спиране на дишането

  • 4 417
  • 42
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 12
незнаех точно какво заглавие да напиша,защото беше нещо между загуба на съзнание за секунди и спиране на дишането.тази вечер както обикновено започнахме да къпем Марти.той е на 9 месеца и половина.с нетърпение чакаше коритцето с водата ,риташе и викаше,дори потреперва .това е голямо удоволствие за него.беше дори малко превъзбуден.водата беше топла но не гореща.в момента в кйто го сложих в коритото започна да рита и да пръска вода навсякаде.в един момент реши да става от коритото и тогава забелязах че започва да премалява,сякаш направи спазъм,коремчето му хлътна навътре и неможеше да си поеме въздух.зашпочна леко да посинява ,аз започнах да му говоря но той не реагираше.веднага го извадихме и започнах да го плискам с вода по лицето.в този момент си взе въздух,но неможеше още да отреагира.всичко стана може би за 1-2мниути.беше изплашен ,опита се да заплаче,но нямаше сили.подържахме го малко докато се съвземе.бързо се оправи.той е доста енергично дете и не се спира за минутка дори.непрекъснато е в движение.стои на едно място само когато спи,иначе не.след като се оправи го изкъпахме набързо.наблюдавах го вечерта,но нямаше признаци за нещо сериозно,беше си същия,само се чувстваше малка умора,може би емоционална.заспа навреме.искам да попитам на някой случвало ли му се е такова нещо?дали е възможно да е от топлата вода и от прекалената емоционалност и превъзбуда преди къпане.това нещо ми се случва за първи път.

# 1
  • Мнения: 4 753
Случвало ми се е при моето дете... Когато много се радва и крещи се задавя за секунди със собствената си слюнка... Не му е хлътвало коремчето, но не може да си поеме въздух няколко секунди, докато не го тупна по гръбчето... Помисли, дали не ви се е случило същото...

# 2
  • Мнения: 923
Посъветвай се с лекар, на мен ми се е е случвало когато малката се задави

# 3
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Направи консултация с лекар.
Моето момиченце, до 3г. имаше спазматичен плач, което ще рече, че като започне да плаче посиняваше и губеше съзнание за секунди.Слава богу, не застрашаваха тези пристъпи здравето и, просто във времето отшумяха.
Възможно е също от радост да се случи.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 957
Дали няма вероятност да се е задавил с малко вода? Най-вероятно е нещо такова, щом бързо е преминало.

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
И аз си помислих да не би да се е задавил с вода, но тогава пък може би щеше да се закашля. Все пак консултирай се с лекар.

# 6
  • Мнения: 4 335
Дано не се повтори и се окаже нещо сьвсем незначително PraynigНо аз при всички случей бих се консултирала с лекар.Все пак тук и на други мами може да се е случвало,но причината да е друга.Според мен прегледа е задьлжителен.

# 7
  • Мнения: 12
Дано не се повтори и се окаже нещо сьвсем незначително PraynigНо аз при всички случей бих се консултирала с лекар.Все пак тук и на други мами може да се е случвало,но причината да е друга.Според мен прегледа е задьлжителен.
ЗДРАВЕЙТЕ ОТНОВО!ВЕЧЕ 2 ДНИ ГО НАБЛЮДАВАМ И НЯМА НИЩО ПРИТЕСНИТЕЛНО.ДЕТЕТО СИ Е СЪЩОТО.ИМАМЕ ЧАС ЗА ЛЕКАР В ПЕТЪК И ТОГАВА ЩЕ ВИ КАЖА КАКВО СТАВА.СПОРЕД МЕН БЕШЕ МНОГО ПРЕВЪЗБУДЕН И КОГАТО ГО СЛОЖИХ ВЪВ ВОДАТА СЯКАШ МУ ПРИЛОША И ОТМАЛЯ.НЕ ВИ ЛИ СЕ Е СЛУЧВАЛО КОГАТО ВЛИЗАТЕ В МОРЕТО И ВОДАТА Е МАЛКО ПО СТУДЕНА ДА ВИ СПРЕ ДЪХА ЗА МАЛКО.АЗ СИ МИСЛЯ ЧЕ Е НЕЩО ТАКОВА НО ДОКТОРИТЕ ЩЕ КАЖАТ.

