Ще полудея!Помогнете ми!

  • 11 074
  • 124
  •   1
Отговори
  • Мнения: 702
Здравейте съ-форумки Simple Smile
Моля ви кажете ми какво да правя, много съм притеснена. Дойде ми на 17.01.09 и оттогава не ми е спирало!Не ми тече много, но ми цапа. Правих си тестове - положителни. Ходих на двама доктора - казват че няма нищо!Имам много от признаците на бременност!Пия дуфастон и фолиева киселина и Л-тироксин, защото съм с хашимото!
Моля ви не ме разпъвайте на кръст искам съвети от подобни случки с вас, ако е имало!Не искам упреци Praynig
Благодаря ви предварително!  bouquet

# 1
  • Мнения: 1 335
Кръвен тест! При ПРМ на 17.01 е рано да с види нещо на ехо

# 2
  • Мнения: 7 191
Ходих на двама доктора - казват че няма нищо!
Няма нищо в смисъл не виждат бременност в матката, или няма нищо обезпокоително? Всъщност днес ти е 24-ти ден от МЦ, имаш ли закъснение, кога ги прави тези тестове?

# 3
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Пускай ЧХГ и пак отиди на лекар.

# 4
  • Мнения: 179
Здравей,

Колко килограма си първо да попитам, коя бременност ти е това и какво се вижда на УЗ (има ли я точицата)
Аз прокървих миналият месец така. Последно имах менструация на 29.11.08. На 10.01.09 си направих тест - положителен. Лекарят потвърди бременността.
На 13.01.09 имах една кафеникава капчица на бельото, на 14.01.09 имах малко повече - отидох на лекар, точицата в матката се виждаше, но той ме подготви, че може да се случи загуба.
На 15.01.09 ми дойде с зверска сила - на 18.01. бях на преглед - вече нямаше точица ...
Вероятно е раничко да се види при теб точицата в матката, но при всички случаи трябва поне през ден да те наблюдава лекар.
Между другото - аз съм сравнително доста слабичка и това ми беше първа бременност.

Успех, надявам се да не е нещо сериозно.

# 5
  • Мнения: 702
Съжалявам за "точицата" Sad Hug
55кг сам, не сам нито слаба, нито пълна. Водя нормален живот - на работа в къщи, по кафета с приятели...По принцип, винаги, заради хормоните от щитовидната жлеза ми се разбърква цикъла, но досега никога не съм имала няколко положителни теста.
Ходих н адвама доктори, които ми казах, че сигурно е от хормоните, но не е,защото са наред. И от 17.01.не спира да ми цапа. Когато ми дойде не беше много обилно(по принцип съм с яки кръвоизливи), но пък направих жестока криза, направо щях да умра, чак сърцетуп и задух полу4их, не знаех на кой свят съм!После ми мина и уж тръгна да ми свършва и така все едно ми е 6-7 ден вече 24 дена!Пия по предписание дуфастон и фолиева, които досега са ми помагали да ми се нормализира цикъла и да ми идва навреме, без да ме боли толкова много, но този път не спира и не спира. През ден имам болки, все едно 4е 6те ми дойде или 4е имам мехур4е, които си отминават. Днес ще ходя на трети лекар, белким той ми каже к'во ми има!
В началото се съмнявах, че може да е цветна бременност, но с това кръвотечение...вече почвам да си мисля много страшни неща! #Crazy Sick

# 6
  • Мнения: 646
 И аз съм за  кръвен тест, ако е положителен  - още 1 след 2 дни за да се види на къде върви ЧХГ-то, и  на доктор.

# 7
  • Мнения: 191
Мисля, че трябва да се отхвърли и вероятността от извънматочна, прекалено дълго продължава кървенето, а и доколкото разбирам бременността трябва да е настъпила преди датата на менстр. цикъл т.е. вече е минало доста време и ако има вътрематочна бременност, то тя би трябвало да се види на УЗ. Ще ти стискам палци!

# 8
  • Мнения: 702
Ох, благодаря, ама това кървене много ме притеснява...И пак ми е лошо...Става ми лошо постоянно на приливи и отливи и ми се гади и се задъхвам...Уффф newsm78 Sick

# 9
  • Мнения: 646
Не искам да те стряскам ама аз като човек с няколко извънмоточни ти давам съдвет ей сега  да отидеш до първата лаборатория и да си пуснеш кръвен тест за бременност. До 2 ч. ще си наясно с това, дали има бременност или не. Ако няма - добре, ако има втори кръвен в сряда. И това важи само ако в града, в който живееш правят на място кръвни тестове.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 014
Според мен също има вероятност да е бременност. Пусни си кръвен тест още днес - Бета ЧХГ се казва. Не се влияе от това дали е на гладно или не. Ако е положителен лекарите трябва да видят скоро и плоден сак  на УЗД.

# 11
  • Мнения: 702
Ми то да отида, ама като съм на работа newsm78как да стане...пуснах си за края на седмицата два дена ще отида тогава, а пък днеска на доФтор, да видим и той ко ша ми рИче SickИскам да съм бременна, но ме е страх да не стане нещо на плода с тва течение..(ако има плод)

# 12
  • София
  • Мнения: 2 014
а при лекарят няма ли лаборатория или е квартален кабинет ?

# 13
  • Мнения: 646
Преди работа иди или в почивка на обяд. Според мен няма смисъл да си под напражение, като можеш да опарвиш всичко само с отиване до лабораторията.

# 14
  • Мнения: 702
Ще го питам като отида, не знам, това е клиника и би трябва ло да има лаборатория, а може и с някоя външна да работят. Надявам се да не е извънматочна, другите доктори нищо не видяха, никаква бременност.
А дали тестовете отчитат по-рано отколкото може да се види на видеозона?

# 15
  • Мнения: 646
Естествено , че тестовете отчитат по-рано, отколкото трябва да се види.
Зацапването в червен цвят ли е или кафеникаво?

# 16
  • Мнения: 3 453
Може да е късно в края на седмицата! Ако се окаже извънматочна, всеки час е рисков! Не е шега работа, извънматочната бременност излага живота на жената на риск. Не искам да те плаша, но още утре си пусни бета ЧХГ! Повтори изследването след 48 часа. Дано е по-малкото зло!

