Кафе и кармене?

  • 3 617
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 4 221
Цитат на: Raya

И аз така, докато не си видях съкровището с крачета като ягодки. Та сега давам малко по-внимателно.


От какво така стана?

# 16
  • София
  • Мнения: 3 900
Не знам. Обривът се бил появаявал 20 - 30 дни след като аз или Боби сме изяли нещото. Та сега и двамата сме на диета.

И няма шокола-а-а-д...

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 4 221
Цитат на: Raya
Не знам. Обривът се бил появаявал 20 - 30 дни след като аз или Боби сме изяли нещото. Та сега и двамата сме на диета.

И няма шокола-а-а-д...


как така 20-30 дена ?!? Shocked
Къде е логиката ? Не се ли получава веднага реакцията ?

# 18
  • София
  • Мнения: 3 900
Нямам си и на идея, каква е логиката. И аз мислех, че реакцията е бърза.

Няма ли някой по-компетентен да се изкаже по въпроса?

# 19
  • Мнения: 1 975
Sega i az da se izkaga po vuprosa Wink

Az kato kurmex si piex po 2 - 3 golemi chashki kafe na den!
Govorix sus lekarq i sus nashta med.sestra, i tam mi kazaxa che ne e vredno, stiga da ne e v ogromni kolichestva!!
Ta, ako si pijvash po malko - togava ne e problem!
.............

 Grinning

# 20
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Бананите пък защо?   33uu

# 21
  • Мнения: 6 155
И аз пийвам по едно кафе сутрин.  Wink На бебо не му пречи, а и според лекарката можело по едно.

 Според мен всичко може, но в разумни граници Laughing

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 4 221
Цитат на: malina_m
Бананите пък защо?   33uu


И те алергизирали моля ти се ! Imp

# 23
  • София
  • Мнения: 3 900
Цитат на: dodo_dodo
Цитат на: malina_m
Бананите пък защо?   :33uu:


И те алергизирали моля ти се ! :evil:


Ами да - получавам алергия към огледала от тях. Като си видя диаметъра и се изривам...

# 24
  • Мнения: 3 200
Цитат на: Raya
Не знам. Обривът се бил появаявал 20 - 30 дни след като аз или Боби сме изяли нещото. Та сега и двамата сме на диета.


20-30 дни ми се струва много, аз сравнително често развивам хранителни алергии, поне веднъж в годината и реагирам до 1-2 дни. Посления път беше преди 2 седмици - през нощта така се изринах, че не остана бяло място по мен. Отидох на дерматолог и ми изписа крем за мазане на местата, които са най-зле, витамин C на ампули и Калции Фосфо. Не мога като съм бременна да пия алергозан и други такива за алергия, опасни са за бебето.
Обикновената ми диета в такива случа и е - никакво свинско, мляко, шоколад, цитрусови и мъхести плодове. И сега беше същото.

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 4 221
Цитат на: Raya
Цитат на: dodo_dodo
Цитат на: malina_m
Бананите пък защо?   33uu


И те алергизирали моля ти се ! Imp


Ами да - получавам алергия към огледала от тях. Като си видя диаметъра и се изривам...


 Laughing  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing

# 26
  • Мнения: 1 975
Цитат на: Raya
Цитат на: dodo_dodo
Цитат на: malina_m
Бананите пък защо?   33uu


И те алергизирали моля ти се ! Imp


Ами да - получавам алергия към огледала от тях. Като си видя диаметъра и се изривам...



 Laughing  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing

# 27
  • София
  • Мнения: 3 900
Цитат на: evpraksia
Цитат на: Raya
Не знам. Обривът се бил появаявал 20 - 30 дни след като аз или Боби сме изяли нещото. Та сега и двамата сме на диета.


20-30 дни ми се струва много, аз сравнително често развивам хранителни алергии, поне веднъж в годината и реагирам до 1-2 дни. Посления път беше преди 2 седмици - през нощта така се изринах, че не остана бяло място по мен. Отидох на дерматолог и ми изписа крем за мазане на местата, които са най-зле, витамин C на ампули и Калции Фосфо. Не мога като съм бременна да пия алергозан и други такива за алергия, опасни са за бебето.
Обикновената ми диета в такива случа и е - никакво свинско, мляко, шоколад, цитрусови и мъхести плодове. И сега беше същото.


И аз так знам - трябва време, колкото да проникне алергена в кръвта и да се изяви реакцията. Това  по мои сметки е между 10-12 часа и два дена. Ама нали Джи Пи-то е лекар, пък аз съм аматьор...

Иначе диетата ми е същата, като добавям и ягодите в списъка. Виж за витамин С-то забравих за пия. Мерси за подсказката.

# 28
  • София
  • Мнения: 3 900
Ето тука има статия за храненето при кърмене на български:

http://www.howtoeat.info/tema.asp?razdel=5&temaN=29

# 29
  • Sofia
  • Мнения: 336
докато кърмех не се лишавах почти от нищо
пу-пу, нямаме проблеми
кафе пиех обикновено веднага след сутрешното кърмене - бебка не е проявявала реакции
а по-късно през деня изпивах и още едно безкофеиново

Общи условия

Активация на акаунт