Къде ще поЧиваме?

  • 12 334
  • 115
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 399
Любимата ми тема! Може би дори повеЧе от подаръците за Коледа.  Laughing

Ние сме в усилено обмисляне на ваканционни планове за м. май или м. септември и си мисля Че от една такава тема може да ми дойдат малко идеи. Ние много държим да поЧиваме извън времето на уЧениЧеските ваканции и затова сме се насоЧили към тези два месеца, мъжът ми предпоЧита септември, аз май. През юни имаме резервирано едно пътуване и това малко обърква моите майски желания. За първи път ще ходим на поЧивка с детето (досега го оставяхме при баби) и съответно  сме се насоЧили към лежане на плаж защото с 3 годишно дете би било мъЧение да правим големи обиколки. Въпросът обаЧе е къде и кога.  Thinking Проблемът е Че повеЧето места, които са в поносимото разстояние за пътуване с дете (2-4 Часа полет) и където през май е топло, водата е студена. През Септември пък водата е топла, но пък жегите по тия места са нетърпими...

А вие резервирахте ли веЧе ваканцията си? Можете ли да препоръЧате някое приятно място за летуване с дете?

# 1
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
никакви планове 3а сега...и ние сме в чуденка Thinking.... били сме в южен Тирол 2006 г. с големия, но няма плаж, само басейн....фамилни хотели, това е би3несьт там....3а децата е прика3ка....
бяхме и 2007 в  Бг, в края на се3она - септември, пак с големия.... почти всичко беше 3атворено, анимациите не работеха....миналата година пропуснахме 3аради раждането на малкия....

Vjar-ич,  май не можах да ти помогна много newsm53....

# 2
  • Мнения: 7 605
Ооооо Вяра, болна в момента zа мен тема. Ве4е няколко седмици ровя ли ровя zа да намеря хотел  Crazy
Ние Ще ходим то4но преz септември. Бяхме миналата година по това време в Турция и си беШе топли4ко, но не прекалено, пък водата си беШе супер. ИzобЩо, много останахме доволни от дестинацията и таzи година ниЩо 4удно пак да сме там  Crazy

Между другото, миналата година бяхме във Варна преz май и беШе не само много хладно, но и валеШе по4ти всеки ден  Twisted Evil Таzи година Ще ходим преz юни  Laughing

# 3
  • Мнения: 7 914
нямаме планове, аз обмислям едно гостуване в България  Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 3 804
нямаме планове, аз обмислям едно гостуване в България  Rolling Eyes

и ние така,а може  и до  Турция да се мине

# 5
  • Мнения: 4 399
Амейка, южен тирол е много хубаво място, аз съм му голям фен, ама май от тук няма друг наЧин освен с кола, а доста път ще дойде. А и ми се искаше голямата вода да покажа, Че още не сме водили детето на море. Но при всиЧки слуЧай плануваме няколко дни и в някой киндерхотел из местните планини.  Wink

Татяна, вие по кое време сте ходили през септември в Турция? Така като Чета из каталозите и туристиЧеските ни книги, септември си е бая топло в Турция, но пък водата е с Чудесна температура. И при нас като Че ли изборът се върти между Турция, някой гръцки остров и Кипър. На мен ми се искаше евентуално Египет през май, всъщност струва ми се оптималния вариант откъм температура на водата и въздуха, но мъжът ми нещо хиЧ не е съгласен с моите идеи.  Cry През май е много рано за БГ Черноморие, юни ако имате късмет може да е много приятно.

# 6
  • Мнения: 7 914
нямаме планове, аз обмислям едно гостуване в България  Rolling Eyes

и ние така,а може  и до  Турция да се мине
Истанбул...? Thinking

# 7
  • Мнения: 1 199
А кои са най-популярните туристически дестинации във вашите страни? И за кой сезон?
За Канада - предпочита се почивка на Карибите (най-много Куба, но и Доминиканската република и Мексико). Сезонът е точно сега - през зимата. Местните много обичат да пътуват и из собствената си провинция, някои на палатки, други в хотели. Това през лятото разбира се. Има и местни ски курорти, говоря за Квебек.
Иначе за мен - заминавам за Куба, много скоро Grinning

# 8
  • Мнения: 3 521
Кипър, Агиа Напа, този хотел, първите 2 седмици на Юни.

# 9
  • Мнения: 3 880
Ние за тази година нищо не сме решили, за нас е рано още Simple Smile, но да се включа с "прогнозата за времето" Wink
Май месец си е рискован за плажни почивки по нашите ширини newsm78 Може да има късмет човек, но може и да няма и ако се е настроил за лежане на плажа може да си остане разочарован, но за разходки е супер.
Опит от септември месец с малко дете през последните 4-5 години имам само от средиземноморието (Балеарите и южна Франция) и мога да кажа, че времето беше идеално всеки път, без изключение. Топла вода и приятно топъл въздух, затова докато можем да се възползваме от тази възможност (тази година само остана Sad) ще ходим по това време. Май месец го предпочитам за планина, когато всичко позеленява, много ми е хубаво тогава Grinning
Ще ви следя за идеи Simple Smile

# 10
  • Мнения: 1 132
Първо България, после Гърция, но неорганизирано -кола под наем и където замръкнем. Това е за сега, естествено търпи промяна. Simple Smile

# 11
  • Мнения: 1 379
Засега само планове.Нищо резервирано.
Май тази година ще е Испания.  Първите две седмици на Септември. Още разглеждам каталози и не съм се спряла на нищо конкретно.
Но ми прави впечатление,че цените като че ли падат. Може лятото от липсата на туристи , съвсем да са ги свалили.
Миналата година бяхме в България, аз специално 5 седмици.
Вече няма как да взема толкова дълга ваканция. Освен това никак не ми хареса.Много мръсно около Варна.

# 12
  • Мнения: 7 605
Вяра, ние бяхме от 9.9. zа 1 седмица. БеШе гореЩо (33°) но не прекалено. След 15ти става по хладно. Но там и преz октомври оЩе ходят на плаж  Wink
Ако се спрете на Египет, на мен са ми препоръ4али гореЩо Magic Life Club Kalawy Imperial, имат и миниклуб от 3 години  Wink

# 13
  • далечно
  • Мнения: 1 029
за тази година едва смогнахме да организираме ските (дълъг уикенд в Доломитите с дете, първата седмица на април някъде на ледник в Италия или Франция без).

За лятото - първата седмица на \ни на френската Ривиера (но е вързано с/след мое служебно пътуване) - не е организирано.

От опит силно препоръчвам за септември Корсика, както и Сицилия (времето е прекрасно, голяма част от тълпите са се махнали). На Корсика бяхме с Мартин, но тогава беше на около година и половина и го влачехме здраво (то и сега го влачим, макар и по-трудно  hahaha ). В Сицилия бяхме сами, но смятам има чудесни места за с деца/без обиколки. Природата и на двете места спира дъха, кухнята е впечатляваща - аз не обичам да почивам сред бетонов лукс.  През май не съм била на море, но преди 5 години изкарахме много добре през \ни в Созопол (правихме обиколка на БГ със свекър и свекърва ми)

# 14
  • Мнения: 5 710
За началото на септември мислим да наемем вила някъде ...  Кипър, Гърция или може би България ( Лозенец, Созопол).

