Октомври09-тема3

  • 15 460
  • 289
  •   1
Отговори
# 45
  • Пловдив
  • Мнения: 834
Здравейте,милички!
На мен тази сутрин пак много ми се гади.По отношение на яденето и аз карам почти само на препечени филийки и фотосинтеза.Изобщо съм загубила апетит и само като си помисля за храна почва да ми се повръща Sick,дано по-бързо да минава този период.Иначе през нощта си спинкам(с изключение,че се кърмим все още по няколко пъти,но аз това не го броя изобщо Wink
А с  цигарите се мъчих през предната бременност до 4-5 месец и понеже тогава хич не ми ставаше лошо с 300 зора ги отказах,но пък оттогава не съм пушила изобщо.То сега ми е толкова лошо,че си представям...А кафенцето не че искам толкова да го спра,ама и от него почна да ми става зле.
Покупките няма какво толкова да ги мисля,всичко си имам.Само като разбера пола,евентуално ще взема някои неща ,ако е момиченце.
Такива хубави колички сте публикували,само окото плакна Rolling Eyes.Аз много се засмислям за количката,защото живи и здрави,тогава Криси ще ми е на 1год и 7,8мес. и не се знае дали ще иска още да се вози и ако иска-проблем,спряла съм се на тази,но нека дойде времето и ще го мисля.Може и след раждането да купувам нещо,защото все пак от ''баткото'' имам 2 останали колички.

Добре дошли на новите майчета!!!Лека бременност и здрави бебчета.Ще ви стискам палци.

# 46
  • Мнения: X
Добро утро и от мен  bouquet. Аз в понеделник си направих тест и видях две ясни черти. След 48 часа, т.е. днес сутринта, направих повторен, но едната черта беше малко по-бледа от предния път. Не знам може и да си внушавам и утре ще направя още един за всеки случай. Притеснено ми е дали всичко ще бъде наред. По принцип според мои изчисления термина ми е на 18.10.2009г., но и аз не смея да сложа лентичка, докато не отида другата седмица на 19.02.2009г. на лекар, който да потвърди. Това е от мен. Иначе се казвам Христина и съм на 23г., а това ми е първа и много желана бременност.Пожелавам на всички един прекрасен, слънчев и спокоен ден! Hug

# 47
  • Мнения: 1 668
Хриска, от уриннитя тест няма да добиеш представа дали всичко е наред. Ако не те свърта пусни един кръвен днес и един кръвен утре. Ако хормона се увеличава нямаш повод за притеснение. Колко ти е ЧХГ-то няма много отношение към това кво количество отделяш в урината - при всеки е различно. Имам приятелки дето със закъснение от 3-4 седмици им показва отрицателни тестове, а видеозоните си отчитат сърдечна дейност и т.н.  Стискам палци всичко да е наред. Всичко ще приключи добре за всички ни. В мартенчена 06 нямаме нито едно изгубено бебе. Сигурна съм, че и тук ще сме така.

# 48
  • Мнения: X
Ger4o, благодаря ти за съвета. Hug Дано всичко бъде наред и да родим здрави бебета.
 
 

# 49
  • Мнения: 15
Добро утро ,мами!
Аз днес и нощес бях по-добре!
Виждам че сте започнали с количките да се залавяте.Аз мисля да поизчакам малко ,докато разбера какво е бебето! Hug

# 50
  • Мнения: 29
Ger4o,чак сега видях,че и ти си имаш мартенче '06.И аз така,ама твоето мартенче ни е батко  Laughing

# 51
  • Мнения: 1 341
Добро утро! Hug

Аз съм добре за сега, следобедите ми става лошо, но се преживява не е фатално.

Хриска, не се тревожи напразно. Всичко ще е наред. Peace

Гечо, Плей е 13кг. ако не се лъжа и в Бг се предлага в Малечко, както Деси е споменала вече. И има сенник, просто не са го показали.

Макларъна, какво казах не съм сигурна доколко е удачна за Бг условия.

