При наличие на милиони - за каква кауза бихте ги използвали?

  • 3 434
  • 87
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 195
хм, моя мъж каза, че твоя е прав...... Rolling Eyes
всичко изборено до тук е много много благородно, силно ме съмнява обаче, наистина при наличието на милионите, да стане реалност Peace

# 31
  • Мнения: 5 710
Кауза ... не знам, със сигурност искам да имам фондация, както и да осигуря постоянни пари в нея, а не просто да 'похарча' парите. Може би бих направила стипендии, или пък да подкрепям операции.
Харесват ми проекти, в които се вижда резултат за конкретни хора.

# 32
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Отдавна съм хвърлила око на бившето китайско посолство. Ще ми се да направя нещо като музея на Астрид Линдгрен в Стокхолм. (Музей е последното, което ви хрумва, когато влезете вътре). С библиотека, атракции, кътове за игра и пр. забавления.
Другото ми желание е детска болница.

# 33
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
Към образованието ще се засиля аз, че вие обхванахте болните и пенсионерите.

Ще направя няколко градини Монтесори/Валфдорф в различни градове, за които родителите да плащат, но частично, ще има и безплатни места, някой вече обясни за "просто харчене на пари", тоже не одобрявам.

Ще има и стипендии за ученици и студенти. Ако си толкова умен - спечели я.

Ще финансирам няколко градинки с игрушки (дървени).

Ще помогна на Горичка да залеси с много повече дървета.

Ще организирам почивки на море/планина за деца от домове (пенсионерите вече почиваха, нали).



Ще си купя парцел на морето и ще си сложа там огромнейшата каравана, която ще си купя, както и колело, аз също искам като Мактуб едно.

# 34
  • Мнения: 2 129
По принцип няма откъде да ми дойдат милиони, но ако ги спечеля от тото, бих ги дала (половината) на децата в будна кома.Гледах Часът на мама    , и останах ужасена, от това, какво преживяват техните близки, заради липса на рехабилитатори в нашата БГ. Sad
и на децата, които са ученолюбиви, но родителите им нямат възможности, за да им продължат обучението!!!

# 35
  • София
  • Мнения: 2 840
Ще ги ползвам за лични цели.
Инвестиции в образованието на собственото ми дете.
Бизнес, който ще дава работа на известно количество хора.

Благотворителност  - към едно болно дете - изцяло, а не на части, разпиляно и хаотично за много, без видими реални резултати за никого.

# 36
  • Мнения: 81
За семейството ми. След това, каквото е останало ( Mr. Green) - за изкуство, по конкретно - музика. Но може и други сфери да пообхвана...
Мечти...

# 37
  • Мнения: 522
За каузата Шанел Шанелева Шанелкова.

И за за подабва кауза- Гучи Версачова Валентинова

# 38
  • Мнения: 4 555
За природозащитни каузи най-вече. Това ме влече.

# 39
  • Мнения: 274
Аз имам две големи желания, за които ще ми трябват милиони (не чак толкова много, което ги прави поскоро осъществими).

Едната е да купя малък футболен отбор, примерно Академик Сф или  закъсал такъв - примерно Етър и да изградя  школа  към него, която да "ражда" таланти. Терени, съоражения, пансион, училище - всичко от-до. Никакъв компромис с качеството в нито една сфера. Ще има и мениджърска агенция и десетки скаути, които ще търсят деца из цяла България.


Второ - да организирам и финансирам глобална програма за археологически експедиции. Дори лично ще участвам.


ПП. Междувременно ще преспя с половината звезди от шоубизнеса.

# 40
  • София
  • Мнения: 3 064
За благотворителност няма да говоря, ясно е, че част от тях ще идат по това направление.

Но това, което наистина искам да направя, ако има милиони, е да купя едно конкретно парче земя на морето, с всичките му постройки, не знам колко декара е точно, но са доста. Имаше къмпинг там някога, сега почти не е останал. Ще съборя сградите до една. Ще залеся и облагородя, по-скоро, ще се опитам да върна естествения му вид. Ще направя къмпинг, с удобства, но не прекалено цивилизован. Ще въведа много строг контрол върху чистотата.Ще посадя лозя, където имаше такива, а ги унищожиха. Ще направя малка изба и ще произвеждам вино.

Мечти, мечтии. Доста милиони ще ми трябват.

# 41
  • Мнения: 421
аз бих ги вложила /не всичките разбира се/ за борбата с рака.

# 42
  • Мнения: 2 759
                         Ще си стана сама на себе си кауза. Тази година особено много се опитвам да помагам на всички и съм изпаднала на толкова заден план аз самата, че чак изглеждам изпаднала  Confused.

# 43
  • Неизживени спомени
  • Мнения: 488
ще си осиновя няколко дечица например и бих подпомогнала пенсионерите в България,горките хорица CryОтделно голяма сума от тях ще инвестирам- за да не се загубят безследно в магазините Peace

Последна редакция: пн, 09 фев 2009, 17:55 от iva_to

# 44
  • София
  • Мнения: 2 430
Абе темата не е ли:
При наличие на милиони - за каква кауза бихте ги използвали?
Защото имам,чувстото,че повечето пишат по принцип как биха изхарчили милионите,това и баба го знае Wink

Общи условия

Активация на акаунт