Кога мога да отида на гробище, с бебе съм?

  • 10 687
  • 40
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • София
  • Мнения: 124
Миналата седмица е починала моя много близка роднина. Не ми е казано, защото не трябвало да ходя, тъй като сме с бебе на 6 м. и половина. Така и не съм отишла на гроба й. Казаха ми, че трябвало бебо да навърши 1 годинка и тогава можело, или пък да отида първо на някакво тържество, т. е. на нещо весело. Така или иначе искам да отида възможно най-скоро, кога може да стане това?

# 1
# 2
  • Мнения: 4 892
Още утре, щом имате желание да се простите с близката си. Бебето Ви, да е живо и здраво и трагичното събитие са две различни неща, не ги обвързвайте и не слушайте глупости, не се обременявайте.
 

# 3
  • Мнения: 2 237
Не знам кой ти го е казал, но това е поредното суеверие.Какво като си с бебе и отидеш на гробища ? Аз заведох дъщеря си на гроба на баба ми когато беше шестмесечно бебе.Беше привечер, лятото.Взех бебето и отидох заедно да оставим цветя.Не мисля че това е проблем.

# 4
  • Между Пирин, Рила и Родопите
  • Мнения: 371
Мариголд, съболезнования за загубата!
Недей да се вслушваш в подобни уМозаключения. Някога са спестявали на родилките лоши вести и преживявания, за да не изгубят кърмата. Вероятно от там идва поверието.
Прецени сама ситуацията и ако изпитваш нужда да отиди на гроба на близката ти, за да се простиш нея.
Но ако се чувстваш несигурна изчакай подходящия момент.
Със сигурност няма да си полезна на бебето ако изпитваш угризения, изборът е твой!

# 5
  • Мнения: 1 062
Моите съболезнования!
Можеш да отидеш още утре, дори бебето ти да е на 2 дни. Това са суеверия, които за жалост все още битуват сред възрастните, а за още по-голямо съжаление, много млади хора им вярват. Не се натоварвай с глупости. Отиди спокойно и се сбогувай с близкия си човек.

# 6
  • Мнения: 4 490
За мен би било много по-тежко да не се простя с човека, когото обичам. Не би ме интересувало имам ли бебе или не. неговата съдба надали би била повлияна от това ходила ли съм на гробища или не. А аз съм ходила преди децата ми да навършат 1 година.

# 7
  • Мнения: 1
Още утре, щом имате желание да се простите с близката си. Бебето Ви, да е живо и здраво и трагичното събитие са две различни неща, не ги обвързвайте и не слушайте глупости, не се обременявайте.
 

пълна подкрепа за мнението

# 8
  • Мнения: 256
Пълно е с какви ли не суеверия. Разбирам авторката, особено ако многолюдна рода упражнява психическа намеса, нормално да се е стреснала, като знам някои хора какви страхотии разказват, не можело бременна, не можело с бебе, после пък ако било кръстено можело ....

Направи го, както го чувстваш. Ако те е страх - не ходи. Аз прекарах около 10 години от живота си по гробища, познай дали не съм била бременна, с дете и т.н. Е,да, в моя случай беше служебно, но разликата каква е?

# 9
  • Мнения: 194
Да,и аз съм го чувала това за гробищата.Дори моя позната не дойде в нас да види беба,защото беше починал брат и наскоро.Наистина са суеверия,а аз лично не ги спазвам,но ако самото посещение на гробищата ти носи негативизъм или те подтиска,по-добре не ходи.

Последна редакция: вт, 10 фев 2009, 05:37 от ioanna2008

# 10
  • Мнения: 2 467
Суеверието е кърмачка да не ходи, че ще и спре кърмата.
Не спира. Бях на погребението на баба ми. Изживях си мъката. Дъщеря ми беше на 7 м. Продължих да кърмя.
От стреса малко намаля кърмата, но с по-често кърмене за няколко дни се възстановяват нещата.

# 11
  • под дъгата
  • Мнения: 630
Това съм го чувала, но с тази разлика, че не било хубаво с бебе да отидеш на гробище. Суеверие. Ако толкова те притеснява, остави детето на някого и отиди сама. Направи така, както го чувстваш.

