Лекцията на 9 месеца и продължението й

  • 2 566
  • 77
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 8 459
Този момент съм го изпуснала,не знам,къде съм бляла,но е наистина показателен.Ако не можеш да помогнеш на себе си,как тогава раздаваш съвети на останалите?

# 61
  • София
  • Мнения: 4 381
Утре ще има ли среща пред НДК?

# 62
  • Мнения: 8 459
Аз смятам да ходя.Други желаещи?

# 63
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Хайде и аз се пиша в списъка,Маймунка също ще дойде за тениска,така че пак ще се съберем бригада Wink

# 64
  • Мнения: 8 459
Стейси,къде сииии?Ще ни водиш ли  до магазина с храна за канарчета? Joy Joy Wink

# 65
  • Мнения: 639
"И дано да имате късмета да си кърмите бебетата,защото аз моите не можах"  #2gunfire Не смятам,че това говори добре за качеството на съветите,които се дават на въпросната лекция Rolling Eyes - но да речем,че това е лично мнение.

Твърде крайна си Хедра, не знаеш какво е било причина да не успее да кърми въпросната лекторка !!! И от това изобщо не може да се съди за качеството на съветите  й !!! Има доста хора на които им е НЕВЪЗМОЖНО да кърмят , така че не бъди толкова категорична и крайна !  Ако искате да правите нещо полезно за бъдещите майки  - организирайте го по-добре и съм сигурна, че ще бъде добре прието !

# 66
  • Мнения: 3 550
Стейси,къде сииии?Ще ни водиш ли  до магазина с храна за канарчета? Joy Joy Wink
Хей ме на! Мисля да дойда пред НДК. А вие ще издържите ли един недоволен пискун? Проби му още един зъб и е невъзможен. Пищи по целия път, където и да тръгна и много ме е срам.

# 67
  • Мнения: 8 459
В колко часа пред НДК?В 11 ли?Ще го изтърпим,ти пък?Той си е едно сладурче!

# 68
  • Мнения: 3 550
Има доста хора на които им е НЕВЪЗМОЖНО да кърмят , така че не бъди толкова категорична и крайна !  Ако искате да правите нещо полезно за бъдещите майки  - организирайте го по-добре и съм сигурна, че ще бъде добре прието !
Кое прави НЕВЪЗМОЖНО кърменето? Аз се сещам само за майка, починала при раждането и майка с рак, поради което са `и отрязани и двете гърди. Хм, еветуално хормонални проблеми с пролактина и окситоцина, но това може да се открие още през бременността и е поправимо. Желанието да се наспиш, да си запазиш бюста,  да пушиш 2 кутии цигари на ден и от този род не се приемат. За други варианти не се сещам, ама и на мен като на Джейд ми изтече мозъкът с кърмата, та ако кажеш и други варианти ...........  По същата причина и аз като емем ще те помоля да дадеш съвет как да го организираме по-добре, щом работиш в тази област и имаш опит.

# 69
  • Мнения: 3 550
В колко часа пред НДК?В 11 ли?Ще го изтърпим,ти пък?Той си е едно сладурче!
Да кажем 11 ч.
Беше той сладурче, беше! Сега е пискун и подмазвач. Пред външни хора пуска усмивки и заблуждава, и се прави на чаровен, а пред майка си  Mr. Green #Cussing out Sick

