Къпана баница

  • 11 836
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 755
Имам един пакет от готови кори за Къпана баница - 3 бр. листи са. Как да я направя нататък?
Искам да помоля и за идеи какво може да се направи с бланширан патладжан?
Благодаря

# 1
  • Мнения: 1 777
За корите не мога да помогна,но с бланжирания патладжан може да направиш мусака.Вместо картофи сложи патладжан,аз често правя така. Simple Smile

# 2
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
В тази рецепта сам си точиш корите, но може да я използваш от момента в който корите са разточени и до края  Peace

http://az-jenata.com/?page=article&aid=7557

# 3
  • Мнения: 2 755
Значи за една баница ще ми трябват 2 пакета кори? Или пък да я направя с един лист по средата...  Thinking Мисля, че един пакет трябва да стига.

# 4
  • Мнения: 1 906
По нашия край къпана баница се прави с печени кори  Thinking . Тя ми е любима!

# 5
  • Мнения: 2 755
По нашия край къпана баница се прави с печени кори  Thinking . Тя ми е любима!
Точно, тея моите са препечени. По колко листа слагате в една баница? Яйца слагаш ли? А мляко или газирана вода? Срещам различни рецепти

# 6
  • Мнения: 1 906
По нашия край къпана баница се прави с печени кори  Thinking . Тя ми е любима!
Точно, тея моите са препечени. По колко листа слагате в една баница? Яйца слагаш ли? А мляко или газирана вода? Срещам различни рецепти
Точно, колко кори слагаме ми е трудно да кажа, но я правим като обикновената. В смисъл ред кори, ред плънка. Плънката е от яйца, сирене и кисело мляко.

# 7
  • Мнения: 307
Здравей, къпана баница означава че секи лист кора се мокри с вода.

Т.е. като имаш 3 кори - слагаш кора, пръскаш с вода, масалце, плънка и повтатяш. Най отгоре сложи пак масалце и залей с прясно мляко с едно рабито яйце.  Peace

# 8
  • Мнения: 225
В тази рецепта сам си точиш корите, но може да я използваш от момента в който корите са разточени и до края  Peace

http://az-jenata.com/?page=article&aid=7557
Според мен това е оригиналната рецепта за къпана баница!
Това ни е любимата баница,става мноого вкусна,но изисква доста време на работа.

Общи условия

Активация на акаунт