Бъдещи мами - ЮЛИ 2009, Тема № 16

  • 14 939
  • 299
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 179
Стеф - ще чакаме снимки, супер кой знай колко се вълнуваш чак ми се ще и аз отново да преживея този ден.Помни се цял живот Peace
Сиси -може ли да споделиш кое е заведението в Лозенец?Аз знам там Патетата и Двете Феи и на 2те места сме празнували рожд. ден на малката.Но търся нещо като ресторант към него да има и детски кът, че сме цяла банда хлапета много и става чудо ooooh!
Анитса - честито Hug

Последна редакция: пт, 13 фев 2009, 15:12 от gracia777

# 286
  • Мнения: 11 818
anitsa, честита сина радост!   bouquet
И аз този път смятам да си взема и слинг, че Юлиана нали беше зимно бебе и така и не пробвах, но много харесвам.

gracia777, това е ресторант от веригата - http://www.dobro-bg.com/?action=document-restaurants Но този в Лозенец на ул. "Якубица" № 19 е единствен с детски кът. Ние сме много доволни, ходим там редовно сами или с компания някъде от година може би, особено през студените дни. Хапваме си на спокойствие, а Юлиана си играе на воля, детския кът е малък, но много приятен и какичката/лелката, които са там са много мили. Винаги са много коректни и когато малката идва при нас да хапне стопират времето на компютъра, а после пак го пускат като влезе, дори и да се наложи 5 пъти да го правят. Мисля, че беше около 5 лв. на час, като за всеки следващ малко по-малко, ама повече от 10 лв. не помня да сме плащали. Това единственото подходящо място, което съм открила с подобни услуги. Но предупреждавам, че не е детски клуб с големи съоръжения за игра, заниманията там са по-кротки, напр. готвят, рисуват.. Знам обаче, че организират рождени дни, когато празникът е ориентиран предимно към възрастните. Но отидете на място и преценете, зависи какво очаквате, а и какви са ви гостите.
Чувала съм и за някакъв "Кантина Италиана" - италиански ресторант срещу София Ленд, имало и детски кът, и детско меню, но не знам дали ми е актуална информацията, не сме ходили. Има и разни други, за които се сещам, но са с градина и са по-подходящи за лятото.
Иначе и ние в Двете феи сме празнували, но май вече не съществува, а в Патетата също бяхме редовни. Моите фаворити за детски клубове са Джули Ленд в Иван Вазов, Островът на съкровищата в Красно село и Меджик ленд в центъра, но той е за малко по-големи деца.

# 287
  • Мнения: 194
Добър ден, дами Hug
Не успях да изчета всичко, много сте бързи smile3529
Аз от моята количка по принцип съм доволна, триколка Чиполино Галакси, с два отделни коша - лежащ ( който всъщност е порт-бебе ) и седящ, който е и столче за кола. Многофункционална, но е зимна, може би ще я ползвам, ако не се намери на кой да я дам, но мисля за нова, просто нашата е поостаряла... МИНУС на триколките - избягвам всякакви подлези (освен ако има асансьор)!!! иначе моята поне е много стабилна, високопроходима и никакви препятствия по пътя не ме притесняват(освен подлезите). има и ръчна спирачка, която ползвам само са намаляване на ускорението при спускане.. newsm01 Отделните кошове са ок за употреба, но тук минусът е че докато ползвате единия, другият заема твърде много място в гардероба. затова аз този път ще избера комбинирана количка.
и съм за СЛИНГ - многофункционален е и много по-удобен от кенгуру, аз съм ползвала кенгуру, а слинга само съм пробвала,
и в тази връзка, ако някой знае къде мога да намеря модел за слинг, искам да си ушия. Знам че е много просто, но имаше някаква специфика newsm78, ще бъда благодарна  bouquet
иначе вчера бях на консултация, всичко за сега е ок, но пола още не е известен, не можа да се види, доки каза следващия път, и каза че по всичко изглежда че имам красиво и здраво бебе newsm03, много приятно ми стана..
аница, честито за пола, и аз се надявам да си имам мъж Praynig
май е време за нова тема, нали?
айде, махам се  Stop

# 288
  • Мнения: 5
Ех мами, направо ме развеселихте с вашите истории за колички. Ние щяхме да сгънем малката в леглото, щото нашето е преносима кошара и като решихме да я местим първия път я хванахме където не трябва, а малката беше вътре. Сгъна се от едната страна, ама татито ни е с бързи реакции та оправихме работата  newsm62

