Имам ли право да се сърдя на родителите

  • 3 975
  • 83
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 447
Майка ти е невероятен човек,но за съжаление за теб не мога да кажа същото.Вземи се в ръце и си отвори очите.Не разбирам,как може да се жалваш за такива неща.Ако бях аз на твоето място щеше да ме е срам,че си го мисля,а какво остава да го напиша пред хората. ooooh!
Един ден ще разбереш,че майка ти е права и това най-вероятно ще стане,когато ти самата станеш майка.

# 31
  • Мнения: 451
аз ако знаех и аз нямаше да уча и бих предпочела парите и аз да си купя нещо.  Confused

На колко години си, викаш?...

# 32
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 481
Ако не пораснеш и продължиш да разсъждаваш така, ще имаш много горчиви хапове още ThinkingНе ми се мисли за хората около теб Tired

# 33
  • Мнения: 2 161
Майка ти е перфектна.Обаче не е случила на дъщеря,която да оцени голямото й,справедливо сърце.В другата тема квичат,че свекървите им не ги уважават,ти пък се дразниш,че майка ти е приела чуждото дете като свое...Ами така е редно,уважаема.А пък като имате претенции за по-пищна сватба,поемете си остатъка от разходите сами.Ти си нагла,но и лигава.Непростимо лоша комбинация.

# 34
  • Мнения: 66
Каква тема  ooooh!! Ако съм като теб , би ме било срам от самата себе си, а камо ли да пускам теми от тоя сорт! Не е зле да се замислиш малко... Забележи, че никой от съфорумците не е на твоето мнение, дали повредата не е в твоя телевизор?!?
Евала на майка ти! Аз със свекърва ми съм много близка , тя също ми е показвала , че за нея съм като дъщеря, но това не означава , че ме обича повече от дъщеря си. Само се замислих, как бих се почувствала ,ако зълва ми е като теб  newsm78
Колко са различни хората!  Сигурно ако майка ти и снаха ти се ненавиждаха, ти пак щеше да си недоволна, че снахата не оценява колко е добра майка ти  Confused

# 35
  • Мнения: 1 763
Зависи от отношението, което показват. Може да не помагат материално, но да са много сърдечни и да показват, че те обичат, възможно е и обратното. Това ние няма как да усетим, все пак интернет общуването си има куп недостатъци. Аз бих поговорила с тях, все пак са най-близките ти хора. Дори да не ти помогнат със сватбата, съм сигурна, че ще направят всичко възможно да се почувставаш все едно са ти помогнали.

# 36
  • София
  • Мнения: 8 276
Браво на майка ти. Малко са такива като нея и аз им се възхищавам.

# 37
  • Мнения: 337
.................Извинявай, ти да не си 15 годишна?
                 Поне така ми се струва от писанията ти. Майка ти ( а сигурно и баща ти) е прекрасен човек. От това, което си написала би трябвало да се чувстваш леко, или не толкова леко, неудобно.
            
                 От момента, в който ти си сгодена, живееш с годеника си, твоето у дома е при него, а не в дома на родителите ти. Казвам ти го от опит. Хубаво е да отидеш при тях, но вече "на гости".
                 Аз също мисля, че са си  загубили парите и времето да ги изкарат, за да следваш ти......

                Интересно какво щеше да си купиш  newsm78, според мен образованието би ти отворило доста повече врати и би ти осигурило работа, с доходите от която да "си купуууууваш" каквото си искаш.

Ако дъщеря ми един ден се прояви като теб не дай Боже, ще съм дълбоко разочарована.

П.С. Родителите не са длъжни да плащат сватбите на децата си. Да не би да се женят те!?!?! Това, че са решили да улеснят теб и брат ти с определена сума е израз на добра воля от тяхна страна.

А вие може и 300 човека да поканите, но за ваша сметка..........


# 38
  • Мнения: 2 161
Зависи от отношението, което показват. Може да не помагат материално, но да са много сърдечни и да показват, че те обичат, възможно е и обратното. Това ние няма как да усетим, все пак интернет общуването си има куп недостатъци. Аз бих поговорила с тях, все пак са най-близките ти хора. Дори да не ти помогнат със сватбата, съм сигурна, че ще направят всичко възможно да се почувставаш все едно са ти помогнали.
Ти четеш ли,преди да пишеш?За какво да говори?Точно и ясно са й казали-колкото на брат ти,толкова и на теб.Всичко тези хора са делили абсолютно по равно между двете си деца.Тя иска да кани повече хора,майка й е определила сума,същата като на брат й.Ами след като е баровка,да си плакти сама.

