какви права имаме бащите

  • 6 193
  • 51
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 575
Мотивация, аре сега за не разискваме точно баш какво купуват бащите...щото съм връщала не малко дрехи с извинителния израз - абе бащата го купи, ама то е за 9-12 годишно и е кафяво, а дъщеря ми е на 5 и обича розово! И що за тъпо наказание - бащата да взима каквото той прецени по целесъобразност!!!! значи иде ми да кажа нещо адски нецензурно, ама няма! И се чувствам изключително щастлива, че БНД на моята дъщеря е адски толерантен и след като разбра, че не го бива в избора за подаръци - 1. се допитва до мен и 2. подпитва и малката....А слава богу, издръжката ми е в пари....понеже освен дрехи това дете има нужда от храна, развлечения, дейности и активности, такса за детска градина....не говорим за режийните разходи! Така, че аз най-добре знам за какво да използвам парите!...щото тези, които аз давам за дребната са между 3 и 4 пъти повече от издръжката!
И изобщо, Мотивация, що дърпаш дявола за опашката???? Или искаш да провериш как ще е ако се разведеш? Е, то и лястовичката така правела гнездо - знам, знам.....
Офф, всеки гледа от собствената си камбанария. Пък твоето БНД щом живее с идеята , че има дете на 9-12, пък то на 5.. може човекът да мисли в перспектива, нещо което забелязвам малко от вас правят. И целесъобразност е: зелени камуфлажи през зимата, от колкото дънкова поличка с розови драперийки. И на мен ми се иска детето ми да мяза на кукла, щото имам неизживяно детсво и неосъществени проекции.. ама нейсе, добре  че е мъжът ми да ми напомня, че дрехите имат основна функция да защитават тялото от климатичните условия, а не да демонстрират желанията на майките да си играят с децата си на Барби. 
И да, съгласна съм , че трябва да има издръжка във финикийци, ама като гледам как се случват нещата, по - добре бившия да превежда пари на яслата, да води детето по магазините, да му купува каквото заедно с детето ПРЕЦЕНЯТ, да купува храна и да я дава .... Все пак на жена суха пара и на луд картечница, не се дават, съдейки по мнението на мои разведени причтели. А останалите режийни на теб да останат- все пак и ти трябва да поемаш отговорности за това дете.
А относно проверките- гледам вас и  знам как НИКОГА няма да постъпя.
И така , в очакване съм на отговорът на Зон, а до тогава ви желая един хубав 14ти февруари.. Бъдете по- влюбени, но не в себе си. И не забравяйте ,че майчината ЛЮБОВ трябва да е свята, а не опорочена от дребен егоизъм.

# 46
  • Мнения: 2 848
"Зон, предварително ти благодаря за отговорите "

Мотивация,

Ще се опитам да отговоря на въпросите ти (макар, че трудно се разбира смисъла на някои от тях). На някои няма да мога отговоря, за съжаление напоследък съм поизгубилА гадателските си способности, но нека опитам.

Приятелят на мъжа ти е регистриран във форума под потребител "Девиатор" (поправи ме моля те ако предположението ми не е вярно). Девиатора може да изглежда на доста хора странен, краен или ексцентричен, при всички положения е различен (различаващ се от масата). От начина му на изразяване и разсъждения, не прави впечатление на неинтелигентен човек. Също така не ми се вярва, майката на детето му (МНД) и негова бивша (скоро бивша) жена също да не е на ниво (сигурна съм в добрия му вскус към жените, включително какво имат в главата).
Ако това, което ти и Девиатор пишете е вярно: че го изнудва по 100 лева на среща, мисля, че много добре и двамата знаете, че това може да бъде доказано и че той може да се оплаче... ; 25 лева на снимка - това да не някакво студио - арт-снимка. Е разбира се цените може да се вдигнали доста (дъщеря ми последно в училище за снимка календар голяма искаха 12 лева, малка снимка-календарче по 4 лева на брой, сигурно са минали 6 години оттогава)

"Закарвайки го в провинцията, където опциите му за развитие са доста по малко от тези в столицата" Доколото разбирам детето е на 2 години за какви опции за развитие говорим - детска ясла, после детска градина и училище. Дъщерята и бившата жена на Девиатор са в Бургас доколкото знам (от форума не от звездите Grinning). Защо пък детските ясли и градини, пък и училища в Бургас да пък са по-лоши от тези в София (тук искам да отбележа, че голяма част от съзнателния си живот съм живяла в София) Моят БНД ми твърдеше, че Бургаската английска гимназия била по-добра от Софийската (е аз откъде да знам дали е вярно, не съм учила в тях)
На същият принцип МНД на Девиатор може да започне да твърди, че в чужбина да речем в Англия "възможностите за развитие на детето" са по-добри от тези в София.