# 8
  • Мнения: 4 335
Стискам палци утре да кажеш ,че всичко е наред Hug

# 9
  • Мнения: 12
Стискам палци утре да кажеш ,че всичко е наред Hug
ЗДРАВЕЙТЕ!В ЧЕТВЪРТЪК ДОЙДЕ ВРЕМЕ ЗА БАНЯ.МАРТИ ПАК МНОГО СЕ РАДВАШЕ И ЧАКАШЕ С НЕТЪРПЕНИЕ ДА СЕ ТОПНЕ ВЪВ ВОДАТА.ТОЗИ ПЪТ СЕ БЯХ ПОДГОТВИЛА С ЧАША ВОДА НАБЛИЗО АКО ПАК СЕ ПОВТОРИ СЪЩАТА СИТУАЦИЯ.В МОМЕНТА В КОЙТО ГО СЛОЖИХ В КОРИТОТО,ПАК ЗАПОЧНА СТРАННОТО ПОВЕДЕНИЕ.СПРЯ ДА РИТА,СТАНА МНОГО МЪЛЧАЛИВ И ВЕДНАГА ЗАБИ ПОГЛЕД НАДОЛУ.ВИКНАХ МУ,ПАК НЕ РЕАГИРА СЯКАШ НЕ БЕШЕ ТУК ,А СЕ БЕШЕ ОТНЕСЪЛ НАНЯКЪДЕ.ВЕДНАГА ГО НАПРЪСКАХМЕ С ВОДА ,СТРЕСНА СЕ И ЗАПОЧНА ДА РЕАГИРА.ПОСЛЕ ВСИЧКО ПРОДЪЛЖИ НОРМАЛНО,СЯКАШ НИЩО НЕ СЕ БЕ СЛУЧВАЛО.ОТИДОХМЕ НА ЛЕКАР И ТОЙ БЕШЕ МАЛКО ОЗАДАЧЕН,ПРЕГЛЕДА ГО ,КАЗА ЧЕ ВСИЧКО Е НАРЕД.СПОРЕД НЕГО ПРОБЛЕМА Е ЕМОЦИОНАЛЕН.СЕГА СЪМ РЕШИЛА ДА ПРОМЕНЯ МАЛКО КЪПАНЕТО ДА ВИДИМ КАКВО ЩЕ СЕ ПОЛУЧИ.ЩЕ ВИ ПИША ОТНОВО

# 10
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Да не би пък да правите много топло в банята и в комбинация с топлата вода да му прималява.

Защото, ако е за по-голям човек веднага ще ме наведе на мисъл, че му пада кръвното.
Но за 9 месечно бебче, не знам може ли да се говори за такова нещо newsm78

# 11
  • Мнения: 4 335
Радвам се,че на прегледа всичко е било наред Peace

# 12
  • Мнения: 1 820
Да не би пък да правите много топло в банята и в комбинация с топлата вода да му прималява.

Защото, ако е за по-голям човек веднага ще ме наведе на мисъл, че му пада кръвното.
Но за 9 месечно бебче, не знам може ли да се говори за такова нещо newsm78
И аз това си мисля  ThinkingКолко градуса е водата?Не би трябвало да е повече от 37.5 .Ако е от страх или емоция,слагай играчки в коритото,пускай музика да се разсейва детето.Дано всичко е наред, Praynig

# 13
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Не го карай да се превъзбужда тогава, давайте я по-спокойно. Докато го събличаш за къпане му говори монотонно и много спокойно действай по-меланхолично. Така ще е спокоен.