# 17
  • Мнения: 702
Моми4ета, положението е още по-объркано. Вчера ходих на трети лекар, който също нищо не видя на 4етириизмерен видеозон, оба4е ми направи тест и ми каза, че иска да ми прави лапароскопия. Аз направо щях да припадна! Как така без да ме пита за алергии, да ми направи проба поне един ден по-рано искаше днес да ходя на глдно и жадно! Да не съм луда!Каза ми в петък да отида пак на преглед.
Другото странно е, че ми дойде. А той би трябвало да види, че матката ми е в предместруално състояние. Нищо не каза. Вече е нормално кръвотечение не е кафяво. До вчера беше кафяво.
И тази седмица пак ще си правя изследвания за хормоните на щитовидната и за антиттелата ми, че с това Хашимото просто не знам.
 И така сега, ще се обадя на другия си доктор, който ми изписа дуфастона, за да му кажа, че ми е дошло и ще отида, а в петък ще отида при този от сно6ти.
Майка ми е мед.сестра с дългогодишен стаж и с две извънматочни(не може да е наследствено, защото съм осиновена), и вчера й казах обаче тя ми каза, че ако има нещо със сигурност ще се види на видеозона, понеже вече е минало доста време би трябвало да се вижда. Не й казах, че става въпрос за мен разбира се, защото  се притеснявам да не полу4и някой инсулт, понеже е с високо кръвно.
И сега просто вече не знам, след като ми дойде(7 дена по-рано)...пак по лекари, да разкриваме загадки.
А може и на стресова основа да е - последната година доста ми се събраха нерви, раздели и т.н.
4ао засега, благодаря ви! Ще пиша пак:)

# 18
  • Мнения: 646
Не всяка извънматочна може да се види на ултразвук.
При едната ми извънматочна имах 1 мес. кървене и нищо не се видя на ултразвук.
Единстваният начин, по който разбрах ,че всичко се оправя беше нивото на ЧХГ-то. Продължавам да твърдя ,че сръвният тест праз 48 ч.  е най-доброто, което можеш да направиш.
Успех!

# 19
  • Мнения: 3 453
Не всяка извънматочна може да се види на ултразвук.
При едната ми извънматочна имах 1 мес. кървене и нищо не се видя на ултразвук.
Единстваният начин, по който разбрах ,че всичко се оправя беше нивото на ЧХГ-то. Продължавам да твърдя ,че сръвният тест праз 48 ч.  е най-доброто, което можеш да направиш.
Успех!
Подкрепям! Peace

Извънматочната бременност няма нищо общо с наследствеността! Аз не разбрах - имаш ли положителни тестове за бременност?
Послушай патилите - направи си кръвен тест - бета ЧХГ и го повтори след 48 часа!
Лапароскопията е щадяща, в някой случаи - животоспасяваща. Ситуацията не е за подценяване!
В повечето случаи нищо не се вижда в тръбата, защото ембриона не може да нарасне до такива размери, без да спука тръбата. Има и късметлии с еластични тръби, но са малко, за съжаление!

# 20
  • София
  • Мнения: 2 014
Защо само ходиш по лекари не мога да разбера, пусни си теста за 1 час ще се знае има ли бременност или не. Вече почвам да си мисля че се шегуваш със нас във форума и подлагаш на риск здравето и живота си незнам дали е съзнателно но...

# 21
  • Мнения: 702
Не се шегувам!Моля ви! StopТова не са неща, с които мога да шегувам!ще отида сега в обедната по4ивка! Стискайте палци да не е извънмато4на!

# 22
  • Мнения: 203
Защо само ходиш по лекари не мога да разбера, пусни си теста за 1 час ще се знае има ли бременност или не. Вече почвам да си мисля че се шегуваш със нас във форума и подлагаш на риск здравето и живота си незнам дали е съзнателно но...
Подкрепям Peace на мен пък не ми стана ясно как така ти е дошло пък се чудиш дали и извънматочно!И изобщо МЦ или са си някакви симптоми на извънматочната бременност?!

# 23
  • Мнения: 1 335
4 измерния видеозон е бил напълно излишен. Кръвният тест (повторен след 48 часа) би дал някаква яснота. Досега можеше да си наясно ...

# 24
  • Мнения: 646
Няма нищо чудно , човек трудно би разбрал в тази ситуация какво става с него точно. Дали кървенето е  цикъл или нещо друго....
Браво на решението ти най-накрая да пуснеш кръвен тест. Пиши резултата , като го получиш.

# 25
  • Мнения: 702
Оф ей сега се връщам от лабораторията.Резултатаите ще излязат чааак в петък!Дали може да от4ете ако е извънмато4на?! newsm78

# 26
  • Варна
  • Мнения: 730
Ех, мило момиче, ама какви са тези лаборатории - чак в петък, ми то направо е безмислено!  ooooh! Разбира се, че кръвния ще отчете и извънматочна. Затова се прави тест през 48 часа да се види нарастването на ЧХГ. Ако не се удвоява(горе-долу) между двата теста, то тогава вече се предполага и извънматочна.
Аз лично след първи кръвен със стойност 53,41 и втори 44,9 разбрах, че нещо не е както трябва. Затова те карахме толкова да пуснеш кръвен.
Успех ти желая и дано няма нищо лошо при теб!

# 27
  • Мнения: 3 453
Дано всичко е наред! Дръж ни в течение.

# 28
  • Мнения: 702
Ами какво да направя, не живея в София!Попитах за нещо по-експресно, но не можело, защото резултатите се пращали до София! Това е една от най-добрите лаборатории в града. То човек ще пукяса докато разбере к'во му има!И тия лекари само пари гледат да вземат!

# 29
  • Мнения: 3 453
Говориш за частна лаборатория, нали? Опитай да се свържеш с лабораторията във вашата болница. Може да правят теста там.
При нас е така - в частна лаборатория изпращат пробата до София, а в болницата резултатите излизат за 3 - 4 часа.

# 30
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Друг вариант е да разбереш кога се пращат за София и в коя лаборатория. Повечето лаборатории имат интернет достъп и ще можеш да видиш резултата по-рано.
Извънматочна няма как да се види на УЗИ!

# 31
  • Мнения: 4 733
Лекар потвърди ли бременност?

# 32
  • Мнения: 702
Не никой от лекарите досега не видя плоден сак, зародиш или каквото и да е някъде из мен!Нито в матката, нито в тръбите, нито с вагинален видеозон, нито с ехограф!Тестовете ми продължават да бъдат положителни!Ако беше цветна бременност щеше да се види досега, поне аз така си мисля, все пак от 17.01. досега си е доста време! newsm78

# 33
  • Мнения: 702
Няма как да разбера къде ги правят, питах ги вече, в коя лаборатория в София ги пращат, сестрата каза, че не може да ми каже!

