Кой от двата английски езика е по-добре да се учи?

  • 12 430
  • 83
  •   1
Отговори
# 45
  • Be realistic - plan for a miracle.
  • Мнения: 828
Предполагам, че на Sway не е преподавал Сашко, защото ако е той, май инглиша изобщо няма да го научи.Ако е от Пловдив де.

Сашко ми преподава една година в Пловдив, беше ми любимец! Simple Smile  Twisted Evil
По обясними причини се разкарах от Пловдивския, кандидатствах наново и записах в Софийския (отново АФ) Grinning

# 46
  • Мнения: 3 675
Мен Сашко не ме кефеше, защото дрънкаше глупости,а по морфология нищо не можеше да се научи.Хубаво е, че Суей се е разкарала от АФ в ПУ, там можеш да затъпееш, въпреки че има и много добри преподаватели като брадърс Грънчарови.

# 47
  • София
  • Мнения: 6 360
В Германия най-вероятно ще е немски английски......

Хахах, много яко Simple Smile

Спомням си мъжът ми как имитираше един немец, който му говорил на английски, всъщност не лично, а на група. Накрая завършил със звучното, но много патетично:
 "Ви вил вин", демек "We will win".  Laughing

един мой преподавател-чех обичаше много израза "ван-ту-ван (one-to-one) рилейшъншип"

за юро-инглиш тука не сте ли чували?

# 48
  • Мнения: 4 892
Не знам дали разводнихме темата, но горе-долу по е нея, за да покажем на Борис, че и преподавателите не са съвършени, с което да го окуражим. Мъжът ми и сестра му още се смеят, като се сетят за случка от английската. Нали доста предмети са изучавали на английски, та и география. Учителката редовно е молела изпитваният да и покаже : "бляк сии он дъ мяп"  Laughing Laughing Laughing

# 49
  • Мнения: X
Хаха, тая като нашата в гимназията. Всеки път питаше: "Хуй'с йебсънд?"

# 50
  • Be realistic - plan for a miracle.
  • Мнения: 828
Мен Сашко не ме кефеше...

Мен също не ме кефеше като преподавател, а по-скоро като човек Simple Smile Образ без-по-до-бен! Говори английски, немски и ... африкански! По-точно езика на някакво африканско племе, където е прекарал 6 месеца...веднъж ни поговори на него, беше уникално... абе неговите истории нямаха край Simple Smile Не знам доколко ги украсяваше и т.н. но да го слушаш си беше изживяване. И като тръгнеше из университета с дългата брада, с окъсаната раница и с торбестите панталони, с един навит крачол....   Mr. Green Mr. Green Mr. Green

извинявам се за спама

# 51
  • Мнения: 3 675
Това със Сашко все едно беше вчера, дори на снимка си го имам, а репликата на Бутински направо ме разби.Да се върнем на темата на Борис, бритиш естествено, поне в Юръп ще те разберат.

# 52
  • Мнения: 3 675
Ето нещо, което ще ви разсмее-http://images.google.bg/imgres?imgurl=http://www.meridian27.com/Mer27/lit/kn.jpg&imgrefurl=http://www.meridian27.com/Mer27/lit/kn.htm&usg=__akVTI0FDPLS37fgEkqyL2n92hcI=&h=318&w=227&sz=14&hl=bg&start=28&um=1&tbnid=w4zvgap2cYj28M:&tbnh=118&tbnw=84&prev=/images%3Fq%3D%25D1%2581%25D0%25B0%25D1%2588%25D0%25BA%25D0%25BE%2B%25D0%25BF%25D0%25B0%25D0%25B2%25D0%25BB%25D0%25BE%25D0%25B2%26start%3D18%26ndsp%3D18%26um%3D1%26hl%3Dbg%26sa%3DN

# 53
  • Мнения: 790
Докато става дума за основно ниво, не виждам огромно значение. Повечето курсове са на Бритиш.

А като ще се отклоняваме от темата - прави ми впечатление, при разговор с американци, че някак са свикнали чужденци да говорят езика и възприемат по-лесно акцента и грешките на говорещия.
Докато британците държат да го кажеш правилно и поправят грешките. За мен второто беше от голяма полза.

# 54
  • Мнения: X
Хахах, прави си Тай.
Имахме един американец в университета- точно копие на Мъхеста брада. Каквито и да му ги плещех, ръкомахайки усилено в опитите си за полет в английския, той все беше доволен, никога не ме поправяше и всичко винаги беше аболютно "absolutely" Joy

# 55
  • Мнения: 2 386
Новият Сашко в ПУ е Джим Дей, няма такава фога! Но и аз като Суей трансферирах в София, ПУ не е добра опция.

По темата - владея бритиш инглиш на професионално ниво, но когато дойдох в САЩ имах проблеми. Не съм единствената. Вчера моя колежка си купи речник с 25 хиляди американски идиома. Който дрънка, че няма разлика и че е лесно, явно толкова владее език/ци въобще.
Борка, бритиш е по-добрата опция за работа в Европа принципно. Ако беше на 20 годинки и заминаваше на бригада Уърк & Травъл щеше да е друго. Но тъй като знам, че никога няма да минеш дори второ/трето ниво сам - тогава е все едно кой от двата ще избереш.

Последна редакция: вт, 10 фев 2009, 03:44 от Ева на сцена

# 56
  • Мнения: 6 992
По принцип съм учила уж бритиш...обаче на едно интервю един кандидат ми заяви, че не ми разбирал нюйоркския акцент  Shocked  Joy
Аз не съм го и помирисвала Ню Йорк...нито Лондон, де.
И двата ги мога, обръщам на както ми говори човека...даже и индийски английски мога  Mr. Green
И според мен е все едно кой ще избереш, Борисе.

# 57
  • Мнения: 7 837
Когато за първи път засякох по ББС серия на "Ало, ало", се блещих като идиот, признавам си.  Simple Smile

# 58
  • Мнения: 1 725
Учила съм бритиша и не зная защо си мисля, че е по-трудния, но и много по-симпатичния като произношение. Освен това, пак не зная защо, си мисля, че след това произношението на другия по-лесно се "вденва", отколкото в обратната последователност.

# 59
  • Мнения: 393
извинения за малко малко спам, но понякога добра граматика, гарнирана с лошо произношение води до:
http://www.youtube.com/watch?v=EMuE-y57BUE

Общи условия

Активация на акаунт