Геният на мама и на татко-ПЪРВОКЛАСНИЧЕТО сладко :-)

  • 17 200
  • 313
  •   1
Отговори
# 300
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 349
Нямам думи просто. А като се направи този подземен паркинг, няма ли да подкопае и основите на у-щето? Хич не разбирам, но така ми звучи. То и за част от двора на 7СОУ(на пъпа на СФ) имаше някакви драми с нЕ'кви реститути. Но какво стана по-натам......

# 301
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 372
Трябва да се действа бързо. Намерете юрист, някой запознат с процедурите - разрешителни, кой кога какво трябва да пише и подпише. Ръководството на училището на чия страна е?
В Студентски град, в двора на ОДЗ 16 израстна бетонна гъба, въпреки събраните подписи на почти всички родители и посещение при кмета. Прецака ни това, че не бяхме наясно с процедурите и едната мама - представител на родителска организация. Тя подходи като че ли всичко е решено и взе да се пазари какво да получат децата и градината (най-вече) срещу строежа. Кмета каза, че на плана на Ст- град градината я нямало и затова е било издадено разрешението за строеж. Макар той самият да е живял наблизо, нищо не му е попречило да се подпише  #Cussing out ПРед нас се изкара света вода ненапита - те подписвали последни... после ни казаха адвокати, че всичко почва и свърша в Общината и там трябва да се търсят виновните. НО багерите бяха влезли. Казаха ни много късно и не можахме да спасим двора на яслените групи. Прозорците на децата ми щяха да са към строежа, с всички екстри. Добре, че успях да ги преместя, преди това.
Дано имате успех и предотвратите това. Като имат нужда от паркинги, да намерят алтернатива на децата.

# 302
  • Мнения: 505
Не знам дали ще се подкопаят основите, но най-малкото съм сигурна, че след като няма да има двор и няма да се използва централния вход, ще се нарушат противопожарните разпоредби. Не си представям, какъв работен процес ще има при работещи тежки машини под прозорците. Май не съм споменала, че подземният паркинг ще бъде на 3 етажа.
Също така си мисля че ще има и отлив на ученици от това училище, заради условията. А учениците, които ще бъдат първокласници другата година - на задната улица ли ще бъде тържеството по случай 15 септември?

jd днешната родителска среща беше с цел да се сондира мнението на родителите. Беше съставен протокол, в който вписахме въпросите и предложенията си. Преди това е имало среща на родителския актив, на която среща е било обяснено това предложение лично от директорката. По мнение на една от присъствалите, директорката се е опитала нежно да ги накара да кажат "ДА". Все си мисля че ако това е истина на директорката ще и бъде "благодарено" от поръчителите на проекта.

# 303
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 372
И в описания от мен случай директорката представи нещата в светлината "свършен факт, няма какво да се направи". Родителската среща беше под натиска на родителския актив, случайно подочули от странични източници.
Действайте! Нямате много време, щом са ви подали информацията. Ние не успяхме да се свържем навреме с адвокат, който да ни обясни процедурата стъпка по стъпка и кога какво може да се атакува. И най-вече - как. Дано вие успеете!

# 304
  • Мнения: 2 829
Дано успеете да се справите Praynig

# 305
  • Мнения: 1 033
Привет, отдавна не съм се разписвала, но и то няма нищо интересно де Simple Smile Девойката си пише, чете -скоро ще прочетем "Лили чудото във футболна треска" и ще видим какво ще избере след това за четене.

Хапя, много неприятно за паркинга. Дано се наредят нещата в полза на учениците, а не на директорката.

Довечера съм на родителска среща, предполагам, че ще е за предстоящия празник на буквите. Ще докладвам после

# 306
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Здравейте момичета,
моите момчета не ми оставят време за вас, но се старая да ви чета.
За утре Вики има да подготвя материал за Васил Левски, ще ровя след малко из нета, да намирам снимки, случки....
Какво ли още ще измислят незнам, уж са първи клас само!

# 307
  • София
  • Мнения: 632
СЪни вчера имаше едно изречение за Васил Левски да научи/чете,днес ходили в библиотеката да ги казват.Обаче наша Станислава сутринта паднала в училищния двор и си разбила носа,одрала си лицето има и цицина на главата. SadГоспожата я видяла от прозореца и отишла да я посрещне,ходила при сестрата два-три пъти тя я е мазала с нещо.На нас се обади чак към 11 часа.После я питам защо не се обади тя вика"Да не ви притеснявам".Баща й за първи път решил да не я води до вътре,а я оставил с колата и тя през училището сама и се забързала и се пребила.Ама нито се подпряла на ръце нито нищо. ooooh!Та затова, че е паднала не е чела нищо.
Сега си е легнала малко да почине.

# 308
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 372
На нас от миналата седмица са ни казали да търсим нещо за Левски. В един сайт имаше дори пъзел с Левски. Ще пусна линк довечера, в новата тема, като я  пуснете. Май е време.

# 309
  • Мнения: 2 829
леле suan,,лоша работа Sad Sad Sad
и носа си разбила....ужас,,милото кой знае как я боли

# 310
  • Някъде в търсене ............
  • Мнения: 920
suan, дано да се оправи бързо, познато ми края на януари точно седмица преди  РД падна и си удари главата. Как го правят незнам без да се предпазят изобщо  doh.

# 311
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 349
Ще пусна линк довечера, в новата тема, като я  пуснете. Май е време.

Слушам  Mr. Green

# 312
  • София,
  • Мнения: 4 267
И ние имаме да търсим материали и снимки за Левски и на мен ще са ми от полза нещата, ще съм Ви благодарна ако ме насочите нанякъде.
jd аз често минавам към въпросната градина и бях в недоумение - как може децата играят навън , а багерът копае дупка - ами чесно да ти кажа отказах се да подавам документи за малката за ясла в тая градина иначе ми е супер близо. Ама какво да се прави и там играят интереси, пари - ще стане като с дискотеката отсреща #Cussing out. Ей аман от простите ни управници, всички са жадни и алчни за пари, не им ли стига това което получават та и децата ни ще ощетяват, ама такава си ни е тъпата държава, ужас. Чесно да Ви кажа вече хич не ми се живее в нея Sick

# 313
  • Мнения: 2 829
[quote
 author=jd link=topic=371003.msg10203760#msg10203760 date=1234872908]
 

Слушам  Mr. Green



нова тема

Общи условия

Активация на акаунт