Май-Юни (не помня) мин. година бяхме в Анталия - море студено, навън жега ... хотелът много приятен, една седмица около басейна и разходки в комплекса, но лично на мен са ми доста досадни този вид почивки ... лежиш и ядеш по цял ден Simple Smile))

# 15
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
нямам понятие. не съм свикнала да планувам ваканциите от толкова рано  Rolling Eyes
при вси4ки положения август, нямам друг избор, фирмата затваря за 2 седмици тогава и мога да прика4а оЩе 1/2 (според зависи).
предполагам и за тази година Ще е плажна ваканция, стресирам се ина4е с отег4аваЩо се дете.
догодина, у4ебна ваканция за цялото семейство. Ирландия или Малта, според цените

# 16
  • Мнения: 6 390
и аз съм пълна с планове... но мъж ми иска да се цепи от тях, че за него няма почивка без вятър - така че за Родос или Кос реагира, за сега везните клонят към Турция септември с децата, другото ще е непланирано

# 17
  • Мнения: 4 399
Татяна, благодаря! На мен честно каzано всичко над 30°С ми се струва прекалено топло zа деца. Октомври е много подходящо време zа Турция, но пък денят вече е къс и с деца които спят по обяд, нищо не остава. А и аz смятам че ряzката промяна на климата zа кратко време хич не е zдравословна и с двете седмици болнични zа година, с които раzполагам хич не ми се рискува. Така че октомври не го слагам в сметката. Ще го проверя тоzи Magic Life Club  zа Египет. Там се бях насочила към друг хотел, който сме иzпробвали, но не zнам те имат ли някакви zабавления zа децата.

Loreley, ама на Корсика май има много zа обикаляне newsm78, пък аz zасега точно това искам да иzбегна. Обаче иначе е в плановете ни.  Laughing Сицилия и на мен много ми хареса, но така и не видях някакво място като нормален плаж. Даже и в прехвалената Сиракуzа плажа беше на светлинни години от моите представи zа плаж.

10cent's, и на мене идеалът ми zа почивка не е да лежа на плажа и досега не съм го правила, но не се сещам какво друго мога да правя с 3 годишно дете. Това което си описала zа Анталия преz Май са и моите очаквания и zатова ми се струва, може би, не особено подходящо zа нас.

feiam, тук трябва да реzервираш по това време ако искаш да хванеш намалените цени. На някои оператори намаленията им иzтичат преди края на февруари.

Ели, ходила ли си на Родос или Кос? От гръцките острови имам опит само с Крит и нещо не останах очарована, така че ще ми е интересно да чуя нещо zа останалите острови.

А zа цените... ами не zнам обикновено не падат преz лятото, само теzи които се реzервират в последния момент май поевтиняват. Но пък тогава няма иzбор вече, вzимаш каквото е останало, на късмет. Но аz по принцип нямам опит с реzервирането на пакети (полети, хотели, трансфери zаедно), тъй че може и да греша. При мен обаче е по сигурно ако си zаявя отпуската малко предварително и zатова не мога да чакам до последния момент, че може да се окаже че имам реzервирана почивка, ама нямам отпуска.  Confused

# 18
  • Мнения: 7 605
Ами до края на тоzи месец са ранните zаписвания, след това ска4ат цените, и после има Ласт Минът с това, което е останало. Друг е въпросът, как с таzи криzа Ще се раzвиват неЩата таzи година. Има слухове 4е рауските туроператори са върнали голям брой легла по турските хотели, zаЩото няма да могат да ги продадат  Thinking

# 19
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124

feiam, тук трябва да реzервираш по това време ако искаш да хванеш намалените цени. На някои оператори намаленията им иzтичат преди края на февруари.


и при нас е така  Laughing
просто преди бяхме на принципа "направи си сам", а в последните години с малката, на принципа "роднинска къЩа" на морето  Laughing
догодина, колкото и да ми е неприятно, Ще се наложи да се напъна в този период  Confused

# 20
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
и аз съм пълна с планове... но мъж ми иска да се цепи от тях, че за него няма почивка без вятър - така че за Родос или Кос реагира, за сега везните клонят към Турция септември с децата, другото ще е непланирано
На Родос вятър си има ама на Миконос е в излишък даже  Joy
Аз се надявам на една почивка в Ейлад ,ако не стане ще е чак по Коледа,но винаги има надежда а и изненада  Praynig

# 21
  • Мнения: 653
и ние както и много други итал. сме принудени да по4иваме основно през август
намерихме един много приятен резиденс на красиво и спокойно мястно (не казвам къде, за да не дойдете и вие  Wink  и пак Ще сме там
може и една седмица на моренце някъде през Юни (задължително с мини клуб, бейби денс и про4ие) такиви са ни изискванията на този етап
хубавото на семейно ориентираните хотели е, 4е никой не се впе4атлява от поведението на децата, но за хора без деца не ги препоръ4вам  Joy


Вяра, мога да ти препоръ4ам Тунис _ Джерба, близо е, плажът и морето са прекрасни, обслужването е добро

Последна редакция: ср, 11 фев 2009, 16:57 от gioia.

# 22
  • Мнения: 327
На 01.08 заминаваме за Бг.от там за Турция,а септември като се върнем ,ще мислим нещо
 за  ноември.Сега се оглеждам за април,май

# 23
  • Мнения: 3 461
Тази година, живот у здраве, голямата почивка ще е през декември, един месец обиколка на Австралия, тогава там ще е лято, а тук "зима". Междувременно се надявам да направим малка почивка в Истанбул или Златна Прага през лятото.

# 24
  • Мнения: 2 149
Юни седмица на някой гръцки остров,още не сме решили.
Септември 2 седмици в БГ при мама Laughing

# 25
  • Мнения: 1 194
Вяра, и на мен от известно време това ми е любимата тема-планирането на ваканции. даже на моменти малко се вманиачавам. Скоро си казвах, че е трябвало да работя нещо по туризма... Embarassed
Иначе по темата-ние ще ходим до Бг, но ще си откраднем една седмица в началото на юли за почивка в Южна Франция, на средизмено море, някъде в района на Сент Тропе. Мисля, че май месец там не е много за къпане, освен за свикнали с тези температури на водата, но може би е приятно, няма много хора, времето е достатъчно топло.

# 26
  • Мнения: 4 399
но ще си откраднем една седмица в началото на юли за почивка в Южна Франция, на средизмено море, някъде в района на Сент Тропе.

Искам и аз, искам и аз.... Wink


хубавото на семейно ориентираните хотели е, 4е никой не се впе4атлява от поведението на децата, но за хора без деца не ги препоръ4вам  Joy


Това мога напълно да го потвърдя.  Laughing Защо сте принудени да поЧивате през август? Тук също много хора излизат в отпуска през юли и август, но това е заради уЧениЧеските ваканции. Аз пък най-обиЧам да ходя на работа по това време. Е като стигнем уЧилищната възраст ще ми се наложи и аз да се съобразявам с ваканциите. Тунис също го обмисляме, тъй Че ще проверим мястото което препоръЧваш.

Някой няма ли да препоръЧа някой гръцки остров с хубав плаж?

surfline, вашият хотел изглежда с много хубав плаж и има доста неща за децата. Ох, доходи ми се още сега на топло като го разгледах....

# 27
  • Мнения: 413
юни - на море при мама в БГ
август - под тиролска сянка в долината на Ötztaler и първобитното селище http://www.oetzidorf.at/deu/seite2.htm

# 28
  • Мнения: 27 524
Уау, супер ни е рано да кажем отсега  Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

# 29
  • Мнения: 3 521
Някой няма ли да препоръЧа някой гръцки остров с хубав плаж?

о. Кефалониа(Kefalonia) е с хубави пясъчни плажове. Освен това е много приятен за разходки, но и доста тих(забутан да не кажа) - погледни го.
На о.Крит също има пясъчни плажове (южната част, погледни и  около Каламаки и Georgioupolis - второто е МЕЧТА за почивка с деца> много плавно навлиза във водата, освен това е закътано и рядко има вълни или разни медузи, треволяци и т.н.) - не са много широки, но не са и зле. Там е по-цивилизовано от Кефалониа - с всичките предимства и недостатъци, които идват с "очовечаването". Wink

Последна редакция: чт, 12 фев 2009, 10:46 от surfline

# 30
  • Мнения: 653

Това мога напълно да го потвърдя.  Laughing Защо сте принудени да поЧивате през август? Тук също много хора излизат в отпуска през юли и август, но това е заради уЧениЧеските ваканции. Аз пък най-обиЧам да ходя на работа по това време. Е като стигнем уЧилищната възраст ще ми се наложи и аз да се съобразявам с ваканциите. Тунис също го обмисляме, тъй Че ще проверим мястото което препоръЧваш.


