Изненада или сами си казвате.....

  • 2 547
  • 59
  •   1
Отговори
  • Мнения: 297
Скоро осъзнах, че вече почти за всеки празник предварително казвам на половинката си какво искам да получа. Винаги съм била човек, обичащ изненадите, но напоследък подаръците си ги планувам от далече.
Интересно ми е дали и при вас е така и ако е така, какво най-често си пожелавате?

# 1
  • Мнения: 7 723
Казвам си.

# 2
  • София
  • Мнения: 7 097
Аз направо си го купувам и после ми го "осребряват".

# 3
  • Неизживени спомени
  • Мнения: 488
И аз обичам изненадите,то кои не ги харесва newsm78 Но предпочитам да си кажа какво бих искала да получа Hug

# 4
  • Мнения: 5 622
Според мъжа ми съм ужасна и винаги успявам да си разваля изненадите..Ами той пък да се старае да не е толкова предвидим  Crossing Arms

# 5
  • Мнения: 297
То май на всякъде е така, не само при нас. Като се има в предвид моя колко е оправен и аз в пове4ето случаи си искам парите и сама си го купувам, колкото и нахално да звучи.
Последно си спомням, че на рожденният ми ден се беше подготвил да ме изненада, но...Вечерта преди големият ден, лежи до мене на леглото и ми вика:
"има едно нещо, ама няма да ти кажа....то е изненада и тн"
на мене това ми и трябваше-почнах да ровичкам на сам натам, да търся, да ама ни6то не намерих. Итака след половин час слезе до колата и ми го подари часове преди деня. Това му беше май наистина последният опит за истинска изненада. Обаче и той си е виновен, че не може да пази тайна. Май и двамата просто сме си свикнали вече всичко да се знае предварително

Последна редакция: пн, 09 фев 2009, 14:03 от .:Macinka:.

# 6
  • Мнения: 3 459
Винаги си казвам, мразя изненадите.

# 7
  • Мнения: 589
Никога не си "поръчвам" подарък.Но пък половинката ми винаги успява да ми подари неща, които ми се е искало да имам.Може би ме наблюдава малко преди повода по какво се захласвам...

# 8
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
нищо не казвам и нищо не чакам за празниците. Каквото искам, намирам начин да си го купя сега и веднага. Може да не доживея даден празник, знам ли...

# 9
  • Мнения: 494
Обичам изненадите!Обикновено го оставям да се мъчи Mr. Green Само последният път му подадох лекоооонко жокера" Обади се на приятелка". Имаше ефект Whistling

# 10
  • Мнения: 274
От мъжка гледна точка и от финансова такава, този въпрос е според  зависи. Ако жената до теб е некоя меркантилна и нагла, по-добре е ти да я изненадаш. Ако я оставиш тя да иска, рискуваш да те разори. Но ако е некоя по-залюхана, по-добре я остави да си каже кво иска, защото почти със сигурност ти ще избереш нещо по-скъпо от очакваното и ще се прецакаш яко.

# 11
  • Мнения: 7 723
От мъжка гледна точка и от финансова такава, този въпрос е според  зависи. Ако жената до теб е некоя меркантилна и нагла, по-добре е ти да я изненадаш. Ако я оставиш тя да иска, рискуваш да те разори. Но ако е некоя по-залюхана, по-добре я остави да си каже кво иска, защото почти със сигурност ти ще избереш нещо по-скъпо от очакваното и ще се прецакаш яко.
  newsm09 Аз залюхана ли съм, бре? Crossing Arms

# 12
  • Мнения: 1 897
Не казвам.Направо си го избирам.

Последна редакция: пн, 09 фев 2009, 14:51 от Ulia

# 13
  • Мнения: 6 461
Обичам изненадите, но разбира се и подхвърлям по някога какво желая  Sunglasses

Преди два дена дочух  мъжО да разговаря с децата...."...ще направим ли изненада на мама за осми март?... Mr. Greenи те, разбира се му отговарят ...даааааааа...каква, каква Laughing "

# 14
  • Мнения: 494
Руске,не си Peace
Ти нали си доволна от това,което получаваш? А пък,знаеш ли,колко мъже циции познавам? Изобщо не е сигурно,че 1.мъжът ще избере по- скъпото и 2.че скъпото ще е по- хубаво!