# 14
  • Мнения: 12
Не го карай да се превъзбужда тогава, давайте я по-спокойно. Докато го събличаш за къпане му говори монотонно и много спокойно действай по-меланхолично. Така ще е спокоен.
Днес точно това направих,пуснах му филмче,сложих му играчки и гледах да не се превъзбужда много преди банята.Обаче като влезе вътре нито играчки погледна,нито филмче и сякаш се отнесе някъде.Гледа в една точка и не помръдва.Вече чашата с водата ми е подръка и като го напръсках се осъзнава.Незнам вече какво да си мисля.Тази баня започна да ми става някакъв кошмар.А пък от друга страна не смея да го оставя без да го напръскам,за да видя дали сам ще излезе от това състояние.Експерименти не искам да си правя.Но сега вече не е като първия път.Сега не премалява така,само седи и гледа в една точка за момент.Къпя го през ден и ще видим по-нататък какво ще се случва.Ако имате някоя нова идея споделете ми я.Отворена съм към всичко.

# 15
  • Мнения: 12
Да не би пък да правите много топло в банята и в комбинация с топлата вода да му прималява.

Защото, ако е за по-голям човек веднага ще ме наведе на мисъл, че му пада кръвното.
Но за 9 месечно бебче, не знам може ли да се говори за такова нещо newsm78
И аз това си мисля  ThinkingКолко градуса е водата?Не би трябвало да е повече от 37.5 .Ако е от страх или емоция,слагай играчки в коритото,пускай музика да се разсейва детето.Дано всичко е наред, Praynig
Водата е приятно топла,нито гореща, нито хладка,всеки път е една и съща

# 16
  • Мнения: 3 830
Задължително на консултация с невролог! Peace
Може да се наложи електроенцефалография да се направи, за да се види дали няма по-възбудими центрове в мозъка. Недейте да се притеснявате обаче. чуйте поне още един-двама специалисти.

# 17
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Вземете си  термометър за вода и стриктно спазвайте температурата на водата 37-37,5. Другото, което може за направиш е за го къпеш не седнало по дупе, а прилегнало на ръката ти с лице надолу. така като ги мият в родилното. Пробвай други пози. Не го къпи дълго 10-15 минути стигат.

Забравих
докато го къпеш термометъра да е във водата, за да следиш температурата.

# 18
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
Задължително на консултация с невролог! Peace
Може да се наложи електроенцефалография да се направи, за да се види дали няма по-възбудими центрове в мозъка. Недейте да се притеснявате обаче. чуйте поне още един-двама специалисти.


Напьлно подкрепям написаното Peace
Направете консултацията колкото се може по/скоро ,но тьрсете детски невролог и настоявайте за ЕЕГ.
Успех и не се притеснявайте предварително . Hug

# 19
  • Мнения: 2
Не знам дали е възможно, но си мисля...дали поведението му във водата сега не е такова именно след неприятната емоция и страха, който е изживял преди няколко дни, когато пишеш, че е престанал да диша...? Мисля, че в тази възраст децата вече могат да реагират така и предмети и места да събуждат страх именно в следствието на някакво неприятно изживяване...Стискам палци

# 20
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Звучи страшничко!  Sad
Не знам какво може да е и дано не е нещо сериозно!  Praynig
Надявам се да споделиш какво ти е казал доктора! И аз подкрепям - настоявай за ЕЕГ и секонсултирайте с невролог!

# 21
  • Мнения: 166
Задължително на консултация с невролог! Peace
Може да се наложи електроенцефалография да се направи, за да се види дали няма по-възбудими центрове в мозъка. Недейте да се притеснявате обаче. чуйте поне още един-двама специалисти.

Peace

# 22
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Според мен детенцето се е уплашило от преживяното и затова сега така стои и не мърда във водата.

Аз бих го завела на педиатър /не на ОПЛ, та дори и да има такава специалност/ и на невролог.

Също така бих настоявала да му се измери кръвното
и бих проучила от къде да закупя детско апаратче за измерванена кръвното,
така че, ако /дано не се случва де/ случайно се случи пак веднага да премеря кръвното на детето.