Ами заЩото тук пове4ето фирми затварят за 1, 2, 3 седмици а някои и за целия месец. При нас само за една седмица, но при мъжа ми затварят за 3 седмици, така 4е по принуждение тогава ни е голямата отпуска, съотвенто навсякъде е фраШ и цените се вдигат много за този период.

# 31
  • Мнения: 7 605
но ще си откраднем една седмица в началото на юли за почивка в Южна Франция, на средизмено море, някъде в района на Сент Тропе.

Искам и аз, искам и аз.... Wink


Мен пък и пари да ми дадеШ, не искам, не там по това време на годината  Stop  Wink

# 32
  • Мнения: 1 379

Това мога напълно да го потвърдя.  Laughing Защо сте принудени да поЧивате през август? Тук също много хора излизат в отпуска през юли и август, но това е заради уЧениЧеските ваканции. Аз пък най-обиЧам да ходя на работа по това време. Е като стигнем уЧилищната възраст ще ми се наложи и аз да се съобразявам с ваканциите. Тунис също го обмисляме, тъй Че ще проверим мястото което препоръЧваш.


Ами заЩото тук пове4ето фирми затварят за 1, 2, 3 седмици а някои и за целия месец. При нас само за една седмица, но при мъжа ми затварят за 3 седмици, така 4е по принуждение тогава ни е голямата отпуска, съотвенто навсякъде е фраШ и цените се вдигат много за този период.


И тук отпуските са по това време. Съответно цените на билетите са много високи, по летищата е хаус.Миналата година имах неблагоразумието да летя по това време.
Затова тази година си оставих отпуската от 31.08. Децата вече ще са почнали училище.

# 33
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Ние ще сме на море в Китай

# 34
  • далечно
  • Мнения: 1 029
Вяра, на Корсика можеш да обикаляш, а можеш и да си лежиш спокойно на някое плажче. Ако те интересува, ще ти пиша къде ни впечатлиха плажовете (хем аз мразя да лежа по плажове, някак си по-обиколни ваканции обичам, но тогава бяхме с дете, та търсехме баланс...мился там го намерихме). За Сицилия - има разкошни места, ние между другото посетихме два природни резервата: единият с невероятни плажове.

И аз след средата на юни за нищо на света не припарвам по Френската Ривиера. А август най ми е добре в офиса  Sunglasses  От скромния ми опит с две лета в Италия август е заклеймен в нашето семейство, поне до 20-ти ..навалица по летища ии по пътищата, задръствания, високи цени, хаос...абе ужас. Обаче ние можем да си вземаме отпуските когато си пожелаем и още не се съобразяваме с училище, та затова подбираме.

# 35
  • Мнения: 4 399
surfline, благодаря много препоръките zа гръцките островите, ще ги проверя непременно. Крит при всички случай не го искам, но останалите zвучат интересно.

Loreley, сподели местата по Корсика, моля! В Сицилия сигурно има и хубави плажове, но ние много скоро бяхме там, вярно не с цел плажуване и може би zатова не сме ги видели, но все пак скоро ми е. Пък и като zнам какъв куфар с пари иzсипахме там и то беz някакви кой zнае какви луксове... Rolling Eyes Направо не ми се мисли какво струва един хотел от типа ол инклуzив.

gioia и One, много неприятно с тия фирмени отпуски. За фирмите може и да е много иzгодно, но zа служителите е кофти.

Ама аz френската ривиера я искам преди юли и след август. Wink Нали ви каzах че тия 2 месеца, zаедно с времето между Коледа и Нова година са ми любимите да ходя на работа. Обаче в момента просто приоритетите ми са други и ако ще стоя основно в някой хотел от тип клуб, не виждам zащо да давам толкова пари като същото може да се постигне и с по_малко пари на други места. Обаче като порастне малко детето или ако го оставим на някоя баба zа една седмица... ех, тогава и до южна Фарнция може да стигнем.  Grinning

Някой питаше ксде почиват местните. Ами австрийците много обичат да си стоят в Австрия, лежат около едни еzера с качество на локви и се имат zа "плажна нация" hahaha Иначе имат раzбира се много хубави планини, но пък те са толкова далече от Виена, че на нас немските Алпи са ни най_блиzо. В чужбина "плажната нация" ходи основно на море, най_често по мои наблюдения в Гърция и Кроация (Боже, как беше на български ? Embarassed). Май няма австриец който да не е ходил някъде в Гърция. Е, раzбира се винаги има и категорията хора които правят по далечен и по_раzличен вид туриzъм, но нали си говорим zа масата.

# 36
  • Мнения: 3 521
Кроация = Хърватска - бтв. там е супер и ако си наемеш къща със самостоятелно осигуряване гарантирам, че ще е една от най-евтините почивки, които сте имали като семейство. Минус е, че трябва да домакинстваш, а не да почиваш, но бреговете там са мнооого красиви.

# 37
  • Мнения: 4 399
Кроация = Хърватска - бтв. там е супер и ако си наемеш къща със самостоятелно осигуряване гарантирам, че ще е една от най-евтините почивки, които сте имали като семейство. Минус е, че трябва да домакинстваш, а не да почиваш, но бреговете там са мнооого красиви.

А, не, не, готвене, хамалогия, това в никакъв случай. Парите zа хотел и zа това някой да ми готви и да ми чисти не са проблем и не ги жаля. Имах пред вид че zа да наемеш стая в 5_zвеzден хотел на френската ривиера, че и на Сицилия ти трябват много повече пари отколко в Турция или Гърция. Като си помисля че в Сицилия плащахме над 200 €/нощ беz храна zа най_обикновена двойна стая (само zакуска беше включена), си мисля че zа тия пари на други места човек може да наеме поне малък апартамент. Пък като така и така основно ще се лежи на плаж какво zначение има къде точно е плажа. Важното е да има хубав пясък, да е топла водата, да не става много дълбока още след първите 2 крачки и да няма много камъни във водата, че не zнам има ли детски обувки zа водата.

# 38
  • далечно
  • Мнения: 1 029
Вяра, след няколко часа тръгваме за дълъг ски уикенд в Доломитите и бързам да избутам няколко задачки на работа. Ще се върнем във вторник и тогава ще пиша подробно за Корсика. Септември ми се сториха съвсем прилични цените там - бяхме в апартамент, като една (или две?) нощи пътуввахме до другия край на острова и там останахме да спим.

Мдаа, Сицилия и на нас ни излезе скъпичко, хем бяхме втората половина на септември. Ама, пусто, заслужава си, според мен. Обаче и аз бих отишла на почивка пак там след десетина години  Peace, по-скоро едва ли.

За Сардиния съм чувала само хубави неща (но не е много разично от Корсика, според мои приятели), но не съм била. Хърватска също съм чувала че е гот и прилични цени, но не съм била - когато живеехме в Унгария и ни беше близо някак си не ми се ходеше с целия поток унгарци, които се изнасят натам \ли и август. Повечето ми колеги италианци сега са върли фенове на Гърция (цени-качество).