# 15
  • Мнения: X
Казвам или направо си го купувам   Mr. Green
Така всички са доволни Heart Eyes

# 16
  • София
  • Мнения: 6 360
само изненада. ако ще си казвам - ще си го купя сама, не завися финансово от мъжа си.

# 17
  • Мнения: 4 892
О, за всеки случай си казвам, че току вземе да ме изненада  Crazy

# 18
  • гр.София
  • Мнения: 380
Казвам си и не само-предпочитам лично да направя съответната покупка, за да няма неприятни изненади. Мъжът ми има много качества, но умението да пазарува не е сред тях. Не държа на изненадата, важно за мен  е да получа точно каквото искам , а не да бъда сюрпризирана от напълно ненужен или неподходящ подарък.

# 19
  • Мнения: 875
изненада, разбира се. после почти винаги връщам или заменям, но по-важна е идеята. това, което искам мога да си го купя и сама.

# 20
  • Мнения: 790
Предпочитам изненадата. Мъжът ми ги умее тези работи - звънящ нов телефон в джоба на палтото, часовник в маратонката, забавни насочващи картички и т.н.
Аз самата, за толкова време не се научих да правя изненадващи подаръци.
 Само веднъж успях да го зарадвам истински - намерих ръчно изработен ловджийски/рибарски нож, с дръжка от рог и великолепна кания от естестване кожа.
 Факт е, че никога не го е използвал по предназначение, но беше единственият подарък, на който го видях да се зарадва и да се изненада.

# 21
  • Мнения: 3 695
Предпочитам изненадите. Ако искам определено нещо, ще си го купя и сама.  Peace

# 22
  • UK
  • Мнения: 3 959
Обичам изненади, но напоследък все по малко получавам... Скоро имах рожден ден и напук на най добрия ми приятел и един друг много близък приятел отидох с тях да ми купуват подарък, но не им казах какво искам. Накараха ме да ида, ама аз съм упорита, не им казах. В крайна сметка ми купиха нещо хубаво, де. Обичам подаръците да са играчки - техника, някаква занимавка, нашите ми купиха микровълнова за миналия рожден ден, сега искаха да ми вземат готварска печка, ама... Знам, че ми трябва, знам, че ще ми върши работа, ама... Не е подарък за рожден ден за мен това... Вкарах идеята за айпод или нещо от тоя тип, май това ще е. Обичам и сама да си купувам подаръци, за този рожден ден, напук на това, че не получих нито един подарък на самия ден (родителите ми са на 500 км от тук, подаръка от бившия пътува към България в момента, онези двамата пък бяха заети и отложихме малко празнуването), си купих сама рокля, пъзел, книга и бельо. Изхарчих си половината пари за месеца, можех да им кажа да ми платят нещо от вече купеното, ама не исках.

Друго си е да е изненада. Simple Smile

# 23
  • Мнения: 4 892
Добре, де, само аз ли съм била "изненадвана" с мъжки парфюм, та съм толкоз скептична?

Е, казах му след години за парфюма...

Истината е, че обичам и изненадите, но и сама да си избера нещо не ми пречи.

