Обмислям раздяла

  • 8 562
  • 136
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 25 597
Ей, усойници! Как само му скочихте на момичето!  ooooh!
Да сте виждали някъде самоходен инкубатор, говореш немски и с GPS, а? Не сте, нали? Crossing Arms

# 46
  • Мнения: 2 401
Кви усойници, откровени простакеси са някои от тях  ooooh! 

# 47
  • Мнения: 26
На таз авторка май не съм и казал че е овца.
Извинете веднага поправям грешката.

Овца си.  hahaha

За три години да не седнеш поне малко от малко немски да научиш си е чисто овчо поведение. А в Германия си била досущ като овца без грам език.

Но спри сърце, нека започнем с първия урок.

Zwei Schwule saßen Arsch an Arsch,
und furtzten den Redetzki-Marsch!!!
Da kam der eine aus dem Takt,
und hat den andern angekackt!!!

 Joy

# 48
  • София
  • Мнения: 5 074
А дали изобщо е отишла до Германия  newsm78
Или и е скучно и си направи гаргара с нас  hahaha

# 49
Ами прав е приятелят ти, и аз да си кажа. Не стига, че му е било лошо, ами и да му мрънкаш, че не те бил взел от 2 спирки разстояние... Пак добре, че не те е изритал веднага. За толкова посещения и пътя да не можеш да научиш. Някои тук споменаха, че трябвало да ти плати такси. Ами ако не може момчето да плаща таксита, защото в Германия студентите рядко могат да си позволят такси, дори и за себе си. За 10 мин. път без особено много багаж пък съвсем. Та ние тук си мъкнем 20 кг. куфари и на по-големи разстояния сами. Лиглата свикнала да се вози по коли и таксита, много ѝ се вижда... Направо се ядосах.

И аз съм с подобна връзка, и при мен приятелят ми идва. Но знае как да стигне до вкъщи, нищо, че никога досега не му се е налагало. И основните транспортни линии е научил, и магазините, от които пазаруваме. Мога да го пратя сам да напазарува, когато имам да свърша нещо друго, и се справя. И от университета е идвал да ме вземе, и някъде другаде сме се срещали... Освен да почне като теб да ми хленчи защо не го водя под ръчичка. Да не говорим, че веднъж автобусът пристигна доста по-рано, някъде към 4-5 сутринта, а автогарата беше ужасно далече. Нито можех да стигна пеш, нито да си позволя такси, нито имаше редовен транспорт по това време. По това време на денонощието сама съм ходила няколко спирки пеша, определено повече от 10 мин., за да стигна до метрото, оттам до друга спирка, чакане на следващото към 20 мин. и така пристигнах да го "посрещна" сигурно около час, след като бе пристигнал. Сам, на студената автогара, при минусови температури. Ми че той ако беше като теб, да ме е пребил на място. Егати мръхлата си... Аз ако бях на мястото на приятеля ти, щях да те изхвърля от дома си... Такива като теб не заслужават да влизат там. Да видиш как бързо щеше да се научиш да се справяш... А за семейство и деца с теб не бих си и помислил повече, дори и парите да валят от небето. Все пак такава като теб да възпитава моите деца определено не е добра идея.

А и на всичкото отгоре сигурно той поема основната част от разходите по посещенията ти, ако не и цялата. Тъй че ще ме извиняват някои тук, но предполагам, че момчето е достатъчно мъж... Но като един истински мъж му е писнало да си хаби усилията за такива като авторката. Сигурно му се ще да има истинска жена до себе си, която поне от време на време да му "разрешава" да се разболява...

# 50
  • Мнения: 2 603
Предполагам, че авторката е много малка и още живее в свой си свят. Децата все пак са егоисти, изискват повече внимание и така....  Rolling Eyes

# 51
Предполагам, че авторката е много малка и още живее в свой си свят. Децата все пак са егоисти, изискват повече внимание и така....  Rolling Eyes

Ами щом от толкова време сама пътува през граници, сигурно не е чак толкова малка  Wink. Поне 20 ще ги има, вероятно и повече. Според мен е на около 22-23. Ако още живее в своя си свят, нищо чудно, че човекът вече не я ще в неговия  Laughing

# 52
  • Мнения: 2 603
Предполагам, че авторката е много малка и още живее в свой си свят. Децата все пак са егоисти, изискват повече внимание и така....  Rolling Eyes