# 39
  • Мнения: 6 390
На Родос вятър си има ама на Миконос е в излишък даже  Joy
Родос и Кос са с по силен вятър  Mr. Green

Вяра
не сме били, но все се каниме - специално за Родос - че имаме приятел, който все ни кани - и ни все се размножаваме и си намираме причини да не отидем  Mr. Green
пясъчни плажове са на Родос , като работих в тур. агенция - продавахме много о.Тасос - също пясъчни плажове - и голямо спокойствие, няма джъгър - идеално за сем с малки деца. който търсят спокойствие Wink

# 40
  • Мнения: 7 605
Вяра, има обувки zа вода zа малките, раzбира се. Виж на Адидас има един модел Аква, много са хубави, и беz това Ще ви трябват zа гореЩия пясък  Wink

Ели, виж и ти Club Magic Life, 4е в тях има много голямо баzа zа воден спорт и вси4ко си е в цената  Wink

# 41
  • Мнения: 6 390
ок  Mr. Green
като написах Club Magic Life ми излиза Тунис, Египет, Гърция, Турция  Crazy навсякъде го има май  Mr. Green
www.magiclife.com

но MAGIC LIFE WATERWORLD VILLAGE е само един  Mr. Green
сега го гледам  Sunglasses

Последна редакция: чт, 12 фев 2009, 14:43 от Eli_cz

# 42
  • Мнения: 7 605
Ели във вси4ките йм клубове има воден спорт, в тоzи дето си цитирала има и аква парк с ролби (водни пърzалки)  Wink  Sunglasses

# 43
  • Мнения: 6 390
видях, видях  Whistling Mr. Green

Последна редакция: чт, 12 фев 2009, 15:31 от Eli_cz

# 44
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
пред нас този въпрос не стои.
лятото задължително изкарваме в бг, само там се чувстваме истински на почивка.
евентуално там оставяме децата при бабите и ние връткаме някъде за по ден, 2, 3 я гръцко, я балканско някъде.
морето ми е на 5' с кола тук, така че не ме съблазнява вече.

май месец майорка?
септември южна испания?
или обратния вариант
предлагам изпробвани от мен дестинации Laughing

# 45
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 630
И при нас отпуската ще е август (втората половина). Вече няма как. Блазе ви, че можете още да почивате през септември. Ние досега така правехме и ни беше много добре. Хем на работа си рахатясваш два месеца, хем тъкмо всички колеги се върнат, ти заминаваш в отпуска - кеф!

Ние тъкмо бяхме почнaли да оглеждаме и обмисляме един круиз по норвежките фиорди и ни поканиха на сватба на екзотична дестинация, та почивката тази година ще е там  Laughing

За септември добри отзиви съм чувала за Тунис, Мароко, Канарските острови.

За почивките на местните - моите впечатления са, че поне половината от семействата с деца (по едни или други съображения) остават във Франция - ходят в Бретан, по Атлантическото крайбрежие, Средиземно море, Корсика. Доста ходят и в Испания, Португалия (особено тези, които имат роднини там), Тунис, Мароко или Карибите - Гваделупа, Мартиника (нали на французите им се носи славата, че други езици не говорят , гледат все на "познато" да oстанат Wink), Доминиканската република. Повечето ми млади колеги (или такива без деца), обаче, заминават все по далечни пътувания - Мексико, Бали, Тайланд, Япония, Гватемала, Никарагуа, Китай, САЩ...

# 46
  • Мнения: 4 399
Роца, ами французите ги разбирам Че не им се ходи много надалеЧе. В тази страна си имат всиЧко, пък и както по много деца раждат, най-лесно си е някъде наблизо. Италия също е извънредно надарена страна откъм природни дадености та и италианците бих ги разбрала ако не пътуват много изъвн нея.  Laughing Ние тука обаЧе или трябва да се плацикаме в някое локвоподобно езеро или да ходим по-надалеЧе. А съображенията ми за септемврийска поЧивка са абсолютно същите. И като добавим Че и градския транспорт е празен пре юли и август, не искам да се помръдна от тука по това време.

Ели така знаЧи, работила си в туристиЧеско бюро, а сега се спотайваш... Wink

Да ви питам и през кои туроператори резервирате. Ние изобщо нямаме опит с такива неща, защото досега си организирахме сами пьтуванията. И сега гледам ТУИ дава отстъпка 200€/Човек ако се резервира до 22. февруари. ОбаЧе не знам дали цените на ТУИ изобщо са конкурентни и дали трябва да бързаме. Има ли туроператори с които имате лош опит?


# 47
  • Мнения: 6 390
Татянка е голям фен на ТУЙ - тя ще ти обясни утре  Mr. Green

А по въпроса...
да, под прикритие действам  Mr. Green, до сега обаче на организирана почивка никога не съм била, винаги се качваме на колата и тръгваме - само посоката е ясна, и интернет информация събрана - винаги екстра ни е било обаче,  но с двете чавета вече, ще е по добре да гледам хотели, яденета и забавления че иначе... горко ми  Mr. Green

# 48
  • Мнения: X
ние прекарваме винаги 4 седмици от лятото в БГ
като една от тези седмици отиваме на море в северна Гърция

за съжаление може да вземем отпуска само през юли поради  ваканцията на детето и моята работа - тук няма никoй  през това време и не искам да съм сама в офиса, а и повечето ни клиенти - разни фабрики директно пускат кепенците и не се работи официално

даже вече си взехме билетите до София, този път през Мюнхен
но все още нямаме вътрешен полет - чакаме новото разписание

а местните лятото си стоят тук - всеки си има виличка в планината или гората до някое езеро или на някое заливче и си се кефи там на красивото и хладно скандинавско лято, което и аз много харесвам

иначе моите съселяни ходят много на чартър в Турция края на септември
един колега беше миналата година и беше многo доволен
30градуса темп на водата и въздуха и чудесно време

а всички масово се изнасят в Тайланд зимата

# 49
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Плановете не са много ясни, но везните наклоняват към 20 дена организирана обиколка на Испания и Португалия края на м.май и евентуално някъде другаде (може и БГ) юли.....Тази обиколка искаме да я направим от много години, но може би сега е единственото време, когато ще мога да се измъкна по това време на годината. Иначе съм завързана с ваканциите. 

Не обичам почивките тип море и слънце (за 2-3 дена е добре), тъй като бързо ми доскучава да се пека като гущер. Най-идеалното е през деня обикаляне на нови места, а при връщане в хотела един бърз плаж. Така сме почивали в Кипър, Италия и Гърция и беше супер.

Оооооох, има толкова много места за посещения.... Confused

Последна редакция: пт, 13 фев 2009, 11:32 от Kalinka

# 50
  • Мнения: 7 605
Вяра, има раzлика. Има много евтини туроператори, и има много добри  Mr. Green ТУИ е много добър. Просто с тях съм си спокойна, 4е ако има някакъв проблем, те Ще се грижат zа него. Има 4овек на раzположение 24/7. Цените обикновенно са малко по високи, но ли4но аz предпо4итам да ги платя. Освен това при тях има опция zа самостоятелен транспорт до хотела, така направихме мин. лято в Турция и беШе супер, не беШе просто такси, ами луксоzен микробус. Така отиваШ директно до хотела а не 4акаШ да се напълни автобуса и да спираШ на 6 други хотела преди да дойде ред на твоя  Crazy
Некерман примерно, ниЩо 4е са голяма фирма и сериоzни, но техните представители са едни немотивирани и нелюбеzни  Rolling Eyes

# 51
  • Мнения: 4 399
Татяна, много благодаря! Таzи врътка с частния транспорт не я zнаех, определено е много интересна въzможност, особено ако си с малко дете.
А има ли раzлика в цените когато реzервираш директно преz ТУИ или в някакво туристическо бюро от каталога на ТУИ?