# 289
  • Мнения: 179
Сиси  - благодаря за отговара  bouquet.И аз за лятото знам доста.Ние не се спираме почти всяка вечер сме на детски кът обиколили сме всички и по-вечето от персонала вече ни знаят.Всяка неделя се сабираме в Арена -Младост и там какво става Grinning това е от 4години не можем да си стоим в къщи все сме на вън Wink

# 290
Честито и от мен!
Приемате ли новаци?

# 291
  • Мнения: 11 818
arina91, добре дошла! Пиши повече за себе си.

gracia777, и ние сме така. Ето нещо, което може да ти е от полза http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=366324.msg9926201#msg9926201 Аз определено си набелязах нови места за посещение, че определено местата за непушачи са малко. Всъщност не знам дали вие сте непушачи, но пък темата може да е полезна за всички тук!  Hug Има посочени заведения и за други градове освен в София.

mia_ata, подлези рядко съм минавала, но го правех на задните колела.

amanita, прочетох, че имаш повишени левкоцити, дано всичко да е наред. Аз бях писала, че моите са на границата и ще повторя, но други ямесец, т.е. не нещо страшно по-принцип, нормално е да се увеличават, но трябва да се следят.
Иначе за нова темичка, ако не се появиш и няма други желаещи, аз мога да пусна нова, но най-рано късно довечера или утре сутринта, че ще излизаме, а сега отивам да взема Юлиана от детската градина.

# 292
  • Мнения: 1 465
Здравейте,

честито за новите колички Grinning
честито и на вече узналите пола на бебчето. Grinning
Аз изкарах един гаден гастроентерит и свалих 2 килца.
Ние ще си ползваме както вече писах старото "кико" - вече не е толкова красив и актуален модел(купувахме я през 2005), но е здрава като нова. Страхотно качество, не е мръднала откакто сме я взели Peace Обаче, май ще сменяме колата, че в нашето "саксо" едва ли ще се побере бебешки кош + седалка за 3 год. палавник. Thinking Но това ще го свършим чак май месец.
 arina91, привет. Добре дошла Hug
 Относно изследванията - май съм с нисък хемоглобин. newsm78
Слинг - кажете (момичетата с опит), боли ли гърба от продължително носене на бебето в слинг?

# 293
# 294
  • Мнения: 194

mia_ata, подлези рядко съм минавала, но го правех на задните колела.

сиси, мойта е тежичка, + Симона и целия багаж..пробвах но неуспешно Tired

# 295
  • Мнения: 179
сиси -да полезна е темета Peace, мъжо е доки -уши, нос гърло и е абсурд да става дума за пушине Naughty.В момента не пуша, но като съм без него само дружки запалвам WinkНе ме бъркат местата дали се пуши или не тъй като винаги гледам за малката да има удобства, а не да виси до масата където ядем и пием.Ходим на места само където има детски кътове или в близост.
миа-ата -  мислиш ли, че ще ти трябвя този слинг newsm78?Аз дори кенгуру не ползвах ,никога не ми се е налагало, а и не исках да я държа постоянно до мен и на ръце, за да не свиква.
арина91 - приемаме новаци  Wink добре дошла Hug

# 296
  • Мнения: 14
здр-те мами!как сте?
докладвам как мина при доктора..здравички сме много добре се развиваме всичко е наред!определянето на пола беше голяма мъка!едвам го видяхме парво доктора вика МОМЧЕ е!!но нее!евентоалното пишле се оказа пъпната връв!и в крайна сметка срамежливката спря да си стиска краката и се оказа че ще сме с РОЗОВИ ГАЩИЧКИ! Joy
аз за количка не сам мисила още...!по скоро ме притеснява креватчето,шкаф за повиване,ванички...и разни такива!смятаме скоро да започваме с детската стая но незнам дали ще мога да я оставям сама!? #Crazy

# 297
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Когато се пуска нова тема се предполага, че ще се пише вече там Peace

# 298
  • Мнения: 3
Здравейте на всички,

аз съм също една от тези бъдещи мами на юли 2009  Simple Smile

Ще ми кажете ли обаче как да се запишем и ние в списъка за юли 2009?

Мерси предварително и спокойна бременност на всички!

Marselia

# 299
  • Мнения: 179
марселиа- писах ти на лични сега сме в 17тема тук никой не пиши!

Общи условия

Активация на акаунт