При наличие на милиони - за каква кауза бихте ги използвали?

  • 3 435
  • 87
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 3 064
Абе темата не е ли:
При наличие на милиони - за каква кауза бихте ги използвали?
Защото имам,чувстото,че повечето пишат по принцип как биха изхарчили милионите,това и баба го знае Wink

Ааа, моето си е кауза. Да спася едно парче земя от бетона.

# 46
  • Мнения: 1 910
Твоя мъж не го е измисли добре...хората, които секат се знаят много добре в градчетата, около които се сече". Обикновенните хора ще си идат за едното нищо, мръсниците ще продължат да мърсуват.

Аз парите ще си ги държа най-вече за семейството ми (станала съм лоша). От време на време ще вливам там където мисля, че наистина е нужно. Примерно по-добри битови условия за пациентите в някои (от важните за цяла България) болници. Идеи бол.

Има едно реалити "Тайния милионер" (приблизително). Та в него един истински милионер живее, като бедняк в разни позападнали райони и накрая решава на кого да помогне, като е видял нещата на практика. Кой наистина има нужда, кой заслужава да получи помощ...според него.

# 47
  • Мнения: 522
Абе темата не е ли:
При наличие на милиони - за каква кауза бихте ги използвали?
Защото имам,чувстото,че повечето пишат по принцип как биха изхарчили милионите,това и баба го знае Wink

А не е то така и баба знае. А поговорката "Не на всеки му отиват пари" чували ли сте я?

# 48
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
 При наличие на много милиони в моите ръце една част ще отидат за децата - ще построя болница, специален дом за деца с увреждания с всички екстри и мн.др. Разбира се ще налея и доста пари в сдружението и ще държа на визитката ми да не пише просто член а членЪТ.
 Освен това ще направя нещо подобно на Луда Мара, но ще взема земя към която има и все още девствеа природа (нейде из Странджа ще е), ще премахна всичко новозастроено, ще я залеся, засея със съответните видове, ще я оградя с телена мрежа, ще пусна ток и никой няма да пускам.
 По подразбиране част от многото ми милиони ще отидат за опазване на природата и за адвокати които да осъдят тъпата ни държава за безумията които причинява на природата ни.
 И естествено ще оставя няколко милиона за каузата Аз и моето семейство.
 Имам и още за какво да харча, но стават твърде много милиони, да не кажа билиони, че даже и трилиони, щото с удоволствие бих се разпростряла и извън границите на милата ни родина.

Последна редакция: пн, 09 фев 2009, 20:23 от Не съм

# 49
  • Here, There and Everywhere
  • Мнения: 373
Sedada,  и  горите, и  планините през последните години са подложени на унижение и унищожение.
И моята кауза е природозащитна, но мисля, че и милиони да имаш, не може да се пребориш по цивилизован начин с това, което се случва.

# 50
  • Мнения: 24

А ето и на моя мъж: каза, че ще се свърже с талибаните и ще организира дружини, подвизаващи се в България знаете ли с каква цел? Да разстрелват всички дървосекачи.
Като му възразявам, че това са обикновенни хорица, които си изкарват просто прехраната, той казва, че ще наплаши населението да го е страх да се наема да сече дърветата на България. Защото хора имало много, колкото и да умират, все хората няма да измрат, а вие наистина не знаете до каква степен са унищожени за последните години на "преход" горите на България.
 
Звучи много абсурдно, но той е напълно искрен, казва, че животът на едно дърво струва повече от живота на няколко човека. Разбира се, разсъждава абстрактно. Но казва - хората да причиняват на себе си каквото искат, но да причиняват на Природата ТОВА нямат право.
Никой не се замисля как изглежда едно сечище на мястото на огромна неизбродна гора - просто не мога да си поема дъх.
Виждала съм го. Не искам да виждам това.



Седада, това с борбата срещу секачите е кауза пердута. Да напълниш нечий секачески гъз с олово или да го пребиеш като куче не носи нищо друго освен адреналин...знам го от опит.

