Каква машина за печене на хляб да си купя-моля дайте съвет

  • 283 949
  • 1 283
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 22 786

Но, установих, че слагам по-голямо количество продукти и затова ми е ставал глетав. Намалих ги на половина и сега си става супер.
Слагам толкова,колкото пише в рецептата.Освен да пробвам с 1/2 доза. Thinking

# 46
  • Мнения: 577

Но, установих, че слагам по-голямо количество продукти и затова ми е ставал глетав. Намалих ги на половина и сега си става супер.
Слагам толкова,колкото пише в рецептата.Освен да пробвам с 1/2 доза. Thinking

И аз правех от книжката с рецепти явно италианската мая и брашно  са по-различни Grinning и като намалих дозата стана.
Пробвай дано стане.

# 47
  • Мнения: 198
Много зависи и от брашното.Не от всяко брашно става хубав хляб.Улучиш ли го обаче няма да имаш проблеми.

# 48
  • Варна
  • Мнения: 975
Най-важното правило важещо за всички модели хлебопекарни е,първо се слагат течните след което сухите съставки,а отложен старт доколкото съм запозната имат почти всички машини.Аз ползвам само суха мая на Dr.Oetker.

# 49
  • Мнения: 4 916
нагласям съставките от вечерта и на сутринта закусваш топъл хляб.

това много ме впечатли, заклевам се.
Мен не ме бива много много в месенето... Нито в печенето. Ще се справя ли с машината?
...

Няма начин да не се справиш  Peace
Иначе наистина има книжка с рецепти и напътствия. Аз най-простия селски хляб го правя така - водата, брашното, в едното ъгълче малко сол, малко захар, в диагоналното ъгълче - мая. След това я оставям и след три часа имам хлебче  Hug Много е удобно.

# 50
  • Варна
  • Мнения: 975
При мен маята се слага най-на края върху брашното,а отложения старт е до 13 часа.

# 51
  • Мнения: 4 916
При мен маята се слага най-на края вярху брашното...

Да де, върху брашното  Peace Ама трябвало да бъде по диагонал на солта, т.е. възможно най-далече, така пишеше в книжката. Това е странно, защото при разбъркването така или иначе се смесват  Thinking обаче аз действам по книжката.

# 52
  • Мнения: 3 211
Шани, никога през живота си не съм месила успешно. Само един път съм пробвала и повече не повторих.
Слагаш всичко предварително както е по рецепта.
Например водата, брашното, солта и накрая разбърканата предварително с малко вода и захар (колкото има в рецептата) жива мая.
Откакто разбърквам така маята става супер.
Прави и страхотно тесто, което после печеш-например за пица или хлебчета, кифлички...
Има и програма за конфитюр, която можела да се използва и за лютеница, но не съм го пробвала, че я имаме от скоро.

# 53
  • София
  • Мнения: 2 419
Днес гледах Мулинекс за 209лв в Технополис - с две бъркалки. Беше извадена отстрани на редав специалните оферти, не знам иначе колко му е цената. Не го взех, защото не бях там за това, а и не съм гледала до сега за модел и цена, но ако някой се интересува - там е)

# 54
  • Мнения: 4 916
[... Има и програма за конфитюр, която можела да се използва и за лютеница, но не съм го пробвала, че я имаме от скоро.

Каква марка е твоята машинка? Живо се интересувам от опцията за лютеница и конфитюр.

# 55
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
- водата, брашното, в едното ъгълче малко сол, малко захар, в диагоналното ъгълче - мая. След това я оставям и след три часа имам хлебче  Hug Много е удобно.

а каква марка е твоята?

Иначе Вери_найс е дала линк и картинка от нейната на 2ра страница... Мисля, че от ла-редут я е купила.

# 56
  • Мнения: 4 916
- водата, брашното, в едното ъгълче малко сол, малко захар, в диагоналното ъгълче - мая. След това я оставям и след три часа имам хлебче  Hug Много е удобно.

а каква марка е твоята?

Иначе Вери_найс е дала линк и картинка от нейната на 2ра страница... Мисля, че от ла-редут я е купила.

Моята е евтината редутска - тогава излизаше 30 лв. с доставката, но е с малък грамаж - 450 г хлебче и 4-5 функции. Сега искам по-голяма и да може да прави мармалад.

# 57
  • Мнения: 117
моята е аляска страшно съм доволна с една бъркалка  12 програми от метро си е купих  според мен ниама нужда от скапи всички са на един принцип Hug

# 58
  • Мнения: 22 786
.
Има и програма за конфитюр, която можела да се използва и за лютеница, но не съм го пробвала, че я имаме от скоро.
Crazy Убихте ме с тази функция,за първи път чувам. Grinning

# 59
  • Мнения: 1 986
моята е аляска страшно съм доволна с една бъркалка  12 програми от метро си е купих  според мен ниама нужда от скапи всички са на един принцип Hug
абсолютно подкрепям Peace Peace Peace
А функцията за конфитюр-мисля, че всички я имат

Последна редакция: сб, 28 мар 2009, 10:19 от D_e_s_i_t_o

Общи условия

Активация на акаунт