А децата как ви наричат?

  • 2 074
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 244
Ние имахме един период прикачен от детската градина.
При нас възпитателките се запознават с децата с малките си имена. Няма това г-жа еди коя си, ами направо по име. Като приятели.
И каката беше прихванала, та по едно време си ни викаше на имена в къщи.
Иначе съм Мамма (натъртва много на 2 М), ако се глези съм Мамииииии, а като е с баба си ми вика Катииии, и си умирам от смях
А баща им е само и просто Паппа (пак с натъртено 2 П)
Малкия копира от нея и повтаря същите обръщения
А на баба си викат Бабууууу или Омиииииии и ми е много смешно

# 16
  • София
  • Мнения: 39 758
Мамма то верно твойте "М"-та съвпадат ... ама мойта Дияна преди на буквата "Т" си казваше "Т". Сега вече "буквата "Т" се чете "М" Simple Smile

# 17
  • Мнения: 544
Стандартно - мама, мамо-о-о, тати, тате

Но на брат ми казва по име - "Майо" (Марио). Вярно,  че вуйчо е трудна дума, но мисля, че просто копира от нас. Grinning  Аз също никога не съм му казвала батко. А когато се опитваше да ме накара казвах "Мама и татко щом не ти викат "батко" и аз няма!" Mr. Green



# 18
  • Мнения: 2 792
  Наричат ни мама и тати- Момчил понякога ми вика "мами", което ми е безкрайно лигаво и леко ме втриса, като го чуя, а Димана нарича баща си "тате".
 Пноякога ми викат "мама ти", подтиквани от баща си, но не схващат скритата ирония Mr. Green
 Момчил единия път, така се беше разнежил, че в желанието да ми каже умилително, ми викаше "Румо Ставревооооооо, много те обичам" Laughing

# 19
  • Мнения: 1 983
ами аз съм "кака" Embarassed,а тате си е "тати"

# 20
  • Мнения: 1 520
Ами той не че много разбираемо говори, но стандартното си е мама. Улавяла съм го няколко пъти, че ми вика мама Еи (мама Ели). На баща си вика тата, дада. На баба си вика баба А (баба Ани), дядо си е деде, деди.
Аз по едно време се шегувах с мъжа ми да го научим да ни нарича по имена, не мама и тате. И му викам така като е тийнейджър аз ще мина за по възрастната му приятелка (на принципа хвани си кака да те отрака  Sunglasses ), а на мъжлето може да мине за нЕкой чичо, или дядо. Laughing

# 21
  • Мнения: 811
Почти яросна слушах: кака, тате, баба, дадо  Close
-Миличък, кажи МА-МА - нежно го молех
-ТАТИ - усмихнат ми отговаря
Преди месец почна да казва МАМААААААМ
Доста се чудих какво значи : АМ-АМ, МА-МА или МАМО искам АМ  Rolling Eyes
За да спася нараненото си самочувствие реших, че е обръщението към мен  Sunglasses
И вече от месец във форума съм Мам-Ам  Laughing

# 22
  • Варна
  • Мнения: 5 529
Аз съм си мама, но на баща си вика на име или "котко", защото ние с него така си викаме Embarassed. Много рядко му казво тате.

# 23
  • София
  • Мнения: 2 300
мамо, маме, мамче
тате, тати

като беше по-малък казваше мамА и татА, с ударения на вторите срички  Simple Smile

# 24
  • Варна
  • Мнения: 11 340
На мен вика "мама", но със заповеден тон, а на татко си "тати" с такова гласче, все едно се разтапя!
Преди около седмица нещо я беше прихванало и ми викаше и на мен ту "тати", ту "кака" - много се ядосвах, но й мина бързо и сега пак съм си "мама"!

# 25
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Боби ни вика "мамо" и "тате" но когато иска нещо и се подмазва кара на "мамцице" и татице"Преведено майчице,татенце. Grinning

# 26
аз съм "мамче", "мамчето", баба му съответно е "бабчето" и когато много бърза за нещо се бърка и казва "бамче"

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Ани ни казва мама и тати, но понякога, когато викам съпруга ми за нещо, тя започва да повтаря след мен и го нарича по име, или "мило".

# 28
  • Мнения: 5 877
Мамоооо!
Върхът беше, когато й казах "Ти си слънчице",
а тя вика "А ти си мама Слънка!"

# 29
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 941
Големият: "Мамич" - когато иска нещо, иначе "мами", "кокошко-о-о"/познайте кой го научи/. Ако иска да се обърне към мен и сестра си "ей, момичета"  Laughing Laughing Laughing

Общи условия

Активация на акаунт