# 23
  • Мнения: 1 820
Задължително на консултация с невролог! Peace
Може да се наложи електроенцефалография да се направи, за да се види дали няма по-възбудими центрове в мозъка. Недейте да се притеснявате обаче. чуйте поне още един-двама специалисти.

подкрепям  HugНека не залагаме само на страха. Бих оставила него на последно място,след всички направени изследвания:naughty:
Вземете си  термометър за вода и стриктно спазвайте температурата на водата 37-37,5. Другото, което може за направиш е за го къпеш не седнало по дупе, а прилегнало на ръката ти с лице надолу. така като ги мият в родилното. Пробвай други пози. Не го къпи дълго 10-15 минути стигат.

Забравих
докато го къпеш термометъра да е във водата, за да следиш температурата.
Не го обръщай надолу детето.Ако е от страх,това би го стрестнало още повече  Naughty

# 24
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343

Не го обръщай надолу детето.Ако е от страх,това би го стрестнало още повече  Naughty

Панева, аз не съм казала да го пуснат надолу, прочети какво е написано преди да коментираш. Майка му да го гушне, да е в нейните ръце и така да се изкъпе. Когато къпе дупето и гръбчето, то ще е прилегнало на ръката й...дефакто в обятията на майка си, не виждам какво ще го изплаши. Даже може и да не е прилегнало, като се има предвид, че 9 месечните се държат вече на крака. Просто близкия контакт с родителите му ще го успокоява.

Наистина поискайте и друго лекарско мнение. Само педиатър може да ви насочи към невролог.

# 25
  • Мнения: 1 820

Панева, аз не съм казала да го пуснат надолу, прочети какво е написано преди да коментираш. Майка му да го гушне, да е в нейните ръце и така да се изкъпе. Когато къпе дупето и гръбчето, то ще е прилегнало на ръката й...дефакто в обятията на майка си, не виждам какво ще го изплаши. Даже може и да не е прилегнало, като се има предвид, че 9 месечните се държат вече на крака. Просто близкия контакт с родителите му ще го успокоява.

Наистина поискайте и друго лекарско мнение. Само педиатър може да ви насочи към невролог.

Аз чета и много добре зная какво имаш в предвид.И аз съм къпала дете и знам как се обръща надолу  ,не дей с лошото ooooh! Всеки си решава,тука само даваме съвети.Всеки от неговата си камбанария. Naughty
Дано всичко е наред с детето и авторката да каже как са  Hug

# 26
  • София
  • Мнения: 170
Заведи го на невролог и задължително направете ЕЕГ. Не искам да те стряскам, но е възможно да се окаже лека форма на епилепсия. Аз съм имала като малка същите симптноми при къпане и когато ме завели на лекар се оказало епилепсия. Две години ми даваха лекарства и сега няма и помен от това заболяване. Същото се получи и при дъщеря ми, но при нея беше друга форма/промяна на съзнанието и сомнамбулизъм, спихомоторни припадъци/. И  при нея казаха ,че ще отшуми в детска възраст.

# 27
  • Мнения: 12
Моля те опиши ми как са започнали при теб симптомите?На каква възраст?Внезапно и без причина или по някакъв друг начин.Само по време на баня ли са се пявявали или и при други случаи?Епилепсията само с ЕЕГ ли се установява?Моля те даи повече инфо.Сега наистина съм уплашена.

# 28
  • Мнения: 3 830
За установяването на каквито и да са промени, трябва много добре да се наблюдава поведението на детето и точно да се опише на лекаря.

Виж следващия път дали ръцете му се изкривяват във формата на т.нар. акушерска ръка. Наблюдавай и дали се напишква, което е почти сигурен симптом за епилепсия. Разпитай и близки роднини дали в рода има епилептици. Обърни внимание дали мускулите му по цялото тяло се съкращават в един и същ момент и дали така остават, докато се свести. Наблюдавай и очичките.