# 52
  • Мнения: 7 605
Никаква раzлика няма  Peace

# 53
  • Мнения: 893

а всички масово се изнасят в Тайланд зимата

Добавям и Австралия и Нова Зеландия...На мн шведи все едно пъпа им е хвърлен там...

Аз ако си намеря работа(Дай, Боже!) бих отишла в Дубай, Египет, Мароко, Доминиканска република, Турция...Мечти, мечти... Blush Blush

# 54
  • Мнения: 413
В Приморско при мама Laughing

# 55
  • Мнения: 6 390
В Приморско при мама Laughing
така си е най добре  Mr. Green
как е биг брадър  Mr. Green

# 56
  • Мнения: 413
В Приморско при мама Laughing
така си е най добре  Mr. Green
как е биг брадър  Mr. Green
О, за звИздата на Приморско ли питаш? Mr. Green
Еми лятото има много хора, и е почти невъзможно да срещнеш някой градски Crazy
Иначе до колкото знам е добре, роди му се второ детенце, кара си яхтата, гледа си бизнеса, май е почнал някаква работа в общината, нещо с европейските фондове Crazy

# 57
  • Мнения: 6 390
Нали и кмет щеше да става ... ей Приморчани са опасни  Mr. Green
А какво му е второто хлапе? Брат му още ли е с 2.момиченца, или и те са се размножили?
ти близко ли живееш там?

Вяра
сори за спама , обаче малко клУки да чуем  Mr. Green

# 58
  • Мнения: 413
Нали и кмет щеше да става ... ей Приморчани са опасни  Mr. Green
А какво му е второто хлапе? Брат му още ли е с 2.момиченца, или и те са се размножили?
ти близко ли живееш там?

Вяра
сори за спама , обаче малко клУки да чуем  Mr. Green
Не, той живее в стария квартал, аз в новия Wink
Еми за кмет, незнам. Не е станал. Имаме си кметица Laughing
Второто му дете също е момиче.
А пък за брат му, незнам. Не се е чуло да има трето.
Здравко си е Здравко, не се е променл, същото момче както и преди да влезе в ББ.

# 59
  • Мнения: 4 399
Аз да се оплаЧа. След като мъжът ми мина през безумната идея да си купим билети до Бургас и после да слизаме някъде на юг (щях направо да го гръмна  #2gunfire), днеска го изпратих да събере малко проспекти, Че досега карахме само на интернет информация. И се оказало Че всъщност големите намаления били до края на Януари, сега имало само малки. Така ли е наистина? Ние каквито сме неопитни май пак се усетихме късно. ТУИ има уж някакви намаления, някакви рабати за децата, на повеЧето места за детето ни изкарва цена като за нас. Това нормално ли е или някъде бъркаме? newsm78

# 60
  • Мнения: 7 605
Вяра, тук ТУИ удължиха ранните zаписвания дори (http://www.tui-deutschland.de/td/de/pressemedien/pressemeldungen … _verlaengert.html) Thinking  Не zнам какво и къде гледате, но на нас в хотелите с Киндерфестпрайс си иzлиzа до 450€ макс. zа детето  Thinking

# 61
  • Мнения: 467
Миналат година се измъчих със селската ни мизерия, та тази година ще си почиваме у дома, няма по-хубаво  Wink за далечни почивки засега няма средства, иначе бих отишла до Корсика например.

# 62
  • Мнения: 533
Много любима тема - почивки и пътувания  Wink

Откакто нашата девойка стана на 6 месеца сме като отвързани в това отношение - предимно с колата. Зимата правим по една седмица на ски, лятото (юни/септември) обикновено ходим на море в Италия и на планина из местните Алпи (юли/август). Почти всеки дълъг уикенд пак сме някъде на път. Така сме я тренирали малката, че 500 км вече не ги броим за голямо разстояние. Тая година сме планирали и до Френската Ривиера да стигнем и на направим голяма обиколка на района. Признавам си обаче - късмет имам с такава дъщеря пътешественичка. Имаше и по-трудни моменти в дългите пътувания, но сега е удоволствие да обикаляме.

Мечтая си обаче за едно по-дълго презокеанско пътуване и ако стане ще е към Канада.
Но при нас резервациите се правят винаги почти в последния момент, сега съм направила резервация само за ските след 2 седмици, лятото ми е далече.

# 63
  • Мнения: 4 399
Диана, защо предпоЧитате пътувания с кола? Мен лиЧно те ужасно ме изнервят когато сме с детето. Пътували сме само 1 път 800 км с нея и като ми каза на средата на магистралата 'искам А-А', ми се изправиха косите. За късмет имаше бензиностанция на 5 км, следващата беше на 50 км. Сега пак ни предстои сравнително дълго пътуване (по моите представи) и цял месец предварително съм в предстартова треска.  #Crazy Нашето дете отрасна по самолети, миналото лято веЧе се страхувах Че ще поЧне да си мисли Че е куфар.  Confused Даже като и кажа Че не може да отидем някъде защото е много далеЧе, тя ми отговаря 'тогава Ще се каЧим на самолета, аз ще си поспя и много ще те слушам!'. Истината е Че обикновено не си поспива, но пък ме слуша.  Wink ОбаЧе въпреки това все още не ми иска да летим много продължително и да има голяма Часова разлика.

Как ангажирате детето при дълги пътувания с кола?

# 64
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Момичета, има ли някой почивал в Южна Франция? Приемам всякакви препоръки за място - град, курорт  Hug Интересува ме да сме максимално близо до плаж  Peace

# 65
  • Мнения: 7 605
Деси, иzбягвайте Лаzурния Бряг. Насо4ете се към Монпелие, от там нататък. Ла Гранде Моте е иzвестен курорт там.

# 66
  • Мнения: 4 399
Татяна, опитах се да ти пиша на ЛС, но кутията ти е пълна.

# 67
  • Мнения: 7 605
 Embarassed  ве4е не е пълна  Blush

# 68
  • Мнения: 1 271
Искаше ни се да заведем децата на Дисниленд в Париж, да видт и те свят малко, поне за 4 дни!
Обаче с тая Световна , че и  финансова криза, ни отпуски, ни пари за такива глезотиики...  Tired

# 69
  • Мнения: 4 399
Някой може ли да ми каже какви виzи са нужни zа Турция? Вадят ли се предварително или може да се направи и на летището? Колко струват? Аz пътувам с БГ паспорт, останалите са немци.

# 70
  • Мнения: 3 521
Не ви трябва виза - за ЕУ граждани(във вашият сл. вс. сте такива) важи както беше в БГ престоят - до 3 месеца е без виза. Само ще ви сложат по един печат в паспорта.

# 71
  • Мнения: 4 399
Много благодаря, surfline!
Аz се присетих zа виzи zащото в един каталог четох, че в цената се включвала виzа (ставаше въпрос zа австрийци), но може това иzречение да са го zабравили от предни години.

# 72
  • Мнения: 3 521
Ето го черно на бяло Wink - http://www.visum.de/laenderdetail.php?land=Tuerkei

Къде си избрахте да летувате, ако не е тайна?

# 73
  • Мнения: 4 399
surfline, благодаря zа линка!

Насочихме се към Турция, но все още нямаме конкретен иzбор и като zнам как в последния момент си променяме плановете на 180°, всъщност нищо не е сигурно докато не реzервираме.  Tired Нищо чудно накрая вятъра да ни отвее на съвсем раzлично място. Вече иzобщо не съм сигурна и че ще успеем да реzервираме до края на февруари, макар че много ми се иска до края на другата седмица да сме приключили.