# 34
  • Мнения: 4 733
А кръвен прави ли? Прощавай ако е питано, не сварих да изчета всичко отначало.

# 35
  • Мнения: 702
Ох боже, съвсем ще откача!Чета тука за свръхпроизводството на пролактин и направо ми настръхва косъмът!Ми то това било и признак за раци и тумори в хипофизната и белите! Sick Sick #Crazy #Crazy
Майко мила! Моми4ета молете се за мен! Praynig Cry Cry
Млада съм още не ми се мре!

# 36
  • Мнения: 646
Аааа вагабонд ,  без паника, моля те. Чакаме петък да видим какво показва теста, после мислим в/у останалите проблеми. Heart Eyes

Последна редакция: вт, 10 фев 2009, 14:49 от Радостина

# 37
  • Мнения: 3 453
Я да спреш да четеш!  Naughty Успокой се малко, всичко ще се оправи! Hug

Да преговорим малко нещата.
Пазиш ли си тестовете и спомняш ли си кой тест, след кой е? Опитай се да ги степенуваш. От първия тест до последния - променя ли се тестовата линия? Избледняват ли или напротив - линията става по-наситена? Опиши ми тестовете си.
Болки имаш ли? Отпаднала ли си? Ако да - отиди да си пуснеш изследване на левкоцити.

# 38
  • София
  • Мнения: 2 014
Наистина продължавам да мисля че това е някаква шега. Всеки пациент има право да знае в коя лаборатория се изпращат изследванията след като ДКЦ-то не разполага със собствена такава.  Останах с впечатление че си от голям град. Все пак има 4-ма АГ лекари през които си минала.
Сега пък се намеси пролактина, намеси се наследствена извънматочна бременност и т.н. Чак лапароскопия без да се знае за какво от денс за утре...Какво общо има всичко това със кървенето и вероятната бременност? Дори и да е извънматочна всички симптоми на бременноста ще са налице само разликата ще е във мястото на плодният сак.
От друга страна положителният тест за бременност по време на прием на хормонални препарати също е възможен.
Това е някаква шега !!!

# 39
  • Мнения: 3 453
Кене,
стига! Как мислиш, Велико Търново малък град ли е? Тук изследват бета ЧХГ едва от 6 месеца - в болницата. В частните лаборатории - също, но чакаш 5 дни за резултати, защото изпращат пробите в София.
Лапароскопията е препоръчителна, да не кажа задължителна при положение, че тестовете остават положителни, а плоден сак така и не се открива! Преди това се изследва ЧХГ-то, разбира се.

# 40
  • Мнения: 702
Абе мама му стара защо все се включва някой, който да обвинява, че темата е пързалка?!Чети по добре, Кине! Не е наследствена, защото съм осиновена!Майка ми, единствената, която познавам, и която ме е осиновила е имала извънматочна бременност!
Тестовете ми първо бяха с бледи черти, последният излезе веднага с тъмно-лилава 4ерти4ка!
Наистина не ми казаха, в коя лаборатория ги пращат!Не си измислям!Всеки човек има право да знае, но нали ти е ясно, че не всеки си прави труда да обяснява!Не съм ходила в ДКЦ, а си платих, т.е. не съм с направление, защото не искам да се разбира!
Л-тироксин пия откакто се помня и досега никога не ми е показвал положителен тест, заради него!А повишеното ниво на пролактин дава положителни тестове. Това обаче означава, че има проблем с хипофизната жлеза, защото тя го произвежда тоз хормон!
Не се подигравай!И вземи малко прочети за хормони и жлези и разни такива, преди да почнеш да пишеш, защото е адски обидно, да бъда обвинена, че си правя майтап и то с такива диагнози!Не съм на 15 и въобще не ми е до шегички!

# 41
  • София
  • Мнения: 2 014
vagabond  не искам да обиждам никой. Първо не аз казвам за наследствена извънматочна бременност. Това е абсурд,  къде ще се закрепи ембриона да е наследствено. Странно ми е защото в твоята тема се намесиха хормонални препарати, тестовете с урина за бременност, лапароскопия, пролактин, и наследствена извънматочна.
Моля те хронологизирай нещата за да могат момичетата от форума със опит в тези проблеми /изключвам себе си макар и преминала през ада и продължаваща да съм там може би/ да ти дадът съвет.
Защо не дойде във София, Варна или Пловдив. Не знам от къде си , но ти гарантирам че за не-повече от 2 часа престой в клиника тук щеше да ес има по-ясна представа за твоя случай.

# 42
  • Мнения: 646
Да спрам до тук , че стана вече грозно.
Момичето доколкото видях е от Русе, ходи на работа, не може да си вземе отпуска за да дойде до София за 1 кръвен тест  Sad. Притеснена е и без това достатъчно за да я стресираме и ние все повече и повече. И това ,че си от голям град не ти дава гаранция за нищо. Познавам момиче, на което е правена лапароскопия в МД София уж за изванматочна, а при лапарото се оказва съвсем нормална бременност вътре в матката, но нямало кой да я види...Слава на Бога, всичко завърши добре . Момичето си износи и роди.Т а София , Варна, Пловидв - не ти дава гаранция за решаване на случая за 2 ч.
Вагабонд , кой ти каза , че високият пролактин се отчита като положителен тест за бременност???

# 43
  • Мнения: 702
Ок, хронологизирам:
1. - 17.01.2009г. - ми идва МЦ. Не е както обикновено обилен, но получавам криза от болки.
2. - от 17.01- 09.02.09 - имам кафеникаво зацапване с малки съсиречета.
3. - на 25-26.01.09 - правя три теста - положителни!
4. - пак тогава - отивам на първи гинеколог - няма установена маточна или извънматочна бременност.
5. За сверка - на другия ден отивам при втори гинеколог - няма установена никаква бременност, но цитирам"има хормон, който имитира бета ЧХГ-то и който се произвежда от Хипофизната жлеза". Изписа ми Дуфастон.
6. Продължава да ми тече кафеникаво те4ение и след още няколко дена решавам да отида на трети гинеколог - същото - никаква бременност - иска да ми прави лапароскопия, да можел да види по-добре(с пълна упойка).
7. Днес ми прокърви по-силно, все едно че ми дойде и спрях Дуфастона, така ми каза вторият лекар.
8. Имам тиреодит на Хашимото, който досега не е оказвал влияние такова, че да имам положителни тестове за бременност.
9. Хормоните ми на Щитовидната жлеза са в норми, но ми предстои да изследвам антителата.
10.Понеже се информирам от интернет пространството, докато работя и то не само от този форум за подобни случаи, за които накрая диагнозата е била аденом на хипофизата или извънматочна и затова се паникьосах.