Според мен всичко това се дължи на промените, които имам и аз, а те са лесно възбудими центрове в мозъка, което никак не е опасно, дори не е болестно състояние, защото да изпиеш 2-3 кафета и да изядеш един шоколад, се постига почти същият ефект. :peace
:

Последна редакция: нд, 15 фев 2009, 19:36 от Estellia

# 29
  • София
  • Мнения: 170
Когато съм била на около година съм паднала от леглото. След известно време по време на баня съм изпадала в същото състояние като сина ти/губене на съзнание за около минута, посиняване/. След това родителите ми са ме завели на невролог и се оказало, че това било т.нар. детска болест/вид епилепсия/.
Две години съм пила лекарства и положението се закрепи. Но незнам дали от лекарствата или от нещо друго започна да ми пада косата, болестта се казва алопеция/гнездовидно опадване на косата/. Това е за  мен. При дъщеря ми се получи друг вид епилепсия. От малка ставаше през нощта с крясъци, не знаеше къде е, вървеше спейки. Когато беше на шест години случайно станах свидетел на гърч/ имаше промяна в съзнанието, гледаше в една точка, ръцете и краката бяха изпружени, беше неподвижна,въртеше си очите на всички посоки/. Пи депакин 4 години, лекарката каза ,че ако в следващите пет години няма никакви симптоми, това означава, че заболяването е преодоляно. В момента не пие нищо и само я набслюдаваме. И при мен и при нея болестта минава в детска възраст и не оставя последствия. Ще ти препоръчам нашата лекарка/д-р Димитрина Христова - детски невролог в болница Токуда, ходили сме и при проф.Чавдаров/той е един от светилата в тази област, освен ЕЕГ, правихме  и ядрен резононс/.
Консултирай се с невролог!
Дано при теб е нещо по-елементарно!

# 30
  • Мнения: 12
За установяването на каквито и да са промени, трябва много добре да се наблюдава поведението на детето и точно да се опише на лекаря.

Виж следващия път дали ръцете му се изкривяват във формата на т.нар. акушерска ръка. Наблюдавай и дали се напишква, което е почти сигурен симптом за епилепсия. Разпитай и близки роднини дали в рода има епилептици. Обърни внимание дали мускулите му по цялото тяло се съкращават в един и същ момент и дали така остават, докато се свести. Наблюдавай и очичките.

Според мен всичко това се дължи на промените, които имам и аз, а те са лесно възбудими центрове в мозъка, което никак не е опасно, дори не е болестно състояние, защото да изпиеш 2-3 кафета и да изядеш един шоколад, се постига почти същият ефект. :peace
:
Гледам си сам самичка детето.По цял ден и цяла нощ съм с него.След първата случка несъм престанала да го наблюдавам.Абсолютно в нищо няма промяна.Същото дете си е.Движи се много,храни се добре,спи добре,смее се,.Сега ни растат още 2 зъба и е малко нервен вечер и малко трудно заспива.Нямаме епилептици нито в моята ,нито на мъжа ми във фамилиите.по време на това състояние няма нито конвулсии,нито промяна във положението на тялото,нито върти очи,нито се напишква,абсолютно нищо.При епилептиците знам че нищо не ги вади от припадъка,той отминава от самосебе си.При синът ми веднага като го напръскам с вода се съвзема.

# 31
  • Мнения: 3 830
За установяването на каквито и да са промени, трябва много добре да се наблюдава поведението на детето и точно да се опише на лекаря.

Виж следващия път дали ръцете му се изкривяват във формата на т.нар. акушерска ръка. Наблюдавай и дали се напишква, което е почти сигурен симптом за епилепсия. Разпитай и близки роднини дали в рода има епилептици. Обърни внимание дали мускулите му по цялото тяло се съкращават в един и същ момент и дали така остават, докато се свести. Наблюдавай и очичките.