# 24
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Моят ми подарява само колиета, защото знаеч, че ще се зарадвам. не смее да рискува с друго. За мен това положение е чудесно  Grinning

# 25
  • Мнения: 297
Обичам изненади, но напоследък все по малко получавам... Скоро имах рожден ден и напук на най добрия ми приятел и един друг много близък приятел отидох с тях да ми купуват подарък, но не им казах какво искам. Накараха ме да ида, ама аз съм упорита, не им казах. В крайна сметка ми купиха нещо хубаво, де. Обичам подаръците да са играчки - техника, някаква занимавка, нашите ми купиха микровълнова за миналия рожден ден, сега искаха да ми вземат готварска печка, ама... Знам, че ми трябва, знам, че ще ми върши работа, ама... Не е подарък за рожден ден за мен това... Вкарах идеята за айпод или нещо от тоя тип, май това ще е. Обичам и сама да си купувам подаръци, за този рожден ден, напук на това, че не получих нито един подарък на самия ден (родителите ми са на 500 км от тук, подаръка от бившия пътува към България в момента, онези двамата пък бяха заети и отложихме малко празнуването), си купих сама рокля, пъзел, книга и бельо. Изхарчих си половината пари за месеца, можех да им кажа да ми платят нещо от вече купеното, ама не исках.

Друго си е да е изненада. Simple Smile

Браво! За мен също печкаа не може да бъде подарък за рожден ден. както и разни съдове и други домашни потреби и ел. уреди.

# 26
  • Мнения: 2 388
Обичам изненадите, но не получавам изненадващи подаръци, защото не заслужавам.

# 27
  • UK
  • Мнения: 3 959
Браво! За мен също печкаа не може да бъде подарък за рожден ден. както и разни съдове и други домашни потреби и ел. уреди.
Абсолютно! Но си е до човек, за мен не е, но майка ми е прагматичен човек, тя умря от радост на една годишнина като им подарихме със сестра ми един кашон с всичко, което ще се използва от домакинството за месеци напред - сапуни, шампоани, прах за пране и тн и тн, бяхме сложили и два шоколада, де, ама тя много се зарадва. На мен ми е безкрайно непонятно как това е подарък, ама си я знам какво обича и предпочитам такива неща да и подарявам. Simple Smile

# 28
  • Мнения: 15 619
Не всеки би могъл да ме изненада приятно.
 Получавала съм подаръци - изненади, които не искам и да погледна.

# 29
  • Мнения: 2 161
Казвам още на рождения си ден за следващия.Купувам си го поне 3 месеца напред.Малко преди рождения ден,му казвам:ако знаеш за какво си мечтая...Е,нали уж си купи незнам си какво?Е!То кога беше.Не о-би-чам изненадите.

# 30
  • Мнения: 186
Напоследък си казваме и двамата.Така се улесняваме.Не са един,два празника.Еми не можеш да мислиш по 4-5 подаръка годишно.Когато не можем и ние самите да решим какво искаме за подарък просто не си купуваме нищо.И никой не прави от това трагедия Peace

# 31
  • Мнения: 2 716
Добре, де, само аз ли съм била "изненадвана" с мъжки парфюм, та съм толкоз скептична?
Аз с боксерки. Обух си ги и си посрещнах гостите с тях  Laughing
Обичам изненадите. Не позволявам да ми дават пари. Радвам се на всичко.
Боксерките още си ги пазя. Само копчето им отрязах.
Все едно пък ще питам съпруга какво иска. Или от какво има нужда.

# 32
  • София
  • Мнения: 6 360
добре де, като си купувате сами подаръка - какво го прави различен от това да поискате пари от мъжа си, щото ви трябва нещо?

# 33
  • софия
  • Мнения: 3 379
Никакви изненади,право куме в очи.Предпочитам аз да си избера,а не да се сдобия за празника с тенджери и хватки за печката. Laughing
добре де, като си купувате сами подаръка - какво го прави различен от това да поискате пари от мъжа си, щото ви трябва нещо?

Аз пари не искам,сама си ги изкарвам. Mr. Green

# 34
  • Мнения: 4 892
добре де, като си купувате сами подаръка - какво го прави различен от това да поискате пари от мъжа си, щото ви трябва нещо?


Нищо.