"Не позволява на детето си (остави го бащата) да контактува с РОДНИЯ СИ БАЩА, и то не за друго, ами от проста злоба - "като не е с мен няма да е и с детето"?" Как точно не му позволява да контактува са баща си? В смисъл той отива и тя какво прави
казва "дай 100 лева"?

"Бащата се принуждава да пуска детето за национално издирване, щото той разбира , че тя е в чужбина и се притеснява да не е отвлякла детето със себе си.?" Интересно как Девиатор е разбрал, че тя е в чужбина Rolling Eyesсигурно и той има гадателски способности Thinking или някой адвокат му казал да я дири. Абе то хора "се изгубват" накъде ли по малки територии с пет пресечки на пет...

"Твърди на всеослушание , че детето не е от него, а то милото му е одрало кожата? и т.н., и т.н." Ами адвоката не му ли е казал за клеветенето?

"Мога още много да разказвам, но и тази иформация ти е достатъчна, за да ми отговориш това майка ли е, родител ли е и заслужава ли да отглежда детето?" Ами тази информация не ми достатъчна за да преценя дали е майка, родител и дали "заслужава" да отглежда дете. И още да ми подадете инфо пак е трудно - източника на информация е еднопосочен.

"Относно ходенето на детето в чужбина. На него не му "се налага" в смисъла на нужда. Налага му се в смисъл на принуда от желанието на родителя. Малкото дете няма ясно волеизявление мотивирано от личните му нужди за ежедневни неща, камо ли за нещо толко далечно, както географски, така и понятийно, като чужда страна. Мислиш ли че дете на 2-3 години не мисли че Дисниленд е страна или Финландия увеселителен парк? Ама ще му е интересно от чисто детско любопитство и ще каже "Искам". Или ще бъде подучено/принудено да каже. Е, и това ли трябва да се съобразява другият родител?"
Виж сега под ходене в чужбина, (на екскурзия) в България изглежда това има явно някакъв по-особен смисъл или по точно му се придава такъв. Аз живея в Белгия, тук всяко семейство има по 2 коли (в общия случай), страната се минава от единия край до другия за максимум 3 часа (най-дългото възможно и ако няма задръствания), можеш да се озовеш във Франция без въобще да си разбрал (е ще разбереш по надписите на магазините и маркировката) Майки и бащи с деца, щъкат до Холандия, до Франция, до Германия и Люксембург на пазар, на увеселителен парк, на разходка и при това без въобще невръсните им деца да са разбрали че са в друга държава. Ама тези майки и бащи са правели същото с техните родители, когато те са били деца. Ами тук просто не са имали граници. Сигурна съм, че хората от Русе ходят в Букурещ, и хората от Петрич, Сандански и Благоевград пият кафе в Гърция. Климатът в Белгия е по-особен и въобще не е сигурно, че през лятото по време на отпуската ти ще има слънце, така белгийците считат за нещо нормално и естествено да отидат на почивка лятото в някоя топла страна.
Девиатор не ми се струва бетонна глава и съм сигурна, че самия той би завел дъщеря си например в Дисниленд. Е ако той поиска да заведе дъщеря си в Дисниленд, МНД трябва ли да твърди че той я е подучил и че тя не осъзнава къде отива? И какво лошо има детето да отиде в Дисниленд или във Финландия? Колкото повече неща се видят в ранна възраст толкова по-се отваря мирогледа на детето; срещата с чужди култури си е полезна.

"Е, и това ли трябва да се съобразява другият родител? То ако беше така и в съда щяха да ги викат при развода, не на 10 а още щом кажат "та-та".И да, в случаят на нашия близък той може да си позволи да пътува и да си вижда детето в чужбина, ама ДЛЪЖЕН ли е? А и колко хора могат да си позволят, само щото на бившите им скимнало да идат на края на света?"
Тук ще си позволя направо да копирам мой отговор по друга тема:
Моят съпруг (фламандец) е дал съгласието си в споразумението за развода, че МНД може да отиде да живее с дъщеря му извън Белгия. Не да пътува, а да живее. Той казва така: „аз не сам тесногръд, сигурен съм, че майката на детето ми няма да отиде да живее в страна, където няма да е добре за дъщеря ми. След като сме се разбрали, че тя ще отглежда дъщеря ни, не мога да огранича правото й на избор къде да живее, както и тя не може да ограничи моето право. За мен е важно дъщеря ми да има майка и тя е добра майка”. Ако МНД на съпруга ми отиде да живее в друга държава, ще се разберат как да си поделят транспортните разноски когато дъщеря му пътува за Белгия. Пък и той ще отиде да си види детето в другата страна. Ами тя дъщеря му може след време да се омъжи да речем в Австралия и какво да вземе да каже няма да дойда да те видя в Австралия не съм ДЛЪЖЕН.
Ами ако бившата на Девиатор се влюби и намери утеха в прегръдките на англичанин? Или това не й е позволено?
"Колко хора могат да си го позволят?" зависи от разстоянито и финансовите възможности на страните. Може един татко от Силистра да казва, че няма пари за влак до София, друг може да казва, че бензина е скъп, километрите от Петрич до Солун са много и това ще го спира да си вижда детето.