Според мен всичко това се дължи на промените, които имам и аз, а те са лесно възбудими центрове в мозъка, което никак не е опасно, дори не е болестно състояние, защото да изпиеш 2-3 кафета и да изядеш един шоколад, се постига почти същият ефект. :peace
:
Гледам си сам самичка детето.По цял ден и цяла нощ съм с него.След първата случка несъм престанала да го наблюдавам.Абсолютно в нищо няма промяна.Същото дете си е.Движи се много,храни се добре,спи добре,смее се,.Сега ни растат още 2 зъба и е малко нервен вечер и малко трудно заспива.Нямаме епилептици нито в моята ,нито на мъжа ми във фамилиите.по време на това състояние няма нито конвулсии,нито промяна във положението на тялото,нито върти очи,нито се напишква,абсолютно нищо.При епилептиците знам че нищо не ги вади от припадъка,той отминава от самосебе си.При синът ми веднага като го напръскам с вода се съвзема.

Както казах, според мен няма нищо притеснително, нищо сериозно. Peace Но няма да е лошо все пак да му се направи една електроенцефалография. Wink

# 32
  • Мнения: 12
Не знам дали е възможно, но си мисля...дали поведението му във водата сега не е такова именно след неприятната емоция и страха, който е изживял преди няколко дни, когато пишеш, че е престанал да диша...? Мисля, че в тази възраст децата вече могат да реагират така и предмети и места да събуждат страх именно в следствието на някакво неприятно изживяване...Стискам палци
И аз това си мисля ,данеби да се е уплашил от първият път.Защото при второто къпане пак се стъписа,и като го напръсках се оправи и продължихме.Сега гледаме да не го превъзбуждаме много преди баня и да го разнообразявам с някакви неща,за да забрави по-бързо .Искам още 1-2пъти да го наблюдавам,да видя как ще се държи и тогава вече ще предприема нещо.

# 33
  • Мнения: 12

Панева, аз не съм казала да го пуснат надолу, прочети какво е написано преди да коментираш. Майка му да го гушне, да е в нейните ръце и така да се изкъпе. Когато къпе дупето и гръбчето, то ще е прилегнало на ръката й...дефакто в обятията на майка си, не виждам какво ще го изплаши. Даже може и да не е прилегнало, като се има предвид, че 9 месечните се държат вече на крака. Просто близкия контакт с родителите му ще го успокоява.

Наистина поискайте и друго лекарско мнение. Само педиатър може да ви насочи към невролог.

Аз чета и много добре зная какво имаш в предвид.И аз съм къпала дете и знам как се обръща надолу  ,не дей с лошото ooooh! Всеки си решава,тука само даваме съвети.Всеки от неговата си камбанария. Naughty
Дано всичко е наред с детето и авторката да каже как са  Hug
Здравейте момичета.Моето коритце е със седалка,и там стои полудседнало.Всеки път преди да го сложа да седне го държа прав ,докато свикне със водата,а пък и да си поскача малко.Докато си скача го поливаме с водичка.Много ми е трудно вече да го държа във водата,защото той непрекъснато мърда,върти се ,опитва се да се изправя.По малко си лежи на седалката,после го слагам да седне докато му миеме главата.После го изправям и го изплакваме.Той е доста активно детенце.От края на 1-ия месец започна да вири крака във въздуха и да рита.Понякога съм се чудила откъде събира тази сила и как не се изморява.А сега е става все по-щур.Много ме изморява,аз сама го гледам никой не ми помага и ми е доста трудно.

# 34
  • Мнения: 4 335
А защо не пробваш да не го кьпеш вьв вана за известно време.Може да пробваш в банята на течаща вода.

# 35
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
janet.l Как сте? Как мина следваЩото кьпане? Направи ли консултация с невролог?
Не ми излизате от главата,надявам се липсата на новини да са добри новини Hug

# 36
  • Мнения: 1 484
Пробвай  първо  му  напръскай  гърдичките.Самото  сърчице да  свикне  със  водата  иначе  може  да  го  пресича.Аз  винаги  от  бебе  така  права.Дано  всичко е  наред  с  бебе  може  на  истина  и от  превъзбуда  да  го  прави.Но  направете  консултация  с  доктор.