Ами щом от толкова време сама пътува през граници, сигурно не е чак толкова малка  Wink. Поне 20 ще ги има, вероятно и повече. Според мен е на около 22-23. Ако още живее в своя си свят, нищо чудно, че човекът вече не я ще в неговия  Laughing

Е не е нужно да е голяма, с разрешително от родителите може да си пътува колкото иска и сама. На мен ми звучи доста детски, ама то това не е задължително свързано с годините  Laughing

# 53
  • Мнения: 413

Много ми е трудно да пиша, в момента се чувствам много объркана.
В момента съм в чужбина при приятеля ми, мислехме да се ожениме.
Аз живея по принцип в България. Заедно сме от три години, виждаме се на всеки три месеца, аз ходя при него,
защото той има много работа и не може.
Вчера пристигнах при него, той живее на около 10 мин. от автогарата , където аз пристигам. Много пъти сме ходили от автогарата до тях и би трябвало аз да знам пътя, но аз никога не внимавам и откъде да знам как се стига до тях.
Обаждам му се да дойде да ме вземе и той ми заяви, да дойда пеша до тях, нямам багаж, само едно куфарче на колелца, но то не тежи, той ми каза да дойда пеша , защото много го боли корема и е взел хапче обезболяващо и не може да кара кола.
Аз много се ядосах , че незнам пътя, но въпреки това той ме насочваше през цялото време и най накрая стигнах до тях.
Малко по късно започнахме да се караме, и той ми каза че една улица не мога да намеря, а как искам да дойда да живея завинаги при него, че той за нищо не може да разчита на мен, че вече сме били заедно три години, а аз един курс по немски не съм направила и една дума не съм знаела, коеот си е вярно де, ама във бг не ми се занимаваше, винаги си мислех като отида при него и ще го науча езика. И той ми каза, че го е било страх да се ожени за мен, първо искал аз да си намеря работа,
и аз му се развиках, защото все пак бяхме се разбрали първо да имаме бебчета и аз да ги гледам, това и аз да работя, не е ставало на въпрос досега, все пак той е мъжа, а и аз идвам в непозната страна как така ще започна да си търся работа,
на мен винаги ми се е искало да имам деца и да се отдам изцяло на тях.
Сега мисля да си тръгна обратно и да се разделяме, добре ли ще направя. А толкова много го обичам
Oбобщение:
1.не може да разчита на теб
2.не знаеш какво искаш
3.имаш някакви нереалистични очаквания и мечти
4.Липсва ти инициатива
5.Чакаш на готово
6. си се оставила по течението
7.все едно чувам някое 5 годишно момиченце
8.просто порасни
9.няма да искам да се оженя за тебе май
10.да не работиш
11.мързи те един език да научиш
12.не можеш една улица да запомниш
13.чакаш всичко наготово
14. не харесвам хора като теб
15.Ти не си готова за живот в чужбина
16.очакваш едва ли не той да те храни и гледа
17.не осъзнава отговорността на брака и семейството
18.вземи си багажчето и се разделете
19.предприеми крачка да се разделите
20.Имате сериозни различия във възгледите си за живота
21.Намерил си е друга
22. не мисля, че си готова да бъдеш майка
23.много незряло разсъждаваш
24.Разбиранията ти са старомодни и детински
25.как ще живее с човек, който иска да живее на неговия гръб цял живот
26.В такъв случай най-доброто е раздялата
27.само ще се мъчите взаимно
28.na koq planeta jivee6 vyob6te
29.i ne pravi deza
30.gorkite te s takava infantilna maika
31.ti ni6to ne moje6 da im dade6
32.ako sa momi4enza da gi napravi6 dyrjanki kato sebe si
33.Мисля че изобщо не си готова за семеен живот
34.чакаш от него наготово хранене, обличане, издръжка, жилище, консумативи
35.Прав е, че не може да разчита за нищичко на теб
36.Овца си
37.А в Германия си била досущ като овца без грам език
38.Пак добре, че не те е изритал веднага
39.За толкова посещения и пътя да не можеш да научиш
40.Лиглата свикнала да се вози по коли и таксита, много ѝ се вижда
41.Егати мръхлата си
42.щях да те изхвърля от дома си
43.Такива като теб не заслужават да влизат там
44.А за семейство и деца с теб не бих си и помислил повече, дори и парите да валят от небето
45.Все пак такава като теб да възпитава моите деца определено не е добра идея.
46.А и на всичкото отгоре сигурно той поема основната част от разходите по посещенията ти, ако не и цялата
47.живее в свой си свят


Ужас, направо сте си пепелянки. Толкова измислени коментари има, че чак ми се заповръща.
С една дума СЪВЕТ В ТОЗИ ФОРУМ НЕ ТЪРСИ!!!!

