В къща, блок или под звездите на небето на капака на БМВ-то

  • 6 734
  • 112
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 14
живеем в блок, живяла съм за много кратко в къща, но е доста трудна поддръжката. иначе е за предпочитане, особено, ако е извън софия, където вече едвам се диша, дори и в парка.

# 46
  • Мнения: 5 710
И какво й е трудното за поддържане на една къща?
Освен ако не мъкнеш кюмюр от мазето зимата, де ....

# 47
  • Мнения: 7 723
И какво й е трудното за поддържане на една къща?
Освен ако не мъкнеш кюмюр от мазето зимата, де ....
Има едно хубава българска поговорка:
Гроздето е кисело   Mr. Green
 

# 48
  • Мнения: 5 710
аз не я разбирам тази поговорка.
мога с точност да ти кажа какво и е на поддръжката на една къща, както и на един апартамент. ти можеш ли?
единствената разлика м/у една къща и един апартамент е градината.
и там има колай, ако не ти се чопли земята да си насадиш тревичка и да си я подстригваш отвреме навреме. нищо друго.

# 49
  • Мнения: 7 723
аз не я разбирам тази поговорка.
мога с точност да ти кажа какво и е на поддръжката на една къща, както и на един апартамент. ти можеш ли?
Освен, че мога- и знам.
Обясни им на горесписващите. Simple Smile

# 50
  • Мнения: 5 710
аз както ти казах, тая поговорка не я разбирам  Mr. Green

# 51
  • Мнения: 12 662
Хич не ме интересува къщата и блока. Искам хубава кола. Но някой друг да я подържа. Искам да живея под наем и колата също да е под наем.

# 52
  • Мнения: 5 710
Аз пък да ви кажа си имам една Мечта да живея на вода.
Да си имам една малка яхта Ферретти и да си живея в нея.
Холче, спалня, кухничка, палуба .. такива работи. И една рента да няма нужда да работя а само да си плавам ... Оглеждам аз цените, смятам след колко живота ще стане, но не мога да смятам до толкова Simple Smile))

# 53
  • у дома
  • Мнения: 965
мога с точност да ти кажа какво и е на поддръжката на една къща, както и на един апартамент. ти можеш ли?
единствената разлика м/у една къща и един апартамент е градината.
Не е много точно това! Живея в апартамент, имаме вила на 20 км. от града. Ходим там само лятото, къщата е на 15 год. Почти всяка година поправяме покрива, а тази година падна част от външната мазилка, та и там търсихме майстори. А чистенето, просто ме убива! Постоянно има разни буболечки, паяци, мухи, комари и се наложи да освежаваме стените, които бяха замърсени от паяжини. И, въпреки това, бих предпочела къщата  Mr. Green   

# 54
  • Мнения: 2 757
Аз пък да ви кажа си имам една Мечта да живея на вода.
Да си имам една малка яхта Ферретти и да си живея в нея.
Холче, спалня, кухничка, палуба .. такива работи. И една рента да няма нужда да работя а само да си плавам ... Оглеждам аз цените, смятам след колко живота ще стане, но не мога да смятам до толкова Simple Smile))

Стига бе, ще се побъркаш от морска болест. Освен това шумоизолацията на яхтите е... липсваща, и всеки малък шум от пристанището се чува. Като има буря пак никак не е гот, водата чука по яхтата и не може да се спи. Аз ти предлагам един Кемпер или каравана, има ги много луксозни. Ще си живееш на къмпинг, ще си пиеш кафето на кой плаж ти е кеф. Замисли се сериозно  Wink

# 55
  • Мнения: 7 723
.... Замисли се сериозно  Wink
Да, бе!
...и после ще я наплюят, че колата й е по- скъпа от къщата Mr. Green Joy

# 56
  • Мнения: 940
Това, че всеки е оставил блока си пред разпад е друга тема. Нима един блок не трябва да се поддържа от всички.
Или както девера ми казва--аз си плащам данъците, не мога да се занимавам да чистя пред входа...

Аз с мерак си чистя снега пред къщата и в двора. Ама и пред блока съм чистила (когато живеехме в блок), а всички ни гледаха странно. (Люлин)

# 57
  • Мнения: 2 757
.... Замисли се сериозно  Wink
Да, бе!
...и после ще я наплюят, че колата й е по- скъпа от къщата Mr. Green Joy

Защото не знаеш какви луксозни каравани има. А то е ясно, че ще е такава, щом ще се живее в нея  Grinning

# 58
  • Мнения: 408
мога с точност да ти кажа какво и е на поддръжката на една къща, както и на един апартамент. ти можеш ли?
единствената разлика м/у една къща и един апартамент е градината.
Не е много точно това! Живея в апартамент, имаме вила на 20 км. от града. Ходим там само лятото, къщата е на 15 год. Почти всяка година поправяме покрива, а тази година падна част от външната мазилка, та и там търсихме майстори. А чистенето, просто ме убива! Постоянно има разни буболечки, паяци, мухи, комари и се наложи да освежаваме стените, които бяха замърсени от паяжини. И, въпреки това, бих предпочела къщата  Mr. Green   

Със старите къщи е така,но и да е нова ако си попаднала на посходящия майстор ще те сподели същото!!!А  за паяците и другите насекоми има разни препати които действат!

# 59
  • Мнения: 22 427
За мен е чудно и интересно, тези които казаха че живеят в къщи - къде аджеба се намират тези къщи?
Явно на безлюдно място и в радиус от 10км поне няма съседи - щом е толкова тихо, спокойно и т.н. Наистина ако може да споделите, защото ми се струва нереално.

В момента също живея в къща, комшии имаме от 2те страни, всъщност къщите са около 25на брой плюс 3етажна кооперация. Комшиите имат куче, през няколко къщи пак има куче - съответно те лаят. Някой от къщите се отопляват с камини - лятото се спират огромни камиони които стоварват дърва и до септември месец се режат същите тези.
Лятото все едно си си на село, всеки прави нещо из двора, викове и т.н. или се мотаят от вън и мъжете си оправят колите.
Е, мога да кажа, че докато живеех в блок ми беше много по-спокойно. Комшиите не ме интересуваха, нито ме занимаваха, удрям си ключа на вратата и всичко е до там.

Последна редакция: пн, 09 фев 2009, 16:45 от Mirama

Общи условия

Активация на акаунт