Къде ще поЧиваме?

  • 12 324
  • 115
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 399
Любимата ми тема! Може би дори повеЧе от подаръците за Коледа.  Laughing

Ние сме в усилено обмисляне на ваканционни планове за м. май или м. септември и си мисля Че от една такава тема може да ми дойдат малко идеи. Ние много държим да поЧиваме извън времето на уЧениЧеските ваканции и затова сме се насоЧили към тези два месеца, мъжът ми предпоЧита септември, аз май. През юни имаме резервирано едно пътуване и това малко обърква моите майски желания. За първи път ще ходим на поЧивка с детето (досега го оставяхме при баби) и съответно  сме се насоЧили към лежане на плаж защото с 3 годишно дете би било мъЧение да правим големи обиколки. Въпросът обаЧе е къде и кога.  Thinking Проблемът е Че повеЧето места, които са в поносимото разстояние за пътуване с дете (2-4 Часа полет) и където през май е топло, водата е студена. През Септември пък водата е топла, но пък жегите по тия места са нетърпими...

А вие резервирахте ли веЧе ваканцията си? Можете ли да препоръЧате някое приятно място за летуване с дете?

# 1
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
никакви планове 3а сега...и ние сме в чуденка Thinking.... били сме в южен Тирол 2006 г. с големия, но няма плаж, само басейн....фамилни хотели, това е би3несьт там....3а децата е прика3ка....
бяхме и 2007 в  Бг, в края на се3она - септември, пак с големия.... почти всичко беше 3атворено, анимациите не работеха....миналата година пропуснахме 3аради раждането на малкия....

Vjar-ич,  май не можах да ти помогна много newsm53....

# 2
  • Мнения: 7 605
Ооооо Вяра, болна в момента zа мен тема. Ве4е няколко седмици ровя ли ровя zа да намеря хотел  Crazy
Ние Ще ходим то4но преz септември. Бяхме миналата година по това време в Турция и си беШе топли4ко, но не прекалено, пък водата си беШе супер. ИzобЩо, много останахме доволни от дестинацията и таzи година ниЩо 4удно пак да сме там  Crazy

Между другото, миналата година бяхме във Варна преz май и беШе не само много хладно, но и валеШе по4ти всеки ден  Twisted Evil Таzи година Ще ходим преz юни  Laughing

# 3
  • Мнения: 7 914
нямаме планове, аз обмислям едно гостуване в България  Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 3 804
нямаме планове, аз обмислям едно гостуване в България  Rolling Eyes

и ние така,а може  и до  Турция да се мине

# 5
  • Мнения: 4 399
Амейка, южен тирол е много хубаво място, аз съм му голям фен, ама май от тук няма друг наЧин освен с кола, а доста път ще дойде. А и ми се искаше голямата вода да покажа, Че още не сме водили детето на море. Но при всиЧки слуЧай плануваме няколко дни и в някой киндерхотел из местните планини.  Wink

Татяна, вие по кое време сте ходили през септември в Турция? Така като Чета из каталозите и туристиЧеските ни книги, септември си е бая топло в Турция, но пък водата е с Чудесна температура. И при нас като Че ли изборът се върти между Турция, някой гръцки остров и Кипър. На мен ми се искаше евентуално Египет през май, всъщност струва ми се оптималния вариант откъм температура на водата и въздуха, но мъжът ми нещо хиЧ не е съгласен с моите идеи.  Cry През май е много рано за БГ Черноморие, юни ако имате късмет може да е много приятно.

# 6
  • Мнения: 7 914
нямаме планове, аз обмислям едно гостуване в България  Rolling Eyes

и ние така,а може  и до  Турция да се мине
Истанбул...? Thinking

# 7
  • Мнения: 1 199
А кои са най-популярните туристически дестинации във вашите страни? И за кой сезон?
За Канада - предпочита се почивка на Карибите (най-много Куба, но и Доминиканската република и Мексико). Сезонът е точно сега - през зимата. Местните много обичат да пътуват и из собствената си провинция, някои на палатки, други в хотели. Това през лятото разбира се. Има и местни ски курорти, говоря за Квебек.
Иначе за мен - заминавам за Куба, много скоро Grinning

# 8
  • Мнения: 3 521
Кипър, Агиа Напа, този хотел, първите 2 седмици на Юни.

# 9
  • Мнения: 3 880
Ние за тази година нищо не сме решили, за нас е рано още Simple Smile, но да се включа с "прогнозата за времето" Wink
Май месец си е рискован за плажни почивки по нашите ширини newsm78 Може да има късмет човек, но може и да няма и ако се е настроил за лежане на плажа може да си остане разочарован, но за разходки е супер.
Опит от септември месец с малко дете през последните 4-5 години имам само от средиземноморието (Балеарите и южна Франция) и мога да кажа, че времето беше идеално всеки път, без изключение. Топла вода и приятно топъл въздух, затова докато можем да се възползваме от тази възможност (тази година само остана Sad) ще ходим по това време. Май месец го предпочитам за планина, когато всичко позеленява, много ми е хубаво тогава Grinning
Ще ви следя за идеи Simple Smile

# 10
  • Мнения: 1 132
Първо България, после Гърция, но неорганизирано -кола под наем и където замръкнем. Това е за сега, естествено търпи промяна. Simple Smile

# 11
  • Мнения: 1 359
Засега само планове.Нищо резервирано.
Май тази година ще е Испания.  Първите две седмици на Септември. Още разглеждам каталози и не съм се спряла на нищо конкретно.
Но ми прави впечатление,че цените като че ли падат. Може лятото от липсата на туристи , съвсем да са ги свалили.
Миналата година бяхме в България, аз специално 5 седмици.
Вече няма как да взема толкова дълга ваканция. Освен това никак не ми хареса.Много мръсно около Варна.

# 12
  • Мнения: 7 605
Вяра, ние бяхме от 9.9. zа 1 седмица. БеШе гореЩо (33°) но не прекалено. След 15ти става по хладно. Но там и преz октомври оЩе ходят на плаж  Wink
Ако се спрете на Египет, на мен са ми препоръ4али гореЩо Magic Life Club Kalawy Imperial, имат и миниклуб от 3 години  Wink

# 13
  • далечно
  • Мнения: 1 029
за тази година едва смогнахме да организираме ските (дълъг уикенд в Доломитите с дете, първата седмица на април някъде на ледник в Италия или Франция без).

За лятото - първата седмица на \ни на френската Ривиера (но е вързано с/след мое служебно пътуване) - не е организирано.

От опит силно препоръчвам за септември Корсика, както и Сицилия (времето е прекрасно, голяма част от тълпите са се махнали). На Корсика бяхме с Мартин, но тогава беше на около година и половина и го влачехме здраво (то и сега го влачим, макар и по-трудно  hahaha ). В Сицилия бяхме сами, но смятам има чудесни места за с деца/без обиколки. Природата и на двете места спира дъха, кухнята е впечатляваща - аз не обичам да почивам сред бетонов лукс.  През май не съм била на море, но преди 5 години изкарахме много добре през \ни в Созопол (правихме обиколка на БГ със свекър и свекърва ми)

# 14
  • Мнения: 5 710
За началото на септември мислим да наемем вила някъде ...  Кипър, Гърция или може би България ( Лозенец, Созопол).

Май-Юни (не помня) мин. година бяхме в Анталия - море студено, навън жега ... хотелът много приятен, една седмица около басейна и разходки в комплекса, но лично на мен са ми доста досадни този вид почивки ... лежиш и ядеш по цял ден Simple Smile))

Общи условия

Активация на акаунт