Нещо по-хронологизирано или пак не е ясно?! Rolling Eyes

# 44
  • Мнения: 702
Д-р Дуваджиев, ми каза пък и го прочетох на доста места.

# 45
  • Мнения: 702
Ааа да - и всички симптоми на бремнност са на лице!
И точно ти казваш за наследствената извънматочна! Crossing Arms

# 46
  • Мнения: 646
От всичко прочетено стигам да сл. идвод - в петък си вземаш резултата и пускаш още 1 ЧХГ, което се надявам да стане до понеделник за да се види дали  спада. Ако спада и да е имало браменност организма я е изхвърлил и няма проблем, ако се увеличава обаче, ще трябва да се намери причината. ЧХГ-то по принцип не се поема от ЗК, така , че е все тая къде се прави.
Наследство при извънматочни бременности - няма.
Среща с добър ендокринолог също няма да е излишна и заради хипофизата и заради Хашимотото.
Нямаш болки сега, нали?

# 47
  • София
  • Мнения: 2 014
Така вече ми е ясно. Според мен за  тестовете с урина е било още много рано да покажат бременност ако има такава. Както и за установяване на такава с УЗД.

Дуфастон е подходящ за лечение на прогестеронова недостатъчност при:
- предменструални смущения (гадене, повръщане, болки и др.)
- нарушение на менструалния цикъл (нередовна и/или болезнена менструация )
- ендометриоза (разрастване на маточна лигавица извън матката)
- извънциклични маточни кръвотечения
- опасност от аборт или повтарящи се аборти
- безплодие, поради недостатъчна функция на жълтото тяло
- дисменорея
- вторична аменорея

Третият лекар при който си била е твърде смел според мен с назначаването на лапароскопия. Най-малкото че е нормално първо да получи резултати от хормонални изследвания не само от очаквания Бета ЧХГ. Възможно е просто да иска да ти вземе клиничната пътека за лапароскопията. Защото ако има съмнения за извънматочна бременност, винаги се прилага отворена коремна операция, защото много често се отстранява и тръбата на матката и много често има кръвоизливи при които не се препоръчва лапароскопия. И ако се е съмнява наистина за извънматочна, поне в София веднага жените се хоспитализират и са под наблядение 1-2 дни преди да се предприеме оперативна интервенция освен ако не е по спешност.

Приемала ли си някакви хормонални препарати преди 17.01.2009г. ?

Относно пролактина не се притеснявай, основната причина за него и за аденома е стрес, нервно напрежение. Лекува се с  Достинекс, Бромкриптин и т.н. От нервно напрежение също е възможно и необянсимо кървене.

Наследстевна извънматочна бременност НЯМА !!!

# 48
  • Мнения: 3 453
Ок, хронологизирам:
5. За сверка - на другия ден отивам при втори гинеколог - няма установена никаква бременност, но цитирам"има хормон, който имитира бета ЧХГ-то и който се произвежда от Хипофизната жлеза". Изписа ми Дуфастон.
За пръв път чувам такова нещо!  newsm78 Не мога да го коментирам, защото не съм запозната. Познавам доста момичета с аденом и никога не са имали фалшиви положителни тестове!

Това, че ти е прокървило нищо не значи! Лигавицата на матката се излющва и при извънматочна. Цикълът ти идва, но ембриона си стои в тръбата - пак често срещано явление.

Затова един, от най-точните методи за установяване на извънматочна, е проследяването на ЧХГ нивата.

Всичко ще се оправи, само дето ще си изпилиш нервите. Опитай се да се успокоиш поне малко! Hug



Възможно е просто да иска да ти вземе клиничната пътека за лапароскопията. Защото ако има съмнения за извънматочна бременност, винаги се прилага отворена коремна операция, защото много често се отстранява и тръбата на матката и много често има кръвоизливи при които не се препоръчва лапароскопия.

Това в миналия век ли е било? Joy Нещо не си твърде запозната, струва ми се. Моята операция е лапароскопия, при наличие на руптура. Жива и здрава съм, възстанових се за три дни.
Твоето обяснение на нещата го използват предпенсионните соц. гинеколози, чиито знания са си останали там, в соц-а! Confused Заради един такъв некадърник едва не загубих живота си, защото не искаше да ме приеме в болницата. Спонтанен аборт било. При все, че имах 5 изследвания на ЧХГ, доказващи ситуацията. После беше по-нисък, от тревата! Confused
Според лекуващият ми лекар, на когото дължа живота си, жените се оставят да колабират и чак тогава биват оперирани. А всеки, опитал се да докаже извънматочна, преди жената да направи перитонит, бива едва ли не обявен за еретик! Пък ако се спомене за лапаро....ужас! Какво е това? Яяяя да си караме по стария, изпитан метод - клъцни, срежи! #Cussing out
Айде стига, че побеснях пак!

Последна редакция: вт, 10 фев 2009, 16:32 от _Hope_

# 49
  • Мнения: 646
Kene, не съм съгласна с теб по повод на лапароскопиите.
Точно лапароскопията е метода за щадящо справяне с извънматочна бременност. Не  е необходиме да ти режат корема за да се справят с нея.
Преживяла съм го, и знам че с нея се оправят проблеми при извънматочна.

Вагабонд - само 1 съвет - ако се получи остра болка, отивай бързо в болницата, защото може да се наложи спешна операция.

# 50
  • Мнения: 702
Благодаря!
Хормоналният препарат, който приемам е Л-тироксин. Ендокриноложката ми е много добра, ходила съм и при по-големи светила, които оба4е не можаха да ми помогнат както тя.
Знам за какво се изписва Дуфастон, пила съм го и преди.
Бета ЧХГ-то не ми е предписано от никой лекар, реших сама да си направя теста.
А за този лекар, който искаше да ми прави лапароскопия, направо нямам думи. Без да ме пита въобще нищо, нито за хормони, нито за алергии, нито за сраствания или други операции ми каза"Ела утре на гладно и жадно и ще ти направя лапароскопия." Това ми прозвуча несериозно, имайки предвид 4е пациентът се слага под пълна упойка!Даже не ме пита дали имам някакви алергии!Веднага ми светна, че иска да вземе пари от пътеки, защото майка ми е мед.сестра от 42 години, но за съжаление не мога да я разстройвам сега с моите проблеми и не съм й казала, ина4е досега да ме е помъкнала по доктори в целия свят!
Засега нямам болки, само снощи такива коато когато ми идва и то ми прокърви и днес пак ми намаля.