Атадар, Стокето хваща окото, но летният кош ми се струва изключително неудобен. Тук е често срещана и е мнооого тясна седалката, а и крачетата висят извън поставката, защото е много близко.
Мурата е огромна и тежка, не ми е любимка. Но всичко е до вкус и приоритети.

moondream, добре изглежда този макларън. А колкото до Ема, искам да имам контрол над нея, въпреки, че не е от най-дивите.

И така, темата за количките е дълга и обширна, има време да ги мъдрим.

Хайде аз ставам да правя на Ема обяда докато спи.

# 52
  • Мнения: 958
Добро утро и от мен. И аз имах мъчителна нощ, детето мрънка и проплаква непрекъснато, а мен така ми се спи.
Имам чувство че само да си затворя очите и заспивам, даже права. Не помня преди дали бях толкова сънлива.
Малко ми се гади също, днес трябваше да пътувам сутринта, но си го отложих, не съм в кондиция.
Та по този случай трябваше да си призная на колежката защо ен искам да пътувам. Мнгоо се зарадва, и обеща да не казва, дано  Praynig
Аз количка си имам от преди, и няма да инвестирам в нова. Най-малкото я ползвах по-малко от 6 месеца, след това си купих лятна, супер лека, и нея ползвах 1 година, след това детето си ходи само, не иска и да чуе за количка.
Мен ми е тръпка, правенето на детска стая за Никол, тя сега спи при анс, а стаята и е празна, но няма как есента, ще се оттегли в нейната си стая, иначе бебето ще я буди, или пък тя него, спи много неспокойно.
Леле едвам гледам, направо ми се затварят очите.....

# 53
  • Мнения: 1 668
joya , ако ще местите малката не чакайте до есента, че да не свързва отделянето от мама с появата на малкия човек.
13 кг ми се вижда зверски тежка  #Crazy. Като сложи човек 5 кг бебе и 1-2 кг багаж са си 20 кг. Няма да влача нещо, което е 20 кг та ако ще турско да е.
Ще видим до тогава какво ще измъдрим с тези колички, ама моето най-важно услове е до 7 кг. И на 8 ще склоня, ама повече абсурд. Моето нео нато от иван беше 6-7 кг и се родих като я купих. Води се лятна, но има напълно легнало положение и става и за новородено. Иван беше с нея откакто навърши 2 месеца до към година и половина. Лошото е, чега бебетата ни ще са изцяло зимни и ще трябва някоя по-закътана. Ще видим...ива време
annivv, не съм те виждала в мартенчета 2006. ние още си пишем там и излязаха страхотни приятелства. Затова и се радвам, че тук сме толкова много. От мартенската тема имам 2 приятелски, които са ми много близо до сърцето. С едната ходихме и по почивки заедно и станахме добри семейни приятели. Изобщо форума се оказа ценно нещо.

Черпя ви с една много любима моя тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=122253.msg2247008#msg2247008 . Тези, които са на работа да не я четат в присъствието на други хора. Аз лично съм се смяла със сълзи на някои от коментарите

Последна редакция: ср, 11 фев 2009, 12:30 от Ger4o

# 54
  • Мнения: 29
Ger4o,за съжаление си купихме компютър ,когато малкият беше на 6 месеца,та не съм писала.А и бях толкова шашната,че дори и да имахме компютър,едва ли щях да имам време за него.Но пък имах много въпроси ,на които може би съм щяла да намеря отговор тук.
Сега ме притеснява моето момченце-има разстройство.Надявам се да отмине бързо,че разболее ли се,нощите не се спи.А аз такава нужда от сън имам......

# 55
  • Мнения: 958
Герчо, ще я местим веднага акто смогнем да и направим стаята надявам се до май месец да стане, иначе после ще ми е тежко да се катерча и да лепя тапети, да кажем, а искам аз да направя всичко, имам си схема в главата Simple Smile
опитвам се отсега да подготвям детето за бебето.
вече знае че в корема на мама има бебе, че тя ще стане кака, и ще помага за бебето. Но все още акто я питаш искаш ли да имаме бебе, казва не, дано дотогава да се настрои, не искам да се чувства пренебрегната по някакъв начин, напротив.
Сега се чудя, след като я обичам толкова много, дали по същият начин ще обичам и бебето. Макар че вече тръпна и за него.