# 12
  • София
  • Мнения: 2 430
И аз съм чувала за подобни суеверия,че не трябва да се ходи на гробища ако си с бебе или ти предстои сватба Shocked
Marigold ,моите съболезнования,не слушай роднини и "съветници",отиди да почетеш паметта на човека за последно Praynig
Повярвай,че няма нищо по-лошо да станеш жертва на суеверията.

# 13
  • Мнения: 2 161
Какво се блещиш,бе!


Marigold ,аз за първи път чувам за подобно суеверие.Но ако ти изпитваш потребност да почетеш тази своя близка,едно цветенце да й сложиш,не се колебай и не се притеснявай да го направиш.Дори и с бебенцето да отидеш,това са гробища,какво страшно има?

# 14
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Стига с тези суеверия!
Щом имаш нужда да отдадеш последна почит на близката си - направи го. Миналия ден ходих на помен на баба ми, а съм бременна. Тази жена ме е гледала и обичала. Аз също я обичах много и не позволих и дума да ми обелят за това, че не трябвало да присъствам там. Имах нужда да отида и да запаля една свещичка на гроба й. Направих го и се чувствам добре от това. Знам, че тя ме е видяла там и е щастлива от това, че не я забравям и не се притеснявам да покажа чувствата си.
Освободи се от подобни задръжки и притеснения. Ако нещо е писано да се случи, то ще стане, независимо от действията или въздържанието ни. Направи така, както ти подсказва сърцето.

# 15
  • Русе
  • Мнения: 86
Дядото на съпруга ми почина декември месец. Не съм ходила на погребението, но тази събота времето беше хубаво и отидохме с дъщеря ни на гроба да запалим по една свещичка.

# 16
  • София
  • Мнения: 124
Благодаря ви, момичета! Още тази събота ще отидем, въпреки че оттук нататък все е късно...

# 17
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Не е късно. Ти не си спирала да мислиш за нея. Отиването там ще е само физическото ти посещение на мястото.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Не е късно. Остави бебето, иди и се прости с близката си.

п.п. извинявам се, че обърках темите, но от друга страна нищо случайно няма...

Последна редакция: вт, 10 фев 2009, 23:33 от Катюша

# 19
  • Мнения: 4 892
Не е късно. И бъдете спокойна.

Катюша, мерси, че го споделихте....

# 20
  • Мнения: 117
На гроба на майка маи отидох с малката веднага след като станаха 40 дни от раждането.
Отивай спокойно.Няма нищо лошо бебе да ходи на гробища.
А както починалите могат да помогнат живите немогат.

# 21
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
А както починалите могат да помогнат живите немогат.

това не го разбрах...

# 22
  • Мнения: 4 195
послушай момичетата, иди си спокойно на гробища и се прости ............

# 23
  • Мнения: 2 759
А както починалите могат да помогнат живите немогат.
това не го разбрах...
                        И аз. Но и не съм много сигурна дали искам изобщо да го разбирам  Whistling.
                        Миличка, направи както ти диктува сърцето. От една страна няма нищо суеверно в стреса. Има много хора със слаби нерви и това не е срамно. На такива може да им спре кърмата или може да ги подтисне случката за дълго. Смъртта на близък човек не е нещо, което да не те засегне по един или друг начин и само ти можеш да решиш дали си готова да отидеш или да изчакаш. Така или иначе съм на твоето мнение, че вече е късно, и дали ще отидеш сега или след два месеца е все същото. Но пък ако ти се ходи - отивай.

                       П.П. Когато баща ми почина не ми беше тежко, не усетих стрес или някакво напрежение. Честно казано почувствах облекчение. Но пък ми побеля косата за много кратко (три-четири дни). Факт.

# 24
  • Мнения: 181
разбирам го ,че те ни пазят и помагат от горе.

# 25
  • Мнения: 3 886
Азсъщо съм чувала това.Даже не е хубаво докато самото бебе  не е кръстено да се посещава гробища.Ми  незнам но според мен не е суеверие може би има логика

# 26
  • някъде другаде
  • Мнения: 629
Мисля , че можеш да отидеш когаго решиш. Според мен ще се чустваш зле ако не се разделиш с близък човек.Повярвай ми само през 2008 год починаха четирима мои роднини и то много близки. Един от тях беше баба ми . И макар , че беше възрастна ми е много мъчно. Дълго се канех да отида да я вида че беше болна , около 10 дена беше се залежала и точно когато тръгвах да я видя майка ми се обади , че е починала.Сега ме боли от факта , че не я заварих жива. Много я обичах.