# 51
  • Мнения: 646
Не не аз говоря за много остра и силна болка ако се получи.
Ако всичко е както да сега си чакаме  петък за резултата.

# 52
  • София
  • Мнения: 2 014
Писах за отворена коремна операция защото моите лекари са само за такава и успяват да ме убедят в доводите си. Това е въпрос на избор на пациента ако въобще му се дава такъв.
А за клиничната пътека - да в 21 век, във държавните болници все още "крадът" пари от пътеки.

# 53
  • Мнения: 2 382
Вагабонд, няма хормон, който да имитира ЧХГ и да дава положителни тестове.
Може да има фалшиво положителен тест, но три такива... Thinking.Моля се всичко да се размине по най-безболезнения начин.
А при липсата на средства за диагностика при вас, май последния лекар е реагирал най-адекватно.За алергии те пита анестезиолога, така че не плюй лекаря без основание.Срастванията и хормоните нямат отношение към лапароскопията, а от така изнесената информация излиза, че ако има бременност, трябва да си в 6-7 г.с.
Задължително пусни още едно ЧХГ, за да се види дали намалява.

# 54
  • Мнения: 3 453
Аз платих само болничен престой и избор на екип.
След коремната операция се получават големи сраствания, възстановяването е много по-дълго, съществува значителен риск от нарушаване кръвоснабдяването към яйчниците. Няма да се впускам в подробности, до какво води това. Когато е възможно, винаги се цели избягването и.  

# 55
  • София
  • Мнения: 2 014
Норе и аз платих за същото. Доплащането за избор на екип или избор на лекар всъщност е скритият начин за заплащане на истинската цена. Например ако лапароскопията е 1000 лв., НЗОК плаща 450лв. разликата от 550лв. минава под формата на избор на екип. Така че болницата си взима своето, аз съм доволна и на това че все пак НЗОК пое нещо от плащането, можеше и да е и без това.

# 56
  • Мнения: 3 453
Ние платихме 350лв /или 400, не помня точно, но не повече/. Аз настоявах на точно този екип, нямах доверие на друг, освен на моя лекар и екипа му. Бях готова да платя и три пъти по толкова, ако ми бяха поискали. Тогава той беше в родилно отделение и единственият начин да води лапарото беше да подпиша избор на екип. Няма смисъл да коментираме цените в частните клиники, няма база за сравнение просто.

# 57
  • Мнения: 196
Не мога да взема много компетентно становище тук, но искам да се намеся само относно лапароскопиите и извънматочната бременност. Аз също имама отрязана тръба при извънматочна само с лапароскопия, тръбата е била руптурирала с излив в корема на кръв. За болката преди операцията обаче мога да каже че при мен въобще не беше страшна, точно като преди М, ниско долу, прокървих малко но чиста и ярка кръв приеха ме по спешност и докато ме преглеждаха кръвотечението дори намаля. ЧХГ ми беше 1850, но не стигнах до измерване втори път. Видя се жълто тяло в тръбата на четириизмерен видеозон.

# 58
  • Мнения: 702
Здравейте:)
Днес съм по-добре и се наспх. Много ми беше шашнато вчера!
Тече ми обилно като при М вече и ме приболява много слабо, а при М обикновено умирам от болки, но си мисля че за да не ме боли толкокава заслуга има Дуфастон!
Ще чакам до петък и се моля изведнъж да стане чудо и да ми кажат, че или имам нормална бременност или ми няма нищо, просто стрес!
Ще пиша пак Simple Smile

# 59
  • Мнения: 702
Моми4ета много ме боли, прорязва ме и ми е много студено, постоянно ме побиват тръпки и ме дърпа откъм бъбрека Cry
Не знам сега това дали ми е защото ми дойде или е нещо друго!Много ме е страх!
И тия смотани резултати! А болката е все едно че ми се пука нещо, но се редува и от двете страни, устата ми пресъхва и май отивам към криза!Обикновено така ми започват кризите!

# 60
  • Мнения: 646
Каква криза?

# 61
  • Мнения: 702
аз по принцип си имам кризи, когато съм цикъл от силната болка!Нищо не ми действа!И чак не мога да дишам, пресъхва ми устата, прескача ми сърцето, и вия като ку4е, защото не издържам на болката. Направо все едно ме дерат жива отвътре. Ужасно е!Сега болката ми е на контракции и тъкмо малко ми мина. Аз не смея и много хап4ета да пия сега 4е ако е някоя извънматочна да не замъгля картината и да объркам симптомите, ама не издържах и пих един спазмалгон и той не ми помогна след 1 4ас, т.е. преди 10 мин пих Но-Шпа 2бр.х40мг и сега 4акам да видя дали малко няма да ме отпусне и съм на работа и не мога да си полегна даже!

# 62
  • Мнения: 646
 Rolling Eyes а кървенето как е? Незнам какво да ти кажа и как да те успокоя.
И незнам как в големите градове нямат лаборатории за да правят тъпото ЧХГ за 1 ден , а не да получаваш резултат след 3 дни.
Нош-па-то не е противопаказно даже и да има бременност.

# 63
  • Мнения: 702
Знам затова го пия, но не ми минава!Сигурно е от това че ми тръгна цикъла!

# 64
  • Мнения: 702
Резултатът ми е 2033mU/ml, при допустими стойности 0.0 - 0.8!
Това какво означава?Ще отида днес пак, за да видя дали се увеличават или намаляват нивата!

# 65
  • Мнения: 646
Странни стойности 0.0 - 0.8 . Обикновено дават над 5 , полож. тест.
Има бременност, пускай днес втори тест.
Кървене има ли още? Болки?

Пак преглед.

# 66
  • Мнения: 2 382
Това означава, че бременност има.Категорично.
По най-бързия начин пусни още едно ЧХГ и веднага на лекар.Ако плодния сак е в матката , при тези стойности задължително се вижда, ако не е в матката трябва да се предприемат мерки.Зарязвай работата и не губи и час.
Стискам палци Praynig.

# 67
  • Мнения: 1 949
vagabond, виж в русенската тема за добър лекар! Не ходи при тези касапи в Русе на случаен принцип. Обясних ти защо на ЛС вчера  Peace Стискам палци да е в матката  Praynig

# 68
  • Мнения: 3 453
Моля се всичко да е наред и ембриона да е в матката! Praynig
И аз да си кажа - тест! По възможно най-бързия начин! Отиди на преглед! Би трябвало да се види при тези стойности!