Ако имах много милиони бих ги вложил в поголовно изкупуване и окрупняване на горски масиви, които в последствие ще затварям, подобно на резервати, но с по-ефективен контрол - никаква сеч и човешка дейност. Само туризъм (и то не масов) и евентуално биологично селско стопанство и то в ограничена форма, така че да нарушава екоравновесието и да не пречи на дивите животни. Трябват ми около двеста милиона...засега съм събрал само един  Close

...........

Иначе ако въпросът ми бъде зададен на финала на Мистър България бих отговорил, че с милионите бих направил така, че да няма тъжни детски личица, да няма глад и мир да цари на земята.

# 51
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
А аз бих си купила една страхотна къща до нас. Старинна е,с  невероятни
фризове, дървени врати с резби, парапетите на стълбите са като клони и
листа от ковано желязо. Къща-мечта! За всеки има собствена стая. А за себе си
ще направя стая-библиотека, всички лавици до тавана, от червено дърво.
Тапетите - копринени, зелени със златно. Отделно моя стая за работа и почивка,
обзаведена с леко кремави мебели, а тапетите на дребни рози. Много слънце
да влиза през прозорците. След това околосветско пътешествие. travel

Приюти за бездомните животинки, но истински, а не касапници.  animal037
Поемане изцяло
лечението на двама възрастни и едно дете, онкоболни. Разбира се, бих дала за много повече болни, но за трима съм се зарекла.
 newsm74
Ще ръгна из магазините и ще си купувам каквото ми хареса без да питам за цената. newsm18

Ще ударя едно рамо на съпруга на Седада, ама без талибаните. Нали сте гледали "Умно
село" на Доньо Донев?  newsm19

Ще си купя Несебър. И двореца в Балчик. Ще бъдат допускани само членове на БГ мама.  Flowers Bouquet

# 52
  • Here, There and Everywhere
  • Мнения: 373
Seltakis, хубава идея, ама капиталистическа  Simple Smile
не искаш масов туризъм- т. е. гората ще е само за избрани, демек за тези дето си плащат
а едно време можеше да си ходиш където искаш из гората и планината- а сега я заградени масиви, я голф игрище до голф игрище

# 53
  • Мнения: 398
 За семейството - прилична къща за цялото семейство , работа ,кочто да ми носи удоволствие и много почивки. Друга част за благотворителност и за една идея за популяризирането на полезността от кърменето.

# 54
  • Мнения: 2 070
Мислила съм си много пъти,ако ми паднат много пари на куп,какво ще направя.За семейството че ще харча ,то се знае.Бих купила кувиоз ,и ще го даря на неонатология в МБАЛ ПАЗАРДЖИК.
Точно когато се роди дъщеря ми ,една италианска фондация ,беше дарила два,и бяха направили основен ремонт ,и други дарения ,на интензивен сектор.Така на детето ми бе даден шанс ,да отцелее,защото тогава,имаше бум от родени преждевременно бебета.Та така,аз съм се сблъскала с проблем в тази сфера,и знам че точно там бiх дарила пари

# 55
  • София
  • Мнения: 978
Ще помагам на болни дечица, ще създам безплатни спортни, артистични, театрални школи за децата.
Ще обикалям света и ще живея по хотели, не искам никаква собственост.

# 56
  • Мнения: 2 013
На мен ми хрумна една много готина кауза.
Верига публични домове за девствени мюсюлмански младежи, които нямат пари да се оженят. Дамите ще са европейки 30+, на които им се иска малко повече страст, като анти-стрес програма. За всички - безплатно:-)

А милионите ще дам за подкупване на местните правителсва да не ме закачат:-)

# 57
  • Мнения: 77
Чета, че голяма част ще ги дават за благотворителност! Да бе, да! То като ги няма човек и винаги гледа да прави мили очички!

Аз ако ги имам, няма да дам нито стотинка за благотворителност! Може би ще помогна финансова на приятели, НО срещу съответната лихва(като цигански барон съм).

Какво ще направя - ще ги инвестирам в бизнес!

# 58
  • Мнения: 2 407
За патуване,децата и опазване на околна среда.

# 59
  • Мнения: 1 731
Ще ги дам на хилядите домове за деца и възрастни хора. newsm17 Само да ми се паднат!

Общи условия

Активация на акаунт