# 74
  • Мнения: 3 521
Да добавя към темата една много хубава и поне за мен неизвестна съвсем до скоро дестинация - Estoril, Португалия

# 75
  • Мнения: 7 605
ЕЩорил е иzвестен португалски курорт, блиzо до Лисабон  Peace

# 76
  • далечно
  • Мнения: 1 029
най-накрая пиша за Корсика и обиколката, която направихме с дете на 1 г. и 4 месеца. С ферибот от Ливорно до Бастия (няколко часа, много приятно). бяхме предимно в апартамент на източния бряг (на 25 км южно от Бастия) - средната част на източния бряг ми се стори малко по-скучна, от гледна точка на това че има приятни плажове, особено надолу към Порто Векио, но май освен плажове друг интересно няма. От друга страна с 3-годишно дете може би сега бих отишла на нещо подобно. Кап Корс (север) също е красиво място. На западния бряг Порто и околностите ми спряха дъха - страхотни пейзажи, закътани плажчета между скалите и едно прозрачно море, невероятно. 

За пътуване из острова - по крайбрежието магистралата е ок, но да пресичането на острова от от изток на запад (или обратно  Sunglasses ) е чанч, тъй като е планина, природен резерват и има едни миниатюрни пътища - страшно тесни, от едната страна скала, от другата пропаст. Където ние минахме бяха 70-80 км, ама здраво пъплене. Но е безумно красиво. По планинското шосе видяхме диви прасенца (не глигани, едни прасенца като това от "Господин за един ден") и....диви крави...ей така се разхожадат и се живеят в планината.

Нещо което ми направи положително впечатление е, че няма бетонни курорти и въобще монолитен 'лукс'. Не знам дали е така, но бих предположила, че ваканционните селища ол инклузив не са много често срещани там (ако ги има). Това, ако някой непременно иска нещо такова).

Ние бяхме в средата на септември и беше страхотно - прекрасно време, тълпите вече се бяха чупили. На отиване фероботът беше доста празен, на връщане последните талази туристи се прибираха.

ами май това е - писах, както обещах, сори за закъснението.

# 77
  • Мнения: 84
Почивката ни ще бъде в Приморско.Досега не съм ходила ,но много ми го хвалят и реших да пробвам.  grinning039Задължително и в Хисар.Препоръчвам ви плажа на хотел Хисар-чудесно място и за малки деца а и за възрастни.  Nature Sunny family

# 78
  • Мнения: 4 399
Loreley, много ти благодаря за интересния разказ! ЗвуЧи много интересно. И от други хора съм Чувала Че Корсика и Сардините са много приятни и спокойни место за поЧивка. Чакаме малко да ни поотрастне детето и непременно ще ги посетим.  Wink

Лунен Камък, много благодаря за идеята за Хисаря. Ние имаме малко свободно време при следващото ни пътуване до БГ и от известно време се Чудех къде можем да отидем за няколко дни. Исках да е близо до София защото ще разполагаме само с 3-4 свободни дни и май Хисаря е един много добър вариант.

# 79
zdraveite momicheta!
mnogo obicham da 4eta foromite na bgmamma,no rqdko imam vreme da pisha.pri4inata e zaetost,slyjebni komandirovki
az sam ornitolog po profesia i zesto patyvampo simpoziymi.vinagi sled rabotnite dni ima malka po4ivka za vazstanovqvane.taka ospqvam da relaksiram,zaregdam se s polojitelna energia.prez lqtoto e xybavo na more.destinaziata garzia-ostrovi sa mnogo dobri.na men li4no mi dopada mnogo
Mikonos,rodos,kos.sahto sandorinii paros.b
Bqx na naysa-glaven grad na ostrov paros ,prosto e romantika.spokoistvie za izmoreni xora,za roditeli s deza.a i ve4er e mnogo krasivo.
mnogo malki tradizionalni pazar4eta s prekrasni samora4no izraboteni syveniri.
sashto xodixme edna godina na osrtr.Zakintos.prekrasno!
zimaa e za ski,pro4stvane na drobovete i radost ot bqlatakrasoa na zimnite kyrorti na Balgaria[strana rodna],alpite i t.n.e
e ot sega oshte se gotvet za toploto ,krasivo i roanti4no lqto.jelaia na vsi4ki mammi i de4kovzi,oooo,zabravix tatkovzite,besela vakanza.
spokoen den.4estit karnaval na vsi4ki!
AUGURI!

# 80
  • Мнения: 1 049
Ние сме направили резервация за Майорка това лято. Знам, че през лятото е лудница.. но хотела ни е на брега на морето, с чуден изглед и шоу-програма за децата. Надявам се да им е интересно, ще си вземем и кола под наем и ще обикаляме острова. Аз много си го обичам това място и винаги ходя с удоволствие Laughing

# 81
  • Мнения: 6 390
zdraveite momicheta!
mnogo obicham da 4eta foromite na bgmamma,no rqdko imam vreme da pisha.pri4inata e zaetost,slyjebni komandirovki
az sam ornitolog po profesia i zesto patyvampo simpoziymi.vinagi sled rabotnite dni ima malka po4ivka za vazstanovqvane.taka ospqvam da relaksiram,zaregdam se s polojitelna energia.prez lqtoto e xybavo na more.destinaziata garzia-ostrovi sa mnogo dobri.na men li4no mi dopada mnogo
Mikonos,rodos,kos.sahto sandorinii paros.b
Bqx na naysa-glaven grad na ostrov paros ,prosto e romantika.spokoistvie za izmoreni xora,za roditeli s deza.a i ve4er e mnogo krasivo.
mnogo malki tradizionalni pazar4eta s prekrasni samora4no izraboteni syveniri.
sashto xodixme edna godina na osrtr.Zakintos.prekrasno!
zimaa e za ski,pro4stvane na drobovete i radost ot bqlatakrasoa na zimnite kyrorti na Balgaria[strana rodna],alpite i t.n.e
e ot sega oshte se gotvet za toploto ,krasivo i roanti4no lqto.jelaia na vsi4ki mammi i de4kovzi,oooo,zabravix tatkovzite,besela vakanza.
spokoen den.4estit karnaval na vsi4ki!
AUGURI!
здравейте момичета!
много обичам да чета форомите на бгмамма,но рядко имам време да пиша.причината е заетост,служебни командировки
аз съм орнитолог по професия и жесто пътувампо симпозиуми.винаги след работните дни има малка почивка за възстановяване.така оспявам да релаксирам,зареждам се с положителна енергия.през лятото е хубаво на море.дестиназята гърция-острови са много добри.на мен лично ми допада много
Миконос,родос,кос.сахто сандоринии парос.б
Бях на наъса-главен град на остров парос ,просто е романтика.спокойствие за изморени хора,за родители с деца.а и вечер е много красиво.
много малки традиционални пазарчета с прекрасни саморъчно изработени съвенири.
също ходихме една година на осртр.Закинтос.прекрасно!
зимаа е за ски,прочстване на дробовете и радост от бялатакрасоа на зимните кърорти на България[страна родна],алпите и т.н.е
е от сега още се гответ за топлото ,красиво и роантично лято.желая на всички мамми и дечковци,оооо,забравих татковците,бесела ваканза.
спокоен ден.честит карнавал на всички!
АУГУРИ!
http://forum.abv.bg/abv/lat2cyr.php

# 82
  • Мнения: 4 399
Обещах да ви кажа на какво сме се спрели. Много трудно ни беше да решим, но след като сменихме няколко дестинации, в крайна сметка резервирахме Турция. Тази година поЧивката Ще бъде в много отношения експериментална за нас. От следващата година ще имаме веЧе доста повеЧе възможности за хотели. ОбаЧе освен това решихме да се заемем и много по-рано с търсенето за да се ровим на спокойствие из каталозите и да си доставяме положителни емоции, а не стрес.
Благодаря на всиЧки ви за мненията и много специални благодарности за помощта на Татяна!  bouquet

# 83
  • Мнения: 7 605
  bouquet  zа ниЩо, Ще по4ерпиШ  Wink

# 84
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
Ние сме направили резервация за Майорка това лято. Знам, че през лятото е лудница.. но хотела ни е на брега на морето, с чуден изглед и шоу-програма за децата. Надявам се да им е интересно, ще си вземем и кола под наем и ще обикаляме острова. Аз много си го обичам това място и винаги ходя с удоволствие Laughing

Иве, моля те кажи нещо повече Hug Praynig ....ние тьрсим нещо подобно 3а децата на Майорка....

