Frisolac 2 до 24 часа в хладилник ?

  • 1 409
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 68
В момента захранвам с пюрета и дохранвам с мляко и понякога ми се случва да ми остане по около 100 мл АМ .Докато давах фрисолак 1 не му мислех толкова , защото каквото останеше от млякото директно го изхвърлях . Но на кутията на фрисолак 2 пише , че може да се съхранява до 24 часа в хладилник , което леко ме учуди. Въпросът ми към вас е дали мога да го запазя поне за 2-3 часа до следващото хранене , някоя от вас правила ли е нещо подобно ? Моля да ми споделите вашия опит.
Благодаря

# 1
  • Временно
  • Мнения: 788
А не е ли по-добре да му правиш по малки дози АМ?Виждаш колко пюре изяжда и преценяш долу-горе колко мляко да додадеш.
Не съм много веща по въпросите с АМ,щом пише на кутията може и така да е,но ми звучи странно при все,че на млеката на които съм попадала пише да се консумират не повече от час след приготвянето им. Thinking

# 2
  • София
  • Мнения: 387
Ти направо ме хвърли в джаза:).И ние пием същото мляко, но досега никога не съм виждала, да пише такова нещо. Явно не съм чела всичко. Сега ходих да взема кутията и да наистина пише така, но отдолу пише изхвърляйте остатъците от предишни хранения. Нещо има противоречие според мен. Че то е ясно, че детето не яде на 24 мляко. Не съм пробвала до сега, защото моята дъщеря изпива почти всичко или остава 30-40 грама, които изхвърлям. Ние вече сме се захранили, но като се захранвахме аз и доправях до 150гр. мляко. В смисъл ако е изяла 30 грама пюре и правя още 120 мляко и тя го изпиваше. Много съм учудена, но честно казано аз не бих рискувала да го съхранявам толкова време (24 часа) в хладилник. Ти си прецени. Успех със захранването! Скоро като се захраните с цяло пюре няма да имате тоя проблем.

# 3
  • Мнения: X
Така пише на кутията, да. Значи може. А можеш и да правиш по-малки дози.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
След като бебето е пило от него не бих съхранявала и 1 час.Предполагам става за направено мляко от което не е пито.

# 5
  • Мнения: 35
аз също не бих дала мляко което вече и използвано.прави по-малки дози Peace

# 6
  • Мнения: 2 149
аз също не бих дала мляко което вече и използвано.прави по-малки дози Peace
smile3521

# 7
  • Мнения: 275
Мляко от което веднъж е пито, трябва да се изхвърли! Съхранява се в хладилник мляко, което е предварително приготвено без да е консумирано от него.

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Не съм съхранявала приготвено мляко-хвърлях го

# 9
  • Мнения: 68
Благодаря , но нямам нужда от отговори от типа на
Не съм съхранявала приготвено мляко-хвърлях го
По - скоро се интересувам от отговори на хора ползвали това АМ , но както и да е....
За да ме разберете по - точно  ще ви дам пример с днешното ни меню : в 12 часа детето ми изяде 1 зеленчуково пюре 125 гр , приготвих му 70 мл АМ , но той не искаше да го изпие .  Ако наистина млякото може да се съхранява по- дълго защо да го изхвърлям ( не става въпрос за мялко , от което е пито ) ?
От 9 дни се храни с фрисолак 2 и хранителния режим тотално се промени , постоянно ми се налага да хвърлям АМ.
Може ли това да се дължи на факта , че захранването ни съвпадна с преминаването от фрисолак 1 на фрисолак 2 ?
Видно е , че детето се наяжда достатъчно и само с пюре , но тук ми изниква и другия въпрос не се ли намалява драстично количеството мляко , което се приема ?
Много ми е объркан пост-а , за което Ви се извинявам , ако някой има идеи да ги сподели , моля .

# 10
  • Мнения: 1 062
Естествено е, детето да пие много по-малко мляко, след като си захранила, и си изяжда прилично количество пюре. Така, че най-вероятно е съвпадение. Но, възможно е и 2-ката да има малко по-различен вкус, и на бебето да му е нужно време да си привикне към него. Щом те притеснява , че количеството на млякото в менюто му намалява, слагай от него в сух вид, във всичко подходящо. Плодови, зеленчукови пюрета и безмлечни каши. На моето бебе, винаги прибавях в зеленчуковите пюрета, по 3-4 мерителни лъжици АМ.
 Ако от млякото не е пито изобщо, можеш да го съхраниш няколко часа в хладилник, но ако е пило детето, макар и съвсем малко, остатъка се изхвърля. Не мога да ти дам източник на информация, но знам, че от слюнката, попадат някакви бактерии, които правят млякото негодно за пиене, ако престои.

# 11
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Ти направо ме хвърли в джаза:).И ние пием същото мляко, но досега никога не съм виждала, да пише такова нещо. Явно не съм чела всичко. Сега ходих да взема кутията и да наистина пише така, но отдолу пише изхвърляйте остатъците от предишни хранения. Нещо има противоречие според мен.
Няма противоречие, така си е. И аз питах лекар. Имат предвид, че направено мляко може да се съхрани в хладилник до 24 часа, след което да се извади и да се даде на детето. Но ако детето е пило от млякото трябва да се изхвърли, защото се появяват бактерии.
И на мен ми се видя чудно. Но лекаря ми каза, че той като ходел на семинари в чужбина, имало такива, които съветвали майките да правят млякото за 24 часа, например 8 бутилки за новородено, да го слагат в хладилника и после само топлят и дават на детето.

# 12
  • Мнения: 9 973
може,но аз изхвърлях всичко

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Цитат
приготвих му 70 мл АМ , но той не искаше да го изпие .

Добре де,ти как разбираш че не иска да го изпие?Нали му даваш биберона,то да речем отпива глътка-две и отказва повече.По биберона и в млякото със сигурност вече има бактерий нормално обитаващи устната кухина,но в хранителна среда като млякото настъпват други процеси с тяхна помощ.Другият вариант е  бебето само докато види бутилката и ти дава сигнал че няма да стане това което си намислила.... Wink Е тогава вече може и да си го съхраниш в хладилник.

# 14
  • Мнения: 68
Цитат
приготвих му 70 мл АМ , но той не искаше да го изпие .

Добре де,ти как разбираш че не иска да го изпие?Нали му даваш биберона,то да речем отпива глътка-две и отказва повече.По биберона и в млякото със сигурност вече има бактерий нормално обитаващи устната кухина,но в хранителна среда като млякото настъпват други процеси с тяхна помощ.Другият вариант е  бебето само докато види бутилката и ти дава сигнал че няма да стане това което си намислила.... Wink Е тогава вече може и да си го съхраниш в хладилник.

Само като види шишето с мляко и започва да си върти главата и да ми бута ръката , така разбирам , че не иска и не го насилвам .
Явно ще трябва да изчакам няколко дни и да видя как ще се промени хранителният му режим .
Чисто и просто се притеснявам от това дали детето приема достатъчно мляко .А преценя , че приема малко и аз ще започна да добавям в пюретата .

Общи условия

Активация на акаунт