"Нашият приятел имаше предложение да работи в Англия, но отказа, само защото нямаше как да пътува всяка 2ра и 4та неделя от месеца да си вижда детето." Вашият приятел е можел да поиска изменение на режима на контакти: вместо всяка 2-ра и 4-та неделя от месеца напр. за Коледа 10 дни за Великден 10 дни, лятото 30 дни и да си идва в България или детето да ходи в Англия.

Никой не иска БЖто да седи в БГ, напротив, ако иде в Афганистан или Ирак още по-добре, но иска детето му да си е при него и да си се грижи за него, да участва във възпитанието и оформянето на това същество в личност. Е хайде обясни ми, защо това да е егоизъм и защо единят родител да страда за сметка на другия. Особено в ситуация, когато може да даде всичко необходимо за детето си? Сама разбираш, че когато родителите са се разделили е трудно да продължат съвместно да отглеждат и възпитават детето, имам предвид в ежедневието, дори ако родителите живеят в един и същи град. Имах съученичка, майка й и баща й разведени. Майка и женена втори път. Съученичката ми живееше с майка си и вторият й съпруг. Баща й беше втори път женен в Германия. Вторият й баща я гледаше като писано яйце. Баща й идваше от Германия и се интересуваше как върви в училище, как е с немския в Алианса (той го плащаше) тя също му ходеше на гости. 8-клас учи в Германия и живя при него и втората му съпруга. След това завърши немската и отиде пак в Германия да учи в Университет, сега живее там. Ама майка й не е държала сметка на баща й защо се оженил в Германия. И ако майка й се беше омъжила например в Чехия, не ми се вярва бащата на съученичката ми да й държи сметка за това.
"И на последно място, за дете на 2 годинки няма значение дали ще се топне в Бяло, Черно или друго море. Няма значение дали вобще ще се топне в морето, но със сигурност е от значение да има редовни и самостоятелни контакти, както с единия, така и с другия си родител." Температурата на водата е от значение, разбира се. Laughing Топенето в морето не пречи на контактите (или греша?) Контактите с двамата родители са важни (някъде да съм казала нещо друго?).

"Така , че нека мислим в името на детето, а не да се правим на защитници на жените, просто защото са жени."
Това като упрек ли да го приемам? Цитирай ми, моля те, моя защитна реч за "жените".
Мотвация, много сериозно го подкрепяш този приятел на мъжа ти....

П.П."(ама ще кажеш била наранена, ами той и мъжът й беше, дълго време преди да намери утеха в чужди прегръдки, ама не се духна за Тамбукту..)?" местните жени в Тамбукту могат само да съжаляват Grinning

Последна редакция: сб, 14 фев 2009, 03:11 от zon

# 47
  • Мнения: 2 848
"И така , в очакване съм на отговорът на Зон, а до тогава ви желая един хубав 14ти февруари..
Това горното сега го видях Simple Smile Защо толкова държиш на моя отговор?

Последна редакция: сб, 14 фев 2009, 01:31 от zon

# 48
"И така , в очакване съм на отговорът на Зон, а до тогава ви желая един хубав 14ти февруари..
Това горното сега го видях Simple Smile Защо толкова държиш на моя отговор?