# 56
  • Мнения: 22 369
Количките с две дръжки се бутата прекрасно и с една ръка,не си мислете,че не става.Дане мисля,че се бутат по-лесно с една ръка,отколкото тези,с цяла дръжка.Пробвала съм и двете.
гер4о,Loola Bebe Comfort е доста маневрена и сравнително лека
Loola с цяла дръжка
Тази на Chicco е добра,става и с цяла дръжка,коша се върти.
Taзи Neo Nato ми хареса
Тази Inglesina Otutto  ми е от фаворите засега
Inglesina Zippy

Тази на Chicco е на много добра цена и е хубава количка,моята кумичка бута такава.


Eдинствено проблем се явяват двойните колела,за майките,които обичкат да обикалят много зимата.Вървят трудно в дълбок сняг,макар аз да нямам спомен да не сме се справяли.Ще продължавам проучването.

Сега да се оплача:
-става ми страшно лошо вече,особено ако не хапна нещо,в мига,в който ми застърже стомаха.И то не какво да е,а препечени филийки или сухари,солети,Бейк Роуз.Купих си и минерална газирана вода Девин Фреш,добре ми действа.
Имам ужасни киселини и позиви за гадене.
Честото уриниране попрестана,но желанието за сън се увеличава,като вечер към 9ч.вече не издържам.Но пък се будя сутрин около 7.20.



гер40,бяха я забравила тази тема,попиках се от смях.  hahaha

Последна редакция: ср, 11 фев 2009, 13:11 от ДесиХ2

# 57
  • Мнения: 1 668
Пише, че лолата е 10 кг. Май твоя фаворит стана и мой фаворит - 7 кг си е супер!  Ей, колко е хубаво някой да разбира от колички и да дава съвети. Предния път ми беше такава мъка избора, че сега ще внимавам много да не ми се налага да сменя 3 за месец.

# 58
  • Мнения: 1 341
Герчо, тази тема и аз я преглеждам от време на време и се смея от сърце. Има и още една много забавна мисля, че беше..." Мила моя мамо, ти за мен си зло голямо", голям смях пада и там.

Деси, много неприятно че и теб те стигна неразположението, но да се надяваме бързо да ни отминава. На мен с предната бременност при гадене много ми помагаше обикновени бисквити и чай Мента(за успокояване на нервите Joy)

Герчо, сетих се за още една много хубава количка Jane
http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … /products_id/4599
само 6.5кг. и е комбинирана, според мен това е супер вариант!

Деси, на мен също много ми харесва и тази на Плей
http://www.babytrain.es/product_info.php?cPath=36_45&product … ntown_match2carbo
Много е сладка, но не знам доколко е удачна за зимно време. Имала съм Вит на бебе комфорт и тя имаше същите калници на гумите и постоянно се пълнеха с кал и бутането беше невъзможно.

Лолата наистина са добри колички, и въпреки , че ми омръзнаха се замислям и за тях, защото наистина са широки.

ПП. Деси, сега видях Inglesina Otutto, май и на мен става фаворит, страхотна е! И цената й е супер за пълен комплект, цяла дръжка и кг. са екстра. Благодаря ти!

# 59
  • Мнения: 15
спор няма че количката и столчето за кола са от най-важните неща за бебето, но колкото и да ги гледаме и преценяваме-докато не използваме дадената количка-няма гаранция, че всичко ще ни удовлетвори и че няма да минем към някоя друга, затова суми от 1000 и нагоре са неоправдани лично за мен, ощв повече ми се струва почти нереално с една количка да се изкара за зимна и лятна, повечето мами които познавам и съм виждала, са сменили поне 2.

Общи условия

Активация на акаунт