# 27
  • Мнения: 1 849
Отиди, разбира се, но бебето не взимай със себе си. Остави го на някого и сама изрази мъката си. Бебето е още мъничко и наистина поне до годинка не го води по такива места. Ако панахидата е в църква би могло, но на гробища - не!

# 28
  • Луната ни пази
  • Мнения: 3 008
Разбира се, че можеш да отидеш. Съпруга ми почина, това означава ли, че не можех да отида на погребението!? А детенцето ми е само на 8 месеца. Дори и него заведох на гроба на баща му, не на самото погребение, но седмица след това.

# 29
  • Мнения: 27 524
Не вярвам на подобни суеверия. Ходя и ходила съм когато сметна за време за това - и бременна, и с бебе...

# 30
  • Мнения: 4 490
Мегелинка,  Cry  Cry  Cry Моите съболезнования!  Sad

# 31
  • Мнения: 3 886
Разбира се, че можеш да отидеш. Съпруга ми почина, това означава ли, че не можех да отида на погребението!? А детенцето ми е само на 8 месеца. Дори и него заведох на гроба на баща му, не на самото погребение, но седмица след това.
МИла моите съболезнования прегръщам те истински и силно

# 32
  • на село
  • Мнения: 1 028
Аман от глупави суеверия!
Дядо ми почина преди три дни  Sad. Когато свекърва ми ме видя вечерта че съм пуснала пералнята се облещи  Shocked - не можело, значи, да се пере! Ама не ми даде смислено обяснение защо...
Както и да е - ако има нещо там "горе", се надявам вече да пийва ракийка с аверите и да бистри политиката...

# 33
  • Мнения: 43
Когато моят дядо почина дъщеря ми нямаше годинка беше на 7  месеца.Обадиха ми се и ми казаха за смъртта му и ми казаха ти си с малко дете не ходи.Но въпреки всичко  аз  отидох .Така ,че моят отговор е отиди на гроба на своята  близка сбогувай се с нея,просто не вярвай в това което ти казват.Ще ти олекне и няма да ти тежи.

# 34
  • Мнения: 2 386
Мегелинка, искрени съболезнования, мило момиче.. Пази се и продължавай напред все така..

Авторката - никога не е късно да отидеш..

# 35
  • Варна
  • Мнения: 617
 И за мен са суеверия. Детето ми почина преди 8 месеца. Ако имам някога друго, не виждам как ще стане да не ходя на гробищата бременна или с бебе. За мен това е цяла вечност.

# 36
  • под дъгата
  • Мнения: 630
Slavi_Yo, прегръщам те!

# 37
  • Бургас
  • Мнения: 5 617
Ходила съм и бременна, и с малкото. Нищо лошо не се е случило, няма и да се случи /поне не поради това, че съм ходила/. Суеверия, не обръщай внимание. Важното е да отидеш, ако имаш нужда.

# 38
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Никога не съм спирала да ходя на гроба на сина си- и като бременна, после с бебето( беше на три месеца, когато я заведох за първи път, оттогава е винаги с мен). Нищо не би ме спряло да го правя, още по- малко разни суеверия.

# 39
  • Мнения: 404
Още утре, щом имате желание да се простите с близката си. Бебето Ви, да е живо и здраво и трагичното събитие са две различни неща, не ги обвързвайте и не слушайте глупости, не се обременявайте.
 
При мен така се наложи да отида на гробищата, защото баба ми почина.По това време малката ми беше на 10мес.

# 40
  • Мнения: 96
Според мен ,за да бъдеш спокойна и за себе си и за детето,иди и попитай свещеник как трябва да постъпиш в случая.Той ще ти каже кое е правилно и кое не,след това избора направи ти.

Общи условия

Активация на акаунт