# 85
  • Мнения: 3 521
amei, не съм Ива, но с две ръце мога да препоръчам хотел Вива Тропик и курорта Алкудиа на Майорка. Просто от 10 възможни точни бих дала 10,5 на това място Peace. Там почивахме миналото лято. Плаж, хотел, обслужване, ентъртеймънт, цени - абсолютно без забележки. Ние бяхме в началото на юни и още нямаше навалица - по плажът се подмятахме по 3 ма човека на 10-15 м. дистанция, водата беше чай.

# 86
  • Мнения: 4 399
  bouquet  zа ниЩо, Ще по4ерпиШ  Wink

Няма проблеми! Grinning

# 87
  • Мнения: 1 049
Иве, моля те кажи нещо повече Hug Praynig ....ние тьрсим нещо подобно 3а децата на Майорка....

Ами ето го нашия хотел: http://www.holidaycheck.de/hotel-Katalogbeschreibung_Aparthotel+ … kb-hid_12296.html

Избрахме го, защото цените са сравнително ниски, има мини клуб и отзивите са повече от супер. Апартаментчетата са симпатични, с кухня и са близо до плажа. За повече инфо виж Hotelbewertungen.

Преди две години бяхме в "Riu Concordia" в Playa de Palma, сьщо беше хубаво и много близко до летището. Този пьт ще сме на около час пьт от Палма, но с кола под наем няма да е проблем. Да видим как ще изкараме лятото..  Wink

Ако тьрсите обаче хотел с целодневен Kinderbetreuung, за да имате време да обикаляте без децата, погледни тук:
 
http://www.calasantanyi.info/

 Hug

Последна редакция: пн, 02 мар 2009, 18:39 от Iva_T

# 88
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Моми4ета стана ми интересно ( понеже ние никога не сме ходили в такива хотели/ваканционни селиЩа ) какъв горе долу е бЮджета за една двуседми4на по4ивка на 4ри 4ленно семейство,примерно  Thinking

# 89
  • Мнения: 7 605
МакДирок4е, много е относително. Зависи кога то4но отиваШ, в кой хотел и в каква стая. Ние плаЩаме 3.800€ zа нас тримата, zа 2 седмици в клубен хотел 1ва класа в Турция, и то в най скъпия вид стая, меzонет с 2 бани и морски иzглед, ол инклуzив (и много спорт е вкл. в цената). Това е преz септември.
Миналата година пак ходихме в Турция преz септември, в хотел 5* в суит (хол и спалня), пак ол инклуzив, но само zа една седмица и платихме 3.300€  Rolling Eyes
Ако сте в една стая вси4ките (има достатъ4но Широки стаи) Ще ви иzлиzа по евтино.

# 90
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
благодаря, Иве  Hug Heart Eyes...то3и  Гала сантани определено ми хвана окото....

Сьрфи, благодаря и на теб Hug Heart Eyes, но половинката ка3а, че иска хотел на плажа  Rolling Eyes....

в голяма чуденка сме  newsm78....

# 91
  • Мнения: 1 049
 Party Гала сантани определено е  Familienhotel с много добьр Kinderbetreuung... и ние сме си го запазили за някой друг пьт. Hug

Последна редакция: вт, 03 мар 2009, 10:36 от Iva_T

# 92
  • Мнения: 3 880
Моми4ета стана ми интересно ( понеже ние никога не сме ходили в такива хотели/ваканционни селиЩа ) какъв горе долу е бЮджета за една двуседми4на по4ивка на 4ри 4ленно семейство,примерно  Thinking
Макдирок, ние досега все гледахме да се сместим в 2 хилядарки, за хотел около 4 звезди и полупансион за 2ма възрастни и дете. Обикновено този бюджет стигаше за 2 седмици, но миналата година стигна само за 10 дни hahaha инфлация Wink
ОлИнклизив не искам, не заради друго, а защото съм склонна да ям без мярка, щом ми го предлагат Embarassed и съвсем ще изплаша кантара.  Така с ядене само сутрин и вечер, успявам долу-горе да закрепя положението и щетите не са много големи Laughing

# 93
  • Мнения: 7 605
Бибе, а на обяд не ядете ли? Имам предвид най ве4е zаради детето. И колко горе долу джобни пари предвидите zа ядене и пиене?  newsm78

# 94
  • Мнения: 3 880
Бибе, а на обяд не ядете ли? Имам предвид най ве4е zаради детето. И колко горе долу джобни пари предвидите zа ядене и пиене?  newsm78
Абе който е гладен яде, аз НЕ Simple Smile Пия кафета и се радвам на предстоящата вечеря, защото нали съм спестила калории Laughing Майтапът на страна, аз като закуся в 10 наистина нямам нужда от обяд. Колко харчим не знам newsm78 не съм засичала, но не успяваме да изхарчим разликата между полу- и пълен пансион. А и ние обикаляме много, къде с кола под наем, къде с рейс и не се задържаме много в хотела.
По принцип Леа по почивки нищо не яде Sad Бих била доволна и само сутрин и вечер да яде, но тя и тогава не го прави. Понякога хапва с баща си в ранния следобяд нещо дребно, но в повечето случаи предпочита някакъв плод или сладолед и до там.

# 95
  • Мнения: 4 399
Бибе, а на обяд не ядете ли? Имам предвид най ве4е zаради детето. И колко горе долу джобни пари предвидите zа ядене и пиене?  newsm78

И при нас причините zа ол инклуzив са точно такива. Когато ходим някъде сами с мъжа ми, вzимаме най_много полупансион (zакуска и вечеря), но предпочитаме дори само zакуска zащото така сме по_неzависими. Но с детето, като си представя че трябва да търся обяд по жегата и да се доверя на кой да е ресторант, предпочитам да е ол инклуzив, пък се надявам да не се освиня много. Wink

# 96
  • Мнения: 3 521
А и ние обикаляме много, къде с кола под наем, къде с рейс и не се задържаме много в хотела...

По принцип Леа по почивки нищо не яде

Същата история и по двата параграфа. Максимално някоя салата или супа успявам да и пробутам за обяд.Вечерята - сандвич със шунка. Миналата година джвакаше дини и ананаси само.
Когато се задържим в хотела се е случвало да вземем купони за деня - миналата година детският в х-ла на Майорка струваше 3-4 евро.

# 97
  • Мнения: 3 880
Когато се задържим в хотела се е случвало да вземем купони за деня - миналата година детският в х-ла на Майорка струваше 3-4 евро.
Това е добър вариант, не съм попадала до сега на такава възможност (или не съм разбрала, че може).
Ако има олинклузив само за напитки (напитки-инклизив Laughing) изобщо не бих се замислила, защото май това са ни основните разходи след  колата. Не толкова за алкохол Wink, колкото за кафета и безалкохолни. Нашето дете по почивки не яде, но за сметка на това пие за трима възрастни...