# 70
  • Мнения: 4 242
Ехеее, бройте ме и мен! Mr. Green
Че и с още две мами идвам, ако не вали Praynig

# 71
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Твърде крайна си Хедра, не знаеш какво е било причина да не успее да кърми въпросната лекторка !!! И от това изобщо не може да се съди за качеството на съветите  й !!! Има доста хора на които им е НЕВЪЗМОЖНО да кърмят , така че не бъди толкова категорична и крайна !  Ако искате да правите нещо полезно за бъдещите майки  - организирайте го по-добре и съм сигурна, че ще бъде добре прието !
Никак не смятам,че съм крайна - по статистика жените,на които им е невъзможно да кърмят,са 3 процента,от които само на един процент им е физиологично невъзможно да произвеждат кърма,другите 2 процента имат или заболяване,което го изключва,или хирургическа намеса,която е увредила гърдите.
Така че кърменето не е въпрос на късмет,а на достъп до правилна информация,мотивация и подкрепа,както неведнъж е казвано в този форум.При това от личен опит знам какво говоря - и аз със сина ми $нямах кърма$ и нямах и късмета да попадна на инфо какво да правя.В добавка майка ми е педиатрична сестра по професия и следвах съветите,с които и тя самата не ни е кърмила нас - т.е. отлично знам за какво става въпрос и съм на 100% убедена,че същото се е случило и с акушерката (нищо лично спрямо жената,изглеждаше много симпатична и съм сигурна,че по време на раждане бих се радвала тя да ми го води).Колкото за съветите и защо не е добра идея да се получават съвети от човек,който няма лична представа за нещата - ами само погледни какви са изискванията да станеш консултант по кърмене независимо в коя организация и за каква степен - навсякъде искат личен успешен опит с кърменето минимум 9 месеца и то на поне едно от децата ти,за да можеш да реагираш адекватно и да знаеш за какво става въпрос както практически,така и емоционално.Самата реплика,с която завърши лекцията,показва дълбоко неразбиране на нещата - остави разбирането за късмет или не - но една такава реплика насажда дълбоко съмнение у мамите за способността им да кърмят и да се справят,щом всичко опира до късмет.Не им дава нито положително отношение,нито оптимистична нагласа - смятам,че напълно основателно негодувам срещу подобен начин на поднасяне на нещата.Защото дори да си дълбоко убеден,че кърменето е въпрос на късмет (тогава всъщност е невероятен късмет,че цялото човечество е оцеляло до епохата на адаптираните млека Rolling Eyes),нищо не пречи поне да насаждаш положително отношение и опитимизъм,за да им потръгне на мамите - положителната нагласа е половин спечелена битка.Няма да се впускам в обяснения какво беше съдържанието на самата лекция и в пълната липса на практична информация по проблемите,с които се сблъскват мамите - защото едно е да дадеш инструктаж да се кърми на 3 часа и да се дава подсладена вода по 15мл между кърменията,съвсем друго е да обясниш какво да се прави,ако реалното ти бебе съвсем предсказуемо не се вписва в тази описана схема,ако имаш проблеми с гърдите или съмнения в количеството кърма - теорията я има навсякъде и без да ходиш на лайв-лекции,но практиката е това,с което възникват проблемите още в първите дни след изписването от болницата.
Колкото до това как сме били приети(не от организаторите,а от майките) - не си присъствала и затова нямаш идея,само ще кажа,че накрая няколко пъти учтиво трябваше да ни подканят да тръгваме,защото залата е ангажирана за определено време - така бяхме наобиколени от мами,които ни питаха и разпитваха и продължиха и още няколко часа след това.Така че тънката инсинуация,че не сме били добре приети и затова един вид злобеем срещу жената някак не издържа проверката на събитията Laughing

# 72
  • София
  • Мнения: 4 381
Съжалявам че не успяхме да дойдем. Момата е с Т и кашля. Някой друг път ще се видим.

# 73
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Жалко - дано само инцидент да е било и да се оправи бързо девойката Grinning
Много беше готино днес - събрахме се повечко,макар и за разнообразно време оставащи.Беше Ведрра с голямата кака и Юлия и Лаура,страхотни руси куклички и много спокойни дечица - жалко,че поради липса на сухи и удобни пейки не можахме да видим как се кърмят двете наведнъж,а само поотделно Grinning Каката им също беше чудесна госпожица и много помагаща Grinning С Маймунка пък се оказа,че сме колежки от университета и сме учили заедно в Алианса едно време Laughing Останалите си бяха редовното присъствие - Мери,Стейси,Вилиандър,Дойде и Голденова с нейния разкошен младеж и всички чудесно си поговорихме Grinning
Хайде следващата седмица в нова тема и с още мами да се видим Grinning

# 74
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
... ама и на мен като на Джейд ми изтече мозъкът с кърмата...
Шшшшт...тихо, че има има членове на форума, които не разбират самоиронията в израза и цитират наляво и надясно, колко са "безмозъчни" кърмчките от кърмаческия Mr. Green 

Общи условия

Активация на акаунт