# 69
  • Мнения: 646
Та изчезна, нядавам се на добра развръзка.  Praynig

# 70
  • Мнения: 702
Не съм, тука съм, взех си отпуск и ходих за о6те един тест, който 6те е готов 4аааааак в сряда!
Продължава да ми те4е и да ме боли.
няма промяна.И аз сенадявам да е в матката ама с тва кръвоте4ение едва ли Sad

# 71
  • Мнения: 3 453
Има ли как да отидеш на лекар? При добър ехографист? Продължавам да се надявам на добро развитие на нещата! Praynig

# 72
  • Мнения: 1 715
Не съм, тука съм, взех си отпуск и ходих за о6те един тест, който 6те е готов 4аааааак в сряда!
Продължава да ми те4е и да ме боли.
няма промяна.И аз сенадявам да е в матката ама с тва кръвоте4ение едва ли Sad

Моля те,намери на4ин и отиди при добър доктор.Това не е шега работа.Мисля,4е си бременна и бременноста  е в матката,но има вероятност да я загубиш,ако не вземеш мерки.Успех ти желая Praynig Hug

# 73
  • Мнения: 646
vagabond , много те мисля и силно се надявам всичко да завърши добре.  Praynig

# 74
  • Мнения: 3 453
Какво става с теб? Пиши, че се тревожа! Tired

# 75
  • Мнения: 646
И аз очаквам новинки. Praynig

# 76
  • Мнения: 702
Моми4етаааа още мърдам Simple Smile  Hug
Сега да ви кажа, че най-вероятно е било спонтанен аборт! Sad
Засега съм по-добре. Не ми тече вече. Признаците ми за бременност изчезнаха, тесотове не съм правила, но вече не се чувствам бременна. Преди се чувствах...някак си...ох, малко налудничаво звучи, но предполагам, че ме разбирате Simple Smile Rolling Eyes Confused Crazy
Още чакам резултатите от ЧХГ-то/второто/. Ходих при една лекарка, много добра и тя се притесни, че може да е извънматочна, но ми каза, че нищо не се вижда, нито уголемяване, нито разни други неща и беше много озадачена защо пък, като всичко си ми е ок, ще да е извънматочна. И ме успокои, че ако недай си Боже има нещо, като излязат резултатите, ще ме прати в София да ми влеят метотраксат, за да не ме режат.Все пак е по-добре...И сега чакаме, да видим резултатите Sick
Иначе, аз вече не съм на черешата, успокоих се малко Simple SmileТолкова исках бебе  Cry Tired, но явно не е било писано...
Ще пиша пак Simple Smile
Благодаря ви за съветите!И подкрепата:) Hug Hug

# 77
  • Мнения: 1 949
vagabond, много съжалявам, ако е било аборт Sad Следващият път всичко ще е наред  Praynig Стискам палци Simple Smile

# 78
  • Мнения: 702
Благодаря ти миличка Hug
И аз съжалявам, защото наистина много го исках Heart Eyes
Остава ми само болката в дясно, която си мисля, че не е свързана с този проблем, а може да е някакво срастване от едно време, когато ме оперираха за апендицит, но тогава бях много малка, а тази болка понякога се е появявала.
Една моя приятелка даже ми каза, че понеже много искам беб4е, може и да е било мнима бременност, ама чак пък толкова не съм се психясала още, д еда знам, то си е човешко, и все пак...

# 79
  • Мнения: 646
Вагабонд - радвам се ,че си добре- много те мислех тези дни и като не се показа вече реших ,че си в болница. Ще видиш второто ЧХГ и ще се изясни всичко.
Каквото и да е било, важжното е ,че сега си добре.
А бебе ще имаш.  bouquet

# 80
  • Мнения: 702
Здравейте гърли сладки Simple Smile
Сегааа, вторият резултат от ЧХГ е 2153, малко е увеличен от предния път. Звъннах на докторката ми и тя ми каза, че не е страшно и най вероятно няма нищо, а е остатъчно ниво на хормона след падането на извънматочната.
Дали е така, само мога да гадая...Днес ще ходя при нея пак да ме види на видеозон и ехограф. То голямо ровене падна Mr. Green Laughingтози месец LaughingСякаш злото търсят в п****та ми Mr. Green
Това е засега. Дали пак да си направя, за да видя резултатите?

# 81
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Здравейте гърли сладки Simple Smile
Сегааа, вторият резултат от ЧХГ е 2153, малко е увеличен от предния път. Звъннах на докторката ми и тя ми каза, че не е страшно и най вероятно няма нищо, а е остатъчно ниво на хормона след падането на извънматочната.

Как така след "падането на извънмааточната"???
Като човек преживял извънматочна ще ти кажа, да потърсиш наистина компетентен лекар.

# 82
  • Мнения: 1 715
Здравейте гърли сладки Simple Smile
Сегааа, вторият резултат от ЧХГ е 2153, малко е увеличен от предния път. Звъннах на докторката ми и тя ми каза, че не е страшно и най вероятно няма нищо, а е остатъчно ниво на хормона след падането на извънматочната.
Дали е така, само мога да гадая...Днес ще ходя при нея пак да ме види на видеозон и ехограф. То голямо ровене падна Mr. Green Laughingтози месец LaughingСякаш злото търсят в п****та ми Mr. Green
Това е засега. Дали пак да си направя, за да видя резултатите?

Много висок резултат!? На мен не ми прили4а на извънмато4на Rolling Eyes

# 83
  • Мнения: 702
Значи по мои изчисления би трябвало да съм в 6г.с. и може би не се вижда още беб4о. Обаче от друга страна с тези стойности, които се увеличават толкова бавно..не знам дали не е извънматочна.Ще видим какво ще се види днес и утре. И днес пак ще си пусн аизлседвание на ЧХГ!

# 84
  • Мнения: 65
vagabond, наистна потърси още едно мнение. Можеш да направиш още един кръвен след поне 3-5 дена, за да видиш на къде върви стойността. Знам, че не е хубаво да се прави проверка ден след ден, защото не е много актуална.
На мен бременност в матката се видя чрез ултразвук на 36 ден от първи ден на последна менструация. Успех!

# 85
  • Мнения: 203
Сякаш злото търсят в п****та ми


Направо нямам думи за изразите ти!