# 98
  • Мнения: 7 605
Ами като гледам по каталоzите хотелите които се предлагат с полупансион и с Ол Инклуzив, раzликата 4есто е само 20€ на ден на 4овек и ми се струва 4е е иzгодно, zнам ли  newsm78  Пък и ние не обикаляме като сме с детето, освен от басейна до плажа и от ресторанта до кафенето  Laughing

Пък и zа мен си е удбоство, платил си и не ги мислиШ пове4е раzходите  Wink

# 99
  • Мнения: 520
Ние това лято решихме да изневерим на Гърция и България и ще почиваме в Белек,Турция.Хотела е all inclusive и се намира на брега на морето.Много хора са доволни от почивките в Турция и се надявам и ние да бъдем от тях.Просто вече нямам търпение,въпреки че и тук сме на море и когато ни се прииска ходим на плаж,но..........не е същото!Други желани дестинации са Малта,Швеѝцария и Малдивите!Дано се сбъдне мечтата ни!

# 100
  • Мнения: 7 605
ще почиваме в Белек,Турция.

И ние  Sunglasses

# 101
  • Мнения: 520
Tatjana,за коѝ хотел сте си направили резервация?Хубаво ли е в Белек или и Вие за пръв път ще ходите?Казаха ми,че там плажовете са наѝ-хубави,а също и че хотелите са на много добро ниво.Нашата почивка е през август.

# 102
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Аз мога да ти предложа Испания Laughing,цените са дооооооста приемливи и има страхотно хотели за семейства с деца.Има хотели с басейни за всяка вьзраст,забавления за децата и детски кьт4ета от всякакьв вид.

Ина4е аз оЩе не зная за себе си Confused,Ще вземем някоя оферта Mr. Green в последният момент по интернет hahaha

# 103
  • Мнения: 7 605
Tatjana,за коѝ хотел сте си направили резервация?Хубаво ли е в Белек или и Вие за пръв път ще ходите?Казаха ми,че там плажовете са наѝ-хубави,а също и че хотелите са на много добро ниво.Нашата почивка е през август.

Club Magic Life Waterworld Imperial. За 1ви път ще сме в Белек, миналото лято бяхме в Лара.

# 104
  • Мнения: 520
Tatjana,много е хубав и просторен хотела,коѝто сте избрали!Разгледах му саѝта.Ние имаме резервация в Crystal Family Resort & Spa.Дано да е хубаво!Желая Ви приятно прекарване!

Val,бих искала и Испания да посетя,чувала съм страхотни отзиви,но може би догодина!Вече изпратихме капарото,така че каквото избрахме,избрахме!Понякога изпадат хубави оферти в последния момент,но от друга страна е малко рисковано,понеже хубавите хотели се препълват бързо.


# 105
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Tatjana,много е хубав и просторен хотела,коѝто сте избрали!Разгледах му саѝта.Ние имаме резервация в Crystal Family Resort & Spa.Дано да е хубаво!Желая Ви приятно прекарване!

Val,бих искала и Испания да посетя,чувала съм страхотни отзиви,но може би догодина!Вече изпратихме капарото,така че каквото избрахме,избрахме!Понякога изпадат хубави оферти в последния момент,но от друга страна е малко рисковано,понеже хубавите хотели се препълват бързо.



Истина е Peace,доста е рисковано това в последният момент.НО при нас в момента е такава ситуацията,4е аз трябва да си ходя за Бг и оЩе не сьм реШила то4но кога.И наистина хубавите хотели са пьлни и за тях няма оферти Laughingза последният момент.
Когато реШите да идвате за Испания кажи Wink.

# 106
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Други приемат ли се за Испания? Легна ми тази страна на сърцето.....
Голямата истинска ваканция вече мина за нас. Сега остава България за няколко седмици.  Wink

# 107
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Други приемат ли се за Испания? Легна ми тази страна на сърцето.....
Голямата истинска ваканция вече мина за нас. Сега остава България за няколко седмици.  Wink
Има място за вси4ки Hug,на топли4ко Wink

# 108
  • Мнения: 520
Ок,Val,мерси много!Винаги е полезна една консултация преди тръгване! Simple Smile И аз съм насреща с информация за Гърция,ако ще идвате насам!Тук също е доста топличко! sun

Kalinka,и на мен така ми е легнала и то отдавна!

# 109
  • Мнения: 481
Ще почиваме в Южна Франция,в началото на Август. Crossing Arms
Аз исках в Испания  Cry Сигурно до другото лято ще ме е яд,че съм отстъпила.От сега кроя планове,как ще ми се реваншира мъжа ми,заради компромиса. Twisted Evil

# 110
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Тази година Ще минем набързо през България да видим родата и после отиваме в Гърция,Халкидики след близо 4 години пауза.Така се радваааааааааам  Party

# 111
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Други приемат ли се за Испания? Легна ми тази страна на сърцето.....
Голямата истинска ваканция вече мина за нас. Сега остава България за няколко седмици.  Wink
Има място за вси4ки Hug,на топли4ко Wink

Вал, при нас сега е топличко. Ама аз и на 49 градуса съм добре....Иначе, да ти се оплача, много за малко бяхме в Толедо. Голям маратон му ударихме. Затова се надявам един ден да се върна там.....

kate.t,
Южна Франция също е супер. Няма да съжаляваш. Е, по-различно е, но има много красиви неща там.

Golden Queen,
ама и Гърция е супер...Въобще има толкова прекрасни места по земята...  Tired


# 112
  • Мнения: 703
Трябва да си ходя в БГ.Да се видя с родителите си.Аз не си ходя често и ми е много мъчно за родителите ми..За никой друг.
От Финландия за българия пътуването е скъпо.
От Швеция и Норвегия е евтино,от тук не..Епа как,финландците не дават никакъв шанс на нискотарифните(има само една)
Значи имаме малко отпуска и в последния момент ще вземем билети...от тия Ластмомент. Thinking

# 113
  • Мнения: 57
Ние сме в БГ - ще съчетаем посещение с родата и почивка на Златни пясъци. Хич не съм привърженик на нашето Черноморие, но миналата година там работихме с приятеля ми и се запознахме, та сега заради добрите спомени решихме там да отидем на почивка. Иначе честно казано ми се ходи към Гърция, но догодина.

# 114
  • Мнения: 520
Ние сме в БГ - ще съчетаем посещение с родата и почивка на Златни пясъци. Хич не съм привърженик на нашето Черноморие, но миналата година там работихме с приятеля ми и се запознахме, та сега заради добрите спомени решихме там да отидем на почивка. Иначе честно казано ми се ходи към Гърция, но догодина.

Аз също не съм привърженик на нашето Черноморие!Последно като ходих преди няколко години бях силно разочарована.....!Морето е пълно с водорасли и има зеленикав цвят,което показва,че е мръсно и болно.Пък да не говорим за мръсните плажове,обслужването по заведенията и ресторантите и храната,която се сервира.При положение,че качеството е никакво,цените са прекалено високи.Абе и още много примери мога да дам,но предпочитам да не ги пиша,защото започвам да се ядосвам!И после се чудят защо както българските,така и чуждестранните туристи избягаха от България.И ето,ние например това лято вместо да отидем да си похарчим парите в нашата си държава,ще ходим в Турция.За съжаление сме светлинни години назад от съседките ни Гърция и Турция!Миналото лято пък ходихме на Боровец!За там също мога да изпиша цял роман от разочарованията ни,въпреки че бяхме отседнали в 4* хотел Рила!

# 115
  • Мнения: 2 786
Ние сме в Гърция   grinning039  Nature Sunny

Общи условия

Активация на акаунт