# 37
  • Мнения: 4 335
Как е детенцето?Повтаряло ли се е и ходихте ли на невролог?
Надявам се,че всичко е наред Hug

# 38
  • Мнения: 12
Как е детенцето?Повтаряло ли се е и ходихте ли на невролог?
Надявам се,че всичко е наред Hug
Здравейте момичета.Несъм писала защото нямахме интернет.Ох откъде да започна.Аз живея в Лондон.Тук здравната система им е под всякаква критика.Болни много болници малко и за всяко нещо се чака с месеци.Ние имахме още няколко повторения на случката.Последното беше в събота.Изкъпахме го рано след обяд.После легна да спи защото беше изморен.Вечерта го разходихме до магазина да подиша малко чист въздух и като се връщахме пак сякаш му прилоша.Веднага извиках бърза помощ защото бях много изплашена.Закараха ни в болницата.Значи тук специалист може да те прегледа само в болница и то след като личния лекар изпрати писмо.След което чакаш от болницата да ти пратят писмо с уговорен ден и час.Това отнема от 4 седмици до 1,5 месец.За това време Бог знае какво може да се случи.В болницата ни прегледаха и решиха да ни оставят за наблюдение.През ноща следиха пулса и сутурацията и всичко беше нормално.На следвашия ден го включиха на монитор да следят сърдечна дейност.Пак нормално.Предложиха ми да го изкаъпем да видим какво се случва и естествено нищо не се случи.Банята мина прекрасно.Пуснаха ни да си ходим.На следващия ден отидохме да ни сложат холтер.Стоя 24 часа.Сега чакам резултатите които не се знае кога ще дойдат.На следващото къпане реших да го направя в банята,но той много се изплаши от душа.Започна да пищи да трепери и се върнахме обратно в стаята.И този път банята мина без проблеми.Вече слагаме по хладка вода от нормалното.Явно детето се е изплашило от топлата вода.Съвсем възможно е да е била малко по топла първия път и от това да му е прилошало.Защото като се замисля няма логика да има някакъв невролигичен проблем само когато влиза във вода.Би трябвало да се проявява и друг път.А пък ако говорим за епилепсия ,то при нея припадъците немогат да се прекратят по никакъв начин.Така като връщам нещата назад наистина ми прилича на падане на кръвното налягане от топлата вода.Сега няколко пъти банята минава както си беше преди.Аз продължавам да си стоя на тръни.Дадоха ми час за консултация със специалист за началото на юни.Луди хора.Аз ако недай си Боже се случи нещо пак се прибирам в България,хич няма да ги чакам тук.Когато бях бременна имах уроинфекция и чаках 10 дни докато ми излязат резултатите и докато ми изпишат антибиотик.Така че като направя съпоставка в БГ си имаме страхотни специалисти и добри болници.Много съм б;агодарна на всички които проявиха съпричастност.Ако имате някакви мнения ги споделете.