# 54
На таз авторка май не съм и казал че е овца.
Извинете веднага поправям грешката.

Овца си.  hahaha

За три години да не седнеш поне малко от малко немски да научиш си е чисто овчо поведение. А в Германия си била досущ като овца без грам език.

Но спри сърце, нека започнем с първия урок.

Zwei Schwule saßen Arsch an Arsch,
und furtzten den Redetzki-Marsch!!!
Da kam der eine aus dem Takt,
und hat den andern angekackt!!!

 Joy

ха ха nicht schlecht  Mr. Green
много яко...

# 55
  • Мнения: 26
С една дума СЪВЕТ В ТОЗИ ФОРУМ НЕ ТЪРСИ!!!!

А с две думи - научи математиката. Може да започнеш с аритметика за първи клас и да се научиш как се брои поне до 6, колкото са думите в изречението.  hahaha

# 56
  • Мнения: 66
На мен пък ми се струва , че добре си нагласила нещата - да отидеш при него , да не работиш , мързи те един език да научиш , не можеш една улица да запомниш ...  Confused Т.е. чакаш всичко наготово .
Ще си имала бебчета - и как по - точно ще ги гледаше в чужда държава , без да знаеш езика и без да можеш и до аптеката да стигнеш примерно ...
Ами и аз да съм на негово място и аз ще се разколебая и ще искам да проявиш малко повече активност и желание , за да устроите заедно съвместния си живот .
Честно казано - не харесвам хора като теб .

На същото мнение съм!

Авторката, май не си готова да създаваш семейство  Naughty  Приятелят ти е прав да се сърди.  Как само си представяш да му се натресеш и да очакваш , че той трябва да се грижи за теб, за дома, за бебета, за сметки.....  Тогава излиза, че или си много мързелива ,или си малко сметкаджийка. Не знаех , че мъжът е "длъжен" да издържа семейството.  А как изобщо си представяш , че ще живееш в друга държава без да знаеш език, дори и само да си гледаш децата!?! Не те ли е срам , че едно мляко няма да можеш  да им купиш от магазина?

# 57
  • Мнения: 413
С една дума СЪВЕТ В ТОЗИ ФОРУМ НЕ ТЪРСИ!!!!

А с две думи - научи математиката. Може да започнеш с аритметика за първи клас и да се научиш как се брои поне до 6, колкото са думите в изречението.  hahaha
Имам два мозъка, но и двата не са мои.
 Tired

# 58
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Според мен вместо да мислиш за раздяла, мисли какво да промениш у себе си. Ако го обичаш наистина и ако искаш да направиш и нещо за себе си.
И аз на негово място ще се колебая, тъй като може би ще ти е трудно да се грижиш за себе си. Когато се създава семейство и двамата трябва да имат отговорности. Замисляш ли се, че той само с неговите доходи едва ли ще може да издържа теб и деца. Като не знаеш език трудно ще се оправяш без него /все пак той не може да е 24 часа с теб и да го играе преводач/. Ако мислиш да родиш деца и по цял ден да стоиш в къщи и да ги гледаш едва ли ще научиш език там.
Той знае, че изцяло разчиташ на него и сама не можеш. И според мен умишлено не е дошъл да те вземе. Ти като тръгваш не се ли замисляш, че може по някаква причина той да е възпрепятстван и да не те чака. Можеше да си вземеш поне един разговорник и да питаш за автобус или да си вземеш такси ... Когато пътуваш в чужда държава винаги трябва да имаш няколко варианта и да имаш понятие какво ще правиш, ако по някаква причина никой не те посрещне.
А щом си решила да имаш деца, трябва да носиш отговорност и за тях, и за себе си. Романтичните представи са нещо много хубаво, но за съжаление нямат нищо общо с реалния живот днес.

# 59
  • Мнения: 12 662
Ей, ама верно се оляхте. Толкова ли е страшно жената да иска да си гледа децата.  Някой жени цял живот не работят.Пък немския все ще го научи.
Не можела да се оправи - аз може 15 пъти да съм ходила на едно място, но винаги ме посрещат и аз не гледам. Това не значи, че не мога да се оправя. 

Общи условия

Активация на акаунт