Няма да скрия, че бх била много щастлива и доволна от някакъв жест, нещо, което много съм искала и го получа като изненада. За добро или лошо, мъжът ми не е голям специалист по изненадите. А и аз не съм прекалена романтичка.
Иначе няма спор - приятно е да получиш изненада.

Между другото парфюма, Знаток, аз също си го ползвах Simple Smile Беше Кензо, лек аромат и с малко въображение мина за унисекс.
Той се объркал, понеже по това време ползвах Кензо, решил, че е същият, но сменили опаковката  Laughing  
Като разкрих грешката и му викам- е, що не прочете, знаеш ли обикновено какво се изписва. Вика - ми пур ом, пур мом  Laughing май за мъжки..., демек знае, ама що не е прочел, да го пита човек.
Беше много мил и е все още, та затова му прощавам и изненадите  Simple Smile , но не му се и сърдя като ми каже - купи си сама, аз ще ти дам пари.

# 35
  • Мнения: 22 430
Преди много обичах изненадите, особено като дете. Но......какво правех....обръщах цялата къща поне 2седмици преди празника, за да си намеря подаръка....))) И после, оставах разочарована, защото вече съм го видяла естествено. ))))

Последните 3-4години си казвам какво искам, а и така смятам е по-добре. )))

# 36
  • Мнения: 363
Казвам си Peace

# 37
  • Мнения: 4 733
Не казвам. Не обичам Не-изненадите.

# 38
  • Мнения: 1 650
И аз си избирам.

# 39
  • Мнения: 301
Какво искам си казвам в мига, в които го поискам  Crazy и после си го купувам.  Mr. Green

Обичам изненадите, а и мъжа ми се справя добре по тази част - винаги улучва точния размер или номер (за обувки), знае какви парфюми харесвам и кой цвят и с нож на гърлото не бих облякла ... бужутата са му резервен вариант. Ако не е имал време да обикаля по магазините - получавам бижута. Хубавото е, че дори размера на пръстените улучва.
Не се налага да ми осебряват покупките, защото няма какво да делим - неговото е и мое, а моето (защото е по-малко) ми го е оставил за джобни.  Laughing

# 40
  • Мнения: 413
Намеквам поне 1 месец преди празника, какво ми харесва.
Получавам го. Не обичам изненадите. Предупредила съм го, ако иска да ме изненада, да запази касовата бележка.

# 41
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
казвам, повтарям и си го купувам накрая.

# 42
  • Мнения: 2 448
Ако не е изненада, все едно не е подарък по повод, ами покупка, която съм си купила и ефекта не е същия.
По скоро предпочитам да не получа нищо, отколкото предварително да кажа какво искам.
Всяка изненада е хубава.
Ако толкова искам нещо или си го купувам или казвам, че искам да ми го купят, но не по разни поводи, а когато ми се е прищяло.
По поводи само изненадите признавам.
Ако нищо не ми подарят , здраве да е. Предпочитам, отколкото да си прося подаръци.

# 43
  • Мнения: 4 555
Всяка година най-много искам половинката да ми направи парти-изненада за рождения ден.
Ако му кажа, ще се прецака изненадата, ако не му кажа, изобщо няма да се сети да го направи.
Не искам дори да му намеквам, защото ако намекна, много ще разчитам, че е зацепил и той понеже няма да е, ще остана много разочарована.
Пълна трагедия  Confused

# 44
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Казвам си винаги,защото ако чакам да ме изненада,ще има да чаааааааакам......... ooooh!
Хич не е по изненадите милият,така че го улеснявам,като казвам какво искам. Mr. Green

# 45
  • Мнения: 8 999
Какви подаръци, бе хора! Та нали бюджетът ни е общ. Значи заедно трябва да решим дали да има "перо подаръци", или да няма. Да ми подари мъжът ми нещо, е все едно да бръкна с дясната си ръка в левия джоб и каквото извадя, да си мисля, че ми е паднало от небето.
Подаръците ни са неща, от които имаме нужда. В този смисъл - да, давам предварителна заявка.