# 39
  • Мнения: 1 763
Зависи от отношението, което показват. Може да не помагат материално, но да са много сърдечни и да показват, че те обичат, възможно е и обратното. Това ние няма как да усетим, все пак интернет общуването си има куп недостатъци. Аз бих поговорила с тях, все пак са най-близките ти хора. Дори да не ти помогнат със сватбата, съм сигурна, че ще направят всичко възможно да се почувставаш все едно са ти помогнали.
Ти четеш ли,преди да пишеш?За какво да говори?Точно и ясно са й казали-колкото на брат ти,толкова и на теб.Всичко тези хора са делили абсолютно по равно между двете си деца.Тя иска да кани повече хора,майка й е определила сума,същата като на брат й.Ами след като е баровка,да си плакти сама.

Не говоря за думите като съдържание, а за интонация, език на тялото и т.н. Някои неща се правят по задължение, не от чувство и тогава боли. Не казвам, че в конкретната ситуация нещата са точно такива, това няма как да знам.

# 40
аз малко се поуспокоих,
бях сутринта в майка ми, лапето на снахата беше там, защото майка и татко са е отпуска, лапето е настинало и трябва да се грижи някой за него, защото снахата е на работа. Беше пред телевизора, гледаче Том и Джери и мляскаше шоколад милка. Аз живея отделно, не живея с родителите си, а със приятеля си. Незнам какво ми стана и тръшнах вратата и си тръгнах.
След около 20 минути гледам майка ми препуска към мен, със шоколад милка, тя милата си е помислила , че съм се разсърдила заради шоколада, стана ми много готино, че и мен ме обича много и го показва. Каза ми че са говорили със татко, да има кажа колко ще струва пари ще ни трябват за сватбата и те ще ни дадяли, но после ще сметнат разликата между сватбата на брат ми и мойта и до лятото ще му възстановят и на него парите, за него е идеално,защото той искаше да ходи на почивка със жената в египет.
Аааа значи можело, ама защо трябваше да се стига до там. Ама нищо важното, че пак чувтавм обичта на мама.

# 41
  • Мнения: 2 161
Език на тялото?Ами майката ясно и точно й е дала да се разбере,че не е по-различна и по-специална от брат си.Език на тялото!Едва ли се е извивала снагата й в бели денс,когато й е говорила.Говори за конкретната ситуация,защото има конкретна ситуация.

# 42
  • Мнения: 5 468
аз малко се поуспокоих,
бях сутринта в майка ми, лапето на снахата беше там, защото майка и татко са е отпуска, лапето е настинало и трябва да се грижи някой за него, защото снахата е на работа. Беше пред телевизора, гледаче Том и Джери и мляскаше шоколад милка. Аз живея отделно, не живея с родителите си, а със приятеля си. Незнам какво ми стана и тръшнах вратата и си тръгнах.
След около 20 минути гледам майка ми препуска към мен, със шоколад милка, тя милата си е помислила , че съм се разсърдила заради шоколада, стана ми много готино, че и мен ме обича много и го показва. Каза ми че са говорили със татко, да има кажа колко ще струва пари ще ни трябват за сватбата и те ще ни дадяли, но после ще сметнат разликата между сватбата на брат ми и мойта и до лятото ще му възстановят и на него парите, за него е идеално,защото той искаше да ходи на почивка със жената в египет.
Аааа значи можело, ама защо трябваше да се стига до там. Ама нищо важното, че пак чувтавм обичта на мама.
Тази тема е майтап бе хора... Не си хабете приказките Crazy

# 43
ох колко правописни грешки имам, ама защото бързах  Embarassed
Мерси за отговорите

# 44
  • Мнения: 2 617
Фактите говорят достатъчно - така, както ги е описала авторката. Какво значи "по задължение"? Никой не е длъжен да плаща сватбата на децата си! Хората го правят от добра воля, а тя, вместо да е благодарна, намира за какво да мрънка и да се оплаква.

Моме, опитай се за момент да се поставиш на мястото на снаха си - с дете от първи брак. Как може да се дразниш, че детето е прието от твоите родители като внуче? Ами че това е елементарна човещина, само дето много малко хора я проявяват, защото явно пресметливите и недоволните като теб преобладават. А ти ми изглеждаш доста незряла и не знам как ще я караш утре в новото си семейство. Ако има справедливост, ще случиш на такава свекърва, каквато НЕ Е майка ти (за което - евала на жената, дано има повече такива като нея!).

Общи условия

Активация на акаунт