# 39
  • Мнения: 12
Как е детенцето?Повтаряло ли се е и ходихте ли на невролог?
Надявам се,че всичко е наред Hug
Здравейте момичета.Несъм писала защото нямахме интернет.Ох откъде да започна.Аз живея в Лондон.Тук здравната система им е под всякаква критика.Болни много болници малко и за всяко нещо се чака с месеци.Ние имахме още няколко повторения на случката.Последното беше в събота.Изкъпахме го рано след обяд.После легна да спи защото беше изморен.Вечерта го разходихме до магазина да подиша малко чист въздух и като се връщахме пак сякаш му прилоша.Веднага извиках бърза помощ защото бях много изплашена.Закараха ни в болницата.Значи тук специалист може да те прегледа само в болница и то след като личния лекар изпрати писмо.След което чакаш от болницата да ти пратят писмо с уговорен ден и час.Това отнема от 4 седмици до 1,5 месец.За това време Бог знае какво може да се случи.В болницата ни прегледаха и решиха да ни оставят за наблюдение.През ноща следиха пулса и сутурацията и всичко беше нормално.На следвашия ден го включиха на монитор да следят сърдечна дейност.Пак нормално.Предложиха ми да го изкаъпем да видим какво се случва и естествено нищо не се случи.Банята мина прекрасно.Пуснаха ни да си ходим.На следващия ден отидохме да ни сложат холтер.Стоя 24 часа.Сега чакам резултатите които не се знае кога ще дойдат.На следващото къпане реших да го направя в банята,но той много се изплаши от душа.Започна да пищи да трепери и се върнахме обратно в стаята.И този път банята мина без проблеми.Вече слагаме по хладка вода от нормалното.Явно детето се е изплашило от топлата вода.Съвсем възможно е да е била малко по топла първия път и от това да му е прилошало.Защото като се замисля няма логика да има някакъв невролигичен проблем само когато влиза във вода.Би трябвало да се проявява и друг път.А пък ако говорим за епилепсия ,то при нея припадъците немогат да се прекратят по никакъв начин.Така като връщам нещата назад наистина ми прилича на падане на кръвното налягане от топлата вода.Сега няколко пъти банята минава както си беше преди.Аз продължавам да си стоя на тръни.Дадоха ми час за консултация със специалист за началото на юни.Луди хора.Аз ако недай си Боже се случи нещо пак се прибирам в България,хич няма да ги чакам тук.Когато бях бременна имах уроинфекция и чаках 10 дни докато ми излязат резултатите и докато ми изпишат антибиотик.Така че като направя съпоставка в БГ си имаме страхотни специалисти и добри болници.Много съм б;агодарна на всички които проявиха съпричастност.Ако имате някакви мнения ги споделете.
Искам и още нещо да ви попитам.Марти е на близо 11 месеца ,но продължава да се задавя с по едросмляната храна.Принуждавам се да му смилам пюретата не съвсем на каша ,оставям парченца ,но не толкова едри.Давах му бисквитки няколко пъти не ги иска.Отказва да дъвче.И май се задава проблем.Вашите деца на каква възртаст се научиха да дъвчат.Ако имате някакви идеи как да го науча,моля кажете ми.Моите приятелки не са имали такъв проблем.Може и ние да свикнем но малко по-късно.Страх ме е да не сбъркам някъде и да травмирам детето.Тук има една майка нейното дете е на близо 3 години и още е на пасирана храна.Ужас.Тези наши дечица колото са сладки,и колкото ни радват,толкова и главоболия ни създават.

# 40
  • Мнения: 9 776
Изчетох всичко много внимателно. Радостното е, че проблемите като че ли са поотшумяли. За съжаление не мога да ти помогна. Единственият съвет, който мога да ти дам е ако се случи пак нещо подобно, вместо да го пръскаш с вода, да му духнеш лекичко в лицето. Това, в случай, че не може да си поеме въздух. Само при отнесено състояние едва ли ще помогне. Можеш да пробваш, разбира се. Това се прави при т.н. захласване от плач и действа безотказно. Успех и дано нямате повод за притеснение повече Hug!

# 41
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
janet.l, а в болницата премериха ли му кръвното?
Има холтер и за кръвно, който също стои на ръката 24 часа, както и холтерът за сърдечната дейност.
Не знам какво да ти кажа, но наистина, това което казваш за здравната система е абсолютно вярно и то не само за Англия.
И в Америка, Канада, Германия и т.н. е така.
Само, че тукашните бг граждани ще оценят какво им се дава само когато го изпитат така както ти и аз сме го изпитали.
Ако трябва върни се в БГ и направи подробни изследвания на детенцето си.
Все пак не е нормално, дори и да му пада кръвното /аз от самото начало знаех че е това и даже ти го написах./,
да е толкова често и от толкова малка възраст.
Трябва да се проследи от къде идва проблемът с кръвното.

# 42
  • Мнения: 81
janet.l, опитвам се да ти пиша на лични , но ти е пълна пощата, а ти си ми писала

Общи условия

Активация на акаунт