира твърдо това твърдение, което изказваш. Така само шашкаш майката.                 

Общи условия

Активация на акаунт