# 86
  • Мнения: 702
Исках да кажа ЗЛАТО!
А относно п***ата, сори, обаче и тебе да те пребъркват през два дена с всякакви неща, ще ти дойде нанагорно и ще се изнервиш, сигурна съм, особено ако никой ни6то не вижда!
Така, че айде ако обичаш да не се изказваш неподгорвена, относно начина ми на изразяване!И ако не ти харесва, недей да четеш!Досега не съм обидила никого тук, както и не мога да се оплача, че не съм получила подкрепа и добри съвети!
Затова недей да ми оспамваш темата, а върви се заяждай с някой друг!
 Naughty Peace Stop

# 87
  • Мнения: 1 334
vagabond,най-разумното,което можеш да направиш в тази ситуация е да чуеш второ мнение.Изказванията на твоята лекарка са доста странни Thinking Това ЧХГ съвсем не е ниско.А относно ровенето-колкото е нужно,толкова ще се рови.В крайна сметка говорим за твоето здраве.
Желая ти скоро да се разбере какво всъщност се случва.

# 88
  • Мнения: 203
Това не е заяждане бе мила!Казват му елементарна култура!!!Освен това почти всяка дама във форума е минала по твоя път така,че...не съм прочела до сега такова изявление!Както и да е успех ти желая Peace

# 89
  • Мнения: 2 382
Вагабонд, с тези съмнителни резултати трябва да си постоянно под наблюдение.Пусни задължително пак ЧХГ.Стискам палци всичко да се размине.
А относно езика- моля те, въздържай се от подобни изрази.Това не е Клюкарника.

# 90
  • Мнения: 702
Ок, де приемам забележката! Hug EmbarassedНо все пак, моля да не се правят заключения за културата ми от една дума и то от хора, които въобще не ме познават. Не съм влязла да си отнасям критики, а за да получа адекватни съвети, каквито наистинина ми дадохте Simple Smile Hug
Ходила съм общо на 4 доктора, къде да отида, мисля към Тутракан към клиниката обаче там имат свободни часове чааак май - юни... ooooh!

# 91
  • Мнения: 203
Моето ЧХГ падна между другото след 2 месеца!Така,че пускай си кръвен за да следиш нивото не е шега работата да!И как така са изключили извънматочна-пък в същото време ЧХГ е по-високо?!Аз от това,което си писала разбрах,че си се изчистила сама или бъркам?!

# 92
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
вагабонд, обади се в Тутракан и им обясни положението си. Кажи, че е спешно и че си със съмнение за извънматочна. Надявам се, че там работят хора все пак и ще постъпят адекватно...

# 93
  • Мнения: 702
Здравейте пак:) Имам голям късмет да знаете:)
Обадих се до клиниката в Тутракан, където по принцип в близките 5 месеца няма 4асове, но обясних на хората 4е проблемът е спешен и 4е няма време да се отлага и 4е много ме е страх, както си е и ве4е имам 4ас за утре Hug Hug Party
Много съм щастлива, дано най-накрая да ми просветне от тази мъгла!
Пуснах си трето ЧХГ и сега пак ще чакам!
4ао засега, много ви благодаря за всичко, пак ще пиша като разбера не6то Simple Smile

# 94
  • Мнения: 203
 Peace Успех утре дано всичко гадно да ти се размине! Praynig

# 95
  • Мнения: 702
Ох аз пак стоя и си мисля..По мои изчисления, ако е нормална бременност, би трябвало да съм още във 3-4 седмица и да не се вижда плод4енце. Обаче от друга страна ЧХГ-то се повишава много бавно.И от трета, с тези кървенета(които слава богу вече спряха), едва ли нещо се е задържало.
Обаче все си мисля, че моето беб4е е силно и 6те се стисне за мама за матката и ще се държи здраво, щото е упорито Simple Smile Crazy Rolling Eyes PraynigИ си викам, бреййй някой ден, ако е нормална бременност и имам живо и здраво беб4е, като порастне как 6те му разправям, че ме е хвърлило на черешата! Joy Joy
И ако наистина има беб4е, то ще е най-силното на света след всичките ровения, кървища, болки и спазми Flutter И 6те си е мойто и ще го оби4ам, даже отсега го оби4ам и отпреди да стане даже го оби4ам супер супер супер много! Hug Hug
И вас ви оби4ам и всички оби4ам, само беб4о да е там Rolling Eyes

# 96
  • Мнения: 599
Дано да се е закрепило и да изкараш една лека и спокойна бременност.
Желая ти го от сърце!
Стискам палци за утре.

# 97
  • Мнения: 1 715
Стискам палци,Мили4ка Peace  Много ми се иска да си бременна,и по4ти съм сигурна,4е си!Успех! Hug Praynig

# 98
  • Мнения: 702
Сега да кажа, нали тази ве4ер пак имах 4ас и докторката и аз видяхме не6то мъни4ко 4ерни4ко, ама не където трябва Sickи да ви кажа бая голени4ко ми се видя и то аз го забелязах на монитора, но се оказа 4е това, което виждаме не е нито в тръбата нито в матката, най-вероятно е на яйчника или в стомашната кухина. И накрая доки ми каза, да не се притеснявам, че сигурно е някакъв фоликул и да съм щастлива и като ми излезе в 4етвъртък ЧХГ-то пак да й се обадя!И утре като отида в Тутракан се надявам да ми кажат най-после какво е, къде е и колко време мисли да се застоява, щото вече много ми дойде Mr. Green
Утре пак ще пи6а 4ао Simple Smile

# 99
  • България
  • Мнения: 128
Успех утре в Тутракан миличка,стискам палци да си бременна(нормално бременна) Praynig.

# 100
  • Мнения: 975
Стискам палци всичко да е наред.

# 101
Molq vi pomognete mi!Doide mi na 10.01.09. i ot togava ne mi e idvalo napravih si 2 testa za bremenost i dvata sa otricatelni no vse pak me e strah imam nqkoi ot priznacite za bremenost 4eto urinirane podut korem i nz kakvo da pravq molq vi dait emi savet!