   Защото явно обича да спори с някого Grinning поне аз имам такива наблюдения. И Мотивация ако обичаш не слагай всички под един знаменател. И най-вече имай предвид, че докато не започнеш да комуникираш и да говориш с двете страни НИЩО не знаеш. Знаеш ли на колко такива истини съм се наслушала? Казани от едната страна/мъжа/ за другата /жената/,  впоследствие оказали се пълна лъжа. Ето ти пример: Аз правя всичко за детето си - водя го на море, на екскурзии,  купувам му всички дрехи, учебници, плащам по-голяма издръжка от определената ............ А тя майка му е една........ и все иска ли иска. Какво се оказа след време?  Този така добър, помагащ и всеотдаен баща /за пред другите жени/ дори не си беше виждал детето в продължение на 2-3 години /забележи живеят в един град, а не на хиляди километри/, да не говорим за изплащането на мижавата издръжка от 30 лв. И не е единственият такъв баща, който разправя и се хвали колко добре си гледа детето/децата. И ако в Твоят и Моят свят нещата са по един сходен начин, то при много други нещата не стоят така. Издръжките, които се присъждат и много често не се и изплащат са от порядъка на 30-80 лв. За какво според теб ще ги изхарчи една майка? За себе си? Ще си купи парфюм може би newsm78  Ти явно добре знаеш, че хубави парфюми под 80 лв. няма или поне аз не ползвам такива:mrgreen: Или ще отиде да купи най-необходимото за детето си - дрехи, учебници, обувки? За какво и е блуза за 9 годишно дете като в момента и трябва за 5 годишно? Детето да ходи голо защото баща му мисли в перспектива. Че то да вземе да му купи учебника за 8 клас по математика вместо този за 5 клас ще е най-добре.
   Мотивация, вземи се огледай добре къде живееш не Ти, а Другите. Палтото /не е единственото Grinning/  на моята дъщеря струва много повече от месечната заплата на г-жата в детската градина, може би е така и при твоето дете, но при другите деца не е същото. И това не е защото майките им си харчат издръжките за тях, а просто защото издръжките стигат само за по една прилична дреха месечно.  И аз мисля в перспектива, но не и за 4-5 години напред. Я си представи твоето дете с дреха, която му виси като на закачалка Laughing Или най-добре вземи му купи една такава, облечи го в нея и го прати на детска или у-ще, може и да го поразходиш.......... така със сигурност ще разбереш каква е разликата. Слез малко на земята и се огледай, за да не се преземиш някой ден от много високо.
  И накрая един съвет от мен: не гледай другите, гледай себе си. Пиши тогава когато имаш личен опит в нещо. Ако ти в момента си принцеса, то нямаш никаква гаранция, че вечно ще си останеш такава. Да не се окажеш някой ден в позицията на жените, които в момента обиждаш по един или друг начин.

# 49
  • Мнения: 428
Мотивация , няма лошо да спориш, но спори за неща които разбираш! Как ще разбереш и коментираш нещо което не си изживяла?!
Аз лично не мога да си го позволя. Пример : преди да се разделим с БНД се чудех как така може хора които са градили дом, да зарежат всичко и да се намразят. И си гледах от моето място на принцеса - имаща всичко, е ...  - разбрах Simple Smile Ама не по приятния начин. Сега пък съм благодарна, понеже се научих да се боря и да постигам желаното без ничия помощ. Но пак не осъждам и не коментирам нещата които не са се случвали на мен.
Освен това  искам да те питам , жената на този твой приятел не е ли била близка с теб? Аз съм убедена ,че е била! Не казвам да заставаш на нейна страна, ама поне ей така за разнообразие не плюй по нея, защото не знаеш живота какво ще ти поднесе утре!
За срещите на детето с бащата, за издръжката , и за излизането в чужбина няма какво да коментирам.

# 50
  • Мнения: 1 425
Абе какво се разправяте с жена дето за една година си променя мнението за добра приятелка, и сега я плюе по форумите. А иначе е сигурна, че "НИКОГА" няма да направи еди какво си ...

# 51
  • Мнения: 62
Истината е че в този форум около 90 % от жените влизат за да изплюят негативизми срещу бившата си любов, което е смешно и иронично.И най-притеснително от всичко е че децата им са обградени от тази негативна енергия и само Бог знае какви ще станат те след години.
И не мога да разбера тези лица: най-вече от женски род, които използват детето като заложник или оръжие.Това за мен е престъпление, за което след време има и наказание...Времето е единственият критик без амбиции.
И за да обобща: Не използвайте децата си за каквото и да е било, просто ги обичайте и ги дарявайте с положителни емоции, всяко насъскване, лъжа и негативизъм ще ви бъдат върнати в ПЪТИ след време.
И нещо което наистина е дразнещо в този форум: за раздялата ВИНАГИ (с изключение на 3-4% - алкохол, наркотици, насилие) грешката и вината е взаимна на двамата родители.
Така че спрете да се надпреварвате колко лош и зъл е бил бившият ви, ако не влиза в гореспоменатите 3 категории.

Общи условия

Активация на акаунт