За пюретата?!?

  • 1 081
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 299
Аз започнах с картофено пюре-малката ОБАЧЕ не искаше да яде с лъжичка-слагах няколко пъти в млякото и си го папаше,НО в крайна сметка реших че детето още не е готово за тази храна и ги спрях.

# 16
  • Мнения: 1 427
Аз от 1 седмица почнах с плодово пюре от ябълка. Давам го преди обяд, 10 минути след като се събуди (към 10-10.30) - след още 10-15 минути давам млякото.За една седмица стигнах до 50-60 гр пюре и съответно давам около 30-40 гр мляко по-малко.

така не се ли получава заместване на храненето. Аз явно съм доста объркана,обаче ако плодовите пюрета не заместват млякото, би трябвало детето да продължи да поема същото количество мляко.

аз днес започнах с пюре от круши - общо взето нямам престава колко пое от него - нещо минималко, поне нямаше мръщене и недоволни гримаси или въобще оплаквания, мисля че по-скоро и хареса. Мечтая за момента в който и аз ще мога да кажа че изяжда с лъжица 50-60 грама.....кога ли ще дойде това време ooooh!
В началото Йоана също се мръщеше на лъжичката.Просто отложих нещата с няколко дни и после вече започна да яде с лъжичката.

# 17
  • Мнения: 472
а какви марки плодови пюрета вземате за захранване !

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 2 469
аз съм взела на Фрютек - плодови - круша и ябълка и съм се заредила от Хип и Сънвал със зеленчукови. На всичките пише че няма захар, но като ги опитам установявам че садоста сладки, дано ги подслаждат с плодови сиропи или фруктози

# 19
  • Мнения: 472
от зеленчуковите мога да випрепоръчам :

тиква и картов на ХИП (на бурканчето има картинка на червена тиква а не на зелените тиквички защото има и такова ) - много добре се тразява на коремчето
морков и картов на ХИП - малко акото се сгъсти при нас но не беше фатално !
морков картов и царевица на АЛЕТЕ - пак действа добре на стомахчето и .
За сведение ние досега не сме имали проблеми с акото .

според мен тези комбинации са добри за захранване .


# 20
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Не сте ли много малки за да започвате захранването? Ние започнахме от 5 месец и то с плодови пюрета, като му слагах плодовото пюре в млякото, когато започна да си изяжда цяла порция. В началото започнахме с по 2 л. преди хранене на следващия ден 4л. и така. Мисля, че 90-100мл. е достатъчно за вашата възраст. Купувам му плодови пюрета на АМ АМ, защото не са много сладки (не искам да свикне със сладкото) те са редички и стават да се разбиват заедно с мялкото.

# 21
  • София
  • Мнения: 2 271
Аз от 1 седмица почнах с плодово пюре от ябълка. Давам го преди обяд, 10 минути след като се събуди (към 10-10.30) - след още 10-15 минути давам млякото.За една седмица стигнах до 50-60 гр пюре и съответно давам около 30-40 гр мляко по-малко.

така не се ли получава заместване на храненето. Аз явно съм доста объркана,обаче ако плодовите пюрета не заместват млякото, би трябвало детето да продължи да поема същото количество мляко.

аз днес започнах с пюре от круши - общо взето нямам престава колко пое от него - нещо минималко, поне нямаше мръщене и недоволни гримаси или въобще оплаквания, мисля че по-скоро и хареса. Мечтая за момента в който и аз ще мога да кажа че изяжда с лъжица 50-60 грама.....кога ли ще дойде това време ooooh!
Не, не мисля че се получава заместване, защото заместване означава да може да се наяде с пюрето - това е все едно да изядеш половин килограм ябълки - ще се наядеш ли? Или само ще ти напълнят и остържат стомаха и след 1 час пак си гладен. Същото е и при бебето - стомахчето му се пълни, все едно е пило водичка. Специално при Боби е така. Плодовото пюре не замества храненето, а просто го отдалечава с половин - един час.

# 22
  • Мнения: 2 071
Аз от 1 седмица почнах с плодово пюре от ябълка. Давам го преди обяд, 10 минути след като се събуди (към 10-10.30) - след още 10-15 минути давам млякото.За една седмица стигнах до 50-60 гр пюре и съответно давам около 30-40 гр мляко по-малко.

така не се ли получава заместване на храненето. Аз явно съм доста объркана,обаче ако плодовите пюрета не заместват млякото, би трябвало детето да продължи да поема същото количество мляко.

Не се получава заместване, защото тя пак яде мляко 5 пъти на ден, като бонус идват 50-60 гр. пюре

Общи условия

Активация на акаунт