# 102
  • Мнения: 702
Аз като по- компетентна по НЕидването, мога да те посъветвам да отидеш на ендокринолог, за да види дали нямаш проблеми с щитовидната и да ти назна4и кръвни тестове на TSH, FT3, FT4, TAT i MAT.Може и да е от стрес. Но обикновено има някакво хормонално нарушение, което при правилно ле4ение се оправя много бързо. Успех! Hug

# 103
  • Мнения: 203
Желана ли ще е тази бременност?От какво те е страх например?И на мен не ми отчитат тестовете толкова рано даже и вчера си правих и пак не ми отчете нищо,а и при мен има закъснение макар и на половината на твоето-за това моя савет е да изчакаш до края на седмицата и си вземай час за доктор! Peace

# 104
  • Мнения: 702
Моми4ета Cry, резултати от ЧХГ:
1. - 2033
2. - 2153
3. - 1974.000
 mU/ml

Май наистина няма бебе  Cry
Но все пак ще отида до Тутракан...
Благодаря ви за всичко...

# 105
  • Мнения: 646
Да, започнало е да пада - а това става доста бавно. Но иди все пак да те види доктора и пиши.

# 106
  • хасково
  • Мнения: 378
Не искам да давам кураж,но и при мен падаше ЧХГ-то и се оказа грешка в лабораторията,но моите стойности бяха доста по-ниски 24 и спадна на 18 ЧХГ-то, а като го изследвах в Пловдив се оказа 1005,разликата беше два дни между изследванията.Според мен си запиши час при добър лекар, с добър ехограф,който да "знае" какво вижда.Успех!

# 107
  • Мнения: 702
Мили мои мми4ета, сега се връщам т Тутракан и ...резултатът е пла4евен Cry Cry
Утре ще ме приемат по спешност, защто имам екстраутерина и е доста голяма и всеки момент може да си замина пу пу!
И така де страх ме е, ама туй е животът!Да се надяваме, 4е някй ден 6те имам деца Simple Smile
Молете се за мен !
Б лагодаря ви Cry за вси4ко:)
Пожелайте ми късмет, защото некадърниците в Русе дотова ме докараха!

# 108
  • Мнения: 1 732
стискам ти силно палци и дано всичко мине добре! Praynig Praynig Praynig

# 109
  • Мнения: 599
Съжалявам  Sad
Стискам палци.

# 110
  • Мнения: 1 949
Да, некадърниците в Русе са докарали до там много хора преди теб, за съжаление  Thinking Стискам ти палци! Не че разбирам какво точно ти има де, но звучи сериозно

# 111
  • Мнения: 646
Мили мои мми4ета, сега се връщам т Тутракан и ...резултатът е пла4евен Cry Cry
Утре ще ме приемат по спешност, защто имам екстраутерина и е доста голяма и всеки момент може да си замина пу пу!
И така де страх ме е, ама туй е животът!Да се надяваме, 4е някй ден 6те имам деца Simple Smile
Молете се за мен !
Б лагодаря ви Cry за вси4ко:)
Пожелайте ми късмет, защото некадърниците в Русе дотова ме докараха!

Вагабонд съжалявам ,че стигна до тук. Екгриутерината е точно извънматочната. Дано имаш късмет ако е в тръбата да ти я запазят.

# 112
  • Мнения: 1 949
Мили мои мми4ета, сега се връщам т Тутракан и ...резултатът е пла4евен Cry Cry
Утре ще ме приемат по спешност, защто имам екстраутерина и е доста голяма и всеки момент може да си замина пу пу!
И така де страх ме е, ама туй е животът!Да се надяваме, 4е някй ден 6те имам деца Simple Smile
Молете се за мен !
Б лагодаря ви Cry за вси4ко:)
Пожелайте ми късмет, защото некадърниците в Русе дотова ме докараха!

Вагабонд съжалявам ,че стигна до тук. Екгриутерината е точно извънматочната. Дано имаш късмет ако е в тръбата да ти я запазят.

Това извънматочна бременност ли значело  ooooh! Леле колко съм застреляна   Joy  Joy  Joy

# 113
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Вагабонд, съжалявам..
Бързо възстановяване ти желая и кураж! Hug

# 114
  • Мнения: 312
Дано да спасят тръбата, бързо възстановяване ти желая.

# 115
  • Мнения: 191
Успех! Дано всичко мине леко, безболезнено и успешно! А деца ще имаш, бъди сигурна в това!

# 116
  • Мнения: 3 453
Много съжалявам, Вагабонд! Tired
Лапароскопия ли насрочиха? Дано всичко мине успешно! Много сила и кураж от мен!  Hug

# 117
  • хасково
  • Мнения: 378
Вагабонд,много съжалявам! CryБързо възстановяване !

# 118
  • Мнения: 702
Скъпи мои,
вси4к0о мина добре. Операцията е безкръвна имам само 4е тръбата ми е махната, защото е била много раздута, по4ти пред спукване!
Другата е добре и се надявам някой ден да имам деца:)
Това от мен, 4ао Simple Smile

# 119
  • Мнения: 191
Радвам се, че всичко е минало ОК. Разбира се, че ще имаш деца, бъди сигурна!

# 120
  • Мнения: 1 715
Ще имаш деца!Желая ти го от все сърце Praynig Hug

# 121
  • Мнения: 646
Вагабонд и с 1 тръба можеш да станеш майка.
Радвам се , че все пак откриха проблема навреме и отиде на място при по-добри лекари.
Успех от тук нататък.  Heart Eyes

# 122
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Радвам се че звучиш добре. Ще имаш детенце, бъди спокойна. Сега се пази Hug

ПП: Аз също съм с 1 тръба

# 123
  • Мнения: 702
Добро утро моми4ета Simple Smile
Искам първо да ви благодаря за всички съвети които ми дадохте и за подкрепата в този объркан за мен момент. Знам, 4е има много по-изстрадали жени и моми4ета от мен и не искам да се оплаквам, просто това, което ми се стовари ми дойде като гръм от ясно небе. Все пак съм благодарна, че има надежда да стана майка, защото наистина много много искам  Heart Eyes и пиша тези редове със сълзи на очи.
Пожелавам на всички, които искат 4удото да се борят и да имат силата до край.
Искам да изразя искрените си благодарности на целия екип в МБАЛ Тутракан и Клиника Иван Рилски, на доктор Бой4ев!Няма такива хора!Нямам думи, с които да ги опиша Simple SmileАко някой има проблеми веднага там!
Аз ина4е сам пушка Rolling EyesНе боли, на който му предстои да знае 4ао засега ще се мотая наоколо Simple Smile

# 124
  • Мнения: 3 453
Радвам се, че си попаднала на добри специалисти! В такъв момент, когато е застрашен живота ти, е важно да има на кого да разчиташ! Peace
Надявам се да намериш сили, за да се възстановиш психически. Гледай напред! Hug

Общи условия

Активация на акаунт