# 46
  • Мнения: 7 474
Никой не ме е изненадвал отдавна Wink
Купувам си подаръците сама. Laughing със и без повод Mr. Green

# 47
  • София
  • Мнения: 2 623
Предпочитам да си кажа пред това,
да получа неприятна изненада.
Вчера дори си мерих подаръка за Св. Валентин  Flutter

# 48
  • Мнения: 4 555
Какви подаръци, бе хора! Та нали бюджетът ни е общ. Значи заедно трябва да решим дали да има "перо подаръци", или да няма.
За мен в подаръка парите са най-малкото. Много по-важно е:
1. Да се е сетил за подарък
2. Да е избрал подарък, на който да се изкефя
Колко струва е почти без значение, но аз по тази тема съм извънземно и си знам, че повечето са на друг принцип.

# 49
  • Мнения: 2 407
Казвам си,че иначе все не улучва....Но харесвам и изненадките де..

# 50
  • София
  • Мнения: 803
То, не че не обичам изненадите и не че не искам той да се сети , ама все идва да ме пита и аз .... к`во да правя  newsm78 казвам си

# 51
  • Мнения: 1 650
Намеквам му, че искам лаптоп, а той ми вика- " Стига вече, може да искам да те изненадам..."

# 52
  • София
  • Мнения: 38 476
Предпочитам да си кажа пред това,
да получа неприятна изненада.

И аз така правя вече след няколко неупешни опита на Миуото с изненадите.

# 53
  • Мнения: 2 070
аз си го купувам предварително,и после уточнявам ,по какъв повод
така в повечето случаи си откачам ,по още едно подаръче,на самия празник

# 54
  • Мнения: 17 546
Времето, в което живеем, ни направи практични хора в семейството. Купуваме необходимите "подаръци". Изненадват ме приятелките по празници. Приятно!

# 55
  • Мнения: 919
Скоро осъзнах, че вече почти за всеки празник предварително казвам на половинката си какво искам да получа. Винаги съм била човек, обичащ изненадите, но напоследък подаръците си ги планувам от далече.
Интересно ми е дали и при вас е така и ако е така, какво най-често си пожелавате?
Ако трябва да съм честна,единственият подарък,който съм поискала  от моят мъж,беше лаптопа.Много пъти се шегувам на тая тема,но всъщност не обичам да си прося подаръците. Simple Smile
Абсолютно всичко ,което ми е подарил ,е било по негов избор.Дори и телефона ми. Peace

# 56
  • Мнения: 417
Предстои рождения ми ден и милото преди няколко дни ми казва"Ако знаеш какъв подарък съм ти намислил-нестандартен и полезен"Мислих аз мислих и го питам"мило,да не си ми намислил пътечка за бягане  Crazy"??Цял ден ме човърка тази мисъл и накрая се примирих да е изненада,обаче той не се сдържа-шофьорски курсове ShockedЕми,това не ми звучи като подарък.То че е криза,криза е ама да не се свършиха бижутата и парфюмите Tired

# 57
  • Мнения: 123
Още се смея като се сетя какви подаръци си подариха кръстниците, родени в два последователни дни.
Той получи за подарък дамски пуловер, а тя ъглошлайф.   Shocked
Всекиму според потребностите!  Mr. Green

# 58
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Не обичам особено изненадите, знаейки моят любим на какво е способен.

Имам си похват - поне няколко седмици предварително намеквам какви неща съм си харесала и то доста като бройка. След това знам, че ще получа едно или няколко от тях, но не знам кои точно.

И става нещо като изненада, но не съвсем  hahaha

# 59
  • Мнения: 1 447
Времето, в което живеем, ни направи практични хора в семейството. Купуваме необходимите "подаръци". Изненадват ме приятелките по празници. Приятно!
И при мен стоят така нещата и досега винаги съм била приятно изненадана.

